Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: La Maddalena
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2016 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
myślę, że Archipelag jest na tyle urokliwy, że wart własnego tematu,
około 50 wysp leżących na Costa Smeralda (najładniejsze wybrzeże Włoch?),
przepiękne nie zapełnione i nie płatne za parkingi plaże (w odróżnieniu od najsłyniejszych na Sardynii), dużo natury, możliwość ciekawych rejsów, nurkowa i snurkowania, ceny w marketach jak na Sardynii,
paliwo znacznie droższe
prom z Palau 48 Euro RT (samochód i trzy osoby)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: La Maddalena
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2016 09:41 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Zgodzę się, póki co to najładniejsze miejsce we Włoszech w którym byłem

Wysłane z mojego Le 1 Pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2017 22:08 

Rejestracja: 12 Sie 2016
Posty: 9
Witam, za miesiąc wybieramy się na 6 dni na Sardynię, będziemy mieć wypożyczone auto, jeden dzień chcemy poświęcić na zwiedzanie archipelagu La Maddalena. Poproszę o informację, do których wysp i plaż dojadę samochodem? Z góry dziękuję za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2017 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@‌ada180590‌ - do żadnej wyspy nie dojedziesz samochodem - musisz przeprawić się promem z Palau na La Maddalenę. Tam jest mnóstwo plaż i plażyczek i do każdej tym samochodem dojedziesz. Stamtąd możesz dotrzeć jeszcze przez groblę, która łączy obie wyspy, do Caprery. Tam tez są plaże, ale do tych najładniejszych trzeba dojść łatwymi szlakami (ok 45 minut)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez gosiagosia, 12 Kwi 2017 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
To chyba faktycznie najpiekniejsza czesc Sardynii.
Jak pisze @‌gosiagosia‌ - rzut beretem promem z Palau na wyspe glowna oraz dojazd na wyspe Caprera z domem Garibaldiego.
Jest co robic przez dzien-dwa.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#6 PostWysłany: 12 Kwi 2017 16:05 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Bardzo polecam Caprerę :) Jeździ tam nawet autobus z La Maddaleny, ale rozkładu nie było (jak to czasem w Italii ;) ). Można przejść się pięknymi szlakami pełnymi śródziemnomorskiej roślinności, są małe plaże i widoki. Byłam w kwietniu; żółto od kwitnących szczodrzeńców :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2017 21:51 

Rejestracja: 12 Sie 2016
Posty: 9
Tak to wiem, ze najpierw trzeba dostac sie promem na La Maddalene, zle napisalam. Chodzilo mi o to czy oprocz Maddaleny, mozna jeszcze na jakas wyspe z archipelagu dostac sie autem. Czyli tylko La Maddalena i Caprera tak? Polecacie w szczegolnosci jakies plaze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#8 PostWysłany: 02 Lut 2018 14:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 02 Lut 2018 14:25 --

ada180590 możesz opisać jak było na La Maddalenie i Caprera w kwietniu? :P :P

-- 02 Lut 2018 14:27 --

evaoliwka...jak możesz to także wspomnienia z kwietnia? :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#9 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Czy ma ktoś wiedzę na temat przejazdu z Olbii lotnisko do Palau port busami.Dodatkowo to będzie kwiecień i niedziela, godziny najlepiej 10.00-13.00. Sam znalazłem ARST linea 601 i TurmoTravel ale ponieważ mam polski nr kom wiec nie mogę sprawdzić ani cennika ani rozkładu jazdy. :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#10 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@HandSome, niewiele pomogę w temacie ;) Byłam 4 lub 5 lat temu; hotel w Olbii, komunikacja publiczna. Pamiętam tylko, ze nie było najlepiej, autobusy rzadko, brak rozkładów na przystankach. Dodatkowo 1 dzień to była niedziela lub jakieś ich święto i to był problem-dojechałyśmy, ale powrót to był cud ;) : jeden jakiś autobus przypadkiem... Na La Maddalenę i Caprerę dostałyśmy się bez utrudnień, trochę słabo było z powrotem. Ale: bardzo, bardzo pięknie wspominam ten fragment Sardynii-zielono i zółto i błękitne góry w oddali. Warto!
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#11 PostWysłany: 02 Maj 2018 13:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na świeżo trochę info . Może komuś się przyda? :P Przyleciałem do Olbii w sobotę wieczorem więc wybrałem niezbyt tani ale blisko lotniska Jazz Hotel( 5 min walking). Co prawda były tańsze kwatery w centrum miasta ale ,,mafia,,taxi winduje sobie ceny przejazdu na poziomie 20 euro więc wolałem b.dobry hotel tym bardziej , że proponowali free mini-bar. Znalezione na stronie Hotelu. Ta sama cena była na Booking jednak bez...free mini -bar :mrgreen: . W niedzielę z lotniska jechałem TurmoTravel-bus do Palau. Bilet w cenie 3.10 euro. Problem było znaleznienie rozkładu jazdy więc komunikowałem się mailowo z tą firmą. Urbano-bus 601 z biletem w tej samej cenie jedzie z okolic Stazione Centrale jednak są to busy trochę niższej jakości. Poza tym sprawa z dostaniem się w te miejsce to dodatkowe koszty taxi lub rzadkich tego dnia busów.
W Palau przesiadka na prom do La Maddaleny. Pływają dwie linie. Wybrałem Delcomar . Bilet w obie strony wyniósł 11 euro. Prom przybijał 20 m od kolejnego mojego Hotelu Excelsior gdzie mieszkałem przez tydzień. Doskonały i godny polecenia. Samo centrum miasteczka i 50 m od przystanku urbano-busów do ewentualnego zwiedzania La Maddaleny i Caprery.Bilety kupowane w Tabacchi (100m od przystanu) to koszt 1 euro. Można kupić u drivera. Wtedy cena 1,5 euro. Na Caprerę 6 kursów dziennie .Ostatni ok 19.00. W ,,mondrych,, internetach nie ma wzmianek o rent-a-car na wyspie. Znalazłem 10 m od Hotelu ale ceny negocjowane i nie sprawdzałem. Na Caprerze jest mało miejsc do parkowania legalnego i policja celowo jak mówią mieszkańcy poluje na turystów pozostawiających samochody nieprawidłowo. Dosyć wysokie mandaty.Piekne plaże i do tego bez tłumów. Dojścia czasami niezbyt łatwe ale to uzależenione ile masz lat i jak zdrowe kolanka :lol: Widoki wynagradzają wysiłek tym bardziej jak trafisz na piękne Włoszki w topless :lol: W samej La Maddalenie polecam sklep który prowadzi b.sympatyczna Joanna. Głowna uliczka handlowa miasteczka via Garibaldi 39. Pamiątki z Sardynii, alkohole, koszulki,itp z rabatem przy niskich cenach będą dodatkową zachętą. W La Maddalena jest spory supermarket Dettori. Pizza w lokalach od 5 euro.
Wracałem do Olbii z Palau urbano-busem i rozkład jazdy w internecie różnił się od rzeczywistego. Pierwszy bus jest już o 4.30 bezpośrednio na lotnisko. To dla tych co mają poranne loty. Od 7.00 praktycznie co godzinę do wieczora jeżdzą busy do Olbii. Czas przejazdu to 1.20 min. TurmoTravel jedzie w 1h. Jeszcze czas promu na odcinku Palau-La Maddalena to 20min. Kursy co 40 min. Bilety kupisz w kasie przy promach. Jak potrzebne dodatkowe info to chętnie pomogę :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: La Maddalena
#12 PostWysłany: 29 Lip 2018 15:49 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 5
Co jesli chodzi o wycieczki organizowane?
lecimy na sardynie z biurem podrozy, wiec hotel w okolicach Palau mamy zapewniony na caly pobyt - jakie ceny i czy warto w ten sposob zwiedzic archipelag?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group