Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#681 PostWysłany: 16 Wrz 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Warto zadzwonić do ambasady - ktoś tu miał taką sytuację, że to pomogło nadać bieg sprawie.
Inna rzecz, że teraz słyszy się tylko o wnioskach odrzucanych, więc warto myśleć o planie awaryjnym.
W razie czego, agencja załatwia grant notice w kilka dni, niezmiennie polecam Tap Persia.
Staranie o wizę na lotnisku łączy się z tym, że:
(1) zapewne czeka Cię długie czekanie po przylocie
(2) w razie niepowodzenia wracasz do domu. Z tego co wiem, UIA wozi odrzuconych z powrotem bez dodatkowych kosztów, ale zgaduję, że pod warunkiem, iż mają bilet RT na jednym blankiecie.
Ja oddzielnie kupowałem lot tam i z powrotem, więc nie ryzykowałem VOA. ~23€ dla pośrednika, GN w parę dni, a na lotnisku formalności zajęły kilka minut.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#682 PostWysłany: 16 Wrz 2019 15:00 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Już przez agencję ogarniam temat. Po telefonie do ambasady okazało się, że wniosek niby cały czas czeka na weryfikację to u nich już było widać, że jest odrzucony. 1stQuest ma do środy załatwić sprawę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#683 PostWysłany: 17 Wrz 2019 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
1stquest za pośrednictwo 19 €

kod na 10% zniżki : QST-ag0u9V ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bart07 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#684 PostWysłany: 17 Wrz 2019 18:37 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Napiszcie gdzie robicie w PL ubezpieczenie na Iran , które towarzystwo wystawia w języku angielskim ?

Macie jakieś informacje o tym , że jak w paszporcie macie wizę do USA to na lotnisku IKA po przylocie robią jakieś problemy itp... ? może to tylko plotka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#685 PostWysłany: 17 Wrz 2019 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
W 2017 roku byłem w Iranie na IKA kilka dni po pobycie w USA. Nikt nie robił problemów. Polisa kupiona online AXA Multitravel z dopiskiem IRAN.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#686 PostWysłany: 17 Wrz 2019 20:07 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@pablo83_05 - robiłem w Warcie, bez problemu dostałem na dokumencie napis Iran, to wystarczyło.
Wizę z USA też mam, (już nieaktualną, ale w paszporcie pieczątki są), nikt jednak go nie przeszukiwał. Ubezpieczenie było istotniejsze.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#687 PostWysłany: 25 Wrz 2019 09:17 

Rejestracja: 24 Sty 2011
Posty: 47
Czy mogę prosić o jakieś najnowsze info jak wygląda załatwianie wizy na lądowe przekraczanie granicy? Czytałem, że RN z k2P wydawane są jedynie na wiza on arrival.
Gdyby miał ktoś jakieś porady to z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#688 PostWysłany: 01 Paź 2019 09:19 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 224
Przed skorzystaniem z agencji typu key2persia itd. polecam najpierw spróbować aplikować bezpośrednio przez https://evisatraveller.mfa.ir/en/request/
Mi oraz mojej dziewczynie Grant Notice został przyznany dzień po wypełnieniu formularza. Hotel z możliwością anulowania rezerwacji znalazłem na HRS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#689 PostWysłany: 01 Paź 2019 12:26 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 14
GN przyznane (dziś) w dwa dni od złożenia wniosku.
Nocleg zarezerwowany w https://www.hitehranhostel.com/

Miałam kombinować z zaproszeniem od znajomych z Iranu, jakby nie poszło z bezpośrednia aplikacja, ale niestety nie dane mi bedzie przetestować tej opcji. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#690 PostWysłany: 01 Paź 2019 22:58 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 14
nowart napisał(a):
Czy mogę prosić o jakieś najnowsze info jak wygląda załatwianie wizy na lądowe przekraczanie granicy? Czytałem, że RN z k2P wydawane są jedynie na wiza on arrival.
Gdyby miał ktoś jakieś porady to z góry dziękuję!


@nowart

A próbowałeś ich (k2P) po prostu zapytać?
Generalnie przy wypełnianiu wniosku o GN nie podaje sie informacji o tym, któredy chcesz wjechać do Iranu.

Ja ostanio dzwoniłam do HiPersia (przez WhatsApp'a).Pracuja tam bardzo kompetentni ludzie i mówiący płynnym angielskim ;)
Miałam za pośrednictwem HiPersia ogarniać zaproszenie i teoretycznie przy wypełnianiu wniosku o zaproszenie trzeba podać, gdzie planujesz przekrać irańską granice. Jednak po rozmowie z miłym panem z HiPersia okazało sie, że owszem te informacje trzeba podać, ale można ja zmienić w dowolnym momencie,nawet już po rozpatrzeniu Twojego wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#691 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:06 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 1
Oficjalna informacja ze strony ambasady irańskiej


"Czy osoby pragnące otrzymać wizę turystyczną mogą zwracać się bezpośrednio do Ambasady bez uprzedniego załatwienia pozwolenia wizowego za pośrednictwem agencji turystycznej?


