Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2019 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Cześć,
Przed paroma dniami wróciłem z Kuwejtu i uznałem, że warto podzielić się na forum kilkoma praktycznymi informacjami.
Do Kuwejtu udałem się na jednodniówkę przy okazji pobytu w Dubaju. Skorzystałem z promocji flydubai.

1. Flydubai operuje w Dubaju z terminalu 2 – nie ma z nim bezpośredniego połączenia czerwoną linią metra (jak to ma miejsce w przypadku terminalu 1 i 3) Warto o tym pamiętać przy okazji dojazdu/powrotu z lotniska.
2. Flydubai lata owszem na główne (jedyne) lotnisko w Kuwejcie ale na terminal general aviation (była już o tym mowa na forum). Terminal ten przypomina starą warszawską Etiudę i położony jest kilkanaście kilometrów od głównego terminalu – nie ma możliwości przedostania się tam (na główny terminal) pieszo. Pozostaje taxi, za które liczą sobie 5kwd w jedną stronę (aktualny kurs 1kwd = ok 13 zł, czyli w 2 strony wyjdzie ok 130 zł). Warto wziąć pod uwagę powyższe okoliczności i być może korzystniej będzie kupić bilet lotniczy w linii operującej z terminalu 1 lub 3 w Dubaju (biorąc pod uwagę godziny, w których jeździ metro) i latającego na główny terminal w Kuwejcie.
3. Z ciekawostek: praktycznie 95% samolotu to imigranci, którzy jak podejrzewam ze względów wizowych, muszą opuścić choć na 1 dzień Emiraty Arabskie aby ubiegać się o ponowny pobyt na ich terytorium. Po wylądowaniu samolotu w Kuwejcie owe 95% pasażerów od razu przeszła na transfer i po zatankowaniu samolotu wróciła z powrotem do Dubaju.
4. Wiza: można ubiegać się o nią online lub wypełniać formularz na miejscu na lotnisku – bez różnicy bo czasowo procedura wlecze się z dobrą godzinę. Warto mieć ze sobą xero paszportu aczkolwiek na miejscu za darmo też je wykonują. Żądają przedstawienia rezerwacji hotelu (pomimo że przyleciałem do Kuwejtu na 1 dzień bez zamiaru noclegu). Warto zarezerwować hotel na booking.com z opcją darmowego anulowania i wydrukować potwierdzenie przed odwołaniem. Nikt nie pytał o pobyty w Izraelu a tylko o wcześniejsze przyjazdy do Kuwejtu. Po uzyskaniu wizy straż graniczna wbija stempel do paszportu – nie wiem czy będzie z tym problem np. z wjazdem do Izraela. Przy punkcie wydawania wiz jest bankomat, w którym można wypłacić KWD (przy opcji wypłaty 10KWD wydaje w nominałach po 1 KWD więc bez rozmieniania można kupić wizę – kupuje się ją w automacie a następnie z formularzem, paszportem i jego kopią udajemy się do urzędników).
5. Przy wynajmie auta w Europcar (pomimo rezerwacji online i braku wcześniejszych informacji) zażądano wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Jest to warunek wydania pojazdu i podobno obowiązek nie do obejścia. Koszt ubezpieczenia na 1 dzień … 10kwd czyli ok 130 zł.
6. Ze względów obyczajowych zalecam podróż w długich spodniach – nie widziałem nikogo w szortach. Poza tym ze względów praktycznych : temperatura niższa niż w Dubaju (luty), w szczególności z rana i po zachodzie słońca – czuć chłód z pustyni.
7. Miasto nadaje się na jednodniowe zwiedzanie – jedno ale: większość muzeów zamknięta w ciągu dnia od ok 12 do 16. Warto o tym pamiętać.
8. Oczywiście miasto nieprzystosowane do ruchu pieszego, niewiele chodników, żadnych przejść przez ulicę. Jedyną opcją jest wypożyczenie samochodu i przejazdy od jednego punktu do drugiego. Przejście pomiędzy samochodami przez 6 pasów drogi jest niejednokrotnie sporym wyzwaniem. Nie widziałem komunikacji miejskiej/publicznej. Odległości pomiędzy poszczególnymi "atrakcjami" / dzielnicami Kuwejtu całkiem spore.
9. Kuwait House for National Works Museum (opowiadające o inwazji Iraku na Kuwejt) jest zlikwidowane.

Pozdr
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Lut 2019 22:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Lut 2019 10:08 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
Właśnie się wybieramy do Kuwejtu liniami Pegasus z Pragi.
Jak tam jest z dojazdem z lotniska do hotelu w mieście?
Podobno jeżdżą jakieś 3 autobusy? Gdzie znajdę ich trasy? Jakiś link może?
A taxi ile kosztuje?
pozdro
K.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2019 08:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2019 15:19 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 45
Loty: 67
Kilometry: 149 708
Jechałem na lotnisko z południowych dzielnic Kuwejtu. Są autobusy, wyświetla się "Airport". Sporo się zmieniło- napisy w autobusach nie są już tylko po Arabsku, także znajdziesz bez problemu. Ja jechałem bodaj X21. ale większość numerów mających X na początku jedzie na lotnisko. Koszt przejazdu jest większy (200 lub 300 flis po mieście, a na lotnisko płaciliśmy 1,500 KWD za osobę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2019 16:08 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Strasznie drogie te autobusy w Kuwejcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Kwi 2019 16:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
vasquez37 napisał(a):
Cześć,

4. ... Nikt nie pytał o pobyty w Izraelu a tylko o wcześniejsze przyjazdy do Kuwejtu. Po uzyskaniu wizy straż graniczna wbija stempel do paszportu – nie wiem czy będzie z tym problem np. z wjazdem do Izraela.

Pozdr


Miałem w paszporcie pieczątkę z Kuwejtu a potem byłem dwa razy w Izraelu - zupełnie ich moja wizyta w Kuwejcie nie interesowała ( natomiast wypytywali jedynie o mój pobyt w Iranie).
Dodam jeszcze, że biorąc auto z wypożyczalni warto mieć ich gps bo na tych wielkich drogach łatwo się pogubić. W Kuwejcie polecam też odwiedzenie "trzech wież".
ps. Osoby płci przeciwnej nie będące w oficjalnym związku nie dostaną w hotelu wspólnego pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sie 2019 23:20 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
DMW napisał(a):
ps. Osoby płci przeciwnej nie będące w oficjalnym związku nie dostaną w hotelu wspólnego pokoju.

Przyznam, że trochę mnie to martwi, bo w planach miałem właśnie wypad z dziewczyną. Czy to jest reguła, czy było tak tylko w jednym miejscu? Na pewno nie się tego jakoś obejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2019 09:18 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Specjalnie zapytałem o to recepcjonistę w moim hotelu (Pakistańczyka). Odpowiedział, że nie wolno mu oficjalnie zameldować "niemałżeństwa" w jednym pokoju, trzeba wykupić dwa osobne pokoje. W Kuwejcie są setki hoteli, ja pytałem w jednym więc nie wiem jak w pozostałych ale myślę że jest to ogólna reguła. Wybierz sobie parę hoteli i najpierw napisz do nich maila z tym pytaniem.
.. albo hajtnij się szybko z dziewczyną.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mikis lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2019 10:02 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Okay, to będę pisał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group