Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Algarve
#41 PostWysłany: 05 Paź 2016 17:42 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Na takim rejsie za 20 euro łodzie płyną gdzies jeszcze czy tylko do grot Benagil?

W Lagos, w czerwcu za rejs łodzią motorową z portu do Ponta da Piedade zapłaciłem 12 euro od osoby. Facet kierujący łodzią wpływał praktycznie do każdej groty. Rejs nie trwał godziny, ale momenty gdy motorówka lawiruje między skałami pozostają na długo w pamięci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Algarve
#42 PostWysłany: 27 Mar 2017 21:25 

Rejestracja: 06 Mar 2017
Posty: 8
Witam.

Czy z Portiamo są organizowane jakieś wycieczki do groty benagil ?

Jaka cena? Czy warto ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#43 PostWysłany: 04 Maj 2017 20:06 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 8
Witam,
czy ktoś wybiera się w najbliższym czasie do Algarve? Mam przesyłkę do odebrania w Sagres - chętnie sfinansuję komuś część kosztów wycieczki zamiast płacić kurierowi. Proszę o kontakt na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#44 PostWysłany: 31 Lip 2017 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
pepe7 napisał(a):
Witam.

Czy z Portiamo są organizowane jakieś wycieczki do groty benagil ?

Jaka cena? Czy warto ? :D


Generalnie można się dostać do Benagil z przesiadką autobusem. Tak jechali goście z hostelu, w którym mieszkaliśmy. Natomiast my pojechaliśmy autem i naprawdę warto. Grota jest dostępna z plaży wpław (przynajmniej w lecie, jak nie ma dużej fali). Natomiast 90% łódek które wpływają do groty nie wysadza pasażerów w środku, co dziwi mnie przy tak wysokiej cenie (20€ od os.).
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#45 PostWysłany: 01 Sie 2017 10:01 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 20
A głęboko tam jest? Czy laik który zasuwa na basenie pół żabką pół pieskiem dopłynie wpław? :D

A jeszcze mam jedno pytanie - czy po Algarve da się wygodnie poruszać skuterem? Jeśli tak, czy ktoś zna aktualne ceny wypożyczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#46 PostWysłany: 01 Sie 2017 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
To jest ocean. Raz masz wodę po kolana a innym razem powyżej głowy. Jeśli nie potrafisz pływać i życie Ci miłe to nie ryzykuj.
Co do skutera to ja nie korzystałam ale z pewnością się da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#47 PostWysłany: 01 Sie 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A czy ktoś wpływał do groty kajakiem? Jakie ceny?
Patrząc na filmiki na YT ta opcja mnie najbardziej przekonuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#48 PostWysłany: 26 Wrz 2017 09:52 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Ja ze swojej strony polecam Aquashow. Jeżeli ktoś jest w okolicy Quarteira/Villamoura i chce odpocząć od plaży i oceanu to polecam. W okresie w jakim byliśmy (9-14.09) cena wynosiła 24,65 E. Ilość osób była umiarkowana, kolejki były ale bez tragedii. Jak ktoś nie ma samochodu to polecam www.peekandgotravels.pt. Za 4 os zapłaciliśmy 12E za transport z Quarteira i z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#49 PostWysłany: 26 Wrz 2017 21:01 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Ja dorzucę moje trzy grosze.Otoz--- w ub roku byłam w Portugali ,mieliśmy noclegi w Lagos i w Faro.Portugalskie plaże uważam za najpiękniejsze w Europie.A plaza która odwiedziliśmy ostatniego dnia przypadkowo całkiem wyszukalam w internecie ; sni mi się po nocach; i marzę aby tam wrócić.Jest to Isla Deserta.plaza na którą się płynie stateczkiem 50 min z Faro..Dluga,mało ludzi( byliśmy w maju) jest na niej jedynie jedna restauracja,żadnych leżaków,parasoli,parawanów.Nic,tylko tysiące przepięknych dużych muszli.Wlasnie dla tych muszli polecę tam z pewnością jeszcze raz.


Ostatnio edytowany przez Krysta63, 26 Wrz 2017 22:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#50 PostWysłany: 26 Wrz 2017 22:29 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Krysta63 napisał(a):
Ja dorzucę moje trzy grosze.Otoz--- w ub roku byłam w Portugali ,mieliśmy noclegi w Lagos i w Faro.Portugalskie plaże uważam za najpiękniejsze w Europie.A plaza która odwiedziliśmy ostatniego dnia przypadkowo całkiem wyszukalam w internecie ; sni mi się po nocach; i marzę aby tam wrócić.Jest to Isla Deserta.plaza na którą się płynie stateczkiem 50 min.z Faro..Dluga,mało ludzi( byliśmy w maju) jest na niej jedynie jedna restauracja,żadnych leżaków,parasoli,parawanów.Nic,tylko tysiące przepięknych dużych muszli.Wlasnie dla tych muszli polecę tam z pewnością jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#51 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:04 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
dołączam sie do pytania czy w okolicy Benagil mozna wypozyczyc kajak i pozwiedzac jaskinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: groty Benagil kajakiem
#52 PostWysłany: 11 Kwi 2018 23:40 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Raczej tak. Info za google
https://www.google.pl/maps/place/Taruga ... -8.4264406

