Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#661 PostWysłany: 11 Lip 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Tap Persia:
GN wazne 1 miesiąć przy odbiorze wizy w ambasadzie lub 3 miesiące na lotnisku.

Opłata jednak przed złożeniem wniosku.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#662 PostWysłany: 12 Lip 2019 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
Z opłatą przed nie do końca, jeśli nie przejdzie Ci karta w moim przypadku Revolut (Mastercard) sami na whatsappie zaproponowali abym zapłacił na miejscu gotówką, finalnie zapłaciłem kartą Visa z ING ale już po tym gdy dostałem GN. Średnio lubię płacić za kota w worku, a firm pośredniczących jest dużo. Wtedy pisałem też do Key2Persia i mimo tego, że odwołałem ich usługę jeszcze parę razy mi się przypominali.
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#663 PostWysłany: 13 Lip 2019 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 307
Kilometry: 461 763
srebrny
arturro napisał(a):
Zdarzyło się komuś dostać odmowę e-wizy bez jakiegokolwiek komentarza?

1 lipca zgłosiłem samodzielnie wniosek i następnego dnia został odrzucony bez jakiejkolwiek adnotacji. Kontaktowałem się z ambasadą, ale oni niestety nie mają wglądu w powód odmowy.
Odczekałem 10 dni, żeby przypadkiem nie zdublować aplikacji. Wczoraj złożem wniosek przez 1stQuest i po 24h dostałem właśnie GN (ważny 2 miesiące od daty wydania).
W tym momencie wygląda to jakby hurtem odrzucali samodzielne wnioski. Wizę będę obierał w ambasadzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#664 PostWysłany: 14 Lip 2019 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Też przed chwilą dostałem dość lakonicznego maila. Czas się rozejrzeć za agencją.

Załączniki:
visa.JPG
visa.JPG [ 41.7 KiB | Obejrzany 2127 razy ]
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#665 PostWysłany: 14 Lip 2019 21:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Ja właśnie dostałem pozytywną odpowiedź od ministerstwa i mogę wysłać dokumenty do ambasady. Wszystko załatwione bez pośredników, więc radzę próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszOnTour lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#666 PostWysłany: 15 Lip 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ciekawe jaki jest klucz:) Miałeś noclegi na cały wyjazd czy tylko na pierwszą noc?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#667 PostWysłany: 15 Lip 2019 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
Gdzieś w tym wątku wyczytałem, że rozmiary zdjęć muszą być idealnie takie jak sobie życzą, nie mogą być większe mimo, że jest napisane co innego. Nie sprawdzałem, poszło przez TAP Persia.
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#668 PostWysłany: 15 Lip 2019 20:41 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
mzukowski napisał(a):
Ciekawe jaki jest klucz:) Miałeś noclegi na cały wyjazd czy tylko na pierwszą noc?


Miałem nocleg na jeden dzień, i to nawet nie na początku podróży, ale w środku.

@Niedzwiedzik
Nie przykładałem szczególnej uwagi do zdjęć, użyłem tylko ich narzędzia do sprawdzenia czy zdjęcie spełnia wymogi.

Dwóm moim znajomym, którzy też aplikowali, niestety się nie udało tego załatwić, więc chyba po prostu loteria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#669 PostWysłany: 29 Lip 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
u nas również w weekend wskoczyła 2 x odmowa , cóż trzeba przez agencję
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#670 PostWysłany: 31 Lip 2019 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Wyrabiam aktualnie przez irańską agencję, dostarczyłem dane, po jakimś czasie zostałem poproszony o podanie numeru stacjonarnego. Faktycznie takiego też nie podałem we wniosku o e-wizę. Może ten numer stacjonarny jest jednak istotny:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#671 PostWysłany: 31 Lip 2019 08:29 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Tego umysłem nie ogarniesz co jest ważne dla irańskich władz. Miesiąc temu przechodziłem to samo i po przedwczorajszym powrocie z Iranu ciesze się, że załatwiałem wizę w Polsce a nie na lotnisku. Do kontroli paszportowej w IKA otwarte 4 stanowiska - 3 dla Irańczyków i 1 dla obcokrajowców - 50 minut stania, a gdyby dodać do tego jeszcze formalności z wizą on arrival to pierwsze wrażenie byłoby jeszcze gorsze. Na szczęście potem jest już tylko lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#672 PostWysłany: 14 Sie 2019 12:24 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 14
Cześć Misiaczki!
Może komuś z Was przyda się ta informacja, albo może ktoś wie coś więcej na ten temat.

Na https://e_visa.mfa.ir/en/ wsród dostępnych opcji aplikowania o wizę jest opcja "Travellers WITH INVITATION LETTER"
Miałam dostać takie zaproszenie od Uniwersytetu w Teheranie, niestety event został odwołany i zaproszenia nie dostałam.
Postanowiłam, więc trochę podrążyć temat zaproszeń - poniżej garść informacji, do któryh udało mi się dotrzeć dzięki znajomym w Iranie.

