Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lip 2017 21:34 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Witam chciałbym uzyskać jakieś informacje od osób które tam były na temat zakupów, chodzi mi o miejsca gdzie można zakupić jakieś pamiątki najtaniej (fajki wodne, jakieś bajery dekoracyjne).
Chciałbym zapytać tez o centra handlowe np. Który najlepszy, dubai mall 1200 sklepów ale jak z cenami co warto kupić i jakich cen się spodziewać?
Ogólnie czytałem trochę na necie ale mało takich osobistych relacji co gdzie jak za ile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lip 2017 04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wydaje mi sie, ze najtaniej jest na bazarach tzw. soukach, "szyszke" mozesz kupic nawet na targu przypraw.
Inna opcja na zakup pamiatek, to lokalne i hinduskie sklepiki.
Staraj sie nie placic wiecej niż 50% od ceny wyjsciowej, potrzeba troche wprawy i dlugie spodnie pomagaja, pisalem o tym juz kiedys. ;)
Osobiscie omijam centra handlowe, a jesli juz to nie robie tam zakupow.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Eviltomek lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lip 2017 08:00 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
A z ciekawości: czemu - długie spodnie pomagają? Przecież i tak widać, że kupujący to turyści. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lip 2017 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przede wszystkim respekt, w krotkich spodenkach chodza tam male dzieci i dorosla osoba poza plaza wyglada b. smiesznie i niepowaznie.
Poza tym w dlugich spodniach mozesz byc rezydentem pracujacym tymczasowo w Dubaju. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Lip 2017 08:48 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Dzięki, no to już wiem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lip 2017 16:28 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Dzięki z tymi spodniami to jestem zaskoczony ale i tak miałem mieć spodnie.
Druga spraw co do targowania to oglądałem na YouTube jakieś Amerykanki kupowały byle bzdety warte na oko 50zl, wystartował arab z cena 500dha a one mu ze dadzą 300 nie śle ich wypuścił bo za 100max by to na pewno sprzedał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lip 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
My przylatujemy o 4.30 a wylatujemy o 14.40, mówię moim znajomym iz będziemy mogli normalnie opuścić lotnisko i udać się do miasta pozwiedzać oraz na zakupy
ale koleżanka twierdzi kategorycznie że to będzie niemożliwe bo lecimy na 1 bilecie. Jak dla mnie to nie ma sensu bo by sobie sami w stopę strzelali, wiadomo ze każdy turysta to dodatkowe $ które zostawi w taxi, sklepie, na targu itd

Co do targu,
@cccc może dysponujesz jakąś dokładniejszą lokalizacją aby nabyć przyprawy i
Gdzie można kupić złoto?

Proszę o wyprostowanie mnie jeśli się mylę lub potwierdzenie ' to linka do postu prześle znajomym.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sie 2017 09:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sie 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
lovenz napisał(a):
Co do targu,?
@cccc może dysponujesz jakąś dokładniejszą lokalizacją aby nabyć przyprawy
Gdzie można kupić złoto?



Nie ma sprawy. ;)

Przyprawy: Spice Souk, Deira Dubai, 9:30 - 13:00 i 16:00 - 22:00, w piatek tylko wieczorem
Zloto: Gold Souk, Deira Dubai, 9:00 - 13:00 i 16:00 - 22:00, w piatek tylko wieczorem

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Sie 2017 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Jeśli ktoś będzie w najbliższym czasie na terminalu T3 DXB i zechciał by dla mnie coś sprawdzić będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2017 09:57 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Kupował ktoś daktyle? Chciałbym przywieźć trochę do Polski dla dzieci,
jak sprawa się ma z przydatnością do spożycia? Takie luzem ile dni wytrzymają?
Czy kupować pakowane? I kg daktyli to sporo czy raczej mało?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sie 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Eviltomek napisał(a):
Kupował ktoś daktyle? Czy kupować pakowane?
I kg daktyli to sporo czy raczej mało?
Ja kupowalem paczkowane "Bateel" na lotnisku w Dubaju po odprawie /przed odlotem, ale byly b. drogie.
Kolo mnie, gdzie mieszkam jest sklep orientalny i kupie znacznie taniej, nawet swieze na wage i sa wcale nie gorsze. :)
Uwazam, ze 1kg to duzo, ale zalezy ile masz dzieci. ;)
Dla dzieci mozna przywiezc wspaniala chałwę, najlepsza jest ta sucha z pistacjami pochodzaca z Arabii Saudyjskiej czy Libanu i mozna dostac w lokalnych sklepikach w Dubaju.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Eviltomek lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 05 Sie 2017 17:54 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Ok dzieki będę patrzył za tym, a zakupy typu pamiątki to gdzie robić bo czytałem ze na tych souk'ach ceny wcale nie niższe niż w normalnych sklepach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sie 2017 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
cccc napisał(a):
Wydaje mi sie, ze najtaniej jest na bazarach tzw. soukach, "szyszke" mozesz kupic nawet na targu przypraw.
Inna opcja na zakup pamiatek, to lokalne i hinduskie sklepiki.
Staraj sie nie placic wiecej niż 50% od ceny wyjsciowej, potrzeba troche wprawy i dlugie spodnie pomagaja, pisalem o tym juz kiedys. ;)
Osobiscie omijam centra handlowe, a jesli juz to nie robie tam zakupow.
Pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 05 Sie 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Eviltomek napisał(a):
Ok dzieki będę patrzył za tym, a zakupy typu pamiątki to gdzie robić bo czytałem ze na tych souk'ach ceny wcale nie niższe niż w normalnych sklepach


Pisalem wczesniej, zeby omijac centra handlowe, a jednym z moich ulubionych miejsc jest Souk Madinat Jumeirah, gdzie jest sporo malych sklepikow i rowniez fajne restauracje.
W miare tanie sklepy sklepy mozna znalezc na Al-Hisn Street.
Prawdopodobnie najtaniej mozna kupic jakies pamiatki w dzielnicy Karama, ale to nie jest moje ulubione miejsce, bo sprzedawcy potrafia byc mocno natretni.
Nie zapomnij o targowaniu i nie kupuj od razu co zobaczysz, a szczegolnie jak wyskocza z cenami z kosmosu i zycze udanych zakupow. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Eviltomek lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Sie 2017 22:17 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
A dzięki zapomniałem ze mi już odpisałeś raz