Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Maj 2017 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Moya napisał(a):
Będę w tamtych okolicach dokładnie po Bartosz Schaefer (20-27) i mam do Was pytanie odnośnie miejscówki. Lądujemy w Bolonii i noclegi mamy zarezerwowane w Rimini. Ale z tego co czytam to jeden wielki kołchoz. Polecacie jakąś inna miejscowość o przyjemniejszym klimacie nad morzem w tamtych okolicach? Obiecałam rodzinie że w tym roku chociaż część wakacji będzie na luzie więc zależy mi na ładnej plaży, najlepiej niepłatnej. Ja tygodnia nie wytrzymam więc napewno wyciągnę ich do Wenecji, San Marino i Ravenny. Ale podpowiedzcie co do tego plażowania, hotel mogę jeszcze odmówić.


My też lądujemy w Bolonii i byliśmy nastawieni na Rimini, ale poczytałam sobie tutaj wpisy i teraz nie jestem pewna, czy Rimini czy coś innego.
Zależy nam na bliskości morza, plaży, ale też koszty i atrakcje grają rolę.
Jakiś apartament (lub dwa) na osiem osób? W Rimini? W innej miejscowości, gdzie sobie (druga połowa września) odpoczniemy, plaza, zwiedzanie, jakieś supermarkety z możliwością tańszych zakupów żywnościowych.

Podkreślam cena też decyduje, ale i wygodne wakacje z ciepełkiem w tle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 13 Maj 2017 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Jeżeli, jak piszesz, zależy Wam na bliskości morza, plaży, ale też koszty grają rolę, to Rimini jest w sumie dobrym wyborem...zwłaszcza po tzw. wysokim sezonie letnim, bo ceny idą sporo w dół. No i w 2 połowie września, nie będzie też obłędnych tłumów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
Hej, trochę odgrzebie temat.
Jadę na kilka dni Włoch, plan mam następujący:
Bolonia(1 nocleg) -> Ravenna(2 noclegi) -> Rimini (1 nocleg).
Z tego co czytałem jest to jeden okrąg a więc te same bilety na komunikacje miejską obowiązują, w związku z czym 3 dniowy bilet za 11 EUR na Ravenne i Rimini to chyba dobry pomysł?
Chciałbym jeszcze odwiedzić San Marino i tu są dwie opcje, albo w przeddzień wylotu, ale wtedy po południu = mnóstwo ludzi :/ albo w dzień wylotu z samego rana(6;45 pierwszy autobus z tego co widzę) ale odlot mam o 12 z minutami i tutaj trochę się boję czy da rade tak ryzykować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Lip 2019 15:12 

Ze względu na położenie zmieniłbym na:


Bolonia(1 nocleg) -> Ravenna(1 nocleg) -> Rimini (2 noclegi).

San Marino tak wcześnie rano z wylotem o 12 (w opcji tylko z Airport Rimini) to mocno poroniony pomysł, jedynie dla osób w opcji "kłopoty" dla nie znających w ogóle Włoch i Włochów

Masówka oczywiście w dostępie do autobusu z Riminii do San Marino to jest do południa, standardowo 10-12
Góra
 PM off
snd0cff lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 20 Sie 2019 15:16 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 6
Pacyfa napisał(a):
Jeżeli, jak piszesz, zależy Wam na bliskości morza, plaży, ale też koszty grają rolę, to Rimini jest w sumie dobrym wyborem...zwłaszcza po tzw. wysokim sezonie letnim, bo ceny idą sporo w dół. No i w 2 połowie września, nie będzie też obłędnych tłumów ;)

I czy tylko nie będzie tłumów?
jak dostać się z Rimini do San Marino pod koniec września. Szukam połączeń, w mapach Google, nic. W stronkach z busami wynika, że od 14 września nie ma. Czy ktoś, coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Sie 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Coś słabo szukałeś, autobusy odjeżdżają ciągle z przed dworca kolejowego, jechałem w styczniu, więc i we wrześniu jeżdżą, 5 euro bilet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Sie 2019 15:44 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Na bonellibus jest rozkład na poprzedni sezon zimowy. Pewnie jeszcze nie wrzucili na nadchodzący.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Sie 2019 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Andrzej Kania

Te autobusy jeżdżą cały rok, co ciekawe turyści stanowią ok. połowy (w kwietniu) - reszta to normalni ludzie jadący do pracy itp.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Andrzej Kania uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 27 Sie 2019 08:15 

