Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 18 Paź 2022 17:16 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dziękuję! W takim razie lecę, planowo 11-12 listopada, zdam relację.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 18 Paź 2022 17:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Mi (miesiąc temu) nie oglądali pieczątek wcale
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#323 PostWysłany: 18 Paź 2022 21:02 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Martinuss napisał(a):
@Kothson
Liban cały czas wbija stemple do paszportu.
Izrael parę lat temu przestał wbijać stemple do paszportu i daje tylko takie kolorowe świstki na wjeździe i wyjeździe z kraju.

Jak wrócisz to zdaj relacje czy było przesłuchanie bo też mam stempel z Libanu, choć w Izraelu byłem jeszcze przed wyjazdem do Libanu.


Teraz świstek dostałem tylko na wjeździe, przy wyjeździe go zabrali. Kiedyś faktycznie były dwa i nie zabrali ich.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#324 PostWysłany: 03 Gru 2022 09:44 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 28
Jak obecnie wyglądają kontrolę na lotnisku Ben Guriona? Widzę, że jest opcja na jednodniowke do Tel Avivu i moje pytanie - czy to ma jakikolwiek sens?
Jeśli przylecę rano, to jaka jest szansa, że wszystko pójdzie sprawnie po wylądowaniu, spędzę sobie do wieczora czas w Izraelu i wrócę też bez problemów?
W paszporcie z 'podejrzanych' krajów jest tylko ślad po wizycie w Egipcie. Czy sam fakt, że przylatuje i wylatuje tego samego dnia nie wzbudzi dodatkwoych podejrzeń?
Rozumiem, że nie istnieje na to pytanie uniwesalna odpowiedź i może być różnie i wiele zależy od szczęścia, ale czy ktoś ostatnio (lub kiedykolwiek) ćwiczył coś takiego i ma jakieś doświadczenia? Bo jeśli ryzyko spędzenia całego pobytu na lotnisku wynosi 99%, to lepiej się w to nie pakować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 03 Gru 2022 11:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Może pójdzie bardzo gładko ale także może spędzisz 3/4 jednodniówki na kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix lubi ten post.
zbix uważa post za pomocny.
 
      
#326 PostWysłany: 03 Gru 2022 12:13 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
zbix napisał(a):
Jak obecnie wyglądają kontrolę na lotnisku Ben Guriona?
W paszporcie z 'podejrzanych' krajów jest tylko ślad po wizycie w Egipcie.


Na Ben Gurionie jedyna niekoszerna pieczątka w paszporcie to ta irańska. Wszelkie inne (o ile są w racjonalnej proporcji do ogółu pieczątek) nie wzbudzają większego zainteresowania. Pamiętaj, że - paradoksalnie - więcej czasu zajmuje i wiąże się z dociekliwszymi pytaniami kontrola przy wylocie z Izraela. Najlepsza strategia - szczera prawda. Jednodniówka, owszem, może się wydać podejrzana - w najgorszym przypadku trzeba się będzie wyspowiadać z każdej godziny.

Zwróć uwagę na kod, który nalepią ci na tył paszportu. Pierwsza cyfra oznacza stopień zagrożenia jaki stwarzasz dla Erec Israel (od 1 = prawie Żyd do 6 = prawie terrorysta). Trzeba to usunąć po wyjeździe z Izraela a przed podróżą do (niektórych) krajów arabskich, bo jest to dowód pobytu w Izraelu (pomimo nawet braku jakichkolwiek stempli w paszporcie).
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 06 Gru 2022 14:31 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
nie ma zasady, żadnej. Wracałem jakieś 2 tygodnie temu razem z żoną i jej dwoma kuzynkami z Ben Guriona. W paszporcie pełno pieczątek z Egiptu, Tucji, Maroka, Emiratów Arabskich czy Indonezji... ale też dużo innych. Facet zapytał tylko czy jesteśmy rodziną i kazał sobie wyjaśnić pokrewieństwo, pod koniec śmiał się już z moich tłumaczeń, dał naklejkę z 2 na początku i tyle... myśleliśmy, że fajnie, nieco zelżały te kontrole... ale laska wsiadająca po nas do samolotu mówi, że była maglowana 45 minut, faceta przed nami który podróżował samotnie też wzięli "na boczek". Tak było na odlocie. na przylocie zapytał po co, na jak długo i gdzie będziemy spać i życzył miłego pobytu w Izraelu.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 01 Sty 2023 17:56 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Martinuss napisał(a):
Posiadasz w Paszporcie jakieś świeże stemple z krajów ościennych?
Bo planuje wyskoczyć na parę dni ale chyba będę musiał się przygotować na rozmowę...długą lub zrezygnować.


nie rezygnuj, ja tez panikowalem bo Turcja, Indonezja, ZEA, Maroko nikogo to nie interesowalo ani na przylocie ani na wylocie.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 01 Sty 2023 19:52 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Martinuss napisał(a):
Posiadasz w Paszporcie jakieś świeże stemple z krajów ościennych?
Bo planuje wyskoczyć na parę dni ale chyba będę musiał się przygotować na rozmowę...długą lub zrezygnować.
Ja mam praktycznie cały zestaw pieczątek które teoretycznie mogą się nie spodobać. Lecę w piątek, wracam w niedzielę to zdam relację, no chyba że lecisz wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 07 Sty 2023 21:02 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jestem już w Izraelu. Podchodzimy do okienka, dajemy paszporty i naklejki (wizy). Zestaw pytań:
- kiedy ostatni raz byliście w Libanie?
- jak długo byliście w Libanie?
- czy macie bliskich w Libanie, czy kogoś tam znacie?
- czy byliście też w Iranie, Iraku, Syrii?
- po co przyjechaliście do Izraela?

Całość trwała 3 minuty, miłego pobytu. Na moim przykładzie mogę potwierdzić że pieczątki z Libanu i państw ościennych nie są dla nich żadnym problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#331 PostWysłany: 09 Sty 2023 21:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie mogę edytować poprzedniego posta, więc zmuszony jestem dodać kolejnego. Przy wylocie z Izraela sytuacja trochę bardziej się komplikuje. Szczegółowy wywiad, odpytywanie o każdą pieczątkę w paszporcie. Z kim byłeś w Dubaju, a po co byłeś w Abu Dhabi, kiedy ostatni raz w Libanie, jaką masz relacje z osobą z którą podróżujesz. Każda osoba odpytywana jest osobno, mniej więcej 15 minut one to one z pogranicznikiem.

Na koniec dostaje się naklejkę na paszport. Biała naklejka = standardowa kontrola, żółta = szczegółowa. Moja narzeczona miała szczegółową i lepiej na tym wyszła, bo praktycznie ominęła całą kolejkę i w 5 minut była w hali odlotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#332 PostWysłany: 10 Sty 2023 01:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Z mojego niewielkiego doświadczenia zawsze wylot z Izraela był bardziej problematyczny niż przylot. Mam wrażenie że to co się odpowiada nie ma aż takiego dużego znaczenia a osoby przesłuchujące specjalizują się w obserwowaniu reakcji na pytania.

Dawniej pierwsza cyfra na naklejce określała stopień zagrożenia w skali od 1 do 6 jaki stanowi dany pasażer - przerabiałem już i "1" jak i "5". Piątkę zarobiłem lecąc z narzeczoną i pamiętam że wtedy kontrola była szczegółowa ale bardzo sprawna i unikało się kolejki.
Na forum kilka lat temu była relacja jak wyglądała kontrola przy 6.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#333 PostWysłany: 10 Sty 2023 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
To my mieliśmy w miarę łatwo. Paszport ani w jedną ani drugą stronę nie był przeglądany mimo pieczątek z krajów arabskich. Pytani byliśmy wspólnie o cel podróży i o to co nas łączy. Po krótkiej rozmowie Pani poszła z paszportami na bok zadzwonić i po chwili oddała paszporty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group