Jest w Iranie agencja Dalahoo, która pośredniczy w załatwianu zaproszeń. Tej informacji nie znajdziecie na angielsko języcznej wersji strony!!!
Żeby się do niej dokopać trzeba oryginalną stronę https://dalahoo.com/trip.cfm?id=19267 przepuścić przez tłumacza stron internetowych dostępnych np. w chromie i przetłumaczyć to sobie na język angielski. Uwaga! Nie wiem czemu, ale po przetłumaczeniu strony na angielski zmienia się także waluta i cena zamiast w IRR podawana jest w USD. Nie jest to poprawna informacja

Koszt takiej usługi to 112000 Tomanów, czyli mniej niż 10 euro.
Ale jest drobny haczyk, żeby móc skorzystać z tej usługi.
Trzeba znać kogoś w Iranie, kto zgodzi się być osobą zapraszającą i zechce nas zaprosić do siebie w odwiedziny.

Zainteresowanych zachęcam do lektury opisu procedury na wyżej wymienionej stronie.

Ja jeszcze będę drążyć temat. Prawdopodobnie skorzystam z usługi oferowanej przez te firmę. Mam znajomego w Ianie, który pomaga mi ogarnąć temat i zgodził się zostać ososbą zapraszającą.

Jak będę mieć więcej informacji to wrzucę jakiś update.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#673 PostWysłany: 15 Sie 2019 07:49 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Moher napisał(a):
Ja właśnie dostałem pozytywną odpowiedź od ministerstwa i mogę wysłać dokumenty do ambasady. Wszystko załatwione bez pośredników, więc radzę próbować.

To jesteś chyba wyjątkiem. Moja aplikacja odrzucona z tego samego powodu co u innych ("Request through a commercial host or tourist agency"). Także czaję się na wizę on-arrival.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#674 PostWysłany: 15 Sie 2019 10:21 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
A gdzie robicie rezerwacje noclegu do aplikacji?

Ja zarezerwowałem na hostelworld na swoje nazwisko i dostałem pozytywną odpowiedź. Wnioski wizowe znajomych, którzy ze mną jadą i mają korzystać z tej samej rezerwacji, ale nie zostali w niej wymienieni z nazwiska, zostały odrzucone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#675 PostWysłany: 08 Wrz 2019 12:14 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Chciałem się dowiedzieć jak wyglada wyrobienie na dzień dzisiejszy (sierpień-wrzesień. 2019) wizy w Tbilisi.
Czy robią jakies problemy dla Polaków jako nacji podróżujących samotnie lub we 2? Nie zamierzam wyrabiać wizy w Polsce..
W ostateczności skorzystam z key2persia.
Zamierzam wypełnic wniosek http://e_visa.mfa.ir/en/ i wybrac Tbilisi jako "Place of Issue".
A z dokumentów z tego co wiem to muszą być:
- wydrukowany Grant Notice (Iran visa Authorization Code)
- Paszport
- Kopia paszportu (czarno-biała wystarczy)
- dowód wpłaty 50€ next day/75€ – tego samego dnia
- ręcznie wypełniona aplikacja
- 1 zdjęcie paszportowe 4x3 (jakie wymiary muusi posiadać to zdjęcie)
- ubezpieczenie (chociaż podobno tego nie sprawdzają)
- wykupione noclegi na 8-10 dni do przodu z mozliwościa anulacji po otrzymaniu wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#676 PostWysłany: 15 Wrz 2019 10:46 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 10
Hej,

na ile realne jest odrzucenie wniosku wizowego on arrival podczas starania sie o wizę na lotnisku?
Słyszał ktos o takim przypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#677 PostWysłany: 15 Wrz 2019 16:57 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
A ja się zastanawiam, czy mój wniosek gdzieś utknął czy to normalne, że tyle to trwa? Składałem 6.09, dostałem potwierdzenie i cały czas jest 'waiting for verification'. Trochę się nerwowo robi bo wylot za 2 tyg. Jutro dzwonię do ambasady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#678 PostWysłany: 15 Wrz 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
Składałem dwa wnioski na początku miesiąca (31.08 i 02.09) i dopiero przed chwilą dostałem maila że oba wnioski zostały odrzucone.

Wysłane z mojego Moto Z3 Play przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#679 PostWysłany: 15 Wrz 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 307
Kilometry: 461 763
srebrny
Zapewne jest to spowodowane tym, że w ostatnich dniach mieli mało dni pracujących. 9 oraz 10 września były dniami wolnymi (święto Aszury).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#680 PostWysłany: 15 Wrz 2019 20:58 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
Ale telefon do ambasady coś da? Bo z tego co pisze @adik78 to zaraz się może okazać, że tylko na lotnisku ja załatwię
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group