Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Sty 2022 12:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No ale przyprawy z Mısır Çarşısı / Egipskiego bazaru są ewidentnie pod turystów zrobione. Kupowanie jednak przypraw w innych bażarach to całkowicie ok (sam tak kupuję w Turcji i w Atenach),. Ale za to lokum/oliwki/pistacje tam są bardzo dobre.

Co do ubrań, mam 3 koszule i t shirta Hard Rock Cafe Istanbul z 2009 roku, i są nie do przejechania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 04 Sty 2022 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przywozilem rakije, daktyle, oliwki, herbate, kawe, chalwe z pistacjami, kupilem tez orientalne perfumy, kaszkietowke, paski skorzane i portfel. Nie przywozilem ubran typu koszulki, spodnie czy buty to sie nie wypowiem.
Przyprawy tureckie z bazaru, ktore przywiozlem byly jak najbardziej OK, nie tak jak jedna kolezanka, ktora w Egipcie otrzymala zamiast szafranu sproszkowana cegle.

Btw wszystko co przywiozlem z Turcji bylo dobre i jak znow pojade to przywioze to samo. Co prawda kolo mnie sa 2 tureckie wypasione sklepy i moge kupic na miejscu, ale nie ma takiego oddzwieku, jest satysfakcja, ze to wlasnie ja sobie przywiozlem. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 05 Sty 2022 13:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Bardziej pasuje tu

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan postanowił, że od teraz produkty eksportowane za granicę będą posiadały napis "Made in Türkiye". Kraj chce promować zmianę anglojęzycznej nazwy kraju, ponieważ dotychczas stosowane "Turkey" oznacza indyka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 06 Sty 2022 15:45 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Zeus napisał(a):
No ale przyprawy z Mısır Çarşısı / Egipskiego bazaru są ewidentnie pod turystów zrobione. Kupowanie jednak przypraw w innych bażarach to całkowicie ok (sam tak kupuję w Turcji i w Atenach),. Ale za to lokum/oliwki/pistacje tam są bardzo dobre.

Co do ubrań, mam 3 koszule i t shirta Hard Rock Cafe Istanbul z 2009 roku, i są nie do przejechania.

o, też mam Hard Rock Istanbul i trzyma się nieźle. Ubrań nie kupuję, ale herbaty i kosmetyki mi się skończyły i chętnie bym uzupełniła zapasy.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 21 Lut 2022 22:24 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
a co powiecie o owocach ? myslalem o przywiezeniu pomaranczy i granatow. czy warto ?
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 21 Lut 2022 22:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Od 14 grudnia 2019 r. podróżni mogą wwozić na teren Unii Europejskiej tylko 5 rodzajów owoców: ananasy, kokosy, duriany, banany i daktyle.

https://www.gov.pl/web/kas/nowe-przepis ... h-spoza-ue

Pomarańcze z Grecji beż problemu i tanio sprowadzisz. Granaty tak samo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 21 Lut 2022 22:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
dzieki za wyjasnienie. pomarancze w Grecji byly swietne, ale do Grecji sie narazie nie wybieram, a teraz w Turcji sa czlonkowie rodziny i koniecznie chca mi cos przywiezc stad pytanie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Mar 2022 14:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
drodzy, nie wiem czy tak przypadkowo zle trafilem, czy to normalka, ale od poczatku.
dostalem od rodziny turecka baklave. fajnie i wogole, ale okazalo sie, ze jest czesciowo splesniala - moim zdaniem wina sklepu, pewnie zle
byla przechowywana. ale niestety zamiast miodu byl cukier, czy to normalne w Turcji ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 14 Mar 2022 15:50 

Rejestracja: 14 Mar 2022
Posty: 3
Ja przywiozłam z Turcji piękny obraz, na którym jest Stambuł. Przywiozłam też kurtki skórzane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Maj 2022 21:59 

Rejestracja: 30 Paź 2020
Posty: 10
Ja zazwyczaj przywożę sos do sałatek z granatu (z supermarketu) i moja rodzina juz też o to prosi gdy wracam z Turcji,
Przyprawy Pul Biber, Sumak, Kmin, Mięta (z supermarketu)
Biała morwa suszona, lokum czerwone (granat) z pistacjami
Małe szklane pojemniczki do przechowywania w lodówce (z supermarketu np. Migros). Oni mają dużo tego typu wyrobów
Szkło do kuchni typu miski na sałatki etc, filiżanki etc. (Polecam firmy Kütahya czy Pasabahce)
Jak potrzebne- dywan(ik),
Ubrania na przecenach są dość tanie, bez przecen, a przy obecnej inflacji zakupy ciuchowe już nie są takie atrakcyjne jak rok temu

Z bazaru juz dawno nic nie kupowałam, bo jakość różna a jedzeniowe rzeczy mogę byc nieodpowiednio przechowywane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2022 18:15 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Na chwilę obecną z Turcji nie opłaca się praktycznie nic przywozić poza jakimiś specjałami których nie kupi się w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Wrz 2022 20:56 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Kajmak, okra i oliwa z oliwek.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Wrz 2022 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@Marek Marszolik inflacja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Wrz 2022 07:01 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Dokładnie tak. To że lira spadła dwukrotnie w ciągu roku nie sprawiło że zrobiło się tanio, bo ceny wzrosły jeszcze bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Wrz 2022 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
W tym roku kurs liry do złotego jest względnie stabilny, ale inflacja pędzi jak szalona.
Byłem w lutym i byłem kilka dni temu. Taxi x2, krajówki x2, etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Paź 2022 14:29 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Przywoził kto, albo się orientuje, ile teraz za wagon papierosów Marlboro w sklepach duty free na lotnisku SAW ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Gru 2022 16:01 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ogólnie czego nie można przywozić w bagażu rejestrowanym?
Są jakieś zakazy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Gru 2022 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Może zapytaj bardziej o konkretny przedmiot, bo regulacje są szerokie... Z takich mniej oczywistych: produktów mięsnych, nabiału, roślin, rzeczy zawierających baterie (ale te można w podręcznym).

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_en.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Gru 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2022
Posty: 2
wiater napisał(a):
Ogólnie czego nie można przywozić w bagażu rejestrowanym?
Są jakieś zakazy?


Tutaj link do takiej listy, konkretnie ze strony LOT-u.
https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/bagaz/niebezpieczne-materialy
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 10 Gru 2022 17:14 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@Mareckipl no tak, w sumie niesprecyzowałem
Bardziej chodziło mi o to, czy nie można nie których np. suszonych owoców, jakichś przypraw, czy innych podobnych rzeczy, które akurat mogą być zabronione.

Wolę zapytać niż potem się zdziwić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
koncentrator uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group