Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Cze 2022 22:21 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Czy jest możliwość wjazdu i w jaki sposób do Damaszku od strony Libanu? Ma ktoś praktyczne wskazówki jak dojechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 02 Sie 2022 10:43 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Jest taka możliwość. Z tym, że po Syrii nie możesz przemieszczać się samodzielnie to raz, a dwa że potrzebny ci certyfikat bezpieczeństwa, żeby przekroczyć granicę. bez tego cię nie wpuszczą.

Reasumując jedyna opcja to kontakt z lokalną agencją turystyczną w Damaszku i oni ogarniają to za ciebie i z nimi zwiedzasz (dostajesz przewodnika z autem i kierowcą).
Po Damaszku chodzisz sobie sam. Oni tez odbierają cię z Lotniska, czy skąd tam chcesz w Libanie. Byłem w tym roku w maju. 2 lata temu próbowałem na własna rękę i ze względu na brak wspomnianego wyżej certyfikatu odbiłem się od granicy. Transport (busy, czy prywatne auta) odjeżdżają z pod takiego wiaduktu niedaleko wybrzeża (mogę podesłać lokalizację). Przychodzisz, pytasz kto jedzie do Damaszku i siadasz w aucie czekając, aż się zapełni.

Wizę kupisz na granicy ok 100E (za 7 latka płaciłem mniej) ale to też loteria jak się pogranicznikowi widzi.

Słyszałem, że ten certyfikat można załatwić na patencie, ale i tak wydaje mi się, że na pierwszym checkpoincie ktoś będzie miał do ciebie problem, że podróżujesz sam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 04 Wrz 2022 14:54 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Masz namiary do lokalnej agencji turystycznej i jaki jest koszt takiej agencji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Wrz 2022 22:29 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Turecki wywiad łapie 18 terrorystów Daesh/ISIS w północnej Syrii.

https://www.aa.com.tr/en/turkiye/turkis ... ia/2698811


Niestety sytuacja w niektórych regionach nadal wygląda bardzo źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Paź 2022 14:33 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Chciałabym dodać, Dash/ISIS nie tylko aktywny w Syrii, ale również w Egipcie i poza miejscami bardziej turystycznymi może być niebezpiecznie. Warto mieć na uwadze, ubezpieczenia mogą wykluczyć świadczenia na terenach takich krajów, jak Syria.

Korek_fly napisał(a):
Masz namiary do lokalnej agencji turystycznej i jaki jest koszt takiej agencji?

Polecanie agencji turystycznych w forum 4 free to niekoniecznie dobry pomysł. :D
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Paź 2022 23:58 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Agencji turystycznej w Syrii, żeby dostać właściwe permity. Dałem sobie radę i już byłem w Damaszku. Zwiedziłem, spotkałem innych turystów i wróciłem szczęśliwie. Spotkałem nawet Polaków tam mieszkających. Nic złego mnie nie spotkało i czułem się bezpiecznie. Jak ktoś się wybiera to mogę pomóc a może nawet zabrać się jeszcze raz do Damaszku. Kupiłbym jeszcze parę drobiazgów na bazarze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Paź 2022 16:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Korek_fly Jaki był koszt takiego wypadu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Paź 2022 21:20 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
wiza około 70 euro + 350 euro pobyt. Bez agencji nie wjedzie się do Syrii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Paź 2022 22:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dzięki @Korek_fly Jak długo byłeś i gdzie za tę kwotę (wyżej pisałeś, że tylko w Damaszku?)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Paź 2022 22:38 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Cena obejmuje transport z Bejrutu, pobyt bez wyżywienia i powrót do Bejrutu.

Pobyt 2 dniowy z jednym noclegiem.
1 osoba 500 USD
2 osoby 348 USD
3-5 osób 291 USD

Pobyt 3 dni z 2 noclegami

1 osoba 627 USD
2 osoby 411 USD
3-5 osób 354 USD

Pobyty 2-3 dniowe tylko Damaszek.

Pobyt 5 dni (objazdówka)

1 osoba 1379 USD
2 osoby 860 USD
3-5 osób 728 USD

Jest jeszcze 7 dni i odpowiednio 1683 USD i 1043 USD

Zabierają również z Ammanu (Jordania)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 26 Paź 2022 01:01 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Drogo.

W 2019 można było załatwić z taksówkarzami z Bejrutu przejazd do Damaszku i na granicy odpalić 70-100 USD za wizę. Warto zrobić research, czy to nadal funkcjonuje.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Paź 2022 08:28 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Nie funkcjonuje. Wiza kosztuje 72 euro i samemu się nie wjedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:19 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Dokładnie jak koledzy wyżej piszą. Nie wjedzie się samemu bez agencji turystycznej. Samemu można co najwyżej pozwiedzać Damaszek, ale jakoś tam trzeba dojechać.

Jedyny patent jaki mi przychodzi do głowy to przez Agencje załatwić sobie ten certyfikat bezpieczeństwa (on jest bezpłatny, agencja również nie pobiera zaliczek itd.). następnie zrezygnować z usług Agencji i próbować na własna rękę wjechać. Obstawiam, że zostanie się cofniętym na pierwszym punkcie kontrolnym, których jest dość sporo. Na punktach sprawdzali zawsze papiery "przewodników", oraz mój paszport. Czasem się do tego przykładali, czasem nie. Ja bym osobiście nie podjął ryzyka.

Ja korzystałem z usług tej Agencji https://www.marrota.com/ na maila/whatsapp przesyłają swoje oferty odnośnie pobytu. Można to również dostosować pod swoje indywidualne wymagania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 09 Lis 2022 14:25 

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 4
Niedawno wróciłem z podróży do Libanu podczas której wybrałem się na jednodniową wycieczkę do Damaszku. Świeże info jak to zorganizować:
  • Wizę można dostać na granicy na podstawie certyfikatu bezpieczeństwa.
  • Certyfikat można załatwić za pomocą lokalnego biura podróży. Ja osobiście korzystałem z pośrednictwa Luxor Travel (https://luxortravel.net/) - transport, pomoc na granicy, przewodnik po Damaszku, łapówki :). Załatwienie certyfikatu zajęło im 4-5 dni.
  • Koszt wizy na granicy 60 EUR albo 78 USD - więc wiadomo jaką walutą płacić :)
  • Koszt jednodniowej wycieczki z Bejrutu - 290 USD (przy większej ilości osób pewnie taniej)
  • Na granicy syryjskiej kilka typowych pytań + kilka razy pytanie o wizyty w Izraelu/Palestynie. Wszelkie ślady w paszporcie pewnie dyskwalifikują.
  • Jak wspomniałem wyżej kierowca podczas drogi do/z Damaszku rozdał niezliczoną ilość łapówek na granicy/checkpointach (papierosy, pieniądze) - nie wiem jak by to wyglądało podczas samotnej podróży.
  • Wyjazd rano koło 8, powrót do Bejrutu 20-21.

Damaszek na prawdę piękny i moim zdaniem warto go odwiedzić nawet na jeden dzień. Bardzo dobre jedzenie, mili ludzie oraz stare miasto, które robi niesamowite wrażenie.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 09 Lis 2022 15:00 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Byłeś sam + przewodnik? Czułeś się bezpiecznie?
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Lis 2022 15:12 

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 4
Tak byłem sam i czułem się bezpiecznie. Ale wiadomo jest to moje osobiste odczucie. Do Damaszku dowiózł mnie kierowca bezpośrednio z hotelu w Bejrucie. Załatwił również wszystkie formalności na granicy. Wyglądało jakby tam wszystkich od dawna znał. Na miejscu w Bejrucie spotkałem się z przewodnikiem. Okazało się, że wykładał na uniwersytecie i właściciel biura był jego studentem. Po całym dniu ten sam kierowca odwiózł mnie do Bejrutu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Lis 2022 15:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@wd303 A ten kierowca to wzięty "z ulicy" w Bejrucie, czy przyjechał po Ciebie z Syrii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Lis 2022 16:57 

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 4
@Sudoku - Wszystko zorganizowane przez lokalne biuro. Prywatny transfer był wliczone w cenę. Kierowca przyjechał z Syrii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 03 Gru 2022 20:37 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Kurdowie: Turcy zaatakują nas w Syrii? To powypuszczamy radykałów z ISIS.

https://wyborcza.pl/7,75399,29183664,ku ... kalow.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 22 Lut 2023 00:28 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Jutro z samego rana wybieram się samemu z biurem na 2 dni z Bejrutu. Życzcie szczęścia ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group