- Nie, celem uzyskania wizy turystycznej należy najpierw zwrócić się do jednej z agencji turystycznych (polskich lub irańskich) o załatwienie pozwolenia wizowego. Osoba starająca się o wizę, dopiero po otrzymaniu numeru takiego pozwolenia i potwierdzeniu otrzymania pozwolenia przez Ambasadę, może złożyć do Działu Wizowego Ambasady wymagane dokumenty."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#692 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Oczywiście. Ambasada jest tylko urzędem wstawiającym pieczątkę. Aplikuje się przez przez http://e_visa.mfa.ir/en/ (bez opłat) lub pośrednika.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#693 PostWysłany: 08 Paź 2019 11:02 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 2
Pytanie w sprawie wizy do Iranu.
Moja aplikacja jest obecnie w Ambasadzie w Warszawie (mam Grand Notice i ubezpieczenie i opłatę za wizę w PKO).
Wg. informacji telefonicznej wiza "powinna być gotowa do obioru" w czwartek 10.10, (dokumenty w Ambasadzie zostawiłem w piątek 4.10), niestety lot mam w piątek 11.10, więc wszystko wychodzi tak strasznie, strasznie na styk. W związku z czym się zastanawiam co się stanie, co powinienem zrobić gdy jednak wiza nie będzie gotowa w czwartek?
Jest jakiś tryb fast w Ambasadzie? Czy zabarać paszport i z Grand Notice starać się o wizę na lotnisku w Teheranie? Ktoś miał podobne doświadcznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#694 PostWysłany: 08 Paź 2019 11:57 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 224
Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do Ambasady, wytłumaczył swoją sytuację i zapytał czy jest możliwość szybszego załatwienia sprawy tak żeby zdążyć przed 11.10.
Wizy na lotnisku raczej nie załatwisz skoro w formularzu o GN wpisałeś Ambasadę w Warszawie jako miejsce odbioru wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#695 PostWysłany: 08 Paź 2019 16:14 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Jak ładnie poprosisz Panią, która odbiera telefon w ambasadzie, to załatwi to z konsulem szybciej. Ja miałem 3 dni na oddanie paszportu i odbiór. Udało się dokładnie na styk, prosto z ambasady pojechałem na lotnisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#696 PostWysłany: 09 Paź 2019 12:44 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 2
Dzwoniłem. Pani powiedział że będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#697 PostWysłany: 02 Lis 2019 22:13 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 14
To jeszcze 3 grosze ode mnie. Może komuś się przyda...
22.10. Po otrzymaniu GN w ambasadzie złożyłam:
- paszport
- potwierdzenie ubezpieczenia Revolut (bez wyszczególnionego Iranu)
- wydruk GN
- potwierdzenie opłaty wizowej*
* opłatę robiłam z Alior Kantoru z konta w euro, przelałam 50 euro. Pan w Ambasadzie postraszył mnie, że przelewy z Alior Kantoru nie docierają na konto Ambasady. Na szczęście Pan nie miał racji.
24.10 telefon kontrolny do Ambasady, opłata dotarła, ale potrącono z niej 2,34 euro. Poprosiłam o wcześniejsze przygotowanie wizy, bo moje GN było ważne tylko 30.10.2019. Pani wydrukowała wize wcześniej, ale powiedziała, że wyda ją dopiero po zrobieniu dopłaty.
Telefon do Alior Kantoru i do PKO. Po obu stronach potwierdzono mi, że jest to przelew SEPA z opcją SHA (czyli koszty dzielone), Alior Kantor nie pobiera opłaty o ile kwota przelewu mieści się w ramach "licznika", po stronie PKO jest to około 2,5 euro. Dopłaciłam 5 euro.
25.10. Otrzymałam email z ambasady z wizą w załączniku do samodzielnego wydruku
31.10 Odebrałam paszport z ambasady z załączoną wizą (wydrukowana na kartce A4 - dokładnie to samo co wcześniej otrzymałam na maila)
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#698 PostWysłany: 03 Sty 2020 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1702
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
adamp54 napisał(a):
Płatność Yekpay tylko kartami które obsługują 3DSecure - czyli np Revolut odpada. Przykładowo karty VISA mBanku działają - niestety kurs w tym przypadku denny.


W jakiej walucie była płatność? Mógł byś sprawdzić w historii transakcji przy tej transakcji miejsce płatności? Ciekawi mnie czy będzie o Iran czy raczej jakiś Europejski kraj np. Niemcy ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#699 PostWysłany: 06 Sty 2020 22:59 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
A mnie transakcja za wizę na konto ambasady w Berlinie już nie przeszła (Alior Kantor).
Trochę się zdenerwowałem bo wpierw wydzwaniali z Aliora, ale nie chcieli powiedzieć o co chodzi dopoki nie podam pełnego PESEL.
Kiedy ja telefonowałem to Pani na infolinii powiedziała że nie mogą zrobić przelewu do ambasady Iranu żeby nie wspierać terroryzmu (!!!!).
Na szczęście zapłaciliśmy w ambasadzie gotówką (Pan z obsługi poprosił kogoś z niemiecką kartą) i odebraliśmy po 10 min. - po normalnej, nie expresowej stawce...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#700 PostWysłany: 03 Cze 2021 00:52 

Rejestracja: 26 Mar 2021
Posty: 40
Loty: 55
Kilometry: 118 221
Z tego co mi wiadomo wjazd do Iranu aktualnie na wizie turystycznej nie jest mozliwy. Znalazlem kontakt do biura podrozniczego, ktore pomaga zalatwic inny rodzaj wizy- odwiedziny rodziny. Cos w tym stylu. Czy ktos probowal jechac w taki sposob do Iranu o ile sie tej rodziny tam nie posiada ;) ?
_________________
Przepraszam za brak polskich znaków.
Wybierasz się do Szwecji? Masz pytania? Chętnie pomogę!
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group