Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Lip 2017 09:20 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
-- 25 Lip 2017 09:20 --

hej,

dla chcących zwiedzić Devin, przystanek autobusowy linii nr 28 nie znajduje się na dworcu autobusowym tylko z 200 m dalej, trzeba dojść do głównej ulicy pod mostem (ja ominęłam dwa autobusy, zanim poszłam na informację zrobiłam aferę, pani nic mnie nie zrozumiała, ani po angielsku ani po polsku, w końcu widząc moje zdenerwowanie zawlokła mnie prawie siłą ;) do miejsca, z którego odjeżdżał autobus)
na Devin spokojnie wystarczy 1 h, pod samymi ruinami jest przystanek autobusu 29, warto sprawdzić rozkład jazdy przed zwiedzaniem
toalety są dopiero na samej górze, wejście ukryte w części ruin po lewej stronie
widoki na Dunaj piękne

góra Slavin warta obejrzenia, robi wrażenie, bardzo zadbane miejsce, przy niektórych nazwiskach poległych żołnierzy radzieckich są stare zdjęcia, z samej góry piękna panorama na miasto, wokół góry mnóstwo ambasad, pięknych starych domów, w garażu jednego z nich wiele zabytkowych aut, bardzo polecam, my chodziliśmy wszędzie piechotą, oprócz dojazdu do Devin'u

nie umieliśmy wejść na bramę Michalską, no po pierwsze nie umieliśmy znaleźć wejścia, zapytani Słowacy mnie nie rozumieli po angielsku, po polsku też nie, młodzi rozumieli po angielsku ale nie umieli wskazać, jakaś porażka

pamiętać proszę że oni w sobotę i niedzielę mają wiele rzeczy pozamykanych, my byliśmy w piątek w sobotę rano jechaliśmy do Wiednia i wcześniej sprawdzałam, gdzie piekarnia czynna, aby po drodze kupić kanapki


polecam też bardzo pub Slovak, zamówiłam zupę czosnkową i misę dla dwóch, przyjemne swojskie jadło

-- 25 Lip 2017 09:20 --

hej,

dla chcących zwiedzić Devin, przystanek autobusowy linii nr 28 nie znajduje się na dworcu autobusowym tylko z 200 m dalej, trzeba dojść do głównej ulicy pod mostem (ja ominęłam dwa autobusy, zanim poszłam na informację zrobiłam aferę, pani nic mnie nie zrozumiała, ani po angielsku ani po polsku, w końcu widząc moje zdenerwowanie zawlokła mnie prawie siłą ;) do miejsca, z którego odjeżdżał autobus)
na Devin spokojnie wystarczy 1 h, pod samymi ruinami jest przystanek autobusu 29, warto sprawdzić rozkład jazdy przed zwiedzaniem
toalety są dopiero na samej górze, wejście ukryte w części ruin po lewej stronie
widoki na Dunaj piękne

góra Slavin warta obejrzenia, robi wrażenie, bardzo zadbane miejsce, przy niektórych nazwiskach poległych żołnierzy radzieckich są stare zdjęcia, z samej góry piękna panorama na miasto, wokół góry mnóstwo ambasad, pięknych starych domów, w garażu jednego z nich wiele zabytkowych aut, bardzo polecam, my chodziliśmy wszędzie piechotą, oprócz dojazdu do Devin'u

nie umieliśmy wejść na bramę Michalską, no po pierwsze nie umieliśmy znaleźć wejścia, zapytani Słowacy mnie nie rozumieli po angielsku, po polsku też nie, młodzi rozumieli po angielsku ale nie umieli wskazać, jakaś porażka

pamiętać proszę że oni w sobotę i niedzielę mają wiele rzeczy pozamykanych, my byliśmy w piątek w sobotę rano jechaliśmy do Wiednia i wcześniej sprawdzałam, gdzie piekarnia czynna, aby po drodze kupić kanapki


polecam też bardzo pub Slovak, zamówiłam zupę czosnkową i misę dla dwóch, przyjemne swojskie jadło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#22 PostWysłany: 07 Paź 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Od kwietnia do września Devin promem:
http://www.lod.sk/en/timetables-and-pri ... lava-devin

Image

Spacer 4free, szczerze mogę polecić:

http://www.befreetours.com/free-tours

Wycieczka (3h) po mieście, kulturze, historii (co prawda w pewnych momentach uwypuklone jakieś mało znaczące, lecz "modne" obecnie tematy) i kuchni słowackiej. Jeżeli będziecie mieli okazję trafić na Barbarę (za resztę przewodników nie odpowiadam) , możecie ją pozdrowić od fly4free ;)

Dzisiaj w nocy większość muzeów za darmo z okazji "Białej nocy" na mieście kilkadziesiąt punktów z wydarzeniami artystycznymi do odwiedzania.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Lut 2018 21:52 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Infromacja dla zwiedzjących Bratysławę oraz okolice. Wejście na Bramę Michalską nieczynne do 12.02. Górny zamek w Devin w renowacji do kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 29 Wrz 2018 22:54 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jak obecnie wygląda sytuacja z zamkiem w Devinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Wrz 2018 08:50 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Wszystko otwarte, byłem jakieś 3 tygodnie temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Wrz 2018 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Jest otwarte, nie ma też już śladów po renowacji więc nic nie przeszkadza w robieniu zdjęć ;)

Co ciekawe, na stronie Zamku jest napisane, że bilet kosztuje 5 euro ale w ubiegłym tygodniu na miejscu skasowali nas po 2 euro (za bilety normalne, nie ulgowe czy coś).

http://muzeum.bratislava.sk/en/vismo/do ... 25&p1=1025
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Wrz 2018 09:38 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jestem dziś i jutro, jutro już październik więc się nie dostanę? a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Paź 2018 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@ind_globtroter Tobie się już chyba ta informacja nie przyda :( , ale wrzucam dla innych:
"Opening hours
Winter
November - March
Monday - Sunday 10.00 a. m. - 04.00 p. m. (last visit at 03:30 p.m.)
Entry into the castle area only under appropriate weather conditions.
October
Monday - Sunday 10.00 a.m. - 5 p.m. (last visit at 04:30 p.m)
Entry into the castle area during winter only under appropriate weather conditions."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Paź 2018 21:30 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
rml napisał(a):
Jest otwarte, nie ma też już śladów po renowacji więc nic nie przeszkadza w robieniu zdjęć ;)

Co ciekawe, na stronie Zamku jest napisane, że bilet kosztuje 5 euro ale w ubiegłym tygodniu na miejscu skasowali nas po 2 euro (za bilety normalne, nie ulgowe czy coś).

http://muzeum.bratislava.sk/en/vismo/do ... 25&p1=1025


Hmm dziwne, jak byłem to kasowali normalnie na miejscu po 5/2,5e
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Paź 2018 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Może zmiana sezonu? Tylko nic o tym nie wspominają na stronie www.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Paź 2018 20:18 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Normalnie kasują po 5 euro, nie wiem skąd informacje o 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Paź 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
To może trafiłem na tymczasową promocję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:59 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Czy w Bratysławie w weekend 23-25 listopada będzie już jarmark świąteczny? Czy w Bratysławie w ogóle jest coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Tak w Bratysławie jest jarmark Bożonarodzeniowy - na placu przed Starym Teatrem Narodowym. I tak 23 listopada 2018 akurat będzie otwarcie tegorocznego jarmarku, który ma potrwać do 22 grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Gru 2018 21:27 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jak sądzicie? Wejście do ruin zamku Devin będzie dostępne 25.12?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Gru 2018 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@neverstopexploring
Napisz na adres: hrad.devin@centrum.sk i się zapytaj ;) Przy okazji możesz się też dopytać o informację ze strony zamku "Entry into the castle area during winter only under appropriate weather conditions." jaką pogodę to w praktyce oznacza. Oraz z jakim wyprzedzeniem można się dowiadywać czy zamek będzie dostępny czy też nie ze względu na pogodę właśnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 26 Gru 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 42
A coś o gastronomi ?

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Gru 2018 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Devin to piękne miejsce, zdecydowanie warto, przy wejściu spoko knajpy, nalewki owocowe i przyzwoita restauracja. Widoki super. Za kilkanaście EUR jeśli dobrze pamiętam dojechałem Uberem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:14 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
To ja sie zapytam: wybieram się do Bratysławy na 4-5 dni i nie wiem czy skupić się tylko na samej Bratysławie czy tez zrobić sobie wypad do Koszyc.
Bilety kolejowe i autobusowe do Koszyc są drogie i nie wiem czy warto jechac z Bratysławy do Koszyc na jeden dzień.
Co polecacie w bliskim sąsiedztwie Bratysławy poza Zamkiem Devin i Holicsky zamok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Maj 2019 05:50 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
4-5 dni to zdecydowanie za dużo na Bratysławę
Nie wiem, czemu akurat Koszyce, do których dojazd jest z Bratysławy komunikacją publiczną bardzo czasochłonny, bo Słowacy z obawy przed Węgrami rozwijali główne linie kolejowe i drogowe na północy, zamiast budować na nizinach najkrótsze połączenie.
Szybciej dojedziesz do Trenčína, Brna, a nawet Wiednia czy Budapesztu i to zdecydowanie lepsze miasta na jednodniową wycieczkę niż Koszyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group