Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Poprad i okolice
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2015 13:59 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 57
Loty: 161
Kilometry: 221 089
niebieski
Wybieram się na krótki wypad z Luton do Popradu. Ląduje o godzinie 11:50, wracam o 12:20 dnia następnego. Słyszałem że sam Poprad nie zachwyca dlatego samo miasto zostawiłbym na poranek dnia następnego. Czy macie pomysł do jakiej ciekawej miejscowości lub doliny można wybrać się kolejką elektryczną z centrum miasta zaraz po przylocie? Czy możecie również polecić jakieś fajne kluby lub puby w centrum miasta? Z góry dziękuje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2015 19:04 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
A co Cię interesuje? Może przejazd Elektriczką do ktoregoś miasta u podnóża Tatr? W Łomnicy jest kolejka linowa, w Starym Smokowcu kolejka górska (coś jak na Gubałówkę). W Szczyrbskim Jeziorze fajny staw:)

Wysłane z mojego XT1021 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Ocznik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2015 14:55 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 57
Loty: 161
Kilometry: 221 089
niebieski
xemi napisał(a):
A co Cię interesuje? Może przejazd Elektriczką do ktoregoś miasta u podnóża Tatr? W Łomnicy jest kolejka linowa, w Starym Smokowcu kolejka górska (coś jak na Gubałówkę). W Szczyrbskim Jeziorze fajny staw:)

Wysłane z mojego XT1021 przy użyciu Tapatalka


Dzięki za szybką odpowiedź xemi. Myślałem o jakiejś krótkiej, łatwo dostępnej dolince - jakimś odpowiedniku naszej Doliny Strążyskiej lub odwiedzeniu najciekawszej miejscowości na trasie kolejki elektrycznej - niestety nie bardzo orientuje się w Tatrach Słowackich, i nie wiem która miejscowość jest najbardziej urokliwa. Dodam że lecę w listopadzie, tak więc od wylądowania do zmroku mam zaledwie 5 godzin czasu. Na wieczór chciałbym wrócić do Popradu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Sam Poprad sobie odpuść. Miasto typu dziura w pewnym miejscu, nic tam nie ma. Od razu kup sobie bilety Leo Express do Starego Smokovca, stamtąd kolejką pod Szyrbskie Jezioro a tam to już gdzie nogi poniosą. Ja byłem ze znajomym obejrzeć Wodospad Skok, całkiem fajna trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2018 13:35 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Električka jeździ z samego Popradu, nie ma sensu kupować biletów na autobus i później przesiadać się na pociąg w Smokovcu.
Rozkład z Popradu w kierunku Štrbského Plesa (mniej więcej jeździ co godzinę) masz tutaj:
http://www.vysoketatry.sk/download_file_f.php?id=025860
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
flus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2018 15:01 

Rejestracja: 31 Lip 2014
Posty: 121
Loty: 13
Kilometry: 21 581
Mnie w Popradzie zauroczyła dzielnica -a kiedyś miasto -Spiska Sobota Od popradzkiego Rynku to Ok 1.5 km Od Dworca mily spacer około 15!minutowy wzdłuż rzeki Poprad .Spiska Sobota ma najlepiej zachowany na Słowacji Rynek z renesansowymi kamienicami i Kościołem św Jerzego-autorem głównego ołtarza jest słynny Mistrz Paweł z Lewoczy Wieczorem można zahaczyć o restauracje w starym wnętrzu kamienicy w bliskości kościoła Nazwy nie pamietam ale wystrój i potrawę -tak ( pierogi z bryndzą) Mnie się bardzo w Spiskiej Sobocie podobało Warto sprawdzić godziny otwarcia kościoła .
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Byłem tam. Faktycznie, to miejsce miało jakiś urok, ale to i tak niewiele względem przynajmniej moich oczekiwań. Z takich ciekawych rzeczy, to warto wybrać się też pod kościół pod wezwaniem Idziego, tam jest malutki rynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#8 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
A jak polecacie spędzić jednodniówkę w Koszycach? Przylot o 14, wylot dnia następnego o 15. Trochę nie chce mi się wynajmować samochodu, więc oparłbym się na komunikacji miejskiej. Lecę w przyszłym tygodniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#9 PostWysłany: 13 Sie 2019 13:28 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
To już kwalifikuje się na nowy wątek. W Koszycach jest całkiem ładny rynek. Pod miastem jest bardzo ciekawie położone ZOO i trochę górek po których można się przejść. Poza tym jest to miasto przemysłowe z wielką hutą i z bardzo dużą ilością Cyganów na ulicach. Dla fanów wrażeń ekstremalnych jest też legendarne Cygańskie getto Lunik IX.
Komunikacją miejską można spokojnie jeździć. Możesz też wyjechać w teren i zobaczyć zamek Krásna Hôrka https://en.mapy.cz/s/3xK5q w mieście Krásnohorské Podhradie. Rozkłady jazdy na wszystkie środki transportu w całym kraju znajdziesz tutaj: https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/ (można też ich używać w formie aplikacji na smartfona).
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#10 PostWysłany: 17 Sty 2023 10:14 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Kolejka ze Starego Smokovca na Hrebinok. Jak się nie chce za dużo ruszać po okolicy, to warto? Albo która z osad Wysokich Tatr jest najciekawsza? Smokowiec, Tatrzańska Łomnica?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#11 PostWysłany: 17 Sty 2023 10:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Może będę tu kontrowersyjny, ale żadna. Życie po 20-21 praktycznie tam zamiera. Smokowiec jest trochę większy/rozleglejszy niż Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskiego Stawu to w ogóle nie warto rozważać. Jeśli już to Poprad, choć trzeba liczyć trochę więcej czasu na dłuższy dojazd w Wysokie Tatry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#12 PostWysłany: 17 Sty 2023 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2323
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zależy na czym komu zależy. Ja z kolei polecam pojechać nad Štrbské Pleso, piękne jezioro wokół którego można przejść spacerkiem lub też można się przejść wzdłuż kolejki na górę na Przednie Solisko. Z kolei jeśli chodzi o wybór pomiędzy Smokowcem, a Tatrzańską Łomnicą, to osobiście wybrałbym to pierwsze. Z kolei z Tatrzańskiej Łomnicy można wjechać kolejką na Łomnicę, to też byłoby super atrakcją :)

Załączniki:
IMG_0974.jpg
IMG_0974.jpg [ 376.59 KiB | Obejrzany 1198 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#13 PostWysłany: 17 Sty 2023 10:44 

Rejestracja: 12 Maj 2022
Posty: 92
Ze Starego Smokowca jest mnóstwo świetnych szlaków do Chaty Terryego czy na Mała Wysoką, przepiękna Velka Studena Dolina .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#14 PostWysłany: 17 Sty 2023 12:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Oczywiście jeśli chodzi o bazę wypadową na trasy to Smokowiec ma najlepsze położenie.
Natomiast Łomnicę polecam zdobyć samodzielnie, a nie kolejką. ;) Oczywiście Grani Wideł czy Jordanki nikomu nie polecam na początek, ale najprostsza i najszybsza droga z Łomnickiej Przełęczy (gdzie też swoją drogą można wyjechać wyciągiem) ma trudności porównywalne z Orlą Percią.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Poprad i okolice
#15 PostWysłany: 17 Sty 2023 13:02 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
To ja ze swojej strony dodam, bo sam szedlem jakis czasu temu na Lomnice, ze spora czesc trasy z Lomnickiej Przeleczy na szczyt jest ubezpieczona lancuchami i klamrami, w czym rzeczywiscie upodabnia sie do Orlej Perci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group