Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:29 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Dziękuję za odpowiedzi! Co do terminu urlopu, to był ciężki temat i niestety tylko sierpień nam pozostał. Bolonię i Wenecję myślałem po drodze odwiedzić.
No nic, pozostaje mi przeszukać noclegi i zobaczyć jakie są możliwości i koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#182 PostWysłany: 24 Maj 2022 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
-- 25 Mar 2022 15:19 --

<do usuniecia>

-- 25 Mar 2022 15:30 --

cześć

planuję podróż do Toskanii.

Przylot - do Pizy, w piątek wieczorem
Wylot - z Bolonii, w niedzielę wieczorem, 9 dni po przylocie.

Teraz - uwaga - z tego okresu 4 dni (w 'tygodniu') będę pracował, ten okres planuję spędzić w jednym i tym samym miejscu, najprawdopodobniej we Florencji.
Ale nawet podczas dni wolnych nie chcę się zabijać i objechać wszystkich urokliwych miasteczek i atrakcji. Nie planuję też wynajmu samochodu. Absolutnie nie planuję też pobytu na plaży (poza ew. Cinque Terre).

Mój wstępny plan jest taki:
sobota - Pisa
niedziela - Cinque Terre
poniedziałek - przyjazd do Florencji, w poniedziałek (wolne) obczajka miasta, potem wtorek - piątek praca stamtąd, jakieś spacery wieczorem, ew jakieś muzeum w ciągu dnia, ale to max, raczej skupienie na pracy
sobota - w sumie nie wiem, w wielu miejscach czytam że Siena jest ciekawa, warto? czy może lepiej na chillu pochodzić jeszcze po Florencji
niedziela - Bolonia, wylot


noclegi: od piątku do poniedziałku w Pizie, od poniedziałku do niedzieli (soboty?) we Florencji, być może ostatnia noc w Bolonii, ale może niekoniecznie tylko pojadę do Bolonii dopiero w niedzielę wcześnie rano.

dajcie znać co sądzicie i czy to ma sens. Nie wiem jak z tą Sieną, naprawdę warto? I czy może warto jedną noc spędzić w Cinque Terre by móc tam spokojnie spędzić więcej czasu?

i jeszcze - lepiej tam polecieć koło 20 maja czy koło 10 czerwca? akurat na przełomie maja i czerwca muszę być w PL, więc wtedy nie.

z góry dzięki, pozdrawiam


całkiem dobry był ten plan, choć, mimo że ostatecznie miałem dwa dni wolnego, nie wszystko zrealizowałem - nie dotarłem do Sieny ani do Lucci, bo miałem sporo dodatkowych atrakcji w pracy.
Ogólne uwagi:
* Piza ma kiepską opinię tu na forum (i nie tylko), i może i faktycznie, poza Piazza Dei Miracoli nie ma tam zbyt wielu must-see miejsc, ale klimat jest bardzo fajny i mi się osobiście całkiem podobało.

* Cinque Terre OBOWIĄZKOWO. Więcej szczegółów w temacie o Cinque Terre.

* Florencja jest świetna. Jedyny potencjalny minus - strasznie gorąco. Ja tam byłem 17-22 maja i między 13:00 a 17:00 odczuwalna temperatura była sporo powyżej 30C.

* Bolonia nie jest zła, ale po Florencji trudno się nią zachwycić, do tego jest tam już trochę brudu & syfu na ulicach (a'la Sycylia). Choć samo centrum jest ładne, zwłaszcza dzielnica (nie umiem przypomnieć sobie nazwy, ta tuż po prawej - patrząc na mapę - od głównego placu, z wieloma restos i knajpkami)
* na twin Towers w Bolonii bilety trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Nie wiem jak w tygodniu, ja bylem w niedzielę koło 12 i już nie można było na ten dzień kupić.

* włoskie pociągi są świetne. Bilety na pociągi regionalne (tylko takimi jeździłem) można kupować przez oficjalną apkę trenItalia nawet kilka minut przed odjazdem pociągu
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:33 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 27
Pod koniec marca lecę z dziewczyną do Pizy (sobota - piątek). Mamy już wynajęty samochód i planujemy zwiedzić jak najwięcej Toskanii. Myślicie, że taki plan, który jest bardzo wstępny oczywiście jest realny do zrealizowania?
Sobota: Przylot o 12, odebranie samochodu, zwiedzanie Pizy, wieczorem wyjazd do Spezii na nocleg
Niedziela: Pociąg do 5 terre, tam zwiedzanie cały dzień + kolejna noc w Spezii
Poniedziałek: Przejazd do Lukki, zwiedzanie tego miasta i okolic (jeszcze nie wiem co) wieczorem przejazd do Florencji na nocleg
Wtorek: Cały dzień zwiedzanie Florencji, nocleg we Flroencji
Środa: Rano przejazd do Sieny, zwiedzanie miasta + okolic, nocleg w Sienie
Czwartek: rano wyjazd do: Val Dorcia + Bagno San Filipo + Pienza, powrót na noc do Sieny
Piątek: Powrót do Pizy zachaczając o San Gimignano + voltera. Wylot o 18

Próbował ktoś zrobić podobna trasę? Warto coś dorzucić / wyrzucić / zamienić? Obawy mam przede wszystkim co do czwartku, czy uda nam się to wszystko na spokojnie załatwić jednego dnia.
Z góry dzięki za wszystkie porady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 03 Lut 2023 19:15 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Mocny maratonik, samochód niby fajny ale dla kierowcy już mniej, a biorąc pod uwagę stres w obcym nam ruchu ulicznym to można się wykończyć.
Ja bym wyluzował i więcej czasu poświęcił na np Florencje, chyba że będzie biegiem do centrum pod Katedrę, potem most i na taras widokowy, można i tak.
Samochód jest ok do zwiedzania rozrzuconych po Toskanii pięknych małych miasteczek ale przy takim maratonie szybko odczujesz że to wszystko to samo, kolejne miasteczko, kolejne wąskie uliczki itd.
Nie zniechęcam tylko z doświadczenia doradzam :)

Cinque Terre moim zdaniem aż się prosi żeby do zwiedzić pociągiem, masz niedostępną dla aut trasę, coś pięknego, nie byłem i tylko tak pisze bo mam w planie zwiedzanie spokojne trasą kolejową z Pizy do Genui.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 03 Lut 2023 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Robiliśmy trasę po części Toskanii autem we wrześniu 2021 i powiem tak: moim zdaniem lepiej jest nie pchać się do Florencji czy Sieny autem. Raz, że problemy z parkowaniem (i drogie parkingi w centrum), dwa że strefy ATL co krok - naprawdę łatwo zarobić mandat. Zdecydowaliśmy się na nocleg z Empoli i stamtąd pojechaliśmy do Florencji i Sieny pociągiem. Pociągi są regularnie, czasowo wychodzi ok, cenowo przystępnie. A Wam też dobrze zrobią dwa dni bez auta po 3 dniach jeżdżenia i przed kolejnymi dniami jeżdżenia. Weź pod uwagę, że po tej okolicy wcale nie jeździ się przyjemnie, drogi w takim sobie stanie, na drogach lokalnych w Toskanii musisz się liczyć z tym, że 60 km = ok. 1h. Plus dla mnie Włosi mają męczący styl jazdy.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 03 Lut 2023 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Samochód jest ok do zwiedzania rozrzuconych po Toskanii pięknych małych miasteczek ale przy takim maratonie szybko odczujesz że to wszystko to samo, kolejne miasteczko, kolejne wąskie uliczki itd.


Dokładnie to samo miałem na Sycylii, niby tyle zjawiskowych miasteczek odwiedzone, ale bardzo szybko zrobiło się to monotonne.

Marcin Bartoszewski napisał(a):
Cinque Terre moim zdaniem aż się prosi żeby do zwiedzić pociągiem, masz niedostępną dla aut trasę, coś pięknego, nie byłem i tylko tak pisze bo mam w planie zwiedzanie spokojne trasą kolejową z Pizy do Genui.


5 Terre zdecydowanie pociągiem. Uważam też, że przynajmniej Riomaggiore i Manarola zasługują na poświęcenie większej ilości czasu, podobnie znajdujące się nieopodal Portovenere.

Ps. Ja mam zaliczone spokojne zwiedzanie trasa kolejową z La Spezii do Genui i mogę zdecydowanie polecić po drodze oprócz 5Terre, jeszcze przy Spezii Portovenere i Lerici, cały półwysep Portofino (Portofino, Camogli, Rapallo, dla wprawionych fizycznie, lubiących się zmęczyć trasę wzdłuż klifów (miejscami zabezpieczoną łańcuchami) z Camogli do San Fruttuoso (a w delikatniejszej wersji dotarcie tam łódką, lub trasa z Portofino - znacznie lżejsza niż z zachodniej strony) i Sestri Levante.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:04 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Ambitny plan, godny pozazdroszczenia, ale jakie są przyczyny, że w takim tempie chcecie zaliczyć te wspaniałe miejsca. Jesteście starymi ludźmi, którzy czekają na zbliżającą się śmierć i chcą, w ostatnich dniach swojego życia zobaczyć wymarzone zakątki świata, których nie mieli wcześniej okazji zobaczyć?
Nie zaliczajcie, zwiedzajcie!
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#188 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:17 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
piterbtm napisał(a):
Ps. Ja mam zaliczone spokojne zwiedzanie trasa kolejową z La Spezii do Genui i mogę zdecydowanie polecić po drodze oprócz 5Terre, jeszcze przy Spezii Portovenere i Lerici, cały półwysep Portofino (Portofino, Camogli, Rapallo, dla wprawionych fizycznie, lubiących się zmęczyć trasę wzdłuż klifów (miejscami zabezpieczoną łańcuchami) z Camogli do San Fruttuoso (a w delikatniejszej wersji dotarcie tam łódką, lub trasa z Portofino - znacznie lżejsza niż z zachodniej strony) i Sestri Levante.
Zachęcam to wrzucenia większego opisu, jakieś detale odnośnie transportu dla mniej zorientowanych ale i sam myśląc o tej trasie skorzystam z porad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 13 Lut 2023 03:10 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 27
Dzięki za wszelkie porady, myślę, że zwolnimy trochę tempo i odrzucimy kilka lokacji.
5 terre oczywiście, że pociągiem, nocleg mamy w La Spezii i stamtąd wybieramy się na cały dzień do 5 terre. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 13 Lut 2023 10:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
W La Spezia kiedyś kupowało się bilet na 5T w informacji turystycznej. Tam taki na bierząco informowano, które trasy są zamknięte.
Bilet musiał być odbity w automacie na ścianie. To było jakieś 10 lat temu. Może coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 13 Lut 2023 17:19 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Mam pytanie do osób przebywających lub posiadających wiedzę jak w okresie od października do marca wygląda pogoda w Toskanii? Czy temperatury są przyjemne, czy lepiej szukać w inny cieplejszym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 13 Lut 2023 17:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Pytanie, czym dla Ciebie jest przyjemna pogoda.
Popatrz sobie na historię:
https://www.wunderground.com/history/mo ... te/2022-10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bruner oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group