Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malmo
#21 PostWysłany: 29 Mar 2013 13:02 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Czy jest jakiś bilet dobowy na komunikację miejską? Jeśli tak to ile kosztuje?

#22 PostWysłany: 29 Mar 2013 23:32 

Jest dobówka na 24h oraz na 72h.

link http://www.skanetrafiken.se/templates/I ... anguage=EN
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 29 Mar 2013 23:36 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Picekk napisał(a):
Jest dobówka na 24h oraz na 72h.

link http://www.skanetrafiken.se/templates/I ... anguage=EN

Dzięki!

#24 PostWysłany: 03 Kwi 2013 06:31 
Awatar użytkownika

Przed chwilą kupiłem sobie za grosze lot do Malmö i z powrotem. Jeszcze nigdy nie byłem w Szwecji ale z tego co wiem ceny alkoholu i papierosów są tam kosmiczne w porównaniu z Polską. Myślicie że opłaca się kupić w Polsce na lotnisku w wolnocłowym trochę piwa/wódki i papierosów i próbować tam na miejscu sprzedać je przypadkowym przechodniom/taksówkarzom itp? Czy to za duże ryzyko z Policją bądź też że nie uda mi się tego zbyć i tylko niepotrzebnie stracę kasę?

Proszę o uczciwe odpowiedzi bez złośliwości typu "polactwo", kombinatorstwo itp, w maju lecę na dłuższą daleką wyprawę i każdy grosz się liczy...
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 16 Maj 2013 17:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 253 935
Interfides napisał(a):
Proszę o uczciwe odpowiedzi bez złośliwości typu "polactwo", kombinatorstwo itp, w maju lecę na dłuższą daleką wyprawę i każdy grosz się liczy...

No to jak możesz inaczej nazwać swoje zachowanie ?
Naprawdę byś był zdolny podchodzić do obcych Ci ludzi i pytać czy kupią od Ciebie alkohol ?
Zdajesz sobie również sprawę że pytasz na publicznym forum o możliwość popełnienia przestępstwa ?
Oraz przypadku zatrzymania przez Szwedzkie organy nie przeszkadzałoby Ci również jaką opinię wystawiasz innym rodakom ?
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 20 Maj 2013 14:16 
Awatar użytkownika

Loty: 359
Kilometry: 386 385
srebrny
Posty tutaj sa glownie o okolicach lotniska, a nie o samym Malmo. Przylatuje na 6 godzin, a patrzac na rozklady Flygbussarna i pociagow, bede mogl byc w Malmo od 17.20 do 19.40. Warto? Jest co zobaczyc? Czytalem kilka recenzji w internecie, ale pisali tam glownie o muzeach sztuki nowoczesnej i designu (kompletnie mnie to nie interesuje) albo Turning Torso (wiezowiec nad morzem to mam w Gdyni). Zalezy mi na opinii uzytkownikow forum :)

#27 PostWysłany: 03 Paź 2013 15:24 

Tutaj masz więcej atrakcji wypisanych, w tym informacje o komunikacji i dojeździe z lotniska:
http://malmoinfo.pl/

Polecam :)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 13 Kwi 2014 17:49 

Z tego co widać na forum już wiele osób była w Malmo (ja też, ale tylko na 30 minut na lotnisku), a brakuje trochę informacji na temat samego miasta.

Dojazd najkorzystniej wychodzi chyba flygbussarna za jakieś 79 SEK, planuje podjechać do miasta, na szybko zobaczyć kilka punktów (Tuning Torso, promenada obok z widokiem na most nad Sundem, Rynek, Ratusz i być może Swedbank Arena), po czym wracać na lotnisko. Będę miał 3 godziny i 20 minut na zwiedzanie miasta, już po odjęciu czasu na dojazdy z i na lotnisko. Wg google maps mam do przejścia jakieś 10 km, więc bez kłopotu powinienem się zmieścić w tym czasie.

Ktoś był tam na podobnej krótkiej jednodniówce i mógłby coś doradzić, ewentualnie dać link do jakieś relacji? :)

#29 PostWysłany: 16 Cze 2014 15:27 
Awatar użytkownika

złoty
kibek napisał(a):
Czy wiecie dlaczego na lotnisku w Malme nie sprzedaje się alkoholu dla podróżujących w obrębie UE ? Domyślałam, się, ze chodzi o pijących rodaków tylko czy to jest jakiś "szwedzki" patent czy tylko występuje na tym lotnisku

Też się bardzo zdziwiłem ale miła pani w sklepie poinformowała nas o tym zakazie i zabrała dwa szwedzkie cydry, które chciałem sobie kupić na spróbowanie w domu.
Relacja z jednodniówki w Malme będzie na forum niebawem, bo pogoda dopisała i są fajne zdjęcia :)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 16 Cze 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ponieważ w Szwecji monopol na sprzedaż alkoholi ma sieć sklepów Systembolaget.
http://en.wikipedia.org/wiki/Systembolaget
Cytuj:
The only exceptions to the monopoly to consumers are export shops on airports, which can sell alcohol to people checked in for a flight outside the EU.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:59 
Awatar użytkownika

złoty
Link do obiecanej relacji z jednodniówki.
malmo-czyli-jednodniowka-po-szwedzku,209,50093
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#32 PostWysłany: 26 Wrz 2014 21:30 

Witam, mam lot z Poznania do Malmo start 11:40 lądowanie o 12:40, kolejny lot mam o 13:30 do Katowic. Mam pytanie do osób znających lotnisko w Malmo czy 50 minut wystarczy an przesiadkę?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 26 Wrz 2014 21:33 
Awatar użytkownika

złoty
Wystarczy, oczywiście jak będziesz tylko z podręcznym i nie będzie opóźnienia pierwszego lotu.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:43 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 188
Kilometry: 335 734
Dla zainteresowanych wrzucam skan mapki Malmo wraz z legendą do Top10 atrakcji miasta. Skany pochodzą z darmowego przewodnika dostępnego w informacji turystycznej.
Mapka http://imageshack.com/a/img910/7686/g8WtfD.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 13 Cze 2022 21:51 
Awatar użytkownika

polecam apke Malmobybike i wykupienie suba na 24h, miasto jest duże, ruch samochodowy ograniczony, asfaltowe szerokie ścieżki, całe miasto można sobie objechać w kilka godzin, wszystko zobaczyć, począwszy od okolic mostu, bogatych dzielnic domów jednorodzinnych, po centrum aż po złą sławą owiany Rosengard, stacje jedna przy drugiej, rowery z małymi kołami 24 ale wszystkie sprawne, co godzinę trzeba wymieniać
 Relacje PM off  

[ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości