Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Maj 2018 21:26 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 11
Hej!

Lece od 14 do 18 czerwca do Pescary i chciałbym poprosić was o poradę co warto tam zobaczyć, zjeść, zwiedzić? W grę wchodzi również wyjazd z Pescary do innego miasta lub objazd autem po okolicy. Dodatkowo jeśli możecie to opiszcie mi na co uważać i czego przestrzegać. Każda informacja jest na wagę złota bo w sieci niestety za dużo nie znalazłem.

Dzięki za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 12 Maj 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Pescara - miasto, jak miasto. Nie wspominam go jakoś szczególnie i za bardzo niczego w nim nie polecę. W okolicy ?
- Manopello - w kościele znajduje się obiekt, który podobno jest chustą św. Weroniki,
- Ortona - w katedrze relikwie św. Tomasza apostoła,
- Lanciano - miejsce pierwszego oficjalnie odnotowanego cudu eucharystycznego.
Czyli bardzo kościelnie ... warto sobie trochę poczytać przed odwiedzinami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Maj 2018 10:07 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 11
Dzięki za wiadomość, a powiedz mi jeszcze. Czy jakieś szczególne miejsca do zobaczenia pod względem przyrody polecisz? Jakieś potrawy, napoje regionalne?
W necie jest bardzo mało informacji na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Maj 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Hmmm...w tej okolicy za bardzo nic mi ciekawego nie przychodzi do głowy. Jaskinie Frassisi, ale to w okolicach Ankony, więc spory kawałek na północ od Pescary. Park Narodowy w okolicach San Giovanni Rotondo, ale to dla odmiany ładny kawałek na południe. I w jednym i w drugim przypadku sprawa raczej wymaga wynajęcia samochodu.
Co do specyfików kuchni regionalnej, to według mnie nie odbiega ona raczej od normy ogólnowłoskiej. Jeśli po taniości to zawsze można upolować jakieś panini, bruscettę, arancinkę, pizzę lub pastę. Pysznie i niedrogo. Jeśli drożej, to jadłem tam przyzwoite owoce morza, ale konkretnego lokalu Ci nie polecę. Na pewno Abruzja jest jednym z ważniejszych regionów winiarskich Italii (o tym akurat bez problemów przeczytasz w necie), ale z tego co pamiętam delektowałem się tam głównie niedrogim Lambrusco di Modena ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Maj 2018 22:28 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 3
Wróciłem z żoną i przyjaciółmi z Abruzji 10.05, odpoczywalismy tam przez 10 dni. Na lotnisku Pescary wynajęliśmy samochód na czas pobytu. Mieszkaliśmy w apartamentach w pobliżu miasteczka Vasto, koło szerokiej piaszczystej plaży. Jedzenie gotowaliśmy samodzielnie. Na Instagramie polecaja spróbować lokalnej zupy z owocami morza "Brodetto", ale nam się nie udało.
W Abruzji znajduje się wiele pięknych wiosek, położonych głównie w górach. Oto link do szczegółowych informacji http://borghipiubelliditalia.it/en/.
Nam również bardzo się spodobało miasteczko Vasto, w pobliżu którego mieszkaliśmy, a Sulmona, zwiedzanie której może być połączone z trasą przez wsie. Od Ortony do Vasto wzdłuż wybrzeża są stare domki rybackie "trabocchi". Pewnego dnia udali się do Bari. Region jest bardzo piękny i malowniczy, potrzebny jest samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Maj 2018 23:34 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 11
A jak oceniacie jazdę samochodem w tych rejonach? Jest się czego obawiać? Na coś szczególnie powinienem zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu albo w przepisach ruchu drogowego.
Raz tylko jechałem przez Włochy do Francji autobusem i nie ukrywam, że przeraził mnie widok braku stosowania się do przepisów i wpychania się na trzeciego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2018 08:07 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 3
Polecam wynajem samochódu w międzynarodowych firmach, takich jak Hertz i Europcar. Według opinii w Internecie lokalne firmy często oszukują klientów - zalepiają punkty kontraktowe, nie zapisują szkód, a następnie zatrzymują pieniądze z depozytu. Masz rację, że zasady jazdy są prawie nie przestrzegane, nie ustąpić droge oraz wyprzedzanie przez ciągłe jest normalnie. Z innych niebezpieczeństw jazdy - wąskie drogi wzdłuż stromych gór. Autostrady są płatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Maj 2018 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja leciałem na weekend majowy do Pescary, wynająłem samochód i ruszyłem na południe. Najpierw półwysep Gargano i potem dalej na południe do Polignano, Alberobello, Matera i okolice. Polecam tak zrobić.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Maj 2018 11:14 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 11
Z tego co czytam nie obejdzie się bez wynajęcia auta. Pierwszy raz będę to robić więc czy może polecacie jakieś wypożyczalnie w tamtym regionie? Ryanair spamuje mi mailami odnośnie wynajęcia auta przez nich - czy ktoś korzystał z tej formy i poleca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Maj 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Nie demonizowałbym ani jazdy po Włoszech, ani lokalnych wypożyczalni. Drogi z reguły są dobre. Jeździ się normalnie. Czasem trafi się jakiś demon szybkości, ale do tego wcale nie trzeba Italii, Polska też jest dobra w te klocki. Osobiście radziłbym jednak przestrzegać przepisów, zwłaszcza w odniesieniu do prędkości. Mandaty przychodzą, a jak auto z wypożyczalni to płacą się "same" z Twojej karty kredytowej oczywiście ;) Czasem w zatłoczonych miastach jest problem z parkowaniem. Między innymi dlatego warto brać pełne ubezpieczenie (łącznie z szybami i lusterkami). Porównaj sobie oferty z różnych wypożyczalni i wybierz najlepszą. Pamiętaj, że najbardziej różnią się one warunkami ubezpieczeń, limitem kilometrów i opcją zwrotu z pełnym/pustym zbiornikiem. Brałem auto z avisa, europecara, maggiore i budgeta. Brałem tam, gdzie wychodziło najkorzystniej cenowo. Za każdym razem byłem zadowolony i wszystko było OK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
brałem przez Ryanaira w Alamo (Locauto). Poza tym, że samochód był masakrycznie brudny to było ok. Włosi jeżdżą strasznie (jak na europejczyków), bez kierunkowskazów i często nie ustępują pierwszeństwa w miastach na skrzyżowaniach, ale się przyzwyczaisz ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Maj 2018 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Oj tam brudny...najważniejsze, że sygnał dźwiękowy ma i że się szybę da opuścić, żeby pogestykulować trochę przy bliższej konfrontacji ;)
A tak całkiem serio, nigdy jeszcze nie dostałem brudnego auta w wypożyczalni we Włoszech ... fart ? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Cze 2018 13:50 

