Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#101 PostWysłany: 24 Lis 2020 14:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Świeżutkie info od kumpla w Turcji: ograniczenia dt. gastronomii nie obowiązują na terenie hoteli i lotnisk. Restauracje i bary w hotelach i na lotniskach normalnie mogą operować 24h. Te w hotelach teoretycznie tylko dla gości hotelowych, ale podobno w praktyce stały się ostatnio dość popularne wśród localsów :)

Dodatkowo, podczas weekendowych godzin policyjnych, lokale nadal mogą operować dowożąc jedzenie pod adres.

Nadal nie jest natomiast jasne/wytestowane, czy turystów obowiązuje godzina policyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#102 PostWysłany: 24 Lis 2020 19:40 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Pytałam tureckich znajomych w centrach handlowych również food court tylko na take away!
Restauracje z tego co widziałam przestawiły się na wynos (przynajmniej tak jest w azjatyckiej części - Kadikoy,Moda) co do europejskiej części - po zmianach jeszcze nie byłam
Simit do ręki myśle, że jest szansa :)
Jeśli ktoś jest w Stambule mogę podać nazwę aplikacji do zamawiania jedzenia na wynos -> Yemeksepeti

NBE322 napisał(a):
@LA19 A jak to wygląda w praktyce teraz z restauracjami? Wszystkie przestawiły się na tryb pracy "tylko na wynos" czy raczej lokale pozamykane w ogóle? Food courty w centrach handlowych są otwarte / Simita "do ręki" da radę jeszcze kupić na ulicy?
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#103 PostWysłany: 26 Lis 2020 15:32 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Upewnie sie - obecnie po przylocie do Istanbulu, jak i po powrocie do Polski nie ma obowiazku kwarantanny czy testu, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#104 PostWysłany: 26 Lis 2020 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Litości...

Nie ma, dopóki ma się Polskie obywatelstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#105 PostWysłany: 30 Lis 2020 19:58 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
EDIT obostrzeń:
Do obostrzeń z 25.11 od jutra wchodzi godzina policyjna w tygodniu oraz totalny zakaz wychodzenia z domu przez weekend !!! Tyle się zmieniło
1.w tygodniu godzina policyjna od 21 do 5 rano -> wchodzi od 1.12
2.na weekendy totalny lockdown -> nie można wychodzić
3.gastro ->take away
4.Hes kod wymagany !!! ( centra handlowe, do podróżowania)
5.maseczki wszędzie
6.dystans
Niestety w Turcji też rośnie liczba przypadków :(
Co do turystów nie wiem niestety, nie pomogę na ten moment
https://www.dailysabah.com/turkey/turkey-announces-new-curfews-as-part-of-covid-19-measures/news
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901


Ostatnio edytowany przez LA19, 30 Lis 2020 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ZbyszekP lubi ten post.
ZbyszekP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#106 PostWysłany: 30 Lis 2020 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Wprawdzie ostatni update był 25.11, jednak za:
https://tr.usembassy.gov/covid-19-information-2/

Foreigners in the country temporarily for tourism are exempt from curfews and travel permit requirements.

Czyli turystów godzina policyjna i kody HES NIE dotyczą.

Co więcej rosnąca liczba przypadków spowodowana jest zmianą sposobu podawania danych.
Od teraz podają również przypadki bezobjawowe, których jest znaczna większość. Ok 23tys w stosunku do oficjalnych 6tys objawowych (średnia z ostatniego tygodnia). Rozbicie dobrze widać na Wikipedii w 1 tabelce w dziale statistics. Pierwsza kolumna „new” to przypadki objawowe:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/COVID-1 ... _in_Turkey

O ile nic się po drodze znowu nie wywali, to lecę niedługo.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#107 PostWysłany: 01 Gru 2020 12:59 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Najnowsze obostrzenia obowiązują od dnia dzisiejszego 1.12
EDIT obostrzeń:

1.w tygodniu godzina policyjna od 21 do 5 rano -> wchodzi od 1.12
2.na weekendy totalny lockdown -> nie można wychodzić
3.gastro ->take away
4.Hes kod wymagany dla wszystkich dla turystów również! -> aplikacja Hayat Eve Sığar !!! ( na wejściu do centrum handlowego sprawdzają, do podróżowania)
5.maseczki wszędzie
6.dystans
7.zakaz palenia na głównych ulicach i placach
8. Hamam tureckie, siłownie,kina - zamknięte
9.Co do shishy to z uwagi na covida jest zakaz

Niestety w Turcji też rośnie liczba przypadków :(
Co do turystów nie wiem niestety, nie pomogę na ten moment bo wiadomości są bardzo sprzeczne.
Będę dawać znać jak to wygląda w praktyce :)

https://www.dailysabah.com/turkey/turkey-announces-new-curfews-as-part-of-covid-19-measures/news




wasil10 napisał(a):
Wprawdzie ostatni update był 25.11, jednak za:
https://tr.usembassy.gov/covid-19-information-2/

Foreigners in the country temporarily for tourism are exempt from curfews and travel permit requirements.

Czyli turystów godzina policyjna i kody HES NIE dotyczą.

Co więcej rosnąca liczba przypadków spowodowana jest zmianą sposobu podawania danych.
Od teraz podają również przypadki bezobjawowe, których jest znaczna większość. Ok 23tys w stosunku do oficjalnych 6tys objawowych (średnia z ostatniego tygodnia). Rozbicie dobrze widać na Wikipedii w 1 tabelce w dziale statistics. Pierwsza kolumna „new” to przypadki objawowe:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/COVID-1 ... _in_Turkey

O ile nic się po drodze znowu nie wywali, to lecę niedługo.
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#108 PostWysłany: 01 Gru 2020 21:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
LA19 napisał(a):
4.Hes kod wymagany dla wszystkich dla turystów również! -> aplikacja Hayat Eve Sığar !!! ( na wejściu do centrum handlowego sprawdzają, do podróżowania)
[/quote]

Skąd info, że dla turystów też wymagany?
I czy wiemy, jakim cudem turysta mógłby zdobyć ten kod?

Z travel advice od brytyjskiego Foreign Office:
From 1 December, Turkish citizens and residents will need HES codes (see the ‘Travel in Turkey’ section) to enter shopping centres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#109 PostWysłany: 01 Gru 2020 22:08 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Zdarza się, że przy kupowaniu biletów na autobus, pociąg albo biletów lotniczych np. w aplikacji Pegasus pytają o HES kod, czasami trzeba pokazać na lotnisku, na wejściu do centrum handlowego też sprawdzają.

Informacje są sprzeczne, jak dla mnie i się wykluczają. Lepiej mieć HES kod niż nie mieć :)
"The Government of Turkey requires everyone traveling in Turkey to present a Hayat Eve Sigar (HES) code All persons must request a HES (Hayat Eve Sigar) Code for domestic and international flights, while staying in hotels, using inner city public transport, and at inter-city bus travel rest stops. This does not apply to foreign tourists."
https://tr.usembassy.gov/covid-19-information-2/
W Turcji wymagają HES kodu, a czy ktoś sobie wyrobi to jego sprawa.
Ja mam bo nie jestem turystą.

Jak zdobyć HES kod?
1 opcja
to pobranie aplikacji na telefon Hayat Eve Sığar[
2 opcja
SMS pod numer 2023
treść wiadomości według takiego schematu: HES POL ED674509 1982 KOWALSKI 14
Ważne!
numer paszportu bez spacji ED674509
rok urodzenia
nazwisko
ilość dni
Pozdrawiam :)
Laura

NBE322 napisał(a):
LA19 napisał(a):
4.Hes kod wymagany dla wszystkich dla turystów również! -> aplikacja Hayat Eve Sığar !!! ( na wejściu do centrum handlowego sprawdzają, do podróżowania)



Skąd info, że dla turystów też wymagany?
I czy wiemy, jakim cudem turysta mógłby zdobyć ten kod?

Z travel advice od brytyjskiego Foreign Office:
From 1 December, Turkish citizens and residents will need HES codes (see the ‘Travel in Turkey’ section) to enter shopping centres.
[/quote]
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ZbyszekP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#110 PostWysłany: 02 Gru 2020 09:51 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@LA19 dzięki. Podejrzewałem, że nie będzie to działać z zagranicznym numerem paszportu. Ale rozumiem, że tobie się udało? Czy ty masz jakiś lokalny dokument turecki?

W międzyczasie dogrzebałem się w końcu do oficjalnego komunikatu, więc podzielę się nim tutaj bo może jeszcze ktoś szuka, a wcale nie tak łatwo znaleźć: https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus ... an-sorular

Interesuje nas głównie punkt 23:

Turistik faaliyetler kapsamında geçici bir süreyle ülkemizde bulunan yabancı turistler hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.


Na podstawie google translate wnioskuje z tego, że weekendowe godziny policyjne nie obowiązują turystów. Niestety, nadal nie udało mi się nigdzie znaleźć w oficjalnych źródłach, co z obowiązywaniem reszty ograniczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#111 PostWysłany: 02 Gru 2020 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Kod nie jest obligatoryjny dla obcokrajowcow (nie rezydentow) ale wiele ''instytucji'' zaczyna go wymagac. Info z Brytyjskiej ambasady, oraz opis z Turkish Airlines

HES code is mandatory on all domestic flights for citizens of the Republic of Turkey and people whose Foreigner’s ID No issued by the Turkish Republic start with 97, 98, and 99. The HES code is not mandatory for foreign passengers.

https://www.gov.uk/foreign-travel-advic ... oronavirus

HES codes for intercity travel and lodging
Turkish citizens and residents must request a HES (Hayat Eve Sigar) Code for domestic and international flights, train and ferry travel. As of 30 September the HES code will also be required when checking into accommodation including hotels, motels, boarding houses, pensions, camps etc. Some provinces also require submission of a HES code upon entry to public buildings and banks. This does not apply to foreign tourists. This can be done through the e-Devlet system, the ‘Hayat Eve Sığar’ smartphone application and by SMS.

IF YOU HAVE A TURKISH RESIDENT ID: Send a text message to phone number 2023 that includes (a) the letters “HES”, (b) your Turkish kimlik number (c) your year of birth, and (d) the number of days you will be traveling, plus 7 days. Put a single space between each item.

IF YOU HAVE TURKISH CITIZENSHIP: Send a text message to phone number 2023 that includes (a) the letters “HES”, (b) your Turkish kimlik number (c) the last four digits of the series number of your ID, and (d) surname, the number of days you will be traveling, plus 7 days should be used. Put a single space between each item.

https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... /hes-code/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 03 Gru 2020 10:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#112 PostWysłany: 02 Gru 2020 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
Orientuje się ktoś czy jest jakiś kraj oprócz Polski do którego można polecieć z Turcji i nie robić żadnych testów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#113 PostWysłany: 02 Gru 2020 16:01 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
@NBE322 Nie mam żadnego lokalnego tureckiego dokumentu. Mam polski paszport i udało mi się bez problemu zrobić HES kod.
Jeśli ktoś jest zainteresowany posiadaniem kodu.
1 opcja
to pobranie aplikacji na telefon Hayat Eve Sığar[
2 opcja
Poniżej podaje dokładną treść wiadomości (PL-polski obywatel)
treść wiadomości według takiego schematu: HES POL ED674509 1982 KOWALSKI 14
Ważne!
numer paszportu bez spacji ED674509
rok urodzenia
nazwisko
ilość dni
SMS pod numer 2023

Już dokładniej chyba nie potrafię wytłumaczyć :( Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania zapraszam na priv :)


Odpowiadając na twoje drugie pytanie odnośnie godziny policyjnej.
Turystów to nie dotyczy, w przypadku kontroli policyjnej należy mieć przy sobie paszport oraz wizę turystyczną, aby udowodnić że jest się turystą.
https://www.gov.pl/web/turcja/ograniczenia-wprowadzone-przez-rzad-republiki-turcji-w-zwiazku-z-pandemia-covid-19
Google translate dobrze tłumaczy ;)
NBE322 napisał(a):
@LA19 dzięki. Podejrzewałem, że nie będzie to działać z zagranicznym numerem paszportu. Ale rozumiem, że tobie się udało? Czy ty masz jakiś lokalny dokument turecki?

W międzyczasie dogrzebałem się w końcu do oficjalnego komunikatu, więc podzielę się nim tutaj bo może jeszcze ktoś szuka, a wcale nie tak łatwo znaleźć: https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus ... an-sorular

Interesuje nas głównie punkt 23:

Turistik faaliyetler kapsamında geçici bir süreyle ülkemizde bulunan yabancı turistler hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.


Na podstawie google translate wnioskuje z tego, że weekendowe godziny policyjne nie obowiązują turystów. Niestety, nadal nie udało mi się nigdzie znaleźć w oficjalnych źródłach, co z obowiązywaniem reszty ograniczeń.
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ZbyszekP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#114 PostWysłany: 02 Gru 2020 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
kubus95 napisał(a):
Orientuje się ktoś czy jest jakiś kraj oprócz Polski do którego można polecieć z Turcji i nie robić żadnych testów?


Jasne. Np. Czechy. Lądujesz z Turcji, wsiadasz w samochód i zmykasz w ciągu 12h z terytorium Czech do PL (wtedy w Czechach jesteś tranzytem i nie musisz nawet wypełniać druczków).
Przynajmniej tak jest w teorii.
Poniżej na czerwono co, jak i dlaczego (jak wracasz z Turcji do nich):

Załączniki:
eilefmadnkhgmgge2.png
eilefmadnkhgmgge2.png [ 486.56 KiB | Obejrzany 1334 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#115 PostWysłany: 02 Gru 2020 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ukraina w tranzycie lub jeśli było się w TR ponad 14 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#116 PostWysłany: 02 Gru 2020 21:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Opcja w Czechach taka jest w praktyce. Dziś byłem i przed wyjazdem dzwoniłem na infolinię MSW. Powiedzieli, że w przypadku kontroli policji, potwierdzeniem czasu wjazdu jest SMS witający w Czechach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#117 PostWysłany: 02 Gru 2020 21:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Należy przypomnieć że w przypadku Turcji to nie jest takie oczywiste, bo to nie MSW decyduje o tym czy cie wpuszczą do samolotu, tylko handling agent na lotnisku w Turcji. A Ci wpuszczają wedle nie-wiadomo jakich zasad..... Kilkanaście postów wyżej opisywane na forum przykłady denied board przy wylotach z Turcji do DE z powodu braku testu, pomimo że jest oficjalna informacja czarno na białym że test nie jest potrzebny jeśli tylko tranzytujemy przez DE...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#118 PostWysłany: 02 Gru 2020 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Jeszcze załączam oficjalne potwierdzenie z Czech (dostałem w odpowiedzi na zapytanie na maila dot. powrotu z Turcji):

Dear XXXX,

as long as your transit doen't exceed 12 hours there is not need for PCR test or filling out any form.

Have a good rest of the week.

​Kind regards,

Information Team
Ministry of the Interior of the Czech Republic
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#119 PostWysłany: 03 Gru 2020 09:26 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Pisz do lini ktora lecisz a nie do ministerstwa, bo tak jak mowi przedmowca decyduje jakis dyrektor whatsappowy w szklanym wierzowcu. Tak jak juz wczesniej pisalem mi odmowiono wejscia na poklad, mimo iz co do zasady powinni mnie wpuscic, a to juz Niemiec na granicy powinien zdecydowac czy mam dowody, ze robie tranzyt czy nie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#120 PostWysłany: 03 Gru 2020 17:42 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 35
Przed chwilą wylądowałem w Turcji. Celnik nie zadał żadnego pytania, tylko w samolocie wypełnialiśmy formularze lokalizacyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group