Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#581 PostWysłany: 11 Sie 2018 22:15 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
@TKR

https://goo.gl/maps/kudfviDfYfm
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Budapeszt
#582 PostWysłany: 12 Sie 2018 13:27 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Dzięki, ze street view w ogóle tego nie widać, ale tam są zdjęcia z 2014 r., więc pewnie coś się przez ten czas zmieniło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#583 PostWysłany: 07 Wrz 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Nie wiecie czy poważnie bilety do parlamentu trzeba drukować jak zwierzęta? Nie może być na telefonie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#584 PostWysłany: 07 Wrz 2019 18:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@nrm post #48
parlament-w-budapeszcie,1229,39755?start=40
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
nrm uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#585 PostWysłany: 07 Wrz 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
jekyll napisał(a):
Dzięki, jak zwykle pół na pół. Że można i że trzeba drukować. W mailu jest ze drukować ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#586 PostWysłany: 09 Wrz 2019 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
To może uzupełnię wątek bo może się komuś przydać taka informacja jakiej ja szukałem.

NIE można niestety mieć biletów na komórce. Może ktoś widział kogoś upartego, może tak było wcześniej, może obsługa miała inne wytyczne - nie wiem. Wiem, że dzisiaj każdy bez papierka był wywalany z kolejki (samemu się nie skanuje biletów, jest obsługa która to robi), a na monitorze nad wejściem jest wyświetlana informacja w kilku językach, że jak nie masz papierowego biletu to MUSISZ iść do informacji.

Informacja jest tuż przy kasach (między kasą a kawiarnią) i nie trzeba stać w mega kolejce która jest właśnie do kasy. Bilety dostałem od ręki bez żadnych problemów.

Samo zwiedzanie jest dosyć krótkie, pozostawia niedosyt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#587 PostWysłany: 10 Wrz 2019 17:47 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
TKR napisał(a):
Wyszehrad - położony sporo dalej od Budapesztu, ale plusem jest to, że jedyne atrakcje w postaci ruin pałacu królewskiego, cytadeli, no i panoramy doliny Dunaju z zamkowego wzgórza są skupione w jednym miejscu, dzięki czemu samo zwiedzanie powinno pójść w miarę szybko. Na stronie http://www.visegrad.hu/en nie ma ani słowa o biletach. Czy to oznacza, że na całym tym terenie nie obowiązują żadne wejściówki?

Esztergom - położony najdalej od Budapesztu. Tutaj główną gwiazdą jest Bazylika, na zwiedzenie której, zdaje się, potrzeba sporo czasu. Do tego zamek (ale to raczej z zewnątrz) i most graniczny ze Słowacją. Fajne atrakcje, ale czy warte zarezerwowania całego jednego dnia dla tej wyprawy? (bo tak mi to czasowo wygląda razem z dojazdami)



Z dwojga Esztergom jest miejscem zdecydowanie atrakcyjniejszym. Samo zwiedzanie bazyliki nie jest aż takie czasochłonne ale z wejściem na kopułę (warto) i spacerami wokół, trzeba zarezerwować kilka godzin jeśli chcesz tak po prostu przedreptać podstawowe atrakcje i miejsca widokowe.
Jeśli ambicją jest tylko podjechać pod bazylikę i zrobić szybkie obejście to można nawet krócej. Przy czym w mojej opinii Esztergom jest na tyle ciekawe, że można spędzić tam fajnie cały dzień.

Wyszehrad to po prostu bardzo widokowe ruiny i trochę knajpek oraz przystań u podnóża. Wejście jest biletowane na bramie, nie pamiętam już stawki. Poza tym główny parking pod bramą też jest płatny, na godziny.

W drodze pomiędzy Budapesztem, a Wyszehradem jest miasteczko Szentendre słynące z muzeum marcepanu Szamos, muzeum surrealizmu (warto) oraz urokliwych knajpek i uliczek. Zdecydowanie warto zatrzymać się tam na dłuższy spacer.

Esztergom i Wyszehrad oraz Szentendre można przyjemnie połączyć w jednej podróży z Polski do Budapesztu bo przy dobrym planowaniu jest po drodze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#588 PostWysłany: 21 Lis 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Hej,
z racji fajnej ceny na Flixa planuje zabrać narzeczoną na urodziny do Budapesztu - fajna opcja bo wyjazd w piątek o 22 i ok 8 na miejscu w Budapeszcie (dworzec Kalenfold lub Nepliget, który wybrać), powrót tego samego dnia o 22. Czyli około 12h na zwiedzanie - czy uważacie że w takim czasie co nieco można zwiedzić? najlepiej na pieszo bo lubimy tak :D Czy jednak nie ma sensu i już lepiej wziąć nocleg?

z góry dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#589 PostWysłany: 21 Lis 2019 13:27 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Jeden rabin powie tak, inny powie nie. W 12h można dużo zobaczyć, ale trzeba brać pod uwagę zmęczenie podróżą nocną. Jeżeli nie chcesz zajechać narzeczonej to radziłbym wzięcie noclegu, zwłaszcza że ceny są przystępne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#590 PostWysłany: 21 Lis 2019 13:50 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
"Co nieco" w 12h zawsze można zwiedzić, ale ja osobiście byłbym mega zmęczony po 10h w takim flixie. Weźcie sobie nocleg i wróćcie następnego dnia jeśli macie taką możliwość, 2 dni na pewno lepsze w Budapeszcie niż 1.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#591 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
12 h w budapeszcie ?! Coś tam da radę zobaczyć, ale zmęczenie będzie ogromne... dlatego polecam opcje z noclegiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#592 PostWysłany: 22 Lis 2019 13:08 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Co nieco to można zwiedzić i w mniej, mnie wystarczyły 4 godziny za dnia + 3 wieczorem ;) Wszystko zależy od chęci, planu i tego jak się szybko chodzi. Wzgórze Gellerta zdobywałem biegem, żeby zdążyć przed zmrokiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#593 PostWysłany: 22 Lis 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Mr.Highlife napisał(a):
Czyli około 12h na zwiedzanie - czy uważacie że w takim czasie co nieco można zwiedzić?

Jak piszą przedmówcy w 12 godzin można zobaczyć już sporo. Sporo też zależy od tego jak znosicie takie wypady. Jeśli już jechaliście całą noc w autobusie i potem możecie dobrze, albo przynajmniej znośnie funkcjonować to fajnie. Jeśli to ma być pierwsza taka eskapada to proponuję po pierwsze nie robić ambitnych założeń w kwestiach ile to rzeczy można szybkim krokiem zobaczyć w 12 godzin. Po drugie zalecam uwzględnić ryzyko pogodowe tj. wziąć pod uwagę, że pogoda może być paskudna (12 godzin silnego deszczu, wiatr i +1oC), bo zakładam, że termin tego planowanego wyjazdu jest raczej zimowy. Czy to w przypadku zmęczenia po nieprzespanej nocy w autokarze, czy też w wyniku pogody warto mieć plan B obejmujący np. spędzenie w jednej lub kilku knajpkach 10 z tych 12 godzin :D
A jeśli finanse i kwestie obowiązków nie przeszkadzają to weźcie ten jeden nocleg i posmakujcie Budapesztu nieco spokojniej i dłużej, bo po prostu warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#594 PostWysłany: 14 Paź 2020 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
odkopuję moją starą mapkę z Budapesztu, jest z 2016r. ale zawiera mnóstwo punktów i informacji

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? ... sp=sharing
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#595 PostWysłany: 27 Lip 2021 10:04 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Wróciłem w nocy z Węgier i napiszę takie małe porównanie oraz może przydatne dla kogoś informacje, nie skupiam się co warto zobaczyć w Buda, na ten temat jest milion blogów.

W porównaniu do tego co było 6 la temu kiedy byłem ostatni raz w Budapeszcie jest mniej bezdomnych. Jednak, by ktoś źle mnie nie zrozumiał - jest ich wciąż bardzo dużo, ale nie śpią tak masowo w przejściach podziemnych, w wielu miejscach wciąż śmierdzi moczem. Niegroźni, nikogo nie zaczepiają.
Trochę zabytków jest obecnie remontowanych, Opera, żurawie niedaleko Baszty, no ale kiedy, jak nie teraz, kiedy turystów mniej.
A propos turystów, jak pisałem w temacie węgiersko-covidowym - w nocy jest ich sporo, stoliki pozajmowane, ale w dzień tego nie widać, zwiedzać można spokojnie, pocykać zdjęcia, w turystycznych miejscach, mając porównanie do lat wcześniejszych, jest garstka osób.

