Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 18 Wrz 2019 20:25 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
nowapodrozniczka napisał(a):
czy warto skondensować Polignano a mare i Arbelobello w jeden dzień? Czy podzielić to na dwa odrębne dni??

Zdecydowanie na jeden dzień. My zwiedzaliśmy jednego dnia Arbelobello i Grotte de Castellana, a kolejnego Ostuni i Monopoli (które można zamienić na Polignano). Tak logistycznie było efektywniej, mniej czasu na dojazdy pociągami traciliśmy. Ale twoja opcja też do ogarnięcia jak rano wstaniesz. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#662 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:20 

Rejestracja: 17 Wrz 2019
Posty: 13
Kashpir napisał(a):
@nowapodrozniczka jeśli zamierzasz udać się poza Bari, to dla mnie pierwszym wyborem byłaby Matera.


Faktycznie, robi ogromne wrażenie. Tyle pięknych miejsc, jednak bardzo mało czasu... ile zajmuje dojazd z Bari do Matery pociągiem?

@Misiatek A czy pociągi kursują w niedzielę? Gdzieś coś czytałam że nie. Ale nie wiem czy chodziło o busy czy o co ...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:38 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Przejrzyj cały ten wątek. W niedzielę nie jeździ chyba tylko linia Appulo Lucane w kierunku Matery.
Tam są 4 różne firmy kolejowe, każda obsługuje inne kierunki. Wydaje mi się, że zarówno kierunek Monopoli/Polignano a Mare jaki i do Arbelobello mają kursy w niedzielę. Przynajmniej 3 lata temu miały. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 18 Wrz 2019 23:04 

Rejestracja: 17 Wrz 2019
Posty: 13
Misiatek napisał(a):
Przejrzyj cały ten wątek. W niedzielę nie jeździ chyba tylko linia Appulo Lucane w kierunku Matery.
Tam są 4 różne firmy kolejowe, każda obsługuje inne kierunki. Wydaje mi się, że zarówno kierunek Monopoli/Polignano a Mare jaki i do Arbelobello mają kursy w niedzielę. Przynajmniej 3 lata temu miały. :)


Z każdą kolejną stroną poznaje miejsca, które warto odwiedzić i aż żałuję, że tylko dwa pełne dni spędzimy w Bari... myślałam już nawet żeby w jeden dzień ogarnąć Polignano i Monopoli (w końcu to blisko siebie miasta), a na deser wybrać się do Arbelobello (czytałam że jest bus z Monopoli). A kolejnego dnia do Matery. Ale czy aż tyle atrakcji jestem w stanie ogarnąć w jeden dzień? Tego się obawiam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 19 Wrz 2019 00:30 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Misiatek napisał(a):
Przejrzyj cały ten wątek. W niedzielę nie jeździ chyba tylko linia Appulo Lucane w kierunku Matery.
Tam są 4 różne firmy kolejowe, każda obsługuje inne kierunki. Wydaje mi się, że zarówno kierunek Monopoli/Polignano a Mare jaki i do Arbelobello mają kursy w niedzielę. Przynajmniej 3 lata temu miały. :)

Do Alberobello pociągi w niedzielę nie jeżdżą - OIDP ani Ferrovie Sud-Est ani Ferrovie Appulo Lucane w niedzielę nie jeżdżą (a właściwie jeżdżą, ale autobusami).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 19 Wrz 2019 09:31 

Rejestracja: 17 Wrz 2019
Posty: 13
le_szek napisał(a):
Misiatek napisał(a):
Przejrzyj cały ten wątek. W niedzielę nie jeździ chyba tylko linia Appulo Lucane w kierunku Matery.
Tam są 4 różne firmy kolejowe, każda obsługuje inne kierunki. Wydaje mi się, że zarówno kierunek Monopoli/Polignano a Mare jaki i do Arbelobello mają kursy w niedzielę. Przynajmniej 3 lata temu miały. :)

Do Alberobello pociągi w niedzielę nie jeżdżą - OIDP ani Ferrovie Sud-Est ani Ferrovie Appulo Lucane w niedzielę nie jeżdżą (a właściwie jeżdżą, ale autobusami).


