Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Sie 2017 02:39 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 12
Cześć.
Lecę do Iranu liniami UIA na trasie Warszawa-Kijów-Teheran. W przypadku gdy bedę chciał ubiegać się o wizę na lotnisku w Teheranie, linie UIA robią jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#82 PostWysłany: 17 Sie 2017 06:58 

Nie robią problemu.
Góra
 PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:20 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Chciałem wszystkich zainteresowanych poinformować, że mimo pieczątki izraelskiej w paszporcie bez problemu wyrobiłem wizę irańską w Warszawie.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:24 

@b79, ile czasu minęło od wbicia pieczątki?
Góra
 PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:32 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Byłem w kwietniu 2014. Ale pracownik ambasady mówił mi, że min. 6 miesięcy musi minąć.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 18 Sie 2017 15:43 

Rejestracja: 18 Sie 2017
Posty: 1
Hej!

Wybieram sie do Iranu I mam lot z Baku w Azerbejdzanie.

Planuje ubiegac sie o wize 'on arrival' ale widze sprzeczne informacje dotyczace kodu autoryzacyjnego. Czy ktos mi moze potwierdzic, ze kodu bie trzeba posiadac I cala procedura odbedzie sie na lotnisku?

Drugie pytanie:
chce w trakcie podrozy opuscic Iran I udac sie do Kurdystanu w Iraku.

Z tego co wiem, wiza on arrival jest jednokrotna. Czy ktos z Was mial podobny plan? Czy powinnam sie ubiegac o kolejna wize juz w konsulacie w Teheranie? Mysle, ze nie zdaze wyrobic jej juz w PL...

Bede wdzieczna za podpowiedz! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Sie 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Do wizy kupowanej na lotnisku nie potrzebujesz żadnego kodu autoryzacyjnego, ani wcześniejszych formalności. Musisz natomiast posiadać zdjęcie (którego ostatecznie od nas nie wzięli) i dokument potwierdzający ubezpieczenie na terenie Iranu.

Co do wizy wielokrotnego wjazdu, wydaje mi się, że nie ma obecnie takiej opcji, a na przejściu lądowym Irak-Iran irańskiej wizy nie dostaniesz bez uprzednio załatwionych formalności.
Na Twoim miejscu poszukałbym lotu z Erbil do Teheranu. Zdaje się, że Mahan Air latają na tej trasie. Teoretycznie wtedy mógłbyś znów kupić wizę na lotnisku w Teheranie.

Daj znać co wykombinujesz. Po ostatniej wizycie w irańskim Kurdystanie, mamy ogromną ochotę zajrzeć na iracką stronę kolejnym razem. ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 18 Sie 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
Może wypowie się ktoś kto startował (AZAL) z lotniska Lwów do Baku i dalej do Teheranu.

Czy bez problemów można irańskie sprawy wizowe zostawić na koniec (lotnisko w Teheranie) ?
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Sie 2017 19:53 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Co do ubezpieczenia to polecam AXA, które oferuje ubezpieczenie Worldwide including Iran (taki zapis jest, więc nikt nie powinien się przyczepić).

Wizę dwukrotnego lub wielokrotnego wjazdu można wyrobić w ambasadzie w Warszawie. Cena odpowiednio 80 i 100 EUR plus zdobycie kodu do wniosku wizowego (30EUR).

Ja lecę z przesiadką w BAKU, gdzie mam 5,5h postój. Zastanawiam się nad taxi i szybkim objazdem po mieście. Gdyby nie obowiązek wizowy (20usd) nawet bym się nie zastanawiał. A tak to nie wiem... [...]
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja


Ostatnio edytowany przez Roku, 18 Paź 2017 19:23, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 18 Sie 2017 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@kriss myślisz, że pod kątem wizy jest jakakolwiek różnica czy ktoś przylatuje do Teheranu z Kijowa czy Baku? (Bynajmniej to nie jest uszczypliwy komentarz, pytam serio.) W obu przypadkach leci się na IKA, obowiązują te same regulacje wizowe, bo te zależą od obywatelstwa. Co według mnie ma sens, bo przecież do Teheranu możesz przylecieć skądkolwiek.
Znam osobiście osobę, która w tym roku leciała AZAL do Teheranu i wyrabiała wizę na lotnisku.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, jak pisze @b79 warto mieć ten zapis "including Iran" na polisie / certyfikacie ubezpieczenia. Nie każdy urzędnik będzie tego wymagał (z nami tylko żartowano), ale znam przypadek, gdy zapis "worldwide" okazał się niewystarczający. Diners Club (ubezp. Allianz) również wystawiają na życzenie certyfikat ubezpieczenia na terytorium "Islamic Republic of Iran and worldwide". Podejrzewam, że większość agencji może coś takiego na żądanie wystawić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 19 Sie 2017 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Pozwolę sobie wkleić fragment mojej relacji z Iranu. Leciałem Azalem ze Stambułu i wyrabiałem wizę na lotnisku.

Cytuj:
Przy składaniu wniosku trzeba okazać ubezpieczenie, na którym będzie wyraźnie zaznaczone „including Iran" albo samo „Iran" w zakresie obowiązywania. Nie wystarczy „cały świat" czy coś podobnego. Trzeba mieć to wydrukowane. Oczywiście rzetelność tego nie jest w żaden sposób weryfikowana, bo i jak, więc chodzi o to by na swoim ubezpieczeniu w programie do edycji pdf dopisać wymagany tekst. W innym przypadku zostaniemy zmuszeni do zakupu ubezpieczenia na miejscu za 23 dolary, i nie pomogą tłumaczenia w żadnym języku ani powoływanie się na prawo prywatne międzynarodowe.
[...]
Sama procedura składania wniosku o wizę też wyraźnie przypomina, że wyruszyło się na wschód. Ludzi „zgarnia" z holu niepozornie wyglądający mężczyzna, o którym w sumie nic nie wiadomo. Niedaleko jest co prawda okienko z przeznaczeniem wizowym, ale pan tam pracujący zajęty jest herbatą i telewizją(leci mecz europejskiej Ligi Mistrzów). Ten pierwszy mówi co poprawić we wniosku, sprawdza ubezpieczenie i zbiera paszporty. W międzyczasie w okienku wnoszę opłatę, choć nie wiem jak jest łączona z moim paszportem, który jest teraz w innym miejscu(a ja nawet nie wiem gdzie), bo ludzi w kolejce jest sporo. Potem następuje oczekiwanie, a nikt też nie wie jak długie. Przyglądam się w tym czasie dyskusjom kolejnych podróżników z pogranicznikami nt. ubezpieczenia.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 22 Sie 2017 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
-- 22 Sie 2017 17:56 --

MariaEs napisał(a):
Hej!

Wybieram sie do Iranu I mam lot z Baku w Azerbejdzanie.

Planuje ubiegac sie o wize 'on arrival' ale widze sprzeczne informacje dotyczace kodu autoryzacyjnego. Czy ktos mi moze potwierdzic, ze kodu bie trzeba posiadac I cala procedura odbedzie sie na lotnisku?

Drugie pytanie:
chce w trakcie podrozy opuscic Iran I udac sie do Kurdystanu w Iraku.

Z tego co wiem, wiza on arrival jest jednokrotna. Czy ktos z Was mial podobny plan? Czy powinnam sie ubiegac o kolejna wize juz w konsulacie w Teheranie? Mysle, ze nie zdaze wyrobic jej juz w PL...

Bede wdzieczna za podpowiedz! :)


po pierwsze, do wizy na lotnisku nie jest Ci potrzebny zaden kod autoryzacyjny.
po drugie, jesli opuscisz Iran, druga wize mzoesz dostac przylatujac, nie wjezdzajac. Na przejsciu granicznym zadnym nie dostaniesz wizy.
z Kurdystanu mozesz wyjechac przeciez przez Turcje, po co wracac i placic kase za wize iranska ponownie?

-- 22 Sie 2017 17:58 --

kriss napisał(a):
Może wypowie się ktoś kto startował (AZAL) z lotniska Lwów do Baku i dalej do Teheranu.

Czy bez problemów można irańskie sprawy wizowe zostawić na koniec (lotnisko w Teheranie) ?


ja wielokrotnie lecialam ta trasa, nigdy nie bylo problemow z wiza, iranska (z azerska tak)
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kriss uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 16 Wrz 2017 15:14 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Tak jak ktoś powyżej pisał ambasada wydaje wizy osobom z pieczątkami z Izraela (mnie jakaś pani z ambasady informowała, że musi minąć rok od podróży). Czy testował ktoś jednak VOA z pieczątką? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
b79 napisał(a):
Co do ubezpieczenia to polecam AXA, które oferuje ubezpieczenie Worldwide including Iran (taki zapis jest, więc nikt nie powinien się przyczepić).


Dzwoniłem do nich, i powiedzieli ze nigdy czegoś takiego nie robili, i nie jest potrzebny ten wpis do wydania wizy ;/

Więc edytowałem moje ubezpieczenie z ISICa i święty spokój...
No i 4 dychy do przodu


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 18 Paź 2017 18:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:37 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
@Zeus

robili i jest to standardowy zapis

screen z mojej polisy z maja tego roku
Załącznik:
Komentarz do pliku: axa
axa.jpg
axa.jpg [ 12.01 KiB | Obejrzany 1054 razy ]


ps. czytałem, pewnie nawet i tu, że ludziom bez jasno sprecyzowanego, że ubezpieczenie działa na Iran nie autoryzowali tegoż na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Dzięki! Dziwne bo z kolesiem parę minut przez telefon o ty dyskutowaliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 07 Lis 2017 14:35 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
theo napisał(a):
Tak jak ktoś powyżej pisał ambasada wydaje wizy osobom z pieczątkami z Izraela (mnie jakaś pani z ambasady informowała, że musi minąć rok od podróży). Czy testował ktoś jednak VOA z pieczątką? :)


Pieczątka z Izraela ani wiza z USA nie stanowią problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 08 Gru 2017 13:07 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Witam.
Wybieram się do Iranu i wiem że wizę na lotnisku otrzymam raczej bez problemu. Kłopot jest innej natury. Będę leciał z Londynu. Rozważam Turkish lub UIA. Zdecydowanie preferuję Turkish. Moje pytanie: czy ktoś leciał tymi liniami, najlepiej z Londynu, ale inne miasta tez wchodzą w grę i czy nie było żadnych problemów z wpuszczeniem na pokład? Dzwoniłem na ich infolinię. Stambuł odpowiedział że wpuszczą, tylko muszę powiadomić obsługę że będę się starał o wizę w IKA. Londyn mówi z kolei że raczej nie wpuszczą. Mailowo napisali bym sobie załatwiał z konsulatem Iranu, cóż, konsulat może najwyżej przysłać list że obywatele RP o VOA mogą się starać i tyle... Zastanawiam się czy warto zaryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 08 Gru 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale co, w Londynie mieliby Cię nie wpuścić? Przecież i tak będziesz się przesiadał w Stambule.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 08 Gru 2017 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 186
Kilometry: 337 189
platynowy
@Pabloo zawsze jest jakies minimalne ryzyko jezeli pracownicy linii nie ogarniaja za bardzo. ostanio jak lecialem z indii przez kuwejt to przez pol godziny mnie trzymali przy checkinie i sprawdzali, pytali czemu nie zrobilem e-wizy.. potem puscili juz z biletami po czym gdy dochodzilem juz do kontroli paszportowej zawolali spowrotem. koniec koncow po wielu tlumaczeniach ze moge wyrobic vise on arrival puscili, tym bardziej ze mialem juz jedna wbita w paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group