Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Atrakcje:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol-wsz ... 1227,27560
Dojazd z lotniska:
http://www.fly4free.pl/forum/z-lotniska ... 1272,27551
Jedzenie:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol,1317,19087
Noclegi:
http://www.fly4free.pl/forum/noclegi-w- ... 1362,34853
Artecard:
campania-artecard-informacja,1227,111687
Komunikacja miejska:
neapol-komunikacja,1407,111419


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Neapol
#161 PostWysłany: 24 Lis 2017 11:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 577
Proszę o poradę w kwestii zaplanowania jednodniówki w Neapolu + Pompeje. Rano o 9 start z lotniska, 19 powrót na lotnisko.
Zakładam 2 opcje:
1) od razu w Alibusa, około godziny 10 w kolejkę do Pompei, tam ok. 3 godziny zwiedzania, stamtąd Wezuwiusz do 2 godzin i powrót z Pompei do Neapolu około 17. Jakaś pizza i lotnisko. Tu pytanie czy da się jakoś obniżyć koszty. Z tego co wiem to Artecard za 32 euro nie obejmuje wulkanu i Alibusa, więc raczej bez sensu. Rezygnacja z drogiego Alibusa (5 euro * w 2 strony * 2 osoby = 20 euro) to z kolei wydłużenie czasu dojazdu.

2) Bilet całodniowy na Neapol za 4,5 euro. Dojazd autobusem 182 z okolic lotniska do stacji metra Museo, po drodze jest też ogród botaniczny. Obejrzenie stacji Toledo, spacer wokół castel Nuovo, potem okolice porta Nolana, Circumvesuvianą do Pompei. Powrót około 17 do Neapolu i spokojne zmierzanie czymkolwiek w stronę lotniska, bez Alibusa. Ewentualnie odwrócenie kolejności: jak najprędzej rano na Pompeje, potem Neapol do końca dnia.

Jadł ktoś pizzę koło lotniska w Viale Fulco Ruffo di Calabria, 5, 80144 Napoli NA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Neapol
#162 PostWysłany: 24 Lis 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@micz tutaj masz opis czasowy Pompeje + Wezuwiusz w jeden dzień 9-18.
wezuwiusz-z-pompei-by-eavbus,1407,92493?start=20#p1006071

na dojazd z Garibaldi do Pompei RT zmarnujesz ok.2h przy dobrych wiatrach, 1 dzień na Pompeje i Neapol to za mało, a jechać do Pompei a godzinkę to też przykrótko.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#163 PostWysłany: 28 Lis 2017 13:44 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 577
Dzięki @mashacra. Już jesteśmy po wycieczce. Wybraliśmy bezpieczną czasowo wersję: lotnisko - Alibus - śniadanie przed 10 koło Garibaldi - Pompeje ponad 4h na miejscu - o 16 pizza koło Porta Nolana - spacer w okolice Castel Nuovo i portu, i tam w Alibus na lotnisko.
Ogólnie dobrze spędzony dzień - polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#164 PostWysłany: 01 Gru 2017 00:16 

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 17
Witam, w dniu jutrzejszym wybieram się na 4 dni do Neapolu. Wstępnie planowałem wybrać się na jeden cały dzień na wyspę Capri lub Ischia. Niestety z tego co widzę to pogoda nie będzie sprzyjająca (sobota i niedziela deszczowa). Czy pomimo tego warto odwiedzić którąś z tych wysp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#165 PostWysłany: 01 Gru 2017 01:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ischia - są tam źródła termalne
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#166 PostWysłany: 27 Gru 2017 13:58 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 25
W lutym jestem w Neapolu na 4 dni, z czego tylko dwa pełne (sob, nd)
pytanie czy jest szansa i sens zmieścić w jeden dzień Pompeje, Herkulanum i Wezewiusz ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#167 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Przeczytaj ten dział. Nawet gotowce już są...

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
nicram92 lubi ten post.
nicram92 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#168 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@nicram92 jeśli chodzi o sens, to pamiętaj, że w lutym ściemnia się już po 17.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nicram92 lubi ten post.
nicram92 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#169 PostWysłany: 27 Gru 2017 16:17 

Rejestracja: 27 Gru 2017
Posty: 1
W jeden dzień tych atrakcji się nie ogarnie. nie ma sensu przelecieć też przez nie jak burza.

Pamiętaj też, że Wezuwiusz jest niestabilną pogodowo atrakcją i może być podczas Twojego pobytu w chmurach, co wyklucza sens realizowania takiej wycieczki.
Warto pomyśleć nad planem B.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 27 Gru 2017 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
nicram92 lubi ten post.
nicram92 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#170 PostWysłany: 27 Gru 2017 16:55 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 25
Dzięki za rady. Planuje kupić ArteCard aktywować ją w drugi dzień i wykorzystać na dwie atrakcje: Pompeje i Katakumby.

