Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Delta Dunaju
#1 PostWysłany: 08 Sie 2016 14:10 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Cześć,
w tym tygodniu wybieramy się do Rumunii, a w przyszłym mamy zamiar zobaczyć deltę Dunaju.

Czy mógłby ktoś doradzić:
1) w której miejscowości zostawić auto
2) gdzie nocować
3) Jak zwiedzać i skąd deltę Dunaju?

Z tego co wyczytałem (a internet ubogi jest o te informacje), auto najlepiej zostawić w Murighiol i tam też nocować. Stamtąd podobno sa naganiacze, którzy organizują kilkugodzinne rejsy motorówkami po Dunaju.

Oprócz zwiedzania delty Dunaju, mamy ochotę na plażowanie nad morze. Pytanie, czy są dobre miejsca w okolicach delty Dunaju czy lepiej podjechać w inne miejsce?

Dzięki za informację. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#2 PostWysłany: 08 Sie 2016 14:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ja nocowalem w Crisanie, w samym srodku Delty. Mam namiary na dobre i tanie miejsce do spania, brat wlascicielki organizuje ciekawe wyjcieczki po okolicy. Jechalem busem do Tulcei a stamtad bralem lodke wiec nie pomoge na temat samochodu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#3 PostWysłany: 08 Sie 2016 15:06 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Podeślij na PW, albo napisz tutaj. Samochód pewnie zostanie w Tulczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#4 PostWysłany: 08 Sie 2016 20:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
wrzuce tu, mam nadzieje, ze mnie za reklame nie zbanuja.

http://bit.ly/2b1mjTK

na kolacje czesto serwowane jest lokalne wino lub cos mocniejszego.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#5 PostWysłany: 26 Sie 2017 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
U mnie bazą wypadową do zwiedzania Delty Dunaju było Murighiol. Podczas spaceru do sklepu wyhaczył nas pewien mężczyzna, który zaoferował swoje usługi jako przewodnik. Za trzygdzinną, prywatną wycieczkę łódką wziął 225 RON. Dla porównania można było taką wycieczkę kupić za 50 RON od osoby, ale w dużej (8-10 osobowej grupie) z przewodnikiem opowiadającym tylko po rumuńsku. Według mnie warto było. Wypłynęliśmy o 5:30 czyli wtedy, kiedy jest największa szansa na zobaczenie różnych gatunków ptactwa i kiedy na rzece nie ma jeszcze praktycznie nikogo. Kiedy wracaliśmy, pozostali dopiero wyruszali. Poza tym Pan znał nazwy ptaków po polsku :).
Jeśli ktoś będzie chciał do niego kontakt to proszę o informację na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#6 PostWysłany: 29 Sie 2017 19:28 

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 1
Witam:) Jeśli to możliwe, proszę o podanie kontaktu do wspomnianej wyżej osoby od rejsów. Próbowałem wysłać wiadomość prywatną, nie udało się. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#7 PostWysłany: 29 Sie 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 24 704
-- 29 Sie 2017 22:00 --

Ja ponad tydzień temu wróciłam z Rumunii i też robiłam deltę :).

Nie wiem jak zwiedza się deltę mając samochód ale bez samochodu robi się to tak, że jedzie się do Tulczy. Z Tulczy masz promy publiczne,które płyną w trzy odnogi Dunaju. Odnoga Kilia (północna), Sulina (środkowa) oraz Sfantu Gheorghe. Promy odpływają o określonej stałej godzinie i są na miejscu po kilku godzinach. Uważaj bo w konkretne dni tygodnia pływają w konkretne odnogi. Najczęściej pływają do Suliny, która jest najbardziej popularną odnogą. Ja z racji tego, że do Tulczy przybyłam w poniedziałek skazana byłam na prom do Suliny. Powrót promu też nie jest codziennie tylko chyba co drugi dzień. Oprócz promów publicznych są też speed boaty ale dużo droższe i całkowicie prywatne, musiałbyś poszukać namiarów w necie, są takie. Oczywiście te będą płynąć jak sobie zażyczysz ;).