Rejestracja: 21 Cze 2018
Posty: 1
Cześć!
planuję wakacje na przełomie września/października w regionie Abruzji, dokładnie w Pescarze.
Już miałam kupować bilety na samolot ale naczytałam się o trzęsieniach ziemi...
Co powiecie na ten temat? Może też mieliście takie dylematy przed wylotem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Cze 2018 11:58 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 11
Cześć!
Wróciłem z Pescary i mogę powiedzieć, że polecam jeśli chodzi o wakacje. Na pewno jest to dużo lepsza opcja niż nasz Bałtyk, a jeśli chodzi o trzęsienia to ja na pewno nic takiego nie doświadczyłem :P.
Po przylocie do Pescary niestety ale trzeba sobie samemu załatwić taxówkę. Nie mają w tym regionie ubera ani mytaxi, a taxówki przy lotnisku niestety nie stoją. Dobrze, że leciałem z rodakami i pomogli mi zamówić telefonicznie kierowcę. Hotel Regent, w którym nocowałem na pewno polecam na wypad dla osób, które szukają czegoś tańszego. Wybrałem w nim pokój 3 osobowy, ze śniadaniem. Recepcja była bardzo pomocna, śniadania może nie są tam zróżnicowane bo codziennie to samo (brak warzyw :( ) ale jak na moje podniebienie wystarczyło. Dodam jeszcze, że na śniadanie Pani parzy świeżą kawę:). Z hotelu jest bardzo blisko na plażę bo wystarczy przejść przez ulicę, a jeśli wybierze się pokój na 3,4 piętrze to widać z niego plażę z wodą. Kończąc temat hotelu w jego pobliżu jest kawiarnia, lodziarnia (która miała klientów do północy :D), kiosk, przystanek autobusowy, pub oraz w odległości około 5-7 minut sklep Tiger gdzie można kupić wszystko do jedzenia i picia. Hotel położony jest w tej części Pescary, która jest bardziej spokojna, a co za tym idzie ludzi na plaży jest dużo mniej (większość to lokalsi), a ludzie nie mówią zbyt dobrze po angielsku. To tyle na temat hotelu. Co do miejscowości to zbyt dużo tam nie ma do oglądania. Centrum to w sumie główna ulica gdzie nic się nie dzieje i są sklepy z kawiarniami. Główną atrakcją jest plaża z mostem Ponte del Mare i jak dla mnie to tyle :). Nic więcej ciekawego tam nie znalazłem. Na pewno polecam stołować się w knajpach gdzie za dużo ludzi nie chodzi i nie są to lokale przy plaży. Polecam restaurację/pizzerię pinguino pescara. Znajduje się ona w wąskiej uliczce i jest obsługiwana przez włocha. Klimat jak w typowej włoskiej knajpie.
Jeśli planujesz wypożyczenie samochodu to jeszcze tutaj bym się zastanowił. Włosi jeżdżą bardzo chaotycznie, nie wrzucają kierunkowskazu, wpychają się na rondach, parkują zderzak w zderzak. W Pescarze znalazłem tylko 1 skrzyżowanie ze światłami, ogólnie same ronda i bardzo słabo widoczne przejścia dla pieszych.
Jeden dzień poświęciłem na wyprawę do Rzymu. Udałem się w tym celu z moją narzeczoną na dworzec (Polacy spotkani w Pescarze polecali by wybrać flixbusa) gdzie chcieliśmy znaleźć transport. Na początku szukałem flixbusa, który był w cenie 30euro w 2 strony. Budka z biletami do flixbusa jest na dworcu w kiosku, który niestety miał zepsuty biletomat. Nie przeszkodziło to jednak w znalezieniu autobusu. Udałem się na postój autobusowy, gdzie jest mała budka, w której znajdują się 3-4 firmy przewozowe. Tam udało się ogarnąć autobus wyjeżdżający o 9:30 za 20euro w 2 strony. Polecam zakup w tej budce bo naprawdę autobus był super wygodny i w około 2h-2h15min byliśmy w Rzymie na dworcu autobusowym. W drugą stronę jechaliśmy około 17:30 i również autokar był bardzo wygodny z dobrze działającą klimatyzacją.

