Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 09 Lip 2019 09:22 

Był ktoś ostatnio na wycieczce z biurem Chernobyl Tour?

https://www.chernobyl-tour.com/english/

Mialem tam pierwotnie kupic, ale widze ze tu wiekszosc poleca tourkiev.

Polub BIGOS na FB!
 Relacje PM off  

#342 PostWysłany: 28 Lip 2019 20:25 

Cooper84

Byliśmy z Tour Kiev i moge polecic tę firmę.
wycieczka męcząca ale ciekawa - jesli ktoś ma wolny dzień w Kijowie to polecam!
 Relacje PM off  

#343 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:33 

Loty: 6
Kilometry: 5 948
niebieski
Właśnie zdecydowaliśmy się na wyjazd do Kijowa,będziemy tam w terminie 20-23 pażdziernika (bilety już kupione wylot z KCE),czy ktoś może w tym terminie wybiera się też do Czarnobyla.
Na chwilę obecną wybieram się tam sam chociaż do pażdziernika (września) może jeszcze 2-3 osoby zdecydują się pojechać zemną,macie jakieś sprawdzone biura gdzie można wszystko załatwić online,ewentualnie kontakt telefoniczny czy lepiej załatwić to na miejscu (przylatujemy w niedzielę więc pewnie będzie trudno coś załatwić na poniedziałek) i jednak z tego co się już orientowałem przy moim ostatnim pobycie w Kijowie jak dzwoniłem do biura organizującego takie wyprawy było już za póżno na zapisanie się na taka wycieczkę a próbowałem to załatwić 3 tygodnie przed przylotem tam więc tym razem wolę już wszystko zaplanować odpowiednio szybciej.
Mam kilka namiarów na biura organizujące taką wyprawę , ale może macie jakieś swoje przemyślenia i coś polecacie , najlepiej jakby był przewodnik który mówi (choć troszkę) po polsku ,ewentualnie może być rosyjski/ukraiński chociaż z tą drugą opcją pewnie nie będzie żadnego problemu.
 Relacje PM off  

#344 PostWysłany: 26 Sie 2019 09:45 

srebrny
Czy ktoś ma informacje czy da się negocjować ceny przy większej grupie 10 osób ?
 Relacje PM off  

#345 PostWysłany: 26 Sie 2019 11:35 
Awatar użytkownika

złoty
@mateusz323 Byłem kilka lat temu z TourKiev i negocjowałem mailowo przy 4 osobach (~10-15usd/os), więc śmiało możesz próbować.
mateusz323 lubi ten post.

#346 PostWysłany: 10 Wrz 2019 20:29 

platynowy
Jeśli chodzi o muzeum dot. katastrofy w Czarnobylu w Kijowie, aktualnie bilet kosztuje 24 UAH, wypożyczenie augioguide 60 UAH. Języka polskiego nie ma. Bez audioguide moim zdaniem zwiedzanie muzeum nie ma wielkiego sensu - stosunkowo niewiele tablic jest opisanych po angielsku, zdecydowana większość materiałów jest rosyjskojęzyczna. Niezależnie od tego komentarz z audioguide jest ciekawy (chociaż trochę przesadzają z podawaniem nazwisk i statystyki - ale to tak, żeby nie było że jest super) - zwraca uwagę np. na niektóre eksponaty. Muzeum moim zdaniem bardzo ciekawe chociaż to tak naprawdę tylko 3 duże sale. Bardzo dużo zwiedzających, sporo grup. Grupy mają z reguły przewodnika z muzeum, który mówi po rosyjsku lub ukraińsku a następnie przewodnik grupowy tłumaczy to na docelowy język. Idąc tropem "for free" można zatem spróbować "podpiąć" się pod jakąś grupę i posłuchać ich przewodnika.
 Relacje PM off  

#347 PostWysłany: 23 Wrz 2019 22:24 
Awatar użytkownika

niebieski
W związku z tym, że większość, jak nie wszyscy, którzy pojechali z Tour Kiev / Solo East polecają tę wycieczkę, to w formie przestrogi opowiem, jak to wyglądało w naszym przypadku (21.09.2019). Niestety prawdopodobnie na fali popularności wywołanej serialem HBO ilość chętnych przerasta możliwości tego biura. Wyjeżdżaliśmy w 5-6 busów z Kijowa i trafił nam się przewodnik (Andriej), który został ściągnięty do pracy dzień wcześniej, jak sam przyznał. Nie potrafił odpowiadać na pytania, nie znał żadnych ciekawostek, nie miał materiałów i prawie nic nie opowiadał o miejscach, do których trafialiśmy. W Prypeci gubił się w trakcie spaceru. Z planu wycieczki zaliczyliśmy prawie wszystko za wyjątkiem wiosek zaraz po pierwszym punkcie kontrolnym, bo były tam już tłumy.

Ogólnie o wycieczce jednodniowej: czas, czas, czas, tzn. non stop goniliśmy do kolejnego punktu, przez co trudno było poczuć klimat danego miejsca. Chodzenie w grupie 12-14 osobowej również nie sprzyja poczuciu atmosfery opuszczonego miejsca. Z wchodzeniem do budynków (kino, supermarket, basen) nie było problemów.

#348 PostWysłany: 24 Wrz 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Loty: 17
Kilometry: 25 308
Prypeć to już po prostu taki przywilej ( "sprzedawczyk"). Owszem jeżeli ktoś był 1 raz spoko, lecz ciesze się ,że byłem tam po raz pierwszy w 2013 roku, to jeszcze nie było natłoku. Jak zostało wspomniane po serialu zrobiło się tam miejsce "schadzek" byle by być, nie na jakość - lecz na ilość. Smutne, ale prawdziwe niestety. :|

#349 PostWysłany: 09 Paź 2019 22:16 
Awatar użytkownika

złoty
Można będzie wejść do sterowni reaktora 4 oraz będzie udostępnione 21 nowych tras zwiedzania.
Efekt zainteresowania Strefą Wykluczenia po serialu HBO Czarnobyl (mocny i dobry)
https://m.podroze.se.pl/swiat/europa/uk ... inut/6898/

#350 PostWysłany: 11 Paź 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 86 495
niebieski
Byłam w Czarnobylu z firmą go2chernobyl i w sumie średnio polecam. Mam wrażenie, że wszystko robione jest "po łebkach", jednak może się mylę i we wszystkich firmach tak jest przy jednodniowej wycieczce. Kontakt z firmą jest dobry, dzwoniłam przez whatsappa jak nie mogliśmy znaleźć miejsca zbiórki (podane było, że obszar dworca głównego, a do dworca moim zdaniem było sporo). Jechaliśmy busem, gdzie było 19 zwiedzających, kierowca i przewodnik, który dość ciekawie opowiadał po angielsku. Wycieczka kosztowała 100 dolców, ale nawet nie był w tym zawarty lunch i dopłacaliśmy osobno (jest taka informacja na stronie, ale są i też biura, gdzie wszystko jest zawarte). Ja wybrałam tego operatora w zasadzie z polecenia z jakiegoś artykułu tu na fly4free przedstawionego. Nie było źle, ale i też d..py nie urywało (no, może i dobrze :lol: ).
xionc lubi ten post.

[ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości