Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eger
#1 PostWysłany: 15 Lip 2015 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
fajną opcją "jednodniówki" z Budapesztu jest niewątpliwe, oddalone ok.140km od stolicy Węgier, miasto Eger.
Dojazd pociągiem z dworca Budapeszt-Keleti zajmuje 2h, koszt ok.75zł RT za bilet normalny dla 1 osoby.
Po wyjściu z dworca bez problemu odszukamy, wszystkie atrakcje, dobrze oznaczone kierunkowymi strzałkami w całym mieście.

Eger słynie przede wszystkim z win :) w mieście znajduje się Dolina Szépasszony-völgy czyli Dolina Pięknej Pani, w której mieści się kilkadziesiąt piwniczek z winami. Lampkę wina, można tam nabyć od 1,5 zł :) można również kupować oczywiście butelki, zarówno klasyczne 0,75l jak również...2l plastikowe butle :D na miejscu można zrobić sobie grilla, na przygotowanych do tego celu stanowiskach.
Wszyscy w okolicy winiarni mówią po polsku, nawet menu jest tłumaczone na polski z takimi kwiatkami jak "suche wino" zamiast wytrawne :D

Inne ciekawe miejsca w Eger to niewątpliwie Zamek z XIIIw (wjazd 2200 huf), Minaret, Bazylika czy też...Muzeum Marcepanu ;) Oczywiście można również spędzić czas w termach(Strand), które znajdują się niemal obok dworca.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Eger
#2 PostWysłany: 17 Lip 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Dolinę Pięknych Kobiet wspominam bardzo dobrze :D

W piwniczkach dają ci "PROBE" - czyli na spróbowanie. Trafiłem na taką w której było 8 win. Spróbowałem wszystkie 8, nie pamiętałem smaku dwóch pierwszych, więc w sumie wypiłem 10 x 100ml. Na ławce przed piwniczką czekała żona i nie mogła zrozumiec jak w 5 minut mogłem się tak załatwić :lol:

Oczywiscie kupiłem butelke PET 1,5l za to Probe :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eger
#3 PostWysłany: 17 Lip 2015 21:25 

Moje pierwsze zagraniczne wakacje były w Egerze :D chyba 16 lat temu. Ale cholera nic nie pamiętam, idę szukać zdjęć. Tylko kieliszki przywiezione z jakiegoś festiwalu wina do dziś stoją na honorowym miejscu ;-)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#4 PostWysłany: 29 Lip 2015 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Byliśmy ostatnio i powiem tak, wino w Dolinie Pięknej/Pijanej Pani (na fotce) jest bardzo tanie i dość parszywe (choć podobno ze 2-3 piwniczki serwują coś przyzwoitego), natomiast w okolicy Egeru jest parę naprawdę dobrych winnic i te warto odwiedzić.
Image

W samym Egerze np. Gal Tibor otworzył fantastyczne miejsce, gdzie można zamówić zestaw degustacyjny: kilka wybranych jego win i zakąski - warto!
Image Image Image

Znawcy win węgierskich powiedzą, że Gal Tibor jr to już nie ta sama jakość co kiedyś, ale my bardzo miło i smacznie spędziliśmy tam czas.

A i sam Eger jest co prawda malutki, ale bardzo urokliwy.
Image
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#5 PostWysłany: 08 Wrz 2015 10:16 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
hmmm... nie byłem we wszystkich piwniczkach w Egerze, ale miejscowy polecił nam jedną, gdzie oferują wina naprawdę dobrej jakości. Oczywiście mam na myśli wina z dolnej półki cenowej, bo w zasadzie każda piwniczka oferuje przednie trunki, ale w cenach adekwatnych do jakości. Nie pamiętam numeru piwniczki, ale będę tam za kilka dni i sobie zanotuję, bo mieli naprawdę bardzo przyzwoitego rieslinga.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2015 16:08 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Jutro jadę do Egeru na 3 dni.
Możecie polecić jakąś winnicę i gdzie dobrze zjeść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#7 PostWysłany: 19 Maj 2017 10:54 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 6
Eger piękne miejsce.. "Dolina Pieknej Pani" i cała masa winniczek. Tego nie można nie zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#8 PostWysłany: 12 Lip 2017 14:13 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
A jakieś fajny lokal gdzie można coś smacznego zjeść możecie polecić? Wszak nie samym winem żyje człowiek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#9 PostWysłany: 12 Lip 2017 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Knajpki przy dolinie sa calkiem ok. W Egerze tak naprawde tylko ta dolinka jest Ci do szczescia potrzebna, rezerwuj nocleg gdzies blisko tego.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#10 PostWysłany: 04 Cze 2018 13:51 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
W dolinie polecam piwnicę nr 16 i czerwony, półsłodki Merlot (nie ma kaca i nie boli głowa po spożyciu większej ilości) za 2000 Huf za litr na miejscu w karafce lub 1,5l na wynos za 1000 Huf, można wziąć większe pojemniki (tym taniej za litr - ja brałem 10,5l za 7000 Huf).
Jedzonko proponuję w knajpce rybnej, pychotka zwłaszcza przy spożyciu ww. wina, Keszegsuto-Uzleteink, adres 11. Rakoczi F. U. 28, tel. +36709536592, czynne od pn do sob 10-21, w nd 10-20, ceny od od ok. 450 Huf za 10 dkg (za dwie ryby i chleb płaciliśmy ok. 3500 Huf). Można na miejsc i na wynos. Nazwy bez węgierskich literek...
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eger
#11 PostWysłany: 08 Lip 2022 13:10 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
może ktoś doda coś na świeżo? gdzie w Egerze zjeść coś fajnego, ale niekoniecznie w typowo turystycznej jego części?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eger
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2023 15:04 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Eger czy Miszkolc?

Co lepszą bazą na kilka nocy do zwiedzania okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group