Proszę o info czy plan racjonalny, coś byście doradzili?
Plan mój przedstawia się następująco:

-1 dzień:
Przylot 14:40, bus 182 do centrum i meldunek w hotelu ok 16:00, po 17 wyjscie i zwiedzanie Neapolu po zmroku do wieczora + obiado kolacja. Do zobaczenia: Port, Castel dell'ovo, obiad na Via Patrenope, Basilica Reale Pontificia, Castel Nuovo i dalej freestyle po wąskich uliczkach Neapolu
-2 dzień,
08:00-09:00 kierunek Pompeje (3-4h zwiedzania) + bus na Wezewiusz i powrót na wieczór do Neapolu. (Brak na ten moment planu B jeżeli będzie zła pogoda. Jakieś propozycje?)
3 dzień,
Sorrento, Postiano, Amalfi, Salerno i powrót do Neapolu
4 dzień,
Zwiedzanie Neapolu za dnia, okolice dworca, stare miasto + katakumby w ramach ArteCard. Jakoś na lotnisko i wylot 16:25
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#171 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:14 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Na niepogodę - katakumby i Muzeum Archeologiczne.
Sugerowałbym też zamianę kolejności - najpierw Wezuwiusz, potem Pompeje. Łatwiej w razie potrzeby manipulować czasem zwiedzania Pompejów, a późnym popołudniem w lutym wyglądały naprawdę pięknie.
Castello dell'Ovo jest zamykane dość wcześnie, więc zobaczycie je z zewnątrz, a w sumie to najciekawsze są widoki z zamku na okolicę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Haładuda lubi ten post.
Marcin Haładuda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#172 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@nicram92 na niepogodę w mieście może być również Galleria Borbonica, bo widzę że będziesz w weekend.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#173 PostWysłany: 27 Gru 2017 18:46 

@nircam92 -2 dzień,
08:00-09:00 kierunek Pompeje (3-4h zwiedzania) + bus na Wezewiusz i powrót na wieczór do Neapolu. (Brak na ten moment planu B jeżeli będzie zła pogoda. Jakieś propozycje?)

Wyszedłem z hotelu troszkę po 9, a przed 18 dotarłem do bramy wyjściowej za starożytnym stadionem. Tak więc póki dotarłem do punktu wyjścia,odstałem w kolejce za biletem była 12 ,więc spokojnie obszedłem praktycznie wszystko z godzinną przerwą w barze na posiłek.
Łączenie wycieczki do Pompei z wycieczką na szczyt Wezuwiusza w jeden dzień i to zimowy mija się z celem.
Drugiego dnia podobnie wyszedłem z hotelu ,dojechałem do stacji Ercolano Scavi i czekałem do 11 na busa. Po 1 godz 40 min na górze/stanowczo za krótko/ o 14,30 byłem z powrotem i pojechałem do Sorento. Jednak to był sierpień i dłuższy dzień.
Natomiast w 1 dzień bez samochodu nie dasz rady objechać z Neapolu do Sorento,potem busem przez Postiano,Amfali do Salerno.
Można spróbować mając rozkład w kieszeni i do Salerno dotrzeć już po ciemku
https://www.google.pl/maps/dir/80067+So ... !5i2?hl=pl
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#174 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:23 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 1 352
Proszę o pomoc w organizacji wypadu do Neapolu. Tym miastem rozpoczynamy przygodę z "tanim" zwiedzaniem zakątków świata. Do tej pory nasze wakacje z dziećmi zawsze wyglądały tak samo - biuro podróży... Teraz czas na nas dwoje i na różne krótkie wypady w ciekawe miejsca.
Zaznaczam, że przeczytałem cały ten wątek, jak też masę innych poradników. Niestety z braku doświadczenia w tego typu podróżach mam kilka pytań organizacyjnych

1. Nocleg

W Neapolu będziemy 28-31 stycznia. Przylatujemy około godziny 19.30. idziemy na Alibusa i kierujemy się na nocleg. Mam cały czas dylemat gdzie zarezerwować pokój. Czy np jak wysiądziemy przy Garibaldi to będziemy mogli spokojnie przejść się te 500 - 800 metrów w kierunku ulicy Via Duomo i właśnie gdzieś tutaj szukać noclegu, czy np jechać do kolejnego przystanku czyli Piazza Municipio i szukać tam noclegu w zasięgu 500 metrów?

