Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:15 

Forum ma być w Jerozolimie, Ejlat jest 350 km dalej i to ma być problem?
Leć, nie dygaj!
 Relacje PM off  

#202 PostWysłany: 10 Sty 2020 17:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 374
Kilometry: 493 634
To po jakiego grzyba kupujecie loty do Izraela, jak macie sie tak przejmować czy dupnie...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
olus uważa post za pomocny.

#203 PostWysłany: 11 Sty 2020 10:58 

niebieski
Z jednej strony masz rację, a z drugiej zawsze może być mniej lub bardziej niespokojnie.
BTW Ja lecę do Ejlatu we wtorek :)
 Relacje PM off  

#204 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:55 

niebieski
Żyjemy w ciekawych czasach i w żadnym regionie świata nie jest bezpiecznie w 100% a ten region świata jest jeszcze mniej bezpieczny niż inne i nie jest to nic nowego.
Jeśli ktoś się boi podróży w jakiś region świata to nie powinien po prostu tam jechać.
Przy czym trzeba odróżnić strach od obawy ;)
Zeus lubi ten post.

#205 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:48 

srebrny
Dodałbym jeszcze jedno - odruchowo wyolbrzymiamy zagrożenie wynikające z konfliktów zbrojnych i terroryzmu, bo jest to dla nas coś wyjątkowego, z czym nie jesteśmy oswojeni. Tymczasem głównymi zagrożeniami w czasie wyjazdu turystycznego, ze znacznie większym ryzykiem, są wypadki komunikacyjne i pospolita przestępczość. W dziedzinie wypadków komunikacyjnych Izrael ma ok. 2 razy lepszy wynik niż Polska. Dane za 2016 pokazują dla Izraela 4,2 zabitych w wypadkach na 100.000 mieszkańców, dla Polski ten wskaźnik wynosi 9,6 (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... death_rate). Danych dla przestępczości nie znam, ale dość powszechnie wiadomo, że w Izraelu jest ona bardzo niska, w Polsce zresztą też nie jest wysoka.
Czyli jadąc do Izraela znacząco zmniejszam ryzyko stania się ofiarą wypadku drogowego (a ta plaga pochłania w Polsce życie 3000 osób rocznie) i nie zwiększam, a pewnie nieco zmniejszam ryzyko padnięcia ofiarą przestępstwa. W porównaniu z tym zwiększone ryzyko, że coś mi się stanie w wyniku terroryzmu albo konfliktu zbrojnego, jest znikome.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#206 PostWysłany: 11 Sty 2020 12:54 

@piwili lecisz z WAW czy KRK?Jak z WAW to lecimy tym samym samolotem :D
 Relacje PM off  

#207 PostWysłany: 11 Sty 2020 13:04 

niebieski
WAW Łatwo mnie poznać po jasnozielonej walizce. Mało kto ma w tym kolorze :)
 Relacje PM off  

#208 PostWysłany: 14 Sty 2020 17:12 
Awatar użytkownika

Loty: 38
Kilometry: 78 998
I jak tam nastroje w Izraelu forumowicze obecnie przebywajacy tam ? Jakies info dla wybierajacych sie w najblizszych tygodniach ;)?
 Relacje PM off  

#209 PostWysłany: 14 Sty 2020 21:32 
Awatar użytkownika

Loty: 119
Kilometry: 174 534
HON fly4free
Byłem tydzień na Sylwestra i nawet w trakcie zabicia generała,
Jak to Izrael spokój i cisza i...
tylko(?) raz jak wracałem z plaży delfinów to 1,5h opóźnienia, droga zablokowana, ktoś wrzucił torbę w krzaki i przyjeżdżał specjalny oddział z robotem żeby ją wyjąć, nic nie było,
2 ludzi lubi ten post.

#210 PostWysłany: 15 Sty 2020 06:35 
Awatar użytkownika

złoty
maarcin1938 napisał(a):
I jak tam nastroje w Izraelu forumowicze obecnie przebywajacy tam ? Jakies info dla wybierajacych sie w najblizszych tygodniach ;)?

Byłem tydzień temu w Izraelu i Palestynie, nic nadzwyczajnego się nie działo.
2 ludzi lubi ten post.

#211 PostWysłany: 22 Sty 2020 21:29 

Ja właśnie wróciłam, też mogę napisać, że nic się nie działo.
 Relacje PM off  

#212 PostWysłany: 24 Sty 2020 11:55 

srebrny
Na najbliższy wtorek 28 stycznia Trump zapowiedział podanie do publicznej wiadomości swojego planu pokojowego dla konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Do Waszyngtonu mają polecieć premier Netanyahu i lider opozycji Benny Gantz.
Plan ma być mocno niekorzystny dla Palestyńczyków, przewidywać aneksję przez Izrael sporej części terytoriów Zachodniego Brzegu i pełną izraelską suwerenność nad Jerozolimą. Jest spore ryzyko, że Palestyńczycy zareagują protestami. Na bezpieczeństwo turystów w większości miejsc w Izraelu nie powinno to wpłynąć, ale ewentualne protesty mogą utrudnić wycieczki do Betlejem (tradycyjnym miejscem protestów są okolice muru i checkpointu 300), a w Jerozolimie może się coś dziać w okolicy Bramy Damasceńskiej i na Wzgórzu Świątynnym. Przy czym na Wzgórze Świątynne w razie czego po prostu nie wpuszczają turystów, a Bramę Damasceńską można w razie potrzeby po prostu omijać.
Podsumowując: jeżeli ktoś w najbliższych dniach wybiera się do Izraela, to nie ma powodu do nerwowości, ale sugerowałbym regularnie sprawdzać lokalne wiadomości (https://www.timesofisrael.com/ jest dobrym źródłem), być gotowym na rezygnację w razie czego z wycieczek do Betlejem i gdzie indziej do Autonomii Palestyńskiej i z wyczuciem chodzić po arabskich rejonach Jerozolimy.
 Relacje PM off  

#213 PostWysłany: 26 Sty 2020 20:15 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 24 192
niebieski
Dziś pod brama Damasceńską wiało nudą, na starówce wzgórzu świątynnym nawet mniej wojska i policji niż jak byłem 2 lata temu latem. Jutro zdam relacje z Betlejem i morza martwego.
meczko lubi ten post.

#214 PostWysłany: 27 Sty 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 24 192
niebieski
Betlejem i check point 300 spokój że aż miło. Życie toczy się normalnym rytmem
meczko lubi ten post.

[ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości