Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Katar a covid
#1 PostWysłany: 10 Maj 2022 07:55 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Witam, czy ktos był w ostatnim czasie w Katarze (qatar) - w miejscowości Doha?

Czy ktos mógłby po krótce przybliżyć kwestie formalności z covidem, co dokładnie trzeba zrobić na dzień dzisiejszy, bo z tego co czytałem trzeba na tej stronie wypełnić swoje dane które są po części absurdalne.
Czy skan paszportu jest obowiązkowy? Czy wystarczy tylko do załącznika dodać certyfikat covidowy?

Bardzo proszę o wskazówki jak to wyglada w realu jeśli ktos tam był niedawno.
https://www.ehteraz.gov.qa/PER/loginPage?language=en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Katar a covid
#2 PostWysłany: 16 Maj 2022 08:53 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Podbijam temat:

Mam lot Dubai-Doha (stop na 2 dni) i później dalej do Europy.
Trzeba robić test PCR w Dubaju?
Jeśli tak to gdzie go mogę zrobić i ile kosztuje?
3 dawki szczepienia mam zrobione.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#3 PostWysłany: 17 Maj 2022 20:17 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
Jako kolejny zainteresowany zrobiłem szybki research i wyszło mi tak (na podstawie katarskiego ministerstwa zdrowia): jako unijny posiadacz paszportu covidowego na teren Kataru można wlecieć bez testu i bez zgłoszenia na stronie rządowej. Po wylądowaniu trzeba zainstalować apkę o nazwie Ehteraz, zapewnić jej dostęp do internetu i w ciągu 24h na swój koszt (50QAR - 60zł) zrobić szybki test antygenowy. I tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Barszczewski lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#4 PostWysłany: 23 Paź 2022 14:18 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
A jak mam dziewięciogodzinną przesiadkę w Doha i chcę wyskoczyć na chwilę na miasto ? Muszę robić ten test ? Skoro w ciągu 24h to rozumiem, że nie ? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#5 PostWysłany: 31 Paź 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Jestem w podobnej sytuacji, z tym, że mamy 22h przesiadki w drodze powrotnej z Bangkoku do Warszawy i też nie za bardzo mogę znaleźć informacje na temat tego co musimy zrobić, by wyjść z lotniska (wszyscy zaszczepieni). Niby jest jakaś informacja, że obywatele UE są zwolnieni z testów, ale za chwilę czytam, że w przeciągu 24h trzeba zrobić jakiś test, dość niespójne są te informacje w obliczu zbliżającego się mundialu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#6 PostWysłany: 31 Paź 2022 13:17 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Kiedy masz lot? Oczywiście wiesz, że:

W okresie od 1.11.2022 r. do 23.01.2023 r. dla nie-rezydentów Kataru wjazd wyłącznie na podstawie aplikacji/karty HAYYA Card.

Uwaga: turyści muszą wykonać PCR lub Rapid Test by wejść na podkład samolotu.
Obowiązkowy test antygenowy wykonany do 24 godzin po przylocie w przychodni/szpitalu dla:

Rezydentów – niezależnie od kraju podróżowania;

Turystów – wykonanie testu wyłącznie przed przylotem niezależnie od kraju z którego przybywają - PCR lub Rapid Test wykonany w autoryzowanej instytucji medycznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#7 PostWysłany: 31 Paź 2022 21:47 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
Czytałem że od 1.11 Katar znosi obowiązek testów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#8 PostWysłany: 31 Paź 2022 22:24 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
@pompa Od jutra tak.

Qatar Lifts COVID-Testing Requirements Ahead of 2022 World Cup.

https://www.travelpulse.com/news/impact ... d-cup.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2023 21:23 

Rejestracja: 04 Kwi 2023
Posty: 1
Hej leciał ktoś ostatnio przez Dohe w Katarze? Proszę o potwierdzenie, że nie trzeba już testów na covid:) oraz czy nie ma już problemu z wyjściem z lotniska- 17 h stopover

Podróż Qatar Airways jeśli to coś zmienia:)
Na stronie gov jest informacja, że nie trzeba testów a jak wchodzę na zakładkę dziecko to pojawiają się sprzeczne informacje.../lecimy z 5 latkiem/

Lecimy z Warszawy Qatar Airways i nie mamy już żadnych aktualnych dokumentów covidowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katar a covid
#10 PostWysłany: 04 Kwi 2023 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Nie trzeba nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sonia Bek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group