Co do plaży, to zarówno Sulina jak i Sfantu Gheorghe mają plaże (Kilia nie ma) i uważam, że są one o niebo lepsze od plaże w Konstancie. Mniej tłoczne i z lepszym piaskiem. Spokojnie możecie tam zostać na plażing leżing. Plaża w Tulczy jest nieco oddalona od zabudowań, z buta idzie się jakieś 30-45 minut w zależności gdzie nocujecie, natomiast kursuje tam bus co 10 minut, za 2 leje, do sierpnia z tego co pamiętam aż do godziny 21. Na google maps masz fajny podgląd tych plaż ze zdjęciami.

Z każdej odnogi organizowane są wycieczki w konkretne inne rejony, tras jest multum. Znaczy to, ze decydując się na konkretną odnogę zobaczysz atrakcje, których nie ma w innych odnogach. Są też co prawda wycieczki całodniowe obejmujące co najmniej 2 odnogi ale nie polecam. Za długo, drogo i chyba więcej odpoczynku w wioskach niż samego zwiedzania (tak wynikało z programów). Poza tym nie ma na nie chętnych więc rzadko kiedy się odbywają :D. Wycieczki wykupisz wszędzie ale tak jak przedmówcy polecam lokalnego przewodnika, taniej, przyjemniej, intymniej.

-- 29 Sie 2017 22:15 --

Z tego co teraz wyczytałam to południową odnogę (Sf Gheorghe) można pokonać częściowo samochodem. Dojeżdża się tam z Tulczy do wsi Murighiol i tam zostawia się samochód.

Macie zatem dwa wyjścia albo zostawić samochód w Tulczy albo w Murighiol. Prom robi przystanki na trasie ale chyba nie w Murighiol (nie wynika to z linków poniżej).

Oto linki:

http://www.navromdelta.ro/program-nave# ... 5_mai_2016 - dni i godziny kursowania promów z Tulczy

http://www.navromdelta.ro/preturi/ - cennik

http://www.ddbra.ro/en/tourism/tourist-routes - trasy turystyczne w delcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#8 PostWysłany: 30 Sie 2017 20:55 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 29
My zostawiliśmy samochód w Mahmudii. Statek się tam zatrzymuje. Płynie się trochę krócej i taniej niż z Tulczy.


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#9 PostWysłany: 31 Sie 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
A ja polecam, swoją relację, częściowo z Delty. Może ktoś znajdzie tam jakieś przydatne okruchy:
http://www.fly4free.pl/forum/z-bulgarii ... 1512,81506
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#10 PostWysłany: 10 Maj 2018 14:09 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
Kufelll napisał(a):
Witam:) Jeśli to możliwe, proszę o podanie kontaktu do wspomnianej wyżej osoby od rejsów. Próbowałem wysłać wiadomość prywatną, nie udało się. Pozdrawiam

Cześć,
Mam za mało postów na priva. Możesz podać namiary na tego gościa z rejsu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Delta Dunaju
#11 PostWysłany: 22 Sie 2022 18:44 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Z deltą Dunaju zastanawialiśmy się jak ją ugryźć. Widzieliśmy wycieczki całodniowe z przystankami w kolejnych wioskach, ale najbardziej interesowały nas ptaki. Ostatecznie znaleźliśmy i skorzystaliśmy z tego - https://www.deltawild.ro/ - trasa do Mila 23 i z powrotem. Całość trwała jakieś 4,5 godziny. Trzeba było rezerwować - tu od razu pisać na Whatsup, bo mejli nie odbierają. Umówiliśmy się w porcie, tam był parking (płatny). Przypłynęli po nas. Potem przez ponad 2 godziny pływaliśmy, oglądaliśmy ptaki i naturę. Później przerwa w Mila 23 i tu wiem, że dobrze zrobiliśmy nie płynąc dalej. Popłynęliśmy tam dla natury, na siedzenie w barze/restauracji w wiosce szkoda nam czasu. Później godzina z powrotem.

Przyjechaliśmy rano z Konstancy, rejs był gdzieś o 11, a po nim pojechaliśmy w kierunku Braszowa. Ta część naturalna bardzo nam się podobała.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group