Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Porto
#201 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
orchidea04 napisał(a):
Czy ktoś mógłby polecić rejs po rzece Douro?

W samym Porto, czy w dolinie gdzie są winnice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Porto
#202 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
@Misiatek w Porto :) znalazłam 6 Bridges Cruise - czy jest coś jeszcze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#203 PostWysłany: 11 Wrz 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nic tam specjalnie nie szukaj, pewnie te firmy oglaszajace sie w necie to posrednicy a koniec koncow i tak te same łódki robią rejsy dla wielu pośredników....
sam rejs tam to nic wielkiego wg mnie, ale też nie ma tragedii, no, można zaliczyć
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#204 PostWysłany: 12 Wrz 2019 13:51 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
tak, bilety kupuje się u motorniczego
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#205 PostWysłany: 31 Sie 2020 11:12 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Mercado do Bolhao zamknięty, w jego miejscu plac budowy. Nie wiem do kiedy, nie pytałem.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#206 PostWysłany: 31 Sie 2020 11:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Update: dwie ulice dalej jest targ tymczasowy. W mojej ocenie oraz w kontekście niesamowitego klimatu Porto, atrakcja słaba.ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#207 PostWysłany: 31 Sie 2020 14:35 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie wiem czy to 'atrakcja', ale pewnie ciekawostka. Polecam cmentarze w Porto, trumny w Grobowcach nie są zakryte, można zobaczyć jak rozkłada je czas.ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#208 PostWysłany: 31 Sie 2020 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dobrze, że obserwacja procesu rozkładania dotyczy tylko trumien :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#209 PostWysłany: 31 Sie 2020 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
tropikey napisał(a):
Dobrze, że obserwacja procesu rozkładania dotyczy tylko trumien :D


Można też obejrzeć proces rozkładu zawartości trumny.
I to dużo bliżej niż w Porto - wystarczy wybrać się na Święty Krzyż i obejrzeć sobie księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#210 PostWysłany: 31 Sie 2020 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Kothson napisał(a):
Mercado do Bolhao zamknięty, w jego miejscu plac budowy. Nie wiem do kiedy, nie pytałem.

Tego chyba nikt nie wie - targ był zamknięty już w zeszłym roku w wakacje, jak nie wcześniej.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#211 PostWysłany: 09 Sie 2021 21:16 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Mała aktualizacja kilku info z wątku po pobycie w ubiegłym tygodniu.
Mercado do Bolhao nadal w remoncie.
Księgarnia Livraria Lello - bilety (5 euro) kupuje się teraz przez ich stronę internetową na konkretny dzień, ale bez godziny, więc trzeba odstać swoje - według opinii w google 1-2 godziny, ja dlatego odpuściłam. Jest opcja wejścia z pierwszeństwem, ale bilet kosztuje wtedy 15,90 euro, no ale dostaje się "gratis" książkę, np. Romeo i Julię.
Pałac Biskupi: tylko zwiedzanie indywidualne, w salach są udostępnione karty z opisami w kilku językach. Jako że nie ma przewodnika, zdjęcie mostu można zrobić tylko przez szybę, ale też ładnie wychodzi. Bilet łączony z katedrą 6 euro.
Piwnice: trzeba sprawdzać, bo część jest nadal zamknięta. Ja byłam w Taylorze. Aktualnie zwiedzanie tylko indywidualne, bilet 15 euro, w cenie audio przewodnik (również po polsku) i degustacja.
Pałac Bolsa: polecam rano, w sobotę na godz. 9.30 grupa liczyła 7 osób (bilet 10 euro).
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#212 PostWysłany: 26 Wrz 2022 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
8h przesiadki w Porto, co zwiedzić blisko lotniska, aby nie marnować czasu na dojazd do centrum?
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#213 PostWysłany: 26 Wrz 2022 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@nosaltres dojazd do centrum tramwajem/metrem jest szybki i banalnie prosty... jedź do centrum i dużo rzeczy z buta zobaczysz nawet w kilka godzin
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#214 PostWysłany: 26 Wrz 2022 22:10 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W okolicy to raczej nic nie ma. Jakbym miał taką przesiadkę i nie chciał jechać do centrum, to wybrałbym się metrem (przesiadka, zmiana linii na przystanku Senhora da Hora) do Matosinhos albo jakoś się dostał autobusem nad Ocean albo z przystanku Verdes blisko lotniska pojechał czerwonym metrem do Povoa de Varzim

Na lotnisku, na poziomie przylotów jest przechowalnia bagaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#215 PostWysłany: 27 Wrz 2022 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
plaża w Matosinhos jest taka sobie, dojazd do Povoa zajmie dużo więcej czasu niż do centrum.
Ja bym zdecydowaniejechał do centrum. Wiadomo, że to trochę na wariata, ale w 8h (ok, realnie 5 odliczając dojazdy) obiad na Ribeirze spokojnie zdążysz zjeść i ścisłe centrum obejść.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#216 PostWysłany: 30 Wrz 2022 19:46 

Rejestracja: 05 Maj 2019
Posty: 12
cześć,

wpadłem tutaj napisać tylko, że nie wiem jak ludzie mogą polecać Lizbonę ponad Porto, Porto to petarda, najpiękniejsze duże miasto w jakim byłem do tej pory, okolicy Ribiery,rzeki, dostęp do plaż i oceanu, podejście tym mostem turystycznym na drugi brzeg itd, super, każdemu polecam zwiedzenie Porto oraz przy okazji Bragi - koniecznie z dojazdem na góręm gdzie jest klasztor (( + ogordy i jeziorko). ( Guimares moim zdaniem imo 2 h godziny wystarczy na zwiedzenia ) - nie zachwyciło mnie to miasto
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#217 PostWysłany: 30 Wrz 2022 20:03 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Nigdy nie byłem w Porto, ale na pierwszy rzut oka to chyba w Lizbonie jest zawsze lepsza pogoda - jak byłem na przełomie sierpnia i września to cały czas słońce i ok 26-28C a na północy Portugali prawie cały czas padało.
No i brak Cascais i Sintry :D
Dlatego jakoś Porto mnie nie przekonuje na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#218 PostWysłany: 01 Paź 2022 19:00 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Po co w ogóle mierzyć oba miasta? Każde z nich jest niesamowicie ciekawe. Każde z nich ma niepowtarzalne dla drugiego atuty. Spędziłem w każdym z nich po kilka dni, czyli czas niezbyt długo, gdyby ktoś mnie zapytał: mogę zobaczyć tylko jedno z nich, które? Miałbym problem z odpowiedzią.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#219 PostWysłany: 01 Paź 2022 19:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
A ja byłam i w Porto i w Lizbonie, i jeśli miałabym wybierać to zdecydowanie Porto.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#220 PostWysłany: 01 Paź 2022 20:32 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Ok to pociągnę temat bo mnie trochę zaciekawiliście tym Porto :)
W Lizbonie było super ale drugi raz nie polecę za rok.
To zasadnicze pytania do tych co tak je chwalą:
- chodzi mi o dłuższy wypoczynek a nie city break, w LiS byłem 10 dni z tego 6 w mieście (Alfama, Baixa, Oriente, Belem, Chiado i wypad na drugą stronę Tagu), 2 razy w Cascais/Estoril i raz Cabo da Roca przez Sintrę + Fatima czy w Porto na 10 dni będzie co robić, bo 10 dni w centrum to raczej nie, gdzie podjechać - czy mają gdzieś szybki dojazd CP jak z LIS do Cascais i Sintry?
- jakie są wasze doświadczenia z pogodą, bo wszędzie gdzie czytałem to północ Portugalii jest mocno deszczowa, niemal tak jak UK, to trochę kiepsko lecieć na wakacje i nie mieć gwarancji słońca co najmniej 9/10 dni.
- w czym OPO jest lepsze od LIS waszym zdaniem?

Może mnie jeszcze skusicie czymś, bo ogólnie Portugalia bardzo nam się spodobała ale przez brak alternatyw dla LIS wstępnie ją już odrzuciłem na 2023 :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group