Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 19 Wrz 2019 12:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Gonitwa będzie, 4 i 5 bym przesunął na kolejny dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#102 PostWysłany: 19 Wrz 2019 14:12 

Rejestracja: 19 Wrz 2019
Posty: 2
To przełożymy 4 i 5, a coś może jeszcze warto dołożyć do kolejnego dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 19 Wrz 2019 14:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A co masz w planach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 20 Wrz 2019 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
kpt.Jack napisał(a):
Cześć!

Przedstawię swoją trasę do zwiedzania i proszę o opinie,co myślicie :)
Zaczynam od Koloseum, ponieważ blisko mamy nocleg.
1. Koloseum, Forum Romanum i wzgórze Palatyn
2. Panteon
3. Plac Navona
4. Piazza di Spagna i schody hiszpańskie
5. Plac Św. Piotra

To trasa na pierwszy dzień, a będziemy cztery.

Pozdrawiam! :D


4 dni to sporo, wg mnie gonitwa zbędna. Musi być czas na espresso, spokojne klapnięcie i ... jeszcze więcej espresso:) Polecam aplikację maps.me - darmową. Zaznacz sobie przed wyjazdem interesujące się miejsca, sprawdź które są blisko siebie i sam zaplanujesz swoje spacery. Parę słów również na moim blogu.
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:55 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
To ja troche z innej beczki. Chcemy sprawic prezent rodzicom/przyszlym tesciom. Wycieczke do Rzymu i Watykanu. Sa oczywiscie jakies gotowce z Itaki za ok. 2 tys zl. Jako alternatywa kroi mi sie w glowie plan wykupienia Alitalii i zorganizowania im pobytu we Wloszech we wspolpracy z jakims polskim przewodnikiem. Ktos cos?

Ramowo wygladaloby to tak:

18-22.11 (elastyczne daty)
Hotel ogarne im, transfery z lotniska tez powinni dac rade sami (Uber czy co tam). Choc tu sa jeszcze watpliowsci.

Poleca ktos przewodnika, ktory ogarnalby ze 2-3 dni z tego pobytu i wypelnil je wycieczkami do Watykanu (obowiazkowo) i po Rzymie? Ew. wsparl przy transferze z lotniska.

Jak to +/- kosztowo moze wygadac? Przelot plus hotel to wychodzi powiedzmy 800-1000 zl, pytanie czy na wlasna reke nie bedzie drozej niz przez Itake :)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:21 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 16 Paź 2019 17:13 --

W pięknej Italii wymaga się od przewodników licencji a co za tym idzie jak chcesz ,,na legalu" to nie będzie tanio. Chyba warto poszukać w ,,internetach" jakiegoś samorodnego cudaka co prawdopodobnie zrobi to o 50% taniej aczkolwiek nie będziesz miał gwarancji jakościowej :mrgreen:

-- 16 Paź 2019 17:21 --

A tak tylko BTW. Jeżeli przyszli teściowie są w miarę ogarnięci(bez obrazy przyszły zięciu :lol: ) to po u... przewodnik? Rzym zapewne znają z...opowieści , filmów, szkoły , teatru , książek itd. W każdym większym hotelu mogą wziąć mapki miasta z zaznaczonymi pięknie wszystkimi zabytkami i np. rozkładem metra. Powiedz im to i zapewne będą bardziej szczęśliwi jak sami poodkrywaja piękno tego miasta. Dodatkowo jako przyszła ,,rodzina" możesz im sprawić piękny przewodnik w j.polskim i opłacić świetny apartament. Jest ich bez liku. Sam wziąłem na listopadowy dłuuugi weekend i kolejny raz będę penetrował miasto popijając dobre alko :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 17 Paź 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Cooper84 chwilkę googlowania i masz przykładową przewodniczkę po Rzymie. Oferuje kilka gotowych tras oraz trasy uzgadniane indywidualnie. Przykładowo 3 godzinne zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i for cesarskich kosztuje 135 euro.
http://www.przewodnikporzymie.it/
Zgadzam się z przedmówcą, że lepiej spróbować samemu wszystko rodzicom/teściom zaplanować. Tylko tu są konieczne dwa warunki: muszą oni być chociaż w minimalnym stopniu ogarnięci językowo (nie musi to być angielski - może być niemiecki albo nawet rosyjski, by jakoś się dogadać) i nie mogą się bać samodzielnego radzenia sobie. Jeśli z tym nie ma problemu to do listopada zdążysz przygotować instrukcje praktyczne dla rodziców. Mam na myśli zebrane z internetu informacje o godzinach otwarcia, cenach i rodzajach biletów wstępu (nawet z wydrukowaną po włosku nazwą biletu by mogli ją pokazać w kasie) oraz zaznaczonych na wydrukowanych mapkach miejscach wejścia (np. do Forum Romanum), kasach itp.
Możesz też w ramach ułatwienia zwiedzania i ogólnego zapoznania się z miastem kupić bilety na autobusy typu Hop on, Hop off na jeden dzień by rodzice sobie pojeździli i pooglądali miasto, a w przewodnikach audio posłuchali o nim co nieco. W Rzymie jest chyba kilka tras takich autobusów, ale to musisz sprawdzić już samemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cooper84 lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:09 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
Witam
Czy do bazyliki na Lateranie i Śnieżnej są przeprowadzane kontrole bezpieczeństwa? Chciałem je zobaczyć od razu po przylocie, ale będę z plecakiem wypchanym ubraniami itd. Czy da rade z tym wejść albo czy są tam przechowalnie bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przed wejściem do Śnieżnej jest kontrola bagażu, ale raczej powinieneś przejść - są skanery jak na lotniskach, więc pewnie nie będzie aż tak źle. Najwyżej poczekasz chwilę aż przetrząsną plecak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 05 Gru 2019 18:36 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 26
cześć wszystkim :)
kilka pytań dot. Rzymu:
1) czy na początek stycznia (2-4) warto kupować bilety na Koloseum+FR i Muzea Watykańskie przez internet? Czy kolejki poza letnim sezonem są takie same i nie warto ryzykować?
2) wydawało mi się, że 1 stycznia jest audiencja u Papieża, na stronach prefektury nie ma jeszcze żadnego grafika, ktoś wie, jak to będzie wyglądać? Obowiązują wejściówki przy takiej audiencji?
3) sylwester w Rzymie - główna impreza ma być na Circus Maximus, polecacie to miejsce czy gdzieś indziej?
dzięki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 06 Gru 2019 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
KKK88 napisał(a):
1) czy na początek stycznia (2-4) warto kupować bilety na Koloseum+FR i Muzea Watykańskie przez internet?

Generalnie kolejki poza letnim sezonem w Rzymie są znacznie mniejsze, ale akurat sam początek stycznia ze względu na sylwestra, nowy rok i orszak trzech króli przyciąga więcej pielgrzymów i turystów. Ja bym dla pewności bilety kupiła, chyba, że postanie trochę w kolejce po nie Ci nie przeszkadza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 06 Gru 2019 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
ja byłem w tym roku pod koniec stycznia i kolejka była na jakieś dwie godziny, Koloseum to było jedyne miejsce w całym Rzymie, które wymagało cierpliwości, poza tym wszędzie było na luzie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
KKK88 uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 07 Gru 2019 11:57 

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 36
Co do Koloseum to jest jeszcze kasa przy wejściu do Forum Romanum (chyba jeszcze jest) i tam kolejka jest bardzo krótka w porównaniu do głównego wejścia do Koloseum. Szkoda, że nie 5 stycznia to jest pierwsza niedziela miesiąca i powinien być wstęp bezpłatny..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 05 Sty 2020 03:45 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Wejścia są trzy ale kasa tylko w Koloseum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 04 Lip 2022 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Sierpień, 4 dni:I. Lądujemy około 11:30 na Ciampaku. Liczę 2h na dotarcie do centrum, pierwszą noc śpimy w Hotelu Kent. Po dotarciu będziemy blisko centrum. Będziemy też kupować Roma Pass 72h.II. Po check-inie idziemy na zobaczyć:
    1. Bioparco di Roma,
    2. Villa Borghese,
    3. Piazza del Popolo,
    4. Castel Sant'Angel,
    5. Piazza Navona,
    6. Piazza di Trevi.
Załącznik:
Day1.PNG
Day1.PNG [ 229.97 KiB | Obejrzany 4972 razy ]

III. Następnego dnia śpimy w hotelu C-Hotels Club House Roma, ale tego dnia chcemy zobaczyć Pantheon, Forum Romanum i Koloseum:
    1. Colosseum,
    2. Roman Forum,
    3. Pantheon,
    4. Ponte Fabricio,
    5. Belvedere del Gianicolo.
Załącznik:
Day2.PNG
Day2.PNG [ 704.65 KiB | Obejrzany 4972 razy ]

IIII. Ten dzień przeznaczamy na Watykan, powinno być mniej ludzie ze względu na to, że będzie to czwartek i nie będzie audiencji u Papieża, oprócz listy wjedziemy na taras widokowy by wypić tam kawę:
    1. Bazylika Świętego Piotra,
    2. Muzea Watykańskie,
    3. Kaplica Sykstyńska,
    4. Zamek Świętego Anioła,
    5. Ogrody Watykańskie,
    6. Pieta,
    7. Necropolis,
    8. Stanze Watykańskie,
    9. Parafia św. Anny,
    10. Plac Świętego Piotra.
Załącznik:
Day3.PNG
Day3.PNG [ 397.33 KiB | Obejrzany 4972 razy ]

V. Tego dnia musimy zmienić hotel, ale zanim tego dokonamy chcemy spędzić dzień nad wybrzeżem w Ostii. Około godziny 12-13 skończy nam się RomaPass, więc pozostanie dokupienie biletu powrotnego. Tego dnia śpimy w Leonardo Boutique Hotel Rome Termini. Wybraliśmy go ze względu na bliskość do dworca kolejowego, gdyż o 6 rano następnego dnia mamy pociąg do Wenecji:
    1. Podróż do Ostii,
    2. Leniuchowanie,
    3. Powrót do centrum,
    4. Wyjazd do Wenecji następnego dnia wczesnym rankiem.
Załącznik:
Day4a.PNG
Day4a.PNG [ 314.43 KiB | Obejrzany 4972 razy ]

