Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#301 PostWysłany: 25 Sty 2017 11:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Okienko wizowe czynne nom stóp. Czas zależy od ilości ludzi. Płaciłem w USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#302 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
@‌Mio‌ czasami 10-15min a czasami 2h, w zależności jaka jest kolejka i jak im to wszystko idzie. Za wizę płacisz w USD albo EUR, dla Polaków to 75€. Okienko czynne jest non-stop. Pamiętaj o wydrukowanym ubezpieczeniu i nie daj się namówić na ich płatne.

Jeśli chodzi o e-wizę to dzwoniłem dziś do ambasady w Warszawie. Sami nie wiedzą co irańskie MSZ miało na myśli umożliwiając składanie wniosków online, bo oni ich w systemie nie widzą, dowiadywali się u swoich źródeł i ponoć dopiero za jakiś czas im to wdrożą.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#303 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:44 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ale z tego co ja zrozumialem to ambasada nie ma / nie musi miec chyba wgladu w proces online. Jak sie proces aplikacji online zakonczy sukcesem to dostaje sie "bar code" i z tym sie idzie do ambasady na zasadzie jak sie dostawalo kod autoryzacyjny (moze ten bar code to jest to samo)

no w kazdym razie ktos musi przetestowac ;) ja potrzebuje wize na maj to mam jeszcze chwile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#304 PostWysłany: 25 Sty 2017 17:03 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
nie wiem czy ktoś już o tym pisał
mi nie chcieli przyjąć bilonu, musiałem poprosić innych pasażerów i mi wymienili

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#305 PostWysłany: 25 Sty 2017 20:03 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 13
Mając w zamiarze zdobycie VOA na lotnisku w Teheranie, czy jest sens aplikować o e-wizę? Czyli czy nr referencyjny zdobyty on-line coś mi da / przyspieszy w kwestii VOA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#306 PostWysłany: 25 Sty 2017 20:07 

Nie ma sensu.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#307 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Jak jest z ważnością wizy - teoretycznie max. na 14 dni. Przylot mam 25-02 o 23:25, a wylot 11-03 o 2:35 czyli czysto teoretycznie 15 dni, a VOA jest na max 14. Przy czym dojście do okienka po przed 0 na przylocie i tak jest niemożliwe, stąd pytanie. Wiza liczy się od momentu wystąpienia o nią czy wylotu - moze ktoś miał takie doświadczenie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#308 PostWysłany: 25 Sty 2017 21:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
VOA jest na 30 dni. Na tyle dostałem w lutym i ostatnio w październiku.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#309 PostWysłany: 25 Sty 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
No tak, chyba właśnie dlatego jakiś czas temu stwierdziłem że biorę VOA, ale jak kalendarz przypomniał o terminie to rzut okiem na MSZ:
http://teheran.msz.gov.pl/pl/informacje ... _do_iranu/
Cytuj:
Obywatele polscy udający się do Iranu na podstawie zwykłych paszportów w celach turystycznych mogą ubiegać się o wizy (maksymalny czas pobytu – 14 dni) także na lotnisku Teheran - Imam Chomeini


Za to na stronie ambasady już na szczęście 30.
http://pl.warsaw.mfa.ir/index.aspx?fkey ... geid=27331

Jednak nie warto panikować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#310 PostWysłany: 30 Sty 2017 09:01 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 13
A co sądzicie o poniższym?
Skontaktowałem się z pośrednikiem turystycznym w kwestii wyjazdu snowboardowego - transfery do Dizin, hotel z wyżywieniem. Kobieta od nich napisała:
"Our agency is able to apply for your visa (it will be free of charge.). After receiving visa authorization number; you can collect your visa on arrival in IKIA. it takes less than an hour to stamped your visa at the airport. "

Wygląda jakby załatwiali nr referencyjny a to wg nich przyspieszy sprawę na lotnisku.
Spotkaliście się z taką sytuacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#311 PostWysłany: 30 Sty 2017 11:10 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
https://e_visa.mfa.ir/en/visit-iran/

ale informacje w środku chyba skopiowane z jakiejś australijskiej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#312 PostWysłany: 30 Sty 2017 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Luxtc napisał(a):
A co sądzicie o poniższym?
Skontaktowałem się z pośrednikiem turystycznym w kwestii wyjazdu snowboardowego - transfery do Dizin, hotel z wyżywieniem. Kobieta od nich napisała:
"Our agency is able to apply for your visa (it will be free of charge.). After receiving visa authorization number; you can collect your visa on arrival in IKIA. it takes less than an hour to stamped your visa at the airport. "

Wygląda jakby załatwiali nr referencyjny a to wg nich przyspieszy sprawę na lotnisku.
Spotkaliście się z taką sytuacją?

ale co ma przyspieszyć? te 20- 40 m co trzeba tam odstać?
nie żartuj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#313 PostWysłany: 26 Lut 2017 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Właśnie wróciłem z Iranu (lotnisko IKA). Może komuś się przyda kilka informacji, których ja wcześniej szukałem (i w sumie sporo tu znalazłem):
- wiza na lotnisku to koszt 75E, jej załatwienie to ok 30 minut przy posiadaniu własnego ubezpieczenia (z dopiskiem IRAN)
- osoby tylko przesiadające się po wylądowaniu na IKA obsługa osobiście zabierała na bok i prowadziła gdzie trzeba, nie trzeba było robić wizy
- dojazd do centrum z lotniska taksówką to około 750.000 IRR, ja jechałem do Karadż za 1.000.000 IRR
- powrotna taksówka z Karadż na IKA kosztowała mnie 800.000 IRR
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#314 PostWysłany: 26 Lut 2017 12:57 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Mio napisał(a):
Właśnie wróciłem z Iranu (lotnisko IKA). Może komuś się przyda kilka informacji, których ja wcześniej szukałem (i w sumie sporo tu znalazłem):
- wiza na lotnisku to koszt 75E, jej załatwienie to ok 30 minut przy posiadaniu własnego ubezpieczenia (z dopiskiem IRAN)


Co do kosztów wizy - pełna zgoda. W przypadku ubezpieczenia mnie i moim znajomym wystarczył standardowy wydruk polisy z Euro26 (tam jest napisane o całym świecie, nie ma wyszczególnionego Iranu). Więc pewnie zależy to głównie od urzędnika ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#315 PostWysłany: 03 Mar 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Info z obecnego tygodnia:
Wiza 75EUR/81USD
Własne ubezpiecznie, wystarczy słowo "Świat" w języku Polskim. Już kojarzą co to oznacza.
Taksówka do centrum 500.000 IRR. My wcisnęliśmy się w 5 osób, kierowca jako 6.
Można nie wpisywać żadnego hotelu/noclegu i nie powinno być problemu z VoA.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#316 PostWysłany: 05 Mar 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
kamo375 napisał(a):
Info z obecnego tygodnia:
Wiza 75EUR/81USD
Własne ubezpiecznie, wystarczy słowo "Świat" w języku Polskim. Już kojarzą co to oznacza.
Taksówka do centrum 500.000 IRR. My wcisnęliśmy się w 5 osób, kierowca jako 6.
Można nie wpisywać żadnego hotelu/noclegu i nie powinno być problemu z VoA.


No ja palcilam 85 usd :) i tez info z ostatnich dni. Co wyajzd to drozasza ta wiza, ale jest sposob, aby ominac oplate, jak sugerowal mi jeden ze znajomych.
W czerwcu jest jakies swieto i wtedy podobno beda wizy bezplatne przez kilak dni.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#317 PostWysłany: 10 Mar 2017 14:06 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
W czerwcu jest jakies swieto i wtedy podobno beda wizy bezplatne przez kilka dni.[/quote]

Co do tego święta w czerwcu, to szukałem w necie i nic poza Ramadanem mi nie wyskoczyło.

Może ktoś ma lepsze info? o jakie dni tu chodzi?
bo my akurat tam lecimy na Boże Ciało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#318 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
25.02 zapłacone 75EUR, standardowy formularz ubezpieczenia z AXA z dopiskiem w PDF Iran. Przy mnie odrzucano kwitki z napisem All Word...

Mój samolot wylądował po Lufthansie, w kolejce po ubezpieczenie stało jakieś 50-60 Niemców więc chyba lepiej już sobie dopisać ten Iran.

Snapp z lotniska do centrum 345 000 IRR, tylko konieczny Irański numer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#319 PostWysłany: 25 Mar 2017 19:16 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 28
Poprawcie mnie jeśli źle rozumiem: Chcąc wyrobić sobie wizę do Iranu w ambasadzie w Warszawie muszę mieć, poza paszportem i ubezpieczeniem, Numer pozwolenia na wydanie wizy uzyskany przez aplkację do e-wizy lub przez agencję turystyczną. Na ile czasu jest wystawiana wiza (14 czy 30 dni)? Jaki jest koszt wizy w ambasadzie?
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#320 PostWysłany: 25 Mar 2017 19:23 

Informacje o kosztach dostępne są na stronie ambasady. Wiza jest na 30 dni. Nr pozwolenia uzyskasz np przez Key2Persia. Poza dokumentami potrzebne jest jeszcze zdjęcie.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group