wejdź na stronę Taruga Benagil Tours
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Algarve
#53 PostWysłany: 12 Kwi 2018 01:43 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Dzięki za pomoc, trzeba koniecznie skorzystać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#54 PostWysłany: 17 Kwi 2018 10:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
również dziekuje, napewno skorzystam.
Moze ktoś doda jeszcze jakies ciekawe miejsca, o których jeszcze nie bylo mowy w tym temacie, które warto odwiedzic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#55 PostWysłany: 13 Maj 2018 11:17 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Witam serdecznie!;)

Kto poleci najciekawsze miejsca od Faro na zachód?
Czas podróży od piątku do poniedziałku(31.08.-03.09)
Będziemy mieć autko tyle że to nasza pierwsza podróż z 6cio miesięcznym maluchem i dlatego pytam co warto zwiedzić itp.
Wierzę ze pomożecie ułożyć ciekawą objazdówke:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#56 PostWysłany: 13 Maj 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Byliśmy na majówce (powtórka wyjazdu sprzed kilku lat), choć z córką nieco starszą (18 lat :D ), więc nie przywiązywaliśmy uwagi do kwestii, które Was mogą interesować (dojście z wózkiem, cień dla dziecka, itp.).
Generalnie, na forum jest już sporo informacji, więc nie chciałbym ich powtarzać, ale myślę, że mogą Wam przypaść do gustu:
1) plaża i wydmy zaczynające się w Salgados i ciągnące się aż do Armacao de Pera. W Salgados jest rezerwat ptaków i drewniana ścieżka prowadząca między wydmami i tym rezerwatem. Warto tam pójść pod koniec dnia, gdy na rozlewisko zlatują się setki ptaków. Poza tym, sama plaża jest fajna, nieco w stylu naszych bałtyckich;
2) samo Armacao de Pera też jest urokliwe, z fajnym deptakiem na spacer z wózkiem. Tutaj też kończy się bardziej płaska część wybrzeża i zaczynają słynne urwiska, klify, zatoczki, groty, itp., które ciągną się przez wiele kilometrów;
3) jeśli macie nosidełko, to rewelacyjnym, ale dość wymagającym miejscem jest ścieżka prowadząca na zachód od słynnej kaplicy na języku skalnym wrzynającym się w ocean (Alporchinhos, Nuestra Senora de la Roca). Najpierw jest ścieżka wzdłuż klifów, ale można iść dużo dalej i dojść do rzadko odwiedzanych (przynajmniej w maju) zatoczek. Z wózkiem też da radę, ale tylko początkowy fragment;
4) podobne miejsce jest np. przy Praia de Marinha. Jest tam spory parking i na zachód od niego można iść (również z wózkiem) do fajnych widoków typowych dla Algarve;
5) miłym miastem do pospacerowania jest Lagos. Możecie najpierw udać się do Ponta de Piedade (tłumy ludzi i nie wszędzie dojdziecie z wózkiem, ale chociaż na chwilę warto), a potem zaparkować gdzieś w pobliżu starówki i ją obejść.
Oczywiście, jest jeszcze masa innych miejc (Cabo de Sao Vicente, fort w Sagres, Portimao z Praia de Roca, itp.), ale o nich już zapewne wiecie.
Warto wybrać sobie miejsce noclegowe gdzieś w miarę po środku, by mieć odpowiednio niedaleko zarówno do lotniska, jak i do atrakcyjnych miejc na wybrzeżu. My spaliśmy w ww. Alporchinhos koło Armacao de Pera i to był bardzo dobry wybór.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#57 PostWysłany: 13 Maj 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Dla mnie koniecznie warta zobaczenia jest plaża Praia Dos Tres Irmaos. My mieliśmy szczęście, bo mieszkaliśmy w pobliżu (Alvor). Piękne są też Falesia i Praia da Marinha. Po za tym must see to Przylądek św. Wincentego i Ponta da Piedade. Warto też zobaczyć port z kolorowymi domami w Albufeira i zamek w Silves. Ja bardzo żałuję, że nie zdążyliśmy pojechać na Festiwal Fiesa (budowle z piasku) w Pera, na zdjęciach wygląda to fantastycznie.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#58 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:02 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Super, cenne informacje:)
Na pewno ułożymy sobie z tego jakiś plan.
Druga noc na pewno będzie w Lagos:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#59 PostWysłany: 16 Maj 2018 13:35 

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2
Cześć
Co polecacie zwiedzić w okolicach Faro ?
Będę wdzięczna za wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Algarve
#60 PostWysłany: 02 Maj 2019 12:22 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 13
Loty: 18
Kilometry: 27 014
Informacje zawarte w tym temacie są bardzo cenne. We wrześniu wybieram do do Algarve i na pewno skorzystam z tej ljsty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group