Załącznik:
Day4b.PNG
Day4b.PNG [ 537.62 KiB | Obejrzany 4972 razy ]


Czy RomaPass wystarczy? Jakie ewentualne koszty czekają nas w Watykanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Lip 2022 08:56 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Zdajesz sobie sprawę ze Roma Pass to tylko 1/2 atrakcje za free + transport reszta to tylko zniżki, to nie jest typowa karta jak w innych miastach ze w cenie jest wszystko zawarte czy prawie wszystko..
Poza tym polecam ta stronę, dużo przydatnych rzeczy powyciągasz sobie stad:

https://www.rzym.it/zabytki-rzymu/
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 04 Lip 2022 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
@kacper451 tak, praktycznie to z RomaPass korzystamy z biletów na Forum Romanum + Panteon + Koloseum, jako jeden kombo i Villa Borghese :)

Kosztuje 52€ i z moich wyliczeń powinno się zwrócić na samym przejazdach + ww. atrakcje. Zastanawia mnie tylko Watykan, gdyż nie wiem jak on jest biletowany (poza muzeum).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Lip 2022 09:08 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Jest jeszcze jedna karta, tylko online chyba nie dostępna albo w już w ogóle nie dostępna.

https://www.rzym.it/pakiet-turystyczny- ... ican-rome/

przejrzyj dobrze ta stronę jest full multum informacji, możesz tez napisać do prowadzącego, odpowiada, prywatnie czy komentarzach
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 04 Lip 2022 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
@kacper451 działa:

https://www.omniavaticanrome.org/en/car ... a-card-72h
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 16 Lis 2022 20:06 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Cześć.

Padło i na mnie, że się wraz z partnerką wybieramy do Rzymu.
We Włoszech bywałem, ale bardziej na północy. W Rzymie jeszcze nigdy.
Lecimy w niedzielę 20.11, przylot na Ciampino 15:15
Wylot w środę 23.11 również z Ciampino o 18:40.

Potrzebuję małej pomocy, rzutu oka na nasz plan. W sumie to może ciężko to nazwać planem. Wyszło tak że zakupiliśmy bilety do Muzeów Watykańskich na wtorek 22.11 na godzinę 13.

Dzień 1, przylot o 15:15. Mam nadzieje że uda się dotrzeć na mieszkanie na 17:30. Mieszkamy nieopodal Bazyliki Św. Jana na Lateranie.
- udać się na jakieś jedzenie na Zatybrze, a następnie myślałem aby się udać pod Schody Hiszpański i fontannę di Trevi.
Z tego co widzę to komunikacja między tymi miejscami jest średnia. Czy takie połączenie miejsc jest ok, czy lepiej udać się na jedzenie gdzieś bliżej ww. atrakcji, czy może zostawić to Zatybrze i na wieczorny spacer udać się gdzieś indziej?

Dzień 2:
- na ten dzień planuję spacerowe zwiedzanie Rzymu, bez żadnych biletowanych wstępów. Wszystkie atrakcje tylko z zewnątrz. (To taka ogólna koncepcja, jak gdzieś się okaże że warto wydać parę euro i będzie czas, to nie ma problemu). Przejść się koło Koloseum, Palatyny, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon. Nie wiem ile taki spacer zajmie. Pewno nie będziemy się spieszyli, może na jakąś kawę gdzieś siądziemy, pewno będziemy chcieli coś też zjeść.
Czy macie jakieś uwagi do tego dnia? Co jeszcze można tutaj dołączyć? Wydaje mi się że czasu powinno jeszcze starczyć aby coś obejrzeć.(Mam na liście parę miejsc, jak starczy czasu to tam się do nich udamy).

Dzień 3: Jak wspomniałem na wstępnie, mamy na ten dzień bilety na 13. do Muzeów Watykańskich. Jedna z moich koncepcji tego dnia jest taka:
- 7. rano Bazylika Św. Piotra wraz z wejściem na kopułę. Też nie wiem ile czasu nam to zejdzie. Do 13 mamy chwilę czasu jeszcze. Myślałem o Zamku Świętego Anioła. Też tylko z zewnątrz i moście Św. Anioła. Może do tego jakaś kawa i śniadanie. O 13 te muzea, więc pewno wyjdziemy z nich koło 17. Tutaj jakieś jedzenie (gdzie?)

W sumie o każdy z tych dni chciałbym Was zapytać gdzie warto w Rzymie udać się wieczorem? To końcówka listopada więc będzie już ciemno.

Dzień 4: Wylot o 18:40. Mamy chwilę, co warto jeszcze tego dnia na spokojnie zobaczyć? Możliwe że będziemy wtedy chodzić już z plecakami, bierzemy tylko bagaże podręczne.

Zdaję sobie sprawę że nie zobaczę w tak krótkim czasie wszystkiego, ale chciałbym zobaczyć najważniejsze zabytki, zjeść dobrą pizzę i makaron! :D

Czy w Rzymie będą już jakieś jarmarki świąteczne w tym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group