Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#21 PostWysłany: 17 Maj 2019 12:18 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
A ja kupiłem starter Plusa za 5 pln, doładowałem za 20 i kupiłem "Pakiet Euroatlantycki" obejmujący m.in. Turcję. 400 MB ważne 14 dni. Na Google Maps, Messengera, emaile i czasem strony internetowe zużyłem w ciągu 5 dni połowę tego :) Oczywiście w hotelu korzystałem z WiFi.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
Woy uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#22 PostWysłany: 22 Cze 2019 10:17 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Woy napisał(a):
Tydzień temu starter Turk Telekom kosztował 150 lir, 8 GB w cenie. Były też droższe i większe pakiety. Wykorzystałem 2,5GB i mogę puścić SIM za połowę ceny, bo do Turcji w bliskiej przyszłości raczej nie wrócę.


Kiedyś karty były ważne 6 m-cy. Teraz - tylko 3. Potem znów trzeba ją aktywować, a opłata jest taka sama jak za nową kartę :(
http://poloniaistanbul.com/2019/informacja-dotyczaca-uzywania-karty-sim-przez-obcokrajowcow/

Oferta nadal aktualna? Pomyślę - jadę na początku lipca, ale zaprzyjaźniony Turek ma mi sprawdzić najkorzystniejsze opcje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#23 PostWysłany: 08 Lip 2019 10:57 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 15
Wszystko ok, ale mam pytanie, bo ja taka trochę niezbyt techniczna :lol:
Kupuję tą kartę, wkładam do swojego telefonu i w tym momencie mam numer przypisany do swojej karty, nikt się do mnie na mój numer nie dodzwoni?
Chyba, że mam dual sim, to wtedy wkładam do tej drugiej kieszeni i ustawiam, żeby transfer ciągnęło z SIM2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#24 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dokładnie tak. Przy dual SIM masz wybór dla połączeń i dla internetu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#25 PostWysłany: 08 Lip 2019 14:05 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Ja nie mam dual sim, dlatego kartę od internetu wkładam zazwyczaj do przenośnego routera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#26 PostWysłany: 28 Lip 2019 12:28 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Właśnie wróciłem z Turcji. Oddam za darmo (po kosztach wysyłki) kartę Turkcell, aktywowaną 8 lipca, do 7 sierpnia zostało jakieś 2,5-3GB internetu, potem (i po wyczerpaniu limitu) trzeba będzie sobie doładować. Kto pierwszy ten lepszy :)

PS. Karta jest w rozmiarze nanoSIM - jeśli będzie potrzebna większa (np. microSIM) będziesz potrzebował adaptera. Ten z pakietu gdzieś wywalilem.

Załączniki:
sim.jpg
sim.jpg [ 283.6 KiB | Obejrzany 3355 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#27 PostWysłany: 29 Lip 2019 16:44 

Rejestracja: 29 Lip 2019
Posty: 5
Chętnie przyjmę kartę :) o ile jeszcze aktualne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#28 PostWysłany: 02 Sie 2019 18:10 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Już nieaktualne - karta oddana w dobre ręce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#29 PostWysłany: 12 Sie 2019 11:51 

Rejestracja: 12 Sie 2019
Posty: 1
z jakiego jesteś miasta z tą kartą sim z turcji do odstapienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#30 PostWysłany: 29 Wrz 2020 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Ktoś ogarniał tą ofertę https://www.vodafone.com.tr/en/tourist-pack.php ?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#31 PostWysłany: 30 Wrz 2020 08:07 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Niekoniecznie tą, acz bardzo podobną. Na lotnisku IST poszliśmy do sklepiku Vodafone i tam kupiliśmy sobie SIM na internet (20 GB). Ceny nie pamiętam, ale wydaje mi się, że takiej promocji nie było. W każdym razie zasięg bardzo dobry.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#32 PostWysłany: 30 Wrz 2020 08:13 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
w ubr na lotnisku 20GB kosztowalo 8 lub 9 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#33 PostWysłany: 04 Paź 2020 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Z Internetem na kartę było dosyć słabo - wszędzie wysoka cena, że dla turystów są oddzielne oferty. Ostatecznie w Vodafone brałem 20GB za ok. 75 zł. Ostatecznie, bo wcześniej wziąłem kartę z Turkcell u jakiegoś "prywaciarza", która przestała działać po kilku dniach ze względu na brak rejestracji. W salonie Turkcell powiedzieli, że nie mogą nic zrobić i muszę sobie kupić nową. Ceny mieli już wyższe niż tam gdzie kupiłem i zastanawiam się, czy gość coś pomieszał, czy to wina systemu (niewykluczone), czy może sprzedano mi jakąś używkę lub coś podobnego (wnioskując z nieco niższej ceny). Lwią część ceny stanowi sama karta.

Pozostaje mi tylko polecić zakup w salonie operatora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#34 PostWysłany: 04 Paź 2020 22:47 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej
jestem w Istanbule na 5 miesięcy, chce zakupić turecka kartę SIM by korzystać z internetu.
Jakiego operatora polecacie?
Właściwie jak wygląda taka procedura?
Będąc w Turcji 5 miesięcy - podobno turecka karta SIM w polskim telefonie działa 3 miesiące tylko.
Czy opłaca się kupić turecki telefon z turecka karta czy po wygaśnięciu/zablokowaniu tureckiej karty w polskim telefonie zakupić nowa turecka kartę?
Bardzo proszę o poradę - kogo zapytam każdy mówi inaczej już nie wiem co robić :(
Z góry dziękuje :)
Laura
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#35 PostWysłany: 04 Paź 2020 22:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Polecam grupy expatow w Stambule/Turcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#36 PostWysłany: 07 Gru 2020 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Kolejna promocja od MTX: 1GB za 1€ na 31 dni. Aktywacja planu musi nastąpić w grudniu.

Załączniki:
mtx.jpg
mtx.jpg [ 114.23 KiB | Obejrzany 2280 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#37 PostWysłany: 28 Lut 2022 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@LA19
Trochę odkop ale zapytam bo ciekawi mnie to, po 3 miesiącach trzeba kupić nowa kartę SIM i wszystko ponownie będzie działać czy blokują IMEI Telefonu za brak rejestracji?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#38 PostWysłany: 28 Lut 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@Martinuss Znajomek ze Stambułu mówł, że blokuja. Dlatego nie "importują" sobie iPhonów np. z Iraku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#39 PostWysłany: 28 Lut 2022 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Hose
No to lipa, co wtedy zrobić w takim przypadku; pojechało się do Turcji turystycznie i kupiło się kartę SIM i nagle chce się wrócić do Turcji po X miesiącach? Już się nie skorzysta z nowej karty SIM na tym tel?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Turcji
#40 PostWysłany: 20 Kwi 2022 12:41 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej to nie działa tak szybko.
Ale od początku:
1. żeby kupić kartę sim w Turcji trzeba ja zarejestrować wiec potrzebny jest paszport,
2. następnie po upływie 90 dni przychodzi sms o blokadzie karty SIM i trzeba przerejestrować na ikamet (tureckie pozwolenie na pobyt)
3. następnie po upływie kolejnych 90 dni blokują telefon jako urządzenie( bo jest z zagranicy), karta SIM działa w innym telefonie bez problemu

Z własnego doświadczenia powiem, że taki telefon służy jako aparat do robienia zdj później już tylko, ten telefon zachowuje się jakby był w trybie samolotowym - brak zasięgu, brak możliwości uruchomienia wifi z hotspot

Dla turystów są pakiety miesięczne rok temu kosztowały 200 lir ma się na nim pakiet minut i internetu, po tym czasie Karta SIM jest zablokowana

PS:szczerze mówiąc nie sprawdzałam czy inna karta SIM działa w tym zablokowanym telefonie, bo miałam przygotowany 2 telefon.

Ja też opisuje doświadczenie z punktu widzenia osoby mieszkającej przez rok w Turcji ;)






Martinuss napisał(a):
@Hose
No to lipa, co wtedy zrobić w takim przypadku; pojechało się do Turcji turystycznie i kupiło się kartę SIM i nagle chce się wrócić do Turcji po X miesiącach? Już się nie skorzysta z nowej karty SIM na tym tel?
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group