Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Balaton
#21 PostWysłany: 18 Sie 2020 22:12 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Cóż, wróciłem z Węgier więc sam sobie odpowiem, może komuś się przyda :lol:
Najbliższa plaża nad Balatonem z Budapesztu znajduje się w miejscowości Balatonkenese, godzina drogi z miasta. Plaża jest trawiasta, płatna (700 HUF przy jednorazowym wejściu, za 1000 HUF można wyjść do sklepu po piwo i wrócić z powrotem), przed plażą duży darmowy parking. Woda w jeziorze sięga max po szyję nawet daleko od brzegu. Tłumów pomimo niedzieli nie było. Miejsce jak miejsce, na jedniodniówkę z Budapesztu moim zdaniem ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Balaton
#22 PostWysłany: 14 Wrz 2023 15:10 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Już niemal na pewno zrezygnowałem z wypadu do Słowenii/Chorwacji na rzecz Węgier. Wciąż jednak rozważam jak ten czas spędzić, w innym temacie pytałem Eger, czy Miszkolc?
Tutaj zapytam - Tihany czy Keszthely, gdzie lepiej mieć bazę przez kilka dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Balaton
#23 PostWysłany: 14 Wrz 2023 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@Undertone mogę coś napisać o Keszthely i dla porównania o Badasconytomaj, bo na półwyspie Tihany nie byłam.
Kesztheley to spore miasteczko, w którym jest bardzo ciekawy kompleks pałacowo-parkowy Rodziny Festetitcsów. Zdecydowanie warto zwiedzić te miejsca. Dodatkowo samo miasteczko ma przyjemną starą część z deptakiem oraz parki i nabrzeże Balatonu. Jest tu wiele punktów gastronomicznych. Uważam, że jest to bardzo dobre miejsce na bazę wypadową do zwiedzania okolicy.
Dla porównania Badasconytomaj to miasteczko kurort. We wrześniu ożywia się wyłącznie w weekendy, gdy zjawiają się w nim żeglarze, w dni robocze jest senne i puste. Dodatkowo większość usług dla turystów (gastronomia, pamiątki) jest w dni robocze już pozamykana, a otwierana jedynie w sobotę i niedzielę. Podejrzewam, że Tihany i okoliczne miejscowości mają podobną dynamikę.
Dlatego moim zdaniem w Keszthely będzie lepsza baza wypadowa, bo po prostu wieczorami będzie tam co robić. Jeśli jednak szukasz ciszy i spokoju, to chyba jednak Tihany lepiej spełni Twoje oczekiwania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone lubi ten post.
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Balaton
#24 PostWysłany: 15 Wrz 2023 23:03 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 422
niebieski
Tihany jest ładniej położone, zwłaszcza widoki z góry na jezioro piękne. Keszthely, poza pałacem, niczym mnie nie ujęło. A biorąc pod uwagę, że Tihany to jedno z najpopularniejszych miejsc nad Balatonem, to raczej nie będzie wymarłe jak wspomniane Badasconytomaj. Dodatkowo z Tihany można się łatwo przedostać na południowy brzeg przeprawą promową.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group