Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:39 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 269 476
niebieski
Zwiedzanie Jerozolimy w szabat jest ekstra, przynajmniej 16.09.2017 nie miałem żadnych uwag. Mieszkaliśmy 5 minut od bramy Jaffy, wszystko na piechotę, na via Dolorosa nie było tłumów, jedynie nie udało się wejść na wzgórze świątynne.
Bez problemu jedzenie na starym mieście.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 14 Lut 2020 20:27 

Witam,
27 lutego w czwartek wieczorem (około 21) lądujemy na Ben Gurion, powrót w niedzielę wieczorem, również około 21.
Nocleg mamy w Tel-Aviv.
Ostatnio myślałem, że planem optimum byłoby zwiedzić
- Tel Aviv (bez problemu ze względu na miejsce noclegu)
- Jerozolimę
- Masadę
- Morze Martwe - np. przy Kalya

I teraz zastanawiam się, jak to ogarnąć transportowo. W wariancie pierwszym rozważałem wypożyczenie samochodu w piątek rano i zwrot w niedziele. Wtedy w piątek podjechałbym do Jerozolimy, a w sobotę Morze Martwe/Mosada, aczkolwiek okazuje się, że 28 lutego jest maraton w Tel Aviv.. i np. niektóre wypożyczalnie (w tym Eldan) są zamknięte (próbowałem zamówić online) i może to być kłopotliwe.

Druga opcja
Myślałem, żeby 28 (piątek) pojechać do Jerozolimy rano busem i wrócić po południu/wieczorem szerutem. Niestety nie bardzo wiem jak w takim wariancie w sobotę ogarnąć Morze Martwe i Masadę jeśli nie jeździ komunikacja publiczna. W niedziele czasowo może zrobić się trochę ciasno.

I jest jeszcze jedna rzecz która ogranicza trochę mobilność po wymeldowaniu - bagaż rejestrowany (żona się uparła..)
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 14 Lut 2020 23:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 197
Kilometry: 489 714
Weź auto w czwartek na lotnisku

#24 PostWysłany: 15 Lut 2020 00:21 

srebrny
Jeżeli ograniczysz się do komunikacji publicznej i szerutow, to maksymalnie uda się w tym czasie zobaczyć Tel Awiw i Jerozolimę. Morze Martwe + Masada w piątek albo sobotę wymagają auta. Najlepiej faktycznie będzie je wziąć już na lotnisku na cały pobyt.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 15 Lut 2020 14:04 
Awatar użytkownika

Loty: 13
Kilometry: 29 525
niebieski
Weź samochód.
jak jedziesz wiecej niz 2 osoby to ma ekonomiczny sens

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości