Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 02 Mar 2019 18:28 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Tak,tak.Wiem że wschodni brzeg to nie Lombardia,a zachodni do Limone .Wkoło patrzę na mapę :D
A gdy bedziemy jechać na wybrzeże ,to do Cremony jest Lombardia.

Koniecznie jedź do Cinque Terre. I Portovenere..Gdy ja byłam kilka lat temu pod koniec czerwca,było bardzo gorąco i tłoczno.
Tym razem pojedziemy w maju i także dalej ..na cypel , do Portofino.
Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#562 PostWysłany: 18 Mar 2019 08:08 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 32
WItam,

lecę do Bergamo na 2 dni. Z waszych doświadczeń: brać gotówkę w kieszeń, czy wystarczy kilka kart (na wszelki wypadek) i da się zasadniczo tam płacic za wszystko kartą? Ewentualnie dostępność bankomatów jest? Jak robicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 18 Mar 2019 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
@kermit

W 99% przypadków zapłacisz za wszystko kartą. Nie dam głowy uciąć jak wygląda kwestia w biletomatach, bo sami mieliśmy gotówkę. Dlatego wg mnie karta spokojnie + pare drobnych. Bankomaty ogólno dostępne na każdym kroku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 18 Mar 2019 10:32 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
kermit napisał(a):
WItam,

lecę do Bergamo na 2 dni. Z waszych doświadczeń: brać gotówkę w kieszeń, czy wystarczy kilka kart (na wszelki wypadek) i da się zasadniczo tam płacic za wszystko kartą? Ewentualnie dostępność bankomatów jest? Jak robicie?


byłem i wszędzie karta revolut i dawała rade, ewentualnie za kolejke na górę gotówka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 18 Mar 2019 11:55 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W biletomatach też płaciliśmy kartą (choć nie wiem, czy we wszystkich się da). Knajpy bezproblemowo przyjmowały wszystkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:22 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Wracając z Katanii do Krakowa będę mieć krótki przystanek w Bergamo (planowo 10.50-15.15), czy jest sens w tym czasie pchać się do centrum? Przyznam, że żal byłoby mi siedzieć na lotnisku czy szwendać się po galerii, ale to jednak tylko 2-3 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@blondi_89
Akurat Bergamo nadaje się na taki krótki wypad, jak mało które miasto. Lotnisko jest bliziutko, dojazd autobusem miejskim do centrum zajmuje ok.15 minut, a do Ciita Alta (gdzie najlepiej od razu jechać) jakieś 10 minut więcej. Całe Ciitta Alta można na szybko obejść w 1-2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 22 Mar 2019 15:26 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Ja zrobiłem tak:
W piątek po 14 przyleciałem do Bergamo. Przed 16 miałem do dyspozycji auto z wypożyczalni Ccentauro. Pojechalismy szybko do Mediolanu, tam znaleźliśmy jakiś parking przy stacji metra, pojechaliśmy pod katedrę, połaziliśmy tak z pół godziny i wróciliśmy po auto i wróciliśmy do Bergamo. Parking 5 E za godzinę.
W Bergamo hotel Mercure w centrum. Nie ma parkingu, ale zaraz obok niego jest parking podziemny http://bestinparking.it/garage/bergamo/paleocapa-3. Zapłaciliśmy po 15 Euro za parkowanie od wieczora do rana.
W sobotę z rana pojechaliśmy do Wenecji z krótką przerwą na zakupy i tankowanie w Brescii, oraz na zjedzenia śniadania na parkingu przy autostradzie.
W Wenecji ok 5h nam zeszło. Parking Venezia Tronchetto Parking, koszt 21 Euro. Wracając jeszcze na 1h wstąpiliśmy do Werony (parking 1h/2Euro).
Ja rok temu byłem 2 dni w Mediolanie i zwiedzałem także stare miasto w Bergamo dlatego te miejsca pominąłem tym razem. W Wenecji i Weronie też byłem już kiedyś dawno temu. Autem zrobiliśmy ok 600 km. Za parkingi same zapłaciliśmy 63 Euro. Jak ktoś ma pytania to śmiało proszę pytać;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 26 Mar 2019 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
co prawda nie przylatuję do BGY, tylko do MXP, ale tutejszy wątek stał się już - jak widzę - kultowy, więc nie śmiem zakładać osobnego :D.

