Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 15 Lis 2018 11:11 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
No jak najbardziej sensacja, całe szczęście psychicznie byłem nastawiony. Gorzej gdy ktoś kompletnie z zaskoczenia wpada do pokoju zwierzeń :)
Tak btw podczas wylotu jakiś jegomość musiał uruchamiać tableta i był poproszony o włączenie dźwięku. Sprawdzali czy sprzęt faktycznie działa? W każdym razie widziałem jak mu się ręce trzęsą.

A laseczki z ochrony akurat średnie. I tak nie spoufalałbym się, to byłoby głupie w takim momencie. Co nie znaczy, że w Izraelu nie ma pięknych kobiet, bo jeśli ktoś gustuje w brunetkach to będzie zachwycony.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#302 PostWysłany: 15 Sty 2019 12:59 

Rejestracja: 17 Wrz 2018
Posty: 4
Cześć,

Przy przeglądaniu wątków natrafiłem na zdanie, że "konieczne" jest aby otrzymać wizę turystyczną do Izraela okazanie biletu powrotnego. Czy ktoś może potwierdzić, że ta konieczność rzeczywiście istnieje. Chodzi mi o sytuację że bilet oczywiście jest natomiast nie ma jeszcze zrobionej odprawy (zmiana regulaminu Ryanair odprawa możliwa na 48 godzin przed odlotem).?

A dalej czy na lotnisku Ben Gurion można skorzystać z elektronicznej karty pokładowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
musisz się nauczyć rozróżniać dwie rzeczy-co to jet bilet a co to jest odprawa przed lotem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#304 PostWysłany: 15 Sty 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Co nie zmienia faktu, ze mozna zostac wpuszczonym do Izraela zarowno bez zrobionej odprawy jak i nawet bez biletu powrotnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 28 Sty 2019 20:26 

Rejestracja: 19 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 46
Kilometry: 96 465
b79 napisał(a):
Zostałem ponownie poproszony o wyjście, poczekałem jeszcze ok. 20 minut na krzesełku i You are welcome, dostałem zieloną wizę na karteczce. Zajęło to 1.5h, oczywiście autobus już dawno pojechał, na szczęście był wkrótce inny.
.



Teraz zawsze dają wize na kartce czy musiałeś prosić, aby nie dostać do paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 28 Sty 2019 20:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Dają na domyślnie na karteczce.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 29 Sty 2019 10:32 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Cytuj:
Teraz zawsze dają wize na kartce czy musiałeś prosić, aby nie dostać do paszportu?


Na lotnisku zawsze, przejścia lądowe pieczątka.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 29 Sty 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Na przejściach lądowych też dostajesz kartki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 16 Lut 2019 18:04 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
A wie ktoś może co z żołnierzami,policjantami i pracownikami innych polskich służb?Jak spytają gdzie sie pracuje i usłyszą że wojskowy to mogą być jakieś problemy? Chciałbym uniknąc skandali dyplomatycznych :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lut 2019 21:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 16 Lut 2019 18:57 

Jak nie wyskoczysz jak Rambo do tego z finką za pasem to zapewne nawet to pytanie gdzie pracujesz czy służysz nie padnie :)

Jak zapytają czy poproszą to o rezerwację hotelu, czy pierwszy raz, czy masz tam czyli w Palestynie znajomych
Góra
 PM off  
      
#311 PostWysłany: 12 Mar 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Info z ostatniej niedzieli, lotnisko Ovda.
Małolata na kontroli wyjazdowej przetrzepała mi drobiazgowo paszport, kartka po kartce i pytania o każdą pieczątkę z krajów gdzie jest Islam, nawet o Kirgistan męczyła a Kazachstan pomyliła z Azerbejdżanem taka wykształcona :lol: Nie mniej jednak, straciłem z 30 minut, pieczątka i pytanie, dlaczego, z kim, na jak długo, w jakim celu, ile razy, itd. no dramat. W Tel Avivie miałem ciszę i spokój a tu jakiś obłęd, odbierają chęć podróżowania do tego pięknego kraju. A cała kontrola w moim przypadku trwała 2 godziny :evil:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#312 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Mam podobne doświadczenia wyjazdowe z Tel Aviwu, ok.2,5h. Zresztą na wjeździe podobnie, tyle że bez pytań. Pewnie wystarczyła im wiedza z sieci ;-)
Także, od tego czasu, omijam ten niegościnny kraj szerokim łukiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#313 PostWysłany: 13 Mar 2019 00:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenia. W paszporcie stara wiza syryjska (niewykorzystana - w końcu nie poleciałem), pieczątki z Indonezji, Malezji i Turcji + po kilka wiz indyjskich i chińskich. W Izraelu byłem z tym zestawem już 3 razy (za każdym razem przez lotnisko Ben Guriona) i za każdym razem zero problemów przy kontroli. Przy przylocie po prostu wydruk karteczki i zero pytań o cel przyjazdu itp., przy wylocie kilka standardowych pytań typu o to, kto pakował bagaż, czy był zostawiany bez opieki i gdzie byliśmy w Izraelu i to wszystko. Cała rozmowa może z 5 minut. O wizy i pieczątki w paszporcie nie spytali ani razu. Ponieważ za każdym razem byliśmy na lotnisku przepisowe 3 h przed wylotem, to w rezultacie potem wynudziliśmy się jak mopsy przed bramką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 13 Mar 2019 00:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja w zeszłym roku przekraczałem granicę Izraela 10 razy i ani razu nie miałem problemów, choć trochę dziwnych pieczątek mam (w Ovdzie rzeczywiście bardzo się interesowali i pytali po co byłem np. w Kazachstanie).

Ale kilka lat wcześniej mój pierwszy przylot, rok po wizycie w Iranie, skończył się półtoragodzinnym poślizgiem i wizytą w "pokoju zwierzeń".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 10 Paź 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Posiadasz w Paszporcie jakieś świeże stemple z krajów ościennych?
Bo planuje wyskoczyć na parę dni ale chyba będę musiał się przygotować na rozmowę...długą lub zrezygnować.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 11 Paź 2022 14:16 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Na wjeździe do Izraela pogranicznik nie przeglądał nam stempli w paszporcie, pytał jedynie o cel wizyty, o to co chcemy w Izraelu zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 18 Paź 2022 07:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Chiałbym wybrać się do Izraela na dwa dni (realnie jeden), ale mam pieczątkę z Libanu (wtedy kiedy byłem jeszcze były pieczątki). Czego się spodziewać: zakazu wjazdu, długiego maglowania, czy może akurat się uda? Czytałem że restrykcje w ruchu turystycznym trochę poluzowali, czy to prawda?

Czy ktoś wjechał i nie miał problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 18 Paź 2022 07:20 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Zakaz wjazdu - nie
Maglowanie - będzie bardziej prawdopodobne, ale nie ma gwarancji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#319 PostWysłany: 18 Paź 2022 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Kothson
Liban cały czas wbija stemple do paszportu.
Izrael parę lat temu przestał wbijać stemple do paszportu i daje tylko takie kolorowe świstki na wjeździe i wyjeździe z kraju.

Jak wrócisz to zdaj relacje czy było przesłuchanie bo też mam stempel z Libanu, choć w Izraelu byłem jeszcze przed wyjazdem do Libanu.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#320 PostWysłany: 18 Paź 2022 08:42 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Byłem w Libanie w maju, a w Izraelu dwukrotnie w sierpniu i wrześniu. Nikt się moją pieczątka nie zainteresował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group