Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#621 PostWysłany: 08 Kwi 2019 09:59 

Rejestracja: 07 Kwi 2019
Posty: 2
U mnie się wyjaśniło. MSZ Iranu popełnił błąd, Key2Persia poprosił MSZ o weryfikację naszego wniosku i mam już GN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#622 PostWysłany: 08 Kwi 2019 10:36 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 45
Ktoś ostatnio wyrabiał na lotnisku? Wszystko odbywa się bez zmian? Ja lecę z 2 kumplami 22-30 czerwiec , UIA z Warszawy. Jakby ktoś w tym terminie wchodził na Damavand, to może się spotkamy :-)


Ostatnio edytowany przez Gruszka02, 08 Kwi 2019 10:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#623 PostWysłany: 08 Kwi 2019 10:42 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
W połowie marca znajomi robili na lotnisku. Szczegółów nie znam, ale bez problemu. Byli godzinę później w hostelu niż ja.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#624 PostWysłany: 08 Kwi 2019 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Jeśli połowa marca to "ostatnio" to owszem, wszystko na lotnisku po przylocie z Baku, w nocy, nie było tłoku, miałem hostel zarezerwowany na 1 noc i ubezpieczenie z dopiskiem "Iran included" ;)
Wydaje mi się, że ta cała zabawa to trochę dla postrachu, razem z nami byli Niemcy, Hiszpanie (z Katalonii), Francuzi, Szwedzi i nikt nie miał kodu z agencji. Wszystko trwało z pół godziny. Oczywiście na początku trochę człowiek się niecierpliwił, ale później wszystko poszło gładko, 150 eur za dwie osoby i proszę, za 5 min. wiza elektroniczna będzie aktywna. Bez pieczątek w paszporcie... istotne bo tydzień później byłem w ambasadzie USA po wizę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#625 PostWysłany: 10 Kwi 2019 11:27 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Edit. Już się wyjaśniło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#626 PostWysłany: 16 Kwi 2019 22:56 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 1
Ja mam taką dziwną sytuację, że dostałam o dziwo promisę wizy za pierwszym razem. W promisie napisali, żeby przysłać paszport, i wpłacić kasę, nic więcej. Do ambasady nie możemy się dodzwonić (2 numery ze strony), na maila nie odpisali. Chcemy tak czy siak wysłać jutro paszporty do ambasady, bo wylot 11 maja. Czy ktoś miał podobną sytuację braku kontaktu ze strony ambasady? Czy ubezpieczeni można dosłać im mailem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#627 PostWysłany: 17 Kwi 2019 01:10 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
W Ambasadzie są przyjacielscy ludzie. Nie miałem żadnego problemu z kontaktem telefonicznym. W sumie byłem już chyba z 5 razy i zawsze było ok. Ubezpieczenie pozwalają dosłać mailem- mi pozwolili- ale wpierw może zadzwoń i zapytaj. Myśle ze to przypadek brak kontaktu telefonicznego.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#628 PostWysłany: 21 Kwi 2019 11:40 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 8
Dzień dobry,

takie nietypowe pytanie:

Czy ktoś z Państwa ma może doświadczenie/ wiedzę w sprawie, czy aktualnie (rok 2019) istnieje jakakolwiek możliwość otrzymania wlepki z wizą do paszportu czy już tylko dają kartki osobne.

Przyjmijmy, że aplikuję o kod autoryzacyjny np. przez agencje i potem idę z paszportem i innymi dokumentami do ambasady. Czy można jakoś poprosić o to aby wiza została wystawiona normalnie(tj. wklejona do paszportu) a nie drukowana na osobnej kartce??

Da się coś takiego jeszcze zrobić czy już można się pożegnać z normalnymi wizami naklejanymi.

Sprawa podyktowana jest tym, że zwyczajnie wygodniej byłoby mi mieć ze sobą tylko paszport a nie dodatkowo niewiadomo ile kartek osobno, które łatwo jest zniszczyć zgubić.

Pozatym wiza irańska to byłaby taka fajna pamiątka z podróży

Czy na przejściu granicznym można poprosić o wbicie pieczątki wjazdowej do paszportu, czy dają już wyłącznie na osobnych kartkach??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#629 PostWysłany: 21 Kwi 2019 15:34 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Pieczątką stawiają na kartce z wizą. Przy wyjeździe poprosiłem o pieczątkę w paszporcie, ale strażnik na lotnisku odmówił.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 23 Kwi 2019 15:31, edytowano w sumie 1 raz
Celników nie interesuje paszport, tak jak Straży Granicznej nie interesuje wwożony alkohol ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#630 PostWysłany: 23 Kwi 2019 12:31 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 59
Właśnie wróciliśmy z dziewczyną z Iranu, nie obyło się bez małego cyrku.. Otóż na 2 dni przed wylotem do Teheranu, zbierając się na lot do Kijowa, zauważyłem, że na wizie elektronicznej mojej dziewczyny widnieje zły numer paszportu.. I to nie że literówka, ale w ogóle zniknęły pierwsze dwie litery i zamiast tego pojawiły się randomowe cyfry.. A na grant notice numer paszportu poprawny, wiec zagadka :shock: Niedziela, więc nic nie zrobimy, lecimy do Kijowa. Z Kijowa telefon do ambasady (telefonów potrzebnych było kilka, rachunek na 100 PLN). Miła pani mówi że na pewno agencja popełniła błąd, ale upieraliśmy się, że nie ma takiej możliwości, bo przyszedł grant notice z poprawnym numerem paszportu. Pani wpadła w konsternację i mówi żeby przesłać ten grant notice. X telefonów później okazało się, że pomimo tego, że numer paszportu widniejący na grant notice jest poprawny, to skanując kod QR z GN z jakiegoś powodu wskakuje błędny numer, i na ten numer została wydana wiza - nigdy jeszcze nie mieli takiego przypadku w historii ambasady :D X rozmów z konsulem później, w dzień wylotu do Teheranu przyszła nowa wiza na maila ;) Swoją drogą, ciekawe jakim cudem mogli wydać wizę na numer paszportu niezgadzający się z przedłożonym paszportem, przecież chyba po to ten paszport się składa, celem weryfikacji...

Uwaga dla osób lecących UIA, pani przy gate upierała się, żeby zobaczyć moją wizę, pomimo tego, że powiedziałem jej 2 razy, że Polacy mogą załatwiać wizę on arrival. Miałem ją głęboko zakopaną i nie chciało mi się jej wyciągać, ale koniec końców nie miałem wyboru. Nie wiem jak by się sprawa potoczyła gdybym faktycznie planował VOA, jestem ciekaw. Być może po kilku ostatnich incydentach z odmową wydania wizy na lotnisku i koniecznością sprowadzenia delikwenta z powrotem na Ukrainę wprowadzili coś nowego, typu konieczność podpisania papieru że na własną odpowiedzialność.

Jeśli natomiast chodzi o pieczątki i wizę elektroniczną, to tego wydruku nawet teoretycznie nie trzeba mieć przy sobie, ani go nie sprawdzają (wszystko mają w swoim systemie) ani nie stemplują ;) Chociaż wiadomo, w razie czego warto mieć przy sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#631 PostWysłany: 30 Kwi 2019 15:22 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Witam Wszystkich :)
w kwestii wizy, moje doświadczenie :D - plan mamy, aby lecieć na przełomie czerwca/ lipca, więc już teraz zainteresowałem się tematem wjazdu do Iranu. Pierwszy kontakt telefoniczny był z ambasadą w Waw i tam niesamowicie miła Pani, która ogarnia temat wizowy skierowała mnie na https://evisatraveller.mfa.ir/en/request/applyrequest/ - czytając różne wątki dt. przygód z wyrobieniem dokumentów, nie spodziewałem, że pójdzie tak łatwo, a nie obeszło sie bez pomyłki :)
1/ klasyka- wypełniełem e-wniosek, załączyłem skany (foto i paszport) i pusciłem...dostałem potwierdzenie przyjęcia etc.
Niestety, po 3 dniach (szybka decyzja) odpowiedz odmowna, powód- za małe zdjęcie...Więc szybki telefon do przesympatycznej Pani w ambasadzie w Warszawie, info: "proszę złożyć wniosek jeszcze raz`"... więc złożyłem:)
2/ nastepny wniosek już z formatowanym poprawnie zdjęciem pusciłem ok. godz 10.- mega szybko, bo tego samego dnia o 15.30 dostałem informację pozytywną oraz info, aby stawić sie w ambasadzie po wizy.
Tak, więc obeszło sie bez pośredników- szybko, sprawnie ogarnięty temat no i teraz szykuję się na kolejny trip 8-) :) ;)

pzdr
r
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#632 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:40 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Wiza załatwiana przez Ambasadę Iranu w Warszawie za pośrednictwem kuriera. Na lotnisku wszystko zajęło minutę. Pokazaliśmy paszport. Nie sprawdzali ani potwierdzenia pierwszego noclegu ani ubezpieczenia podróżnego. Nawet nie pokazywaliśmy wydrukowanej wizy. "Welcome to Iran" i ahoj przygodo!
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#633 PostWysłany: 09 Maj 2019 21:10 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ja skorzystałem z TAP Persia, pośrednika. Po uzupełnieniu wszystkich rzeczy i opłaceniu, kod autoryzacyjny do wizy przyszedł w ciągu 1,5 dnia. Więc w czerwcu lecimy do Iranu :D.
Wizę odbieram na lotnisku. Ambasadę odpuściłem, bo potrzebowałem paszport na inne wyjazdy :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#634 PostWysłany: 16 Maj 2019 13:58 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Ktoś ostatnio leciał UIA i wyrabial wizę na lotnisku?

@Radek400, oplacales dwa razy wnisoek wizowy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#635 PostWysłany: 17 Maj 2019 08:49 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
My - lecieliśmy na początku maja. Bez problemów, cała procedura zajęła na IKA ok. 1 godz. Żadnych pytań.
PS. Na lotnisku w Kijowie też nikt o wizę nie dopytywał.


Ostatnio edytowany przez Kasia_S, 17 Maj 2019 09:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#636 PostWysłany: 17 Maj 2019 09:30 

Rejestracja: 17 Maj 2019
Posty: 2
Lecielismy Turkish tuż po Wielkanocy - wizę dostaliśmy na lotnisku - sprawdzali ubezpieczenie i wpisywali nr rezerwacji hostelu do systemu. Trochę to trwało (2h) ale głównie z powodu kolejki do kasy i jakiegoś dużego problemu z wizą człowieka przed nami (wybralismy pechowe okienko).
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#637 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:01 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
[quote="Arekkk"]Ktoś ostatnio leciał UIA i wyrabial wizę na lotnisku?

@Radek400, oplacales dwa razy wnisoek wizowy?[/quote

Hejka- opłatę zrobiłem po pozytywne decyzji. Wcześniej nie. Wiec tylko 1 raz. Pzdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#638 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:10 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 3
Dobry wieczór wszystkim,

czy ktoś spotkał się z sytuacją sprawdzania biletu powrotnego jako warunku uzyskania wizy na lotnisku w Teheranie?

Zastanawiam się, czy jest możliwość wyrobienia sobie takiej wizy, kiedy planuje się opuścić kraj drogą lądową. Ewentualnie czy pomocne będzie zaprezentowanie biletu powrotnego z Armenii lub Iraku dla potwierdzenia swoich planów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#639 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Sam się nie spotkałem, a nie słyszałem też o takim przypadku.
Którędy chcesz wyjechać?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#640 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:22 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 3
Powrót z lotniska w Irbilu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group