Po przylocie, kierując się tutejszymi poradami (swoją drogą, wyrazy uznania dla @maczala1, @zulu i wielu innych z powodu zasobów wiedzy :) ), zamiast wypożyczać auto, mamy zamiar zaopatrzyć się w Io Viaggio (wersję 7-dniową). Lecę tylko z córką, więc raz, że finansowo wyjdzie to korzystniej, a dwa, że lecimy w drugiej połowie lipca i podejrzewam, że to jeden z najgorszych miesięcy na poruszanie się autem po Włoszech (niezależnie od regionu).

Mam pytanie dot. tego karnetu - czy obejmuje on również przewóz rowerów pociągami bez dodatkowej opłaty? Nasze lokum w Lecco ma na wyposażeniu dwa rowery, z których z pewnością wielokrotnie skorzystamy. Nie jesteśmy jednak aż takimi miłośnikami cyklingu, by pedałować na nich, np. do Colico, czy jeszcze dalej. Gdyby zatem okazało się, że z Io Viaggio w kieszeni moglibyśmy jakieś dłuższe odcinki pokonywać koleją razem z rowerami, byłoby super. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 26 Mar 2019 14:02 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
Na stronie trenord jest napisane

[i]Bicycles can be transported on the train under certain conditions:

• Trains with carriages allocated for bicycle transport are indicated in train timetable.

• On trains without allocated carriages, a maximum of 5 bicycles can be transported per carriage, as long as it does not compromise regular railway services. In cases of particular crowding, the personnel on board have the power to limit access to bicycles, even on allocated carriages.

• Passengers may also purchase a second ordinary 2nd class ticket for the same route as their own ticket, a quello da lui for bicycle transport.

• For bicycle transport on urban routes in Milan, passengers must not purchase any ticket.
• the bicycle supplement is available both as a day ticket valid for 24 hours after machine validation; price €3) as well as an annual pass (valid 1 year from the date of purchase; price €60) and can be purchased from all ticket offices, resellers and self-service ticket machines. The daily bicycle surcharge can also be purchased ONLINE on Trenord e-Store/via APP Trenord.
BICYCLE SURCHARGE
3,00€ Valid for 24 hours after machine validation on trains within the Lombardy regional fare zone

60,00€ Annual pass valid on trains within the Lombardy regional fare zone[/i]

wygląda na to ze za 24godzinny bilet za rower placi sie 3 Euro, jesli pociag nie ma specjalnego przedzialu na rowery. Tak przynajmniej zrozumiałam. Nie wiem tez czy trzeba miec dodatkowy bilet na kolejny rower.


Jeśli dziecko nie ma 14 lat to jeśli jeździ z osoba doroslą na jednym bilecie lo viaggio. Kilkanaście postów wyżej podałam stronę z linkiem do druku, który trzeba wydrukować i podbić w kasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#571 PostWysłany: 26 Mar 2019 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dzięki :) Postudiuję jeszcze te zapisy. Gdyby znalazł się ktoś, kto przerobił taką jazdę w praktyce, niechaj się podzieli doświadczeniami.
Niestety, "dziecko" w moim wypadku już pełnoletnie, więc opcja z przejazdami małolata odpada.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 31 Mar 2019 18:31 

Rejestracja: 31 Mar 2019
Posty: 4
Hej w najbliższy weekend lecę Włoch pierwszy raz na 5 dni.
Podróż z dzieckiem 13l.
Przylot do Bergamo. Planuję kupić sobie bilet io viaggio na 7dni i wypełnić oświadczenie dla córki, żeby podróżowała gratis, skoro pisaliście, że tak można :)

Pytanie jest następujące: w jaki sposób córka wejdzie np. do metra w Mediolanie przez bramki, skoro tylko ja będę miał bilet?
PS. będę podróżował w inne prowincje, ale ten bilet obejmuje wszystkie w Lombardii, co nie? Mam zamiar jechać do Varese min. do Sacro Monte di Varese
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 31 Mar 2019 19:16 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
W metrze obok bramek są kontrolerzy którzy wpuszczą specjalną bramką, albo wejść obje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 01 Kwi 2019 09:54 

Rejestracja: 07 Maj 2018
Posty: 8
Jeśli chodzi o Bergamo to polecam zostać i zobaczyć górne miasto, najpiękniejsza starówkę w mieście.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 01 Kwi 2019 20:37, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 01 Kwi 2019 22:51 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
wyjazd tuż tuż to i sobie taki plan opracowalem, może ktoś też z niego skorzysta

Bergamo - Lecco pociągiem
Lecco - Bellaggio autobusem LB
Bellagio - Varenna prom
Varenna - Bergamo pociągiem

16,50 euro, kosztuje prawie tyle co io viaggio na 1 dzień, a w tej cenie jest prom w jedną stronę
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
#576 PostWysłany: 03 Lip 2019 12:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
-- 03 Lip 2019 12:07 --

Witam,

W drugiej połowie lipca przylatujemy do Bergamo na 2 dni i chcemy wybrać się pierwszego dnia rano pociągiem do Lecco by wjechać kolejką na Piani d'Erna. Chciałbym zapytać o takie szczegóły jak....
1. Ile czasu mniej więcej trzeba poświęcić na wizytę w Lecco żeby na spokojnie dojechać z dworca do kolejki na Piani d'Erna linią nr 5, pobyć tam na górze, zjechać i wrócić z powrotem w okolice dworca + jeszcze coś zjeść nad jeziorem, a potem zapakować się w pociąg powrotny do Bergamo?
2. Gdzie najlepiej (i ile kosztuje) zakupić bilety na autobus nr 5 z dworca do kolejki i z powrotem? + ile się jedzie spod dworca do tej kolejki i czy łatwo się zorientować gdzie wysiąść?

-- 03 Lip 2019 12:20 --

3. Gdzie najlepiej kupić bilety na pociąg Bergamo - Lecco / Lecco - Bergamo żeby było to opłacalne? Czy normalnie kasy biletowe tam działają i bez problemu kupię bilety w kasie przed odjazdem czy lepiej wcześniej przez internet na stronie kolei włoskich? A może jakiś inny sposób? I czy trzeba na konkretną godzinę odjazdu czy np bilet tam+powrót obowiązuje jakiś konkretny przekrój czasowy? (bo kupując przez internet trzeba wybrać konkretną godzinę...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 03 Lip 2019 12:39 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Co do biletu to jeżeli planujesz jeszcze gdzieś jeździć/korzystać z komunikacji miejskiej, to zdecydowanie najlepszą opcją jest bilet io viaggio ovunque in lombardia, który ma to wszystko w cenie (łącznie z kolejką na Piani d'Erna), sporo informacji znajdziesz na forum. Co do znalezienia przystanku, to z tym gdzie wysiąść nie ma problemu, ja miałem problem ze znalezieniem przystanku na którym wsiąść i przez to straciłem dużo czasu, ale może to przez to, że tego dnia były jakieś biegi (coś w stylu runmageddon) i autobusy chyba jakoś dziwnie jeździły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 03 Lip 2019 13:02 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 29
dzięki za odp. Tzn planuję jeździć komunikacją miejską po Bergamo + pociąg Bergamo -> Lecco / Lecco -> Bergamo, tam linia nr 5 do kolejki i z powrotem na dworzec oraz wjazd i zjazd kolejką na Piani d'Erna. Nie wiem co wyjdzie taniej czy wszystko pojedynczo czy viaggio ovunque in lombardia, jeśli to drugie to gdzie go kupię po wylądowaniu w Bergamo? Da się to nabyć przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 03 Lip 2019 14:15 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Cytuj:
sporo informacji znajdziesz na forum


co do tego co bardziej się opłaca - musisz sobie policzyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 03 Lip 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@LNR
Na pewno w tym przypadku bilet viaggio wyjdzie dużo korzystniej. Przecież sama kolejka na Piani d'Erna to 9-10 €. Wpisujesz w forumową wyszukiwarkę "viaggio" i znajdziesz wszystko co potrzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group