Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#121 PostWysłany: 07 Lis 2021 14:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
@Szczecin Jordańczycy wymagali od nich testy po wylądowaniu w AQJ? Czy linia lotnicza wymagała przed wpuszczeniem do samolotu (wbrew wytycznym z TIMATIC, których linie teoretycznie powinny się trzymać)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#122 PostWysłany: 09 Lis 2021 12:06 

Rejestracja: 23 Paź 2017
Posty: 8
Hej, czy dziecko 3 lata musi mieć test PCR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#123 PostWysłany: 17 Lis 2021 13:08 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Mam wylot 22.11.2021,wypełniłem https://www.gateway2jordan.gov.jo/index.html
mail potwierdzający osoby dorosłe z kodem qr szybko trafił na maila. Mam problem z dzieckiem 7 lat, w deklaracji zaznaczyłem że nie ma szczepienia i wszystko poszło dalej, ale mail nie dotarł. Brak wybrania też opcji dokupienia testu na miejscu. Jakiś czas temu ktoś na forum opisywał ten przypadek ale nie mogę go odnaleźć, ktoś pomoże? Gdzie jest ta słynna opcja zapłaty za test 28JOD. Czy może dzień przed wylotem wrzucić test pcr jako szczepienia covid.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 17 Lis 2021 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#124 PostWysłany: 17 Lis 2021 21:06 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Z tego co zauważyłem jedyna opcja by dojść do płatności to zaznaczenie 1 dawki czyli niepełne zaszczepienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#125 PostWysłany: 22 Lis 2021 21:33 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Leciał ktoś ostatnie z VIE lub BER do Akaby/AQJ? Jak w końcu wygląda sprawa z tymi testami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#126 PostWysłany: 22 Lis 2021 21:54 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 51
Czy test PCR przed wylotem musi być wyłącznie po angielsku czy może być polski z tłumaczeniem przysięgłym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#127 PostWysłany: 23 Lis 2021 22:47 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Był ktoś ostatnio albo jest w Jordanii? Jak wygląda kwestia obostrzeń - a konretniej czy maski trzeba też na zewnątrz? Czy komunikacja między miastami działa normalnie, podobnie jak knajpy? Strona ambasady od jakiegoś czasu bez nowych newsów covidowych, a w międzyczasie np Izrael mocno zaostrzył obostrzenia, Jordania nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#128 PostWysłany: 28 Lis 2021 09:58 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Wróciłem w piątek z Jordanii, test PCR sprawdza tylko Ryanair przed wejściem na pokład, Wszystkie testy PCR, którymi się ostatnio posługiwałem były po polsku i gdzieś w treści był jedynie zapis covid negative. Masek nikt nie nosi, ani wewnątrz ani na zewnątrz. W petrze na setki turystów widziałem może 5 os. w maskach. Przy kontroli paszportowej w Jordanii celnik chciał booking noclegu pokazałem mu pierwszy lepszy. Za test dla dziecka zapłaciłem 175zł, a wizę 55 euro na miejscu. Informacja o teście przyszła na maila po 2 godz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#129 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
@Aztea rozumiem, że leciałeś do Ammanu?

Nikt jeszcze nie próbował lecieć do AQJ bez testu, powołując się na zasady wjazdu z TIMATIC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#130 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4104
HON fly4free
AQJ to ciezko na razie z PL, bo np. Franca obecnie tylko ATH, BGY, CIA, VIE, CGN, SOF.
Ale pierwsze 4 maja potencial na lot z przesiadka z PL...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#131 PostWysłany: 28 Lis 2021 13:44 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
NBE322 ta do Amman z Poznania. Szybko musiałem zmienić kierunek, odwołali mi loty z Berlina do Maroka, a Jordania była w super cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#132 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:04 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 16
Aztea napisał(a):
Wróciłem w piątek z Jordanii, test PCR sprawdza tylko Ryanair przed wejściem na pokład, Wszystkie testy PCR, którymi się ostatnio posługiwałem były po polsku i gdzieś w treści był jedynie zapis covid negative. Masek nikt nie nosi, ani wewnątrz ani na zewnątrz. W petrze na setki turystów widziałem może 5 os. w maskach. Przy kontroli paszportowej w Jordanii celnik chciał booking noclegu pokazałem mu pierwszy lepszy. Za test dla dziecka zapłaciłem 175zł, a wizę 55 euro na miejscu. Informacja o teście przyszła na maila po 2 godz.



A jak wygląda kwestia ubezpieczenia antycovidowego? Jest to potrzebne? Sprawdza ktoś?

Fragment ze strony polskiego MSZ:

Posiadania, przez obcokrajowców, ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19 (nie dotyczy osób podróżujących z powodów medycznych);
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#133 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:51 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
mhlstck ubezpieczenia nikt nie sprawdzał. Za ubezpieczenie zapłaciłem 70 zł dla 3 os. było one zabezpieczeniem w razie pozytywnego testu mojej córki ( 7 lat). W ubezpieczeniu miałem koszty hotelu, wyżywienia i koszty nowych biletów lotniczych w razie kwarantanny córki i 1 rodzica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mhlstck uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#134 PostWysłany: 29 Lis 2021 16:39 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
a jakie to ubezpieczenie było?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#135 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:50 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Ubezpieczenie ze znanej porównywarki ubezpieczeń Ranko...


COVID-19
Leczenie chorego
100 000 zł
Pokrycie kosztów testu
tylko dla testu z wynikiem pozytywnym oraz dla testu wymaganego przez placówkę medyczną lub lekarza przed udzieleniem pomocy medycznej
Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka
100 euro/dzień
koszty zakwaterowania i wyżywienia (max 7 dni)
100 000 zł
koszty transportu tylko dla osoby której obecność jest niezbędna, np. rodzica. W ramach usługi assistance „Pokrycie kosztów pobytu i transportu osoby towarzyszącej Ubezpieczonemu w podróży zagranicznej”.
COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)
Zakwaterowanie i wyżywienie
100 000 zł
Transport powrotny
100 000 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#136 PostWysłany: 06 Gru 2021 16:28 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Ponawiam pytanie czy leciał już ktoś do Akaby bez testu? Obecnie FR lata VIE i paru innych miastach w EU, Wizzair ma inaugurację z VIE 17.12, wytyczne na myjordanjourney i na stronie Royal Jordanian pisze, że bez testu, jednak ktoś wyżej wspominał, że wymagali testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#137 PostWysłany: 06 Gru 2021 21:47 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 51
Czy ktoś leciał z potwierdzeniem negatywnego testu ściągniętym z IKP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#138 PostWysłany: 09 Gru 2021 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1887
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Jordania dorzuca ponownie kolejny test do wykonania na lotnisku po przylocie od 12.12.2021 :(

Warunki wjazdu

Wszyscy przylatujący od dnia 12 grudnia 2021 (z wyjątkiem osób legitymujących się paszportem dyplomatycznym), mają obowiązek:

Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid-19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż)

Posiadania, przez obcokrajowców, ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19 (nie dotyczy osób podróżujących z powodów medycznych);

Rejestracji na portalu http://www.visitjordan.gov.jo, wygenerowanie kodu QR, oraz uiszczenie opłaty w kwocie 28 JOD za test, który zostanie przeprowadzony bezpośrednio po przylocie (w przypadku trudności z płatnością za pośrednictwem portalu, opłata za test może zostać przekazana personelowi samolotu).

Wjazd do głównych miejsc turystycznych: Akaby, Wadi Rum tylko dla turystów, którzy na 21 dni wcześniej przyjęli I dawkę szczepionki COVID-19; przyjęli jej obie dawki lub posiadają negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed wjazdem do w/w miejsc ( nie dotyczy dzieci poniżej 6 r.ż, o ile oboje rodzice są zaszczepieni).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#139 PostWysłany: 10 Gru 2021 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4104
HON fly4free
No to od najbliższej niedzieli trzeba dorzucić circa 160PLN za test PCR na miejscu...a juz bylo tak fajnie... :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jordania - covid19
#140 PostWysłany: 13 Gru 2021 01:10 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Dostałem odpowiedź od Ambasady RP w Ammanie nt. wytycznych wjazdu do Akaby, w sumie jest dość śmieszna bo Ambasada RP "radzi" :lol: :lol: by stosować się do wytycznych lotów do Ammanu. Szkoda, że nikomu tam na miejscu nie chcę się "ruszyć" i pomóc, bo źródeł jest wiele, jedne, że można lecieć bez testu, drugie, że potrzebne są 2 testy co daje około 400zł na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group