Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Objazdówka
#1 PostWysłany: 03 Lut 2016 14:19 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 2
Hej,
w maju lecę z WWA do Genewy - 4 dni.
Planuję wypożyczyć samochód (jakieś polecenia?) i objechać Jezioro Genewskie - z Montreux pojechać na Martigny - Chamonix-Mont-Blanc - tam kolejką sobie wjechać na Augille du Midi i z powrotem.

Macie jakieś sugestie - co warto zobaczyć, gdzie zjechać, co zrobić, na co uważać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Objazdówka
#2 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
Cześć,
widzę, że odpowiedzi nie za wiele, a sam właśnie stoję przed podobnym wyzwaniem więc odgrzeję temat.

Mam 3 doby w zachodniej Szwajcarii w połowie września, auto wynajęte na cały pobyt. Ląduję w Bazylei i myślałem żeby zjechać cała zachodnią cześć Szwajcarii aż do Genewy, objeżdżając co piękniejsze widoki.

Co na pewno trzeba zobaczyć, czy może na coś nie warto marnować czasu?
@ewoufa, Jesteś w stanie coś polecić albo odradzić na podstawie swoich doświadczeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazdówka
#3 PostWysłany: 14 Sie 2017 13:48 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Berno, Lucerna, Interlaken, Jungfraujoch, Montreux, Genewa
Góra
 Profil Relacje PM off
OniO17 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Objazdówka
#4 PostWysłany: 16 Sie 2017 07:48 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 2
niestety nie mam co polecić bo wizzair odwołał lot i nie byłam :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazdówka
#5 PostWysłany: 18 Sie 2017 18:21 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Warto też odwiedzić Zermatt. Odnośnie prędkości, przekroczenie prędkości o 7 km przy logreniczeniu do 50 kosztowało mnie 120 franków. Dokumenty przyszły elegancko do domu w Polsce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazdówka
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2017 10:51 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
W przypadku okolic jeziora genewskiego:
- zamek Chillon - można zaparkować auto wzdłuż drogi przy zamku, darmowe 3 h z niebieskim dyskiem
- polecam winnice - ja zostawiłem auto w Saint-Saphorin - parkowanie darmowe (chyba do 5h z dyskiem) przy ulicy i udałem się w górę na spacery po winnicach. Są tam powytyczane szlaki, można sporo pochodzić, a widoki są piękne. Samych winnic i miasteczek jest tam dużo. To i zamek Chillon możesz zrobić w jeden dzień.
- Genewa - długo się nad nią zastanawiałem i w końcu zrezygnowałem, myślę, że w Szwajcarii jest dużo więcej ciekawszych miejsc.
- Evian - po stronie francuskiej; sympatyczne miasteczko nad brzegiem, szeroka promenada, place zabawa i old-schoolowa karuzela (opcja dla wyjazdów z dziećmi)

W jeden dzień można odwiedzić również Berno i Gruyeres:
- Berno - miasto jest fantastyczne, warto zostawić samochód na płatnym parkingu blisko centrum, aby nie marnować czasu. Ceny za parkingi są generalnie wysokie, więc myślę, że trzeba się do tego przyzwyczaić. ja zostawiałem auto na parkingu podziemnym przy ratuszu.
- Gruyeres - małe sympatyczne miasteczko (1-2 h pobytu) - parkingi są darmowe. Warto jechać do końca drogi, tam jest parking i jeśli bedzie miesce to jesteś przy samym miasteczku.

Nie polecałbym wyjazdu od Zurychu. Zeszło mi cały dzień. W tym roku na koniec maja było trochę remontów, przez co czasem trzeba było szukać objazdów, duży ruch, korki, dużo rowerzytów. Trochę się napociłem podczas jazdy po centrum miasta, gdzie miałem parking. Miasto ładne, ale nic jakoś szczególnego nie zapadło mi w nim w pamięć (no może siedziba FIFA :)), i jeśli musiałbym wybrać to wybrałbym Berno.

Jeden dzień można poświęcić na przejazd przez jakąś trasę widokową. Ja od siebie polecam przełęcz Furka. Może nie jest to zachód Szwajcarii, ale kraj jest na tyle mały, że wydaje mi się, że to nie powinno robić problemów. Jechałem Furką dwa dni po jej otwarciu w tym roku i widoki fantastyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Objazdówka
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2018 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Co konkretnie zwiedzić w Bernie?
Gdzie jeść w miare budżetowo - planuje kilka dni w grudniu, więc pewnie będą Weinachtsmarkty, co może wiążać się z jakimś lokalnym tańszym jedzeniem, ale generalnie co tam odwiedzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazdówka
#8 PostWysłany: 25 Mar 2019 12:37 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Na podstawie spędzonego tam jednego dnia (w dodatku z dziećmi, więc zawsze mierzę siły na zamiary) to generalnie starówka. Spędziłem na niej większość czasu. Z racji położenie w zakolu rzeki można szukać fajnych punktów widokowych jak np.: kościele ewangelickim przy munstergasse. Można wejść do tego koscioła za darmo. Charakterystyczne punkty na starówce powinieneś znaleźć w necie bo z głowy nie pamiętam, ale ulice są bardzo fotogeniczne i bardzo dużo po nich się kręciłem, żeby szukać fajnych ujęć. Na starówce na pewno wieża zegarowa i fajne, kolorowe pomniki np. zjadacz dzieci :).Dodatkowo zaraz za rzeką park barengraben z niedźwiedziami, które są symbolem miasta.
Wyjście na most Kirchenfeldbrücke to też fajna panorama starego miasta.

W Bernie się nie stołowałem (poza czekoladą), więc nic nie podpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group