Skąd te pytania? Dużo pisze się o tym żeby nie wchodzić w takie czy inne uliczki a wiadomo nie znając miasta patrząc na mapę sam już nie wiem co jest bardziej bezpieczne a co mniej.

Ważnym aspektem przy wyborze miejsca noclegu jest nasz plan zwiedzania. Jeżeli chodzi o wyjazdy to raczej tylko Pompeje (wezuwiusza zostawiamy na inną porę roku), może Sorrento, wulkan Solfatara ale to wiadomo linią metra najlepiej. Tak więc samych wyjazdów nie ma za dużo, więc czy warto szukać noclegu blisko Garibaldi? Kolejna kwestia, może i głupia ale muszę zapytać ;) czy jeżeli znajdziemy nocleg np w okolicy Piazza Municipio to czy spokojnie piechotą można wybrać się w kierunku Garibaldi dowolnymi uliczkami, czy jest to bezpieczne? Zdaję sobie sprawę że mogę wywołać lawinę śmiechu ale żona kazała zapytać ;)

Podsumowując, czy szukać noclegów w jakimś konkretnym regionie czy to bez różnicy powiedzmy od Piazza Municipio do Garibaldi? Czy nocując w okolicy Garibaldi spokojnie można wracać do hotelu np około 23-24 w nocy?

2. Atrakcje

Tak jak pisałem, planujemy (wszystko będzie też uzależnione od pogody) :

- dzień pierwszy Pompeje plus ogólnie Neapol
- dzień drugi Sorrento albo Solfatara (czy o tej porze roku warto tam się wybrać?)
- dzień trzeci wylatujemy o godzinie około 20 tak więc mamy cały dzień do połażenia po Neapolu, czyli jakieś muzeum, może katakumby, jakiś punkt widokowy , na koniec Alibusem na lotnisko.

Czy coś dodać albo odjąć? Spacery i wędrówki nie są nam obce. Do tej pory na weekendowe wypoczynki wybieraliśmy sie w Bieszczady tak więc kondycja nam dopisuje :)

3. Organizacja

- czy w naszym przypadku opłacam się kupić ArteCard za 34 euro?
- o której godzinie wyruszyć Alibusem na lotnisko zakładając że odlot jest o godzinie 20 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#175 PostWysłany: 16 Sty 2018 17:27 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Hej
Jesli chodzi o wybor miejsca noclegu to moge podzielic sie moja subiektywna opinia - nie wybieraj okolic Garibaldi. Odnioslem wrazenie ze tam jest nieciekawie i do tego kreci sie troche dziwnego towarzystwa (pamietaj tylko ze dziwnego NIE OZNACZA niebezpiecznego).
Polecalbym Ci okolice stacji Montesanto. Masz tam bardzo blisko to scislego starego miasta, jest blisko nad morze i do Castell del'ovo i, co najwazniejsze, stacja Montesanto jest waznym wezlem komunikacyjnym. Pojedziesz stamtad do Pompejow, do wulkanu Solfatara a takze wjedziesz funicularem na castell sant'Elmo. Do tego jest tam dookola cala masa knajpek i lokalnych sklepikow.
Jesli chodzi o bezpieczenstwo to nie znalazlem ani jednej ulicy na ktorej czulbym sie zagrozony. Jesli juz to tylko przez pedzace skutery i szalonych kierowcow. Badz czujny ale bez strachu.

Z atrakcji ktore wymieniles to pamietaj ze wulkan Solfatara w tym momencie jest zamkniety dla zwiedzajacych. To znaczy ze nie podejdziesz tam blisko i nie poczujesz ciepla pod stopami ale za to mozna podziwiac go z odleglosci, co moim zdaniem jest spoko opcja. No i samo miasteczko Pozzuoli jest dosyc przyjemne do odwiedzenia. Zagladaj na strone http://www.vulcanosolfatara.it/en/ i wypatruj informacji o ponownym otwarciu terenu wulkanu.

Pytasz o godzine wyjazdu na lotnisko. Moim zdaniem bezpieczne jest wsiasc w autobus kolo 17:30 ale pewnie i o 18:00 zdazysz spokojnie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#176 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:02 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 40
Loty: 2
Kilometry: 2 746
Ja nocowałam z chłopakiem w hotelu Colombo blisko Garibaldiego. W dzień regularnie chodziliśmy uliczkami z każdej strony, po zmroku rzadko, ale po ciemku przemierzyliśmy np. Corso Umberto I i okolice oraz trasę mniej więcej od Porta Capuana do Garibaldiego.
Corso Umberto I było ok, bez strachu, nieprzyjemności, na luzie, ale druga trasa, pomimo tego, że nikt nas nie zaczepiał i nic nam się nie stało to jednak była jakaś nieprzyjemna. Widać było, że zwracano na nas uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#177 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:22 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Odcinek między Garibaldi a Porta Capuana i za dnia jakiś taki dziwny się nam wydawał :)
Artecard - masz na myśli 7-dniową? IMHO lepsza będzie 3-dniowa, co prawda tylko dwa bezpłatne wejścia, ale za to komunikacja wliczona - do Pompejów i Sorrento dojedziecie, funicularami i metrem w Neapolu takoż możecie się wozić.
Sądzę, że możecie jednego dnia zaliczyć Pompeje i Herculanum, drugiego Sorrento i Neapol i w dzień wylotu połazić jeszcze po Neapolu. Do Pozzuoli sądzę, ze nie warto jechać, jeżeli nie można wejść do solfatary - świątynia Serapisa i amfiteatr są ciekawe, ale jesteście krótko, a pewnie i tak wrócicie jeszcze do Neapolu. My lecimy w lutym trzeci raz i pewnie nie ostatni :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#178 PostWysłany: 17 Sty 2018 23:47 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 1 352
xyrxis napisał(a):
Jesli chodzi o wybor miejsca noclegu to moge podzielic sie moja subiektywna opinia - nie wybieraj okolic Garibaldi. Odnioslem wrazenie ze tam jest nieciekawie i do tego kreci sie troche dziwnego towarzystwa (pamietaj tylko ze dziwnego NIE OZNACZA niebezpiecznego).
Polecalbym Ci okolice stacji Montesanto.

W takim razie podpowiedz jak się dostać w okolice stacji Montesanto jadać alibusem z lotniska? gdzie mamy wysiąść i jak o tej godzinie poruszać się?

le_szek napisał(a):
Artecard - masz na myśli 7-dniową? IMHO lepsza będzie 3-dniowa, co prawda tylko dwa bezpłatne wejścia, ale za to komunikacja wliczona - do Pompejów i Sorrento dojedziecie, funicularami i metrem w Neapolu takoż możecie się wozić.

Tak myślałem o tej 7 dniowej z uwag na większa ilość darmowych wejść.
Czy na lotnisku po przylocie o godzinie około 20 kupimy te karty czy już będzie za późno?

le_szek napisał(a):
Sądzę, że możecie jednego dnia zaliczyć Pompeje i Herculanum, drugiego Sorrento i Neapol i w dzień wylotu połazić jeszcze po Neapolu. Do Pozzuoli sądzę, ze nie warto jechać, jeżeli nie można wejść do solfatary - świątynia Serapisa i amfiteatr są ciekawe, ale jesteście krótko, a pewnie i tak wrócicie jeszcze do Neapolu.

Chyba zrobimy tak jak proponujesz, dziękujemy za porady :)

Niestety dalej zastanawiam się gdzie wybrać nocleg...

Zastanawiam się nad tymi lokalizacjami
https://www.booking.com/hotel/it/napola ... map_closed
https://www.booking.com/hotel/it/palazz ... map_closed
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#179 PostWysłany: 18 Sty 2018 00:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Wątek nieco odbiega od tematu Atrakcji.
Więc krótkie odpowiedzi: Po 20 nie kupisz na lotnisku Artecard.
A nocować najlepiej w okolicach via Toledo, w którejś z bocznych uliczek. Bezpiecznie, dużo atrakcji, barów, restauracji, sklepów i kafejek, da się dojść pieszo, a i świetnie skomunikowane z metrem i z autobusami.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#180 PostWysłany: 30 Sty 2018 03:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Świeże informacje o wybranych atrakcjach:
- zamek Sant’Elmo obecnie zamykany jest o 17, ostatnie wejście o 16. Brak informacji od kiedy ponownie będzie otwarty do 19:30.
- podrożał wstęp do katakumb San Gennaro + San Gaudioso – z 8 do 9 euro. Jeśli chodzi o samo zwiedzanie, które w obu miejscach rozpoczyna się o pełnych godzinach, to polecam zacząć od San Gennaro – nam się udało po 45-minutowej wizycie szybkim krokiem zejść do San Gaudioso, zdążyć z drobnym spóźnieniem na kolejną pełną godzinę i całość katakumb zrobić w 2 godziny. Przewodnik po drugiej wycieczce zachęcał do spaceru po dzielnicy Sanita - zdecydowanie polecam, to dla mnie prawdziwa esencja Neapolu. W Quartieri Spagnoli oczywiście też jest ciekawie, ale w Sanicie nie uświadczycie tylu turystów.
- pewnie Ameryki nie odkryję, ale do Capella Sansevero najlepiej wybrać się jak najwcześniej, żeby uniknąć kolejek, które tworzą się już przed jedenastą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group