Nocowaliśmy w Anantara New York Cafe Budapest, bardzo ładny hotel, obsługa na najwyższym poziomie, bardzo dobre śniadania, pokój trochę odbiegał od standardu w holu czy jadalni, wymaga odświeżenia, ale jak najbardziej OK. Łatwo o darmowe miejsce parkingowe w okolicy (dotyczy weekendów kiedy to parkowanie jest darmowe), w okolicy masa uliczek i dużo wolnych miejsc. Hotel troszkę na uboczu, ale blisko metro i dzielnica żydowska na wyciągnięcie ręki.

Jedzenie, picie:

La Movida - pyszne tapas, rewelacyjne domowe lemoniady, gorąco polecam.
Belli di Mamma - bardzo dobre włoskie jedzenie, również polecam, pizza lepsza od niejednej jedzonej we Włoszech.
Jamie Oliver's Italian Budapest - przeciętnie
High Note SkyBar - drinkownia na dachy hotelu, super miejsce, natomiast drink słaby, lemoniada sam cukier, kawa zwyczajna.

Pojawiają się pytania o to co w okolicy stolicy:
Jednego dnia chcieliśmy się wybrać nad Balaton, ale korki niesamowite, zamiast zwyczajowej godziny - dwie. Zrezygnowaliśmy i zahaczyliśmy o Velence, mniejsze jeziorko mniej więcej w połowie drogi. Odradzam, ludzi znacznie mniej, plaża darmowa (nad Balatonem za wstęp do większości trzeba płacić), na miejscu tanio, ale wody po kolana, dno muliste, co najwyżej z dziećmi albo spłukać się w drodze do Szekesfehervaru, są prysznice.
Szekesfehervar - ładne miasteczko, była stolica Węgier, senne, ludzi garstka, zadbane, czyste. Genialne lody w Adria, a za lodami nie przepadam, więc proszę mi wierzyć. Zamek Boryego jest świetny, bardzo lubię takie miejsca.
Veszprem - czysto, mało ludzi, ale czy warto nawet przejazdem? Nie mam przekonania, choć tam zorientowalem się, że zgubiłem kartę bankomatową i może to wpłynęło na odbiór. Jedliśmy obiad w dobrze ocenianym na Google Elefánt Étterem, miała być pożegnalna obiado-kolacja z Węgrami, było takie se.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#596 PostWysłany: 20 Sie 2021 14:51 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Wzgórze Gelerta zamknięte do 2022 roku. Generalnie połowa zabytków w remoncie - opera, niedaleko baszty żurawie, most łańcuchowy zamknięty, wzgórze zamkowe w części w remoncie. Jeśli ktoś nigdy nie był w Budapeszcie, to momentami może mieć uczucie rozczarowania.

Z drugiej strony turystów znacznie mniej i dla mnie to super czas na niespieszne przechadzki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#597 PostWysłany: 18 Gru 2021 18:31 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Chciałbym z moją dziewczyną zwiedzić Budapeszt w przyszłym roku. Nie wiem jaka będzie sytuacja pandemiczna i ewentualne obostrzenia, to trudno przewidzieć jednak chciałbym zapytać o inną kwestię - czy 7 do 10 dni wystarczy na zwiedzenie Budapesztu (wiadomo, że należałoby odliczyć od tego czas dojazdu tam i z powrotem) no i w jakim okresie najlepiej zwiedzać Budapeszt aby nie było za dużo turystów no i w miarę dobra pogoda? Zastanawiam się też czy jechać własnym autem czy też olać to i polecieć samolotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#598 PostWysłany: 18 Gru 2021 18:47 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
7 dni na Budapeszt wg mnie wystarczy w zupełności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#599 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wiosna, maj, 7 dni to bardzo dużo. W wolnym spacerowym tempie:
2 dni moczenie się w termach Gellert i jeszcze jedno
1 wesołe miasteczko + hala targowa
1 Vaci utca + zakupy i gęsie wątróbki
1 Wzgórze zamkowe + muzea i wino Tokay
Po mojemu 5 dni starczy + 2 na dolot/odlot
Proponowałbym wycieczkę do pięknego secesyjnego miasta Kecskemet
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#600 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Zgadzam się z przedmówcą, co do terminu. Można wykupić dobrze ocenianą, 5-dobową Budapest Card i 2 dodatkowe dni potraktować na dojazdy. W poniedziałki muzea zamknięte.
http://www.tiqets.com/en/budapest-attra ... dapestcard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group