Plusy z wyjazdu do Pescary:
+ czysta plaża
+ mała ilość ludzi na plażu w okolicach Hotelu Regent
+ bardzo pomocny naród (pomimo braku znajomości przez nich języka angielskiego)
+ w normalnych cenach jedzenie z napojami
+ pogoda (pomimo tego, że w prognozach podawali deszcze, nic nie padało)
+ bardzo dobrze spędzony czas
+ mała ilość ludzi, którzy zaczepiają i chcą coś sprzedać (polecam do nich mówić po polsku - od razu odchodzą:) ).
Minusy:
- bardzo ciężko znaleźć knajpkę z normalnym kurczakiem i frytkami
- brak możliwości zakupu papierosów w późnych godzinach (automaty są na karty, które znajdują się w pobliskich barach, bez tej karty nie można nic kupić).
- nic ciekawego w mieście (brak wesołego miasteczka, brak ciekawych klubów do potańczenia)
- słaba komunikacja (autobusy niby są ale kursują bardzo nieregularnie, a w późnych godzinach jest w nich niebezpiecznie)

W sumie to tyle, jeśli masz jakieś pytania to pisz - postaram się pomóc:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Paź 2018 12:45 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 36
Nikt na forum o tym wcześniej nie pisał więc się podzielę.
Najlepsze co można zrobić w Pescarze to z niej wyjechać w góry.
Za grosze wynająłem Fiata 500 z Europcar, ok 10Euro/dzień + zewnętrzne ubezpieczenie - bezproblemowo nic mnie nie obciążyli w tym samym dniu co zdałem auto, zdjęto blokadę z karty.
Proponuję pojeździć po Apeninach, malownicze miasteczka, owce, dzikie konie, widoki zapierają dech w piersiach.
Zwieńczeniem powinno być wejście na Corne Grande ponad 2900 m, najwyższy szczyt w w tych górach. Trasa z hostelu/schroniska (50Euro/noc/2osoby ze śniadaniem) obok dawnego hotelu Campo Imperiatore gdzie był więziony Mussolini podczas wojny. Ruszamy z wysokości ok 2100 m, trasa na 5-6 godzin w dwie strony. Widoki przepiękne, dość dobrze oznakowana trasa, podczas całej wędrówki minęliśmy może z 15 osób co w naszych tatrach wydaje się niemożliwe.
Pescary nie polecam, nic ciekawego, dużo ciekawsze pobliskie miasto Teramo. W górach natomiast wspaniałe Castel del Monte (kręcono tu filmy Imię Róży i Amerykanin z Georgiem Clooneyem). Stolicą regionu jest L'Aquila ale też nie polecam same remonty - jeszcze się nie pozbierała po trzęsieniu ziemi.
Jeśli mi się uda dołączę jakieś zdjęcia z Corne Grande i okolicy.
Podsumowując nie traćcie czasu na Pescarę jedzcie w góry, z Rzymu też nie jest daleko.

Załączniki:
IMG_1344.jpg
IMG_1344.jpg [ 94.74 KiB | Obejrzany 22471 razy ]
IMG_1371.jpg
IMG_1371.jpg [ 133.42 KiB | Obejrzany 22471 razy ]
IMG_1356.jpg
IMG_1356.jpg [ 134.78 KiB | Obejrzany 22471 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Lut 2019 14:50 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 1
cart napisał(a):
Ja leciałem na weekend majowy do Pescary, wynająłem samochód i ruszyłem na południe. Najpierw półwysep Gargano i potem dalej na południe do Polignano, Alberobello, Matera i okolice. Polecam tak zrobić.

A jeżeli chodzi o początek maja to jak z temperaturą? Jest szansa żeby się wykąpać bez umiejętności morsowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lut 2019 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Niektórzy się kąpali w Polignano, ale dla mnie woda była zbyt zimna.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Kwi 2019 15:12 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Też byłem w maju i dla mnie też woda była za zimna, ale ja jestem zmarźluch.

Ale polecę według mnie fajny plan na jednodniową wycieczkę. Z dworca głownego z Pescarze kursują pociągi do Ortony - bardzo fajne miasteczko. Trochę tam pozwiedzaliśmy, następnie poszliśmy na główną plaże w Ortonie.
Z plaży w Ortonie poszliśmy do Punta Aquabella wzdłuż morza przechodząc przez opuszony całkowicie ciemny dosyć długi tunel ( emocje gwarantowane). Stamtąd błądząc doszliśmy do drogi nr SS16 i tam złapaliśmy stopa z powrotem do Ortony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Kwi 2019 22:56 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
odświeżam wątek
lecimy do Pescary z 4 latkiem w połowie maja. z tego co widzę pogoda podobna jak u nas... czy myślicie, że będzie cieplej? w internetach podają od 21 do nawet 31 ;)
lecimy tylko na 7 dni i szczerze powiem- nie mam ochoty na jakieś intensywne zwiedzanie. planujemy auto wypożyczć na max 2 3 dni- jakie są absolutne must see? czy może lepiej zrezygnować z auta na rzecz komunikacji?
z tego co czytam sama Pescara średnio atrkacyjna. co polecicie do mieszkania (z dojazdem komunikacją) by było fajnie z dzieckiem?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sty 2023 18:53 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
Jakieś ciekawe miejsca w Pescarze? Miejsce na pizze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group