Czyli generalnie w niedzielę w jakie miejsce się dostanę? Matera? Polignano a Mare?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 19 Wrz 2019 10:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Polignano to chyba Trenitalia, więc pociągi jeżdżą, do Alberobello w niedzielę jeżdżą autobusy, a do Matery w ogóle obecnie nie jeżdżą pociągi, bo jest jakiś remont torów - pisałem o tym chyba nawet w tym wątku, więc cały tydzień łącznie z niedzielą jeżdżą tam autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 19 Wrz 2019 12:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Tak, w niedzielę na pewno Polignano a Mare, Monopoli i Ostuni, bo są na jednej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 23 Wrz 2019 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
Hej, zamierzam udać się na jeden dzień poza Bari i chyba bez kombinowania będzie to chyba Polignano a Mare. Jako że bilet jest ważny 4 albo 6h (różne źródła rożnie podają), to czy warto gdzieś po drodze się zatrzymać na plażowanie albo coś ciekawego?(Torre A Mare czy Mola di Bari)?

czy bilet kupie na Bari Marconi? (stąd mam bliżej niż centrale) i chyba najlepiej od razu na drogę powrotną
Czy ten rozkład jest ok ?
aż tak często jeżdzą?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Paź 2019 12:41, edytowano w sumie 2 razy
długi link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 26 Wrz 2019 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
dobra już sam sobie odpowiem: rozkład z linku się zgadza, ja kupiłem bilet online bo na tej stacji nie było takiej możliwości.
Poligano a Mare bardzo ładne, z pięknym starym miastem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 09 Paź 2019 15:22 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Wybieramy się z w dwie osoby do Brindisi, docelowo chcieliśmy nocować w Bari i to miejsce byłoby punktem z którego będziemy zwiedzać Apulie. Prześledziłem cały wątek i znalazłem wiele cenny informacji. Dzięki!

Jako, że wynajem auta na dwie osoby nie jest bardzo opłacalny to gdyby ktoś w tym terminie również podróżował i chciałby wynająć autko na 4 osoby to proszę o kontakt w prywatnej wiadomości. Termin to 18-22 listopada, wylot z Katowic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 09 Paź 2019 18:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Sprawdziłem ceny - u jednego z pośredników widzę Aygo cz Pandę za 17 euro za 4 dni. Dokupisz zewnętrzne ubezpieczenie i nie będzie wcale tak drogo. Chyba że rozważasz tylko ubezpieczenie od wypożyczalni, to wiadomo, że wtedy będzie drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
konradb90 uważa post za pomocny.
 
      
#673 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:05 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Myślałem o wynajmie bez ubezpieczenia z SiciliyByCar lub z Locauto. Te wypożyczalnie wydają mi się rozsądne cenowo, opinie też mają nie najgorsze. Na pewno lepsze niż Goldcar :D

Ubezpieczenie natomiast wykupić w https://www.worldwideinsure.com/ na 5 dni wychodzi 20 funtów.

Razm z paliwem wyszłoby około 500 zł (wypożyczenie 170 zł, ubezpieczenie 100 zł, paliwo jakieś 230 zł). Trasa to: https://goo.gl/maps/4vk62uag6BvMFRKX7

1. Pierwszy nocleg w Monopoli - dzień przylotu
2. Drugi nocleg w Bari
3. Trzeci nocleg w Materze
4. Alberotello i Ostuni w dzień czwarty i nocleg w Brindisi lub w Taranto.
5. Dzień wylotu prosto na lotnisko z rana :)

Wydaje mi się, że w kwocie 500 zł na pewno ogarnąłbym to komunikacją publiczną tj. pociągami i autobusami. Nie wiem też czy nie dojdą jeszcze jakieś dodatkowe koszty związane z wynajmem np. łańcuchy na opony bo ponoć w tych miesiącach już trzeba mieć w bagażniku. Komunikacja publiczna oczywiście gorsza logistycznie, ale z tego co tutaj wyczytałem to jazda samochodem po Apulii nie jest prosta bo kierowcy jeżdzą jak chcą :) Może ktoś doradzi co lepiej zrobić? Ogólnie to zależy nam na dość tanim zwiedzaniu, oczywiście w ramach rozsądku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Jeżeli chcesz bez auta, to masz duży zgrzyt miedzy dniem 3 a 4 - między Materą a Alberobello nie ma bezpośredniej komunikacji. Musisz wracać do Bari (2 godziny) i jechać do Alberobello (2 godziny), do tego dochodzi kwestia zgrania pociągów.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
konradb90 uważa post za pomocny.
 
      
#675 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:32 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Dzięki za informacje. Wygląda na to że wynajem samochodu będzie najlepszy jeżeli chciałbym zobaczyć te miasta, które oznaczyłem na mapie. Matera wydaje się lokacją "must have" ale z racji, że znajduje się daleko od Bari to trochę komplikuje całą podróż ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 09 Paź 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Nie wiem, jak dokładnie wyobrażasz sobie południe Włoch, ale pociągi nie jeżdżą tam co 15 minut. Jak są co 1-2h to jest dobrze ;) Będziesz wszystko robił z zegarkiem w ręku, stresując się, czy zdążysz. IMO auto jest konieczne, jeżeli chcesz zrealizować ten plan.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
konradb90 uważa post za pomocny.
 
      
#677 PostWysłany: 10 Paź 2019 00:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@konradb90 skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? ;) W Economycarrentals masz samochód z Sicilybycar za 17 euro w opcji paliwowej full-full - w porównaniu do ceny, której pisałeś, prawie stówka złociszy zostaje w kieszeni.
A tak osobiście - patrząc na port przylotu - polecam zastanowić się nad Lecce. W mojej ocenie zdecydowanie przebija Bari. Matera - must see; Alberobello - oryginalne i warto zobaczyć.

Załączniki:
ECRBrindisi.PNG
ECRBrindisi.PNG [ 176.64 KiB | Obejrzany 1886 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
konradb90 uważa post za pomocny.
 
      
#678 PostWysłany: 10 Paź 2019 08:33 

Rejestracja: 09 Paź 2019
Posty: 30
Dzięki za cenne rady. Muszę porównać dokładnie te oferty samochodów bo różnice cen są bardzo duże, z czegoś muszą wynikać :) Pierwszy raz wypożyczam samochód i od razu południowe Włochy więc lekka obawa jest :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 10 Paź 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Nie masz co się martwić stylem jazdy w Apulii. Właśnie wróciłam, spędziliśmy tam 4 dni sb - wt. Jest poza sezonem, żadnych korków, problemów z parkowaniem, ogólnie idealne warunki do jazdy. Jedynie na co warto zwrócić uwagę, to by nie parkować tam, gdzie miejsca parkingowe są ograniczone żółta linią. Dla turystów są miejsca z linią białą i niebieską.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 10 Paź 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Apulia to takie włoskie zadupie, jeździ się bardzo dobrze, ruch praktycznie zerowy, byłem pod koniec września.
Miałem natomiast problemy z darmowym parkowaniem w Bari w weekend w centrum miasta, wszystko zapchane. W końcu zostawiłem wozidło na strzeżonym parkingu (supergarage) bo szkoda mi było czasu i nerwów. W Bari kilku wariatów spotkałem na drodze, ale generalnie jeździ się ok. Nie ma szaleństwa na drogach.
W Materze (tak wiem, Basilicata) i Alberobello bez problemu do znalezienia darmowe parkingi.

Swoją drogą Bari ma tutaj raczej niepochlebne opinie, ale jak dla mnie to genialne miasto z typowym południowym sznytem, pachnącym jedzeniem i pięknym, gwarnym starym miastem. Mało turystów, za to dużo autochtonów siedzących wieczorami na murkach, ławeczkach i przyniesionych swoich krzesełkach, gaworzących, pijących itd.. Życie nocne rewelacja. Matera i Alberobello (ziew) zadeptane przez stonkę turystyczną.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 769 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group