Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#281 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:11 

Byliśmy w tym samym czasie na Sao Miguel. Cha Goreana warta jest odwiedzenia, bo to jedyna plantacja herbaty w Europie. Przynajmniej oficjalnie. Wytwórnia likierów Multher de Capote warta polecenia. Najlepsze że brandy o smaku maracuji było u nich droższe niż w markecie o 4 euro. Inne ich produkty zresztą też były w markecie tańsze. Zatem zwiedzamy wytwórnię, ale zakupy robimy w markecie :)
Plantacja ananasów to faktycznie lekka porażka, ale i tam warto na chwilę zajrzeć aby zobaczyć ile czasu trzeba, żeby taki ananas od momentu posadzenia do wylądowania na naszym stole.
Na wieloryby trzeba się wybrać. No i obowiązkowo Pico da Vara.

Jak się zbiorę to napiszę relację. Chociaż od zeszłego roku piszę relację gruzińską i jakoś napisać nie mogę ;)
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#282 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:27 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 110 274
niebieski
O której plantacji piszecie? Bo ja ze 2,5 roku temu dotarłem do Ananases A Arruda i byłem mega zadowolony.
Raz, że sam proces rośnięcia (powstawania) ananasa jest ciekawą opowieścią, także ze względu na czas, jaki jest na to potrzebny, ale mogliśmy tam bez problemu kupić ananasy, lody ananasowe, napoje ananasowe etc ;)
Smak tamtejszych ananasów jest masakryczny - dla człowieka, który zawsze żarł ten owoc zazwyczaj z Biedry czy innego takiego przybytku, to jest jak strzał w kły ;) Niebo a ziemia.

https://www.google.com/maps/place/Pinea ... 25.6407058
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#283 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:37 

Ja byłem na tej samej plantacji. Owszem można było na niej kupić wszystko z ananasów, ale samych ananasów już nie, i to uznałem za porażkę. Natomiast wizytę tam jak najbardziej polecam.
 Relacje PM off  

#284 PostWysłany: 22 Sie 2019 10:37 

niebieski
seth11 napisał(a):
Cha Goreana warta jest odwiedzenia, bo to jedyna plantacja herbaty w Europie. Przynajmniej oficjalnie.

Chyba jednak nie. Jest jeszcze Fábrica de Chá do Porto Formoso. Produkują herbatę chyba wyłącznie na potrzeby swojego sklepiku. Mają tam świetny punkt widokowy który był tu nie raz prezentowany.
 Relacje PM off  

[ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości