Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#101 PostWysłany: 17 Paź 2019 18:49 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
@pazur na lotnisku w Milas/Bodrum kontrola paszportowa trwała tak szybko, że wątpię, żeby ktoś dokładnie sprawdzał te wizy. Co innego rzut oka na monitor i sprawdzenie, że na dane nazwisko jest kupiona wiza, a co innego dokładne sprawdzanie, że jegomość wpisał dobre miejsce urodzenia.

Antalya to też lotnisko typowo wakacyjne i wątpię, żeby ktoś się przyczepił. Najwyżej kupisz nową wizę.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#102 PostWysłany: 18 Paź 2019 10:06 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Dziękuję,
tak też zrobię.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#103 PostWysłany: 18 Paź 2019 10:26 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Nieoficjalnie, wiza do Turcji od wczoraj kosztuje 35 dolców online. Informacji nikt jeszcze nie potwierdził, ale system nie pozostawia złudzeń. Trochę to dziwne, bo raczej oczekiwałem zniesienia wiz niż podwyższenia ceny o 3/4.

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 66.61 KiB | Obejrzany 1230 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#104 PostWysłany: 22 Paź 2019 11:47 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 16
Potwierdzam, dziś kupowałem i powiem szczerze że jestem mocno zdziwiony, ponieważ nie ma o tym żadnych informacji na oficjalnych stronach. Co więcej - w internecie jest mnóstwo ostrzeżeń mówiących o unikaniu stron z inną ceną niż 20 dolarów. Pal sześć te 15 S, ale mogliby się oficjalnie pochwalić, bo człowiek nie ma pewności czy za chwile dane z dokumentów i numer karty nie pofruną w czeluście internetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#105 PostWysłany: 25 Paź 2019 21:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Cena online faktycznie 35 chociaż dziś wszedłem do Rainbow zapytać o hotele dla znajomego i sama babka powiedziała , ze wrocila teraz niedawno Alany i ze wica poszla do góry o ile to już nie powiedziała ;)
A na lotnisku po przylocie jaka jest cena?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#106 PostWysłany: 26 Paź 2019 09:28 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To mnie Turki wkurzyły. Podwyżka prawie o 100 % . Za wizę 6 miesięczną ok 150 zł i jakoś dużego oburzenia nie widać . A mieli ponoć znosić. Nawet taki temat na forum istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#107 PostWysłany: 26 Paź 2019 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Ja we wtorek płaciłem 35 $ online a dzisiaj znajomy z którym byłem na lotnisku w Gaziantep kupował ma miejscu za 30....

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#108 PostWysłany: 27 Paź 2019 12:12 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
No to mnie wkur... W sobotę mam wylot do IST via ATH i jeszcze 2 tygodnie temu sprawdzałem na stronie od wiz i było 20 $, a machnąłem ręką, że wyrobię kilka dni przed wylotem :evil: Czy ktoś wie, czy na IST można wyrobić On Arrival i za ile? Na rządowej stronie jeszcze widnieje stara cena za wizę on-line, ale nie wiem jak z OnA -> http://www.mfa.gov.tr/data/KONSOLOSLUK/ ... cember.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#109 PostWysłany: 28 Paź 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
A jak z wizami zakupionymi przed podwyżką i jeszcze aktualną? Mam nadzieję, że nadal jest ważna i można na niej wjechać?
Znalazł ktoś może jakieś info w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#110 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czemu miałaby być nieważna?
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#111 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:18 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Witam,
nadmienię tylko, że na wizie z błędem bez problemu udało się wjechać i wyjechać z Antalyy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#112 PostWysłany: 03 Lis 2019 11:09 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Właśnie (tj. 3.11.2019) sprawdziłem na własnej skórze wizę on-arrival.
Lot ATH-IST, czyli do Turcji z UE. Po przylocie trzeba iść za strzałkami "VISA", minąć kontrole paszportowe, aż do niedużego punktu, w którym Pan w okienku sprzedaje wizy. Sugerował cenę 25€, ale po moim zapytaniu o funty, przyjął również je w ilości 20 (nie chciał przyjąć bilonu, więc tylko banknoty!). Może być też 30$. Przy aktualnych kursach walut polecam funty bo wychodzi najtaniej - 30$-118PLN/25€-108PLN/20£-99PLN.
Przy kontroli paszportowej policjantka spytała mnie o wizę, pomimo tego, że miała przed oczami tę właśnie zakupioną. Prawdopodobnie dlatego, że obok miałem pieczątki tureckie sprzed roku, kiedy wjechalem na e-wizie. Zaznaczyłem to, że właśnie ją kupiłem i wbiła pieczątkę. Moja dziewczyna z "czystym" paszportem weszła bez żadnych dodatkowych pytań.
Wiza on-arrival ma te same zasady ważności co on-line, czyli 90 dni pobytu w ciągu 180 dni, wielokrotny wjazd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#113 PostWysłany: 03 Lis 2019 12:25 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
czyli taniej wychodzi kupić na miejscu niż online?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#114 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:55 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Na ten moment tak. Nie wiadomo tylko czy i jeśli tak to kiedy podniosą ceny on arrival.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#115 PostWysłany: 05 Lis 2019 16:10 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Zaczyna obowiązywać nowy podatek turystyczny w Turcji:
Nowy podatek ma wejść w życie od kwietnia 2020 r.
Jak podał branżowy. turecki portal FTN News, 5-gwiazdkowe hotele i ośrodki wypoczynkowe i hotele butikowe zapłacą 18 lir tureckich (TL) za osobę za noc, 4-gwiazdkowe hotele i ośrodki wypoczynkowe zapłacą 12 TL, 3-gwiazdkowe hotele zapłacą 9 TL, 2-gwiazdkowe hotele, emerytury, motele, aparthotele, oraz obozy zapłacą 6 TL. Opłata będzie pobierana od turystów bezpośrednio w hotelach.

Źródło:
http://www.tur-info.pl/a/52534,,podatek ... rofed.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#116 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:34 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jest tyle powodów by nie jeździć do Turcji a ludzie i tak masowo ją zalewają, ktoś mi wyjaśni ten fenomen? Nie wiem , może ja zupełnie inny typ turystyki preferuję aniżeli nie opuszczanie hoteli i picie na umór
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#117 PostWysłany: 05 Lis 2019 17:40 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@neverstopexploring
Przecież w Turcji jest masa miejsc wartych odwiedzenia, nie tylko hotele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#118 PostWysłany: 05 Lis 2019 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@neverstopexploring czyżbyś preferował typ turystyki ignoranta? :lol: w sumie szkoda się na takie pytania rozpisywać, włącz mapę, wikipedię albo weź książkę, powinno pomóc zrozumieć ten fenomen.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#119 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
@neverstopexploring Nigdy nie wpadłabym na to, by połączyć hotelowy podatek z piciem na umór. Masz fantazję;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#120 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:13 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Przecież to dotknie głównie tych , którzy jeżdżą na wczasy w rodzaju all inclusive czyli tych , których najdalszym wyjściem jest wyjście po drinka do hotelowego baru.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group