Rejestracja: 08 Wrz 2017
Posty: 6
krist20 napisał(a):
Na bonellibus jest rozkład na poprzedni sezon zimowy. Pewnie jeszcze nie wrzucili na nadchodzący.
Został zamieszczony nowy rozkład jazdy na okres 16 września do czerwiec 2020 :lol:
https://www.bonellibus.it/en/linee/nm5b ... 5-05579130
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 27 Maj 2022 20:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Poniżej przesyłam aktualne ceny za wynajęcie leżaków/parasoli na dwóch wybranych plażach Rimini. Generalnie schemat cenowy wszędzie taki sam - im więcej dni obejmuje rezerwacja, tym taniej w przeliczeniu na dzień. Dopłata obowiązuje za pierwsze rzędy od morza i w sezonie. Leżaków tysiące. Około 20-30m od brzegu morza można swobodnie spacerować i w wielu miejscach byli rozłożeni plażowicze na ręcznikach - czy tak to funkcjonuje również w sezonie trudno powiedzieć. Plaża bezpłatna na całej szerokości dostępna jest w okolicy portu, przy "młyńskim kole".

Załącznik:
20220523_165238.jpg
20220523_165238.jpg [ 329.57 KiB | Obejrzany 2173 razy ]


Załącznik:
20220524_181703.jpg
20220524_181703.jpg [ 233.31 KiB | Obejrzany 2173 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Maj 2022 21:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
@greg2014 byłem parę lat temu na plaży w Rimini w sezonie i ten pas od morza to miał około 5-10 metrów strefy "do chodzenia". Co kilkanaście metrów stali Panowie którzy upominali, gdy ktoś usiadł z ręcznikiem na tej plaży. Pierwszy raz mi ktoś zwrócił uwagę za to że usiadłem na plaży, trochę groteska :D Ale z tego co pamiętam to w Rimini jest też publiczna, bezpłatna plaża
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Maj 2022 07:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Tak to Włoszech wygląda. Taki jest tam zwyczaj/styl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Cze 2022 15:07 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@greg2014 czy są jakieś zniżki na leżaczki jak się korzysta tylko popołudniu? Będąc w tamtych rejonach fajnie byłoby choć nogi zamoczyć w morzu :D i chwilę poplażować. ale my nie jesteśmy typem plażowiczów, więc leżenie cały dzień plackiem to zdecydowanie nie dla nas i tez szkoda mi czasu na nie będąc tylko kilka dni we Włoszech
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Cze 2022 15:59 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Myślę, że znajdziesz miejsce na sam ręcznik. Wracając z La Spezia do Lukka wzięliśmy chyba na 2-3h. Nie pamiętam. Przy ulicach parkometry w tygodniu wtedy nie obowiązywały. Któraś z mieścin wzdłuż morza.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 20 Cze 2022 16:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@AguSS - z tego co pamietam była jakaś zniżka przy rezerwacji po południu ale niestety ani granicznej godziny ani stawek nie pamiętam; poza tym plaża podzielona jest na wiele sekcji, którymi operują osobne firmy/osoby więc warunki mogą się między nimi nieco różnić - warto zrobić najpierw krótki spacerek i rozpoznać sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:24 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Czy w Rimini albo okolicach potrzebujemy buty do wody? Nie mogę znaleźć konkretnej informacji, a wolę się przygotować niż męczyć się na kamyczkach wbijających w stopy czy wdepnąć w jeżowca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
W Rimini plaże są piaszczyste.Nie widziałem nikogo w butach do wody.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 30 Cze 2022 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@AguSS plaże w Rimini są w całości piaskowe, więc buty są zbędne.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 23 Kwi 2023 10:14 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Czytalem ten temat przed przyjazdem do Rimini i strasznie negatywnie mnie nastawil. Mam nadzieje, ze ktos przeczyta rowniez i moj post. Rimini to bardzo fajne miasto. Jest oczywiscie strefa hotelowa, gdzie faktycznie sa same 3-gwiazdkowe bloczki, ale wystarczy podjechac 15 min do centrum metrobusem i jestesmy w bardzo ladnym miescie. Sporo fajnych knajp i zabytkow. Urokliwe stare miasteczko.

Bus do San Marino 6€ OW. Mozna kupowac online i u kierowcy (ta druga opcja ryzykowna jesli jest pelen). Zalaczam aktualny rozklad jazdy https://www.bonellibus.it/en/linee/nm5b ... 5-05579130
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Kwi 2023 12:49 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Jest na samej górze starej części parking, więc można sobie tam zrobić sjestę na murku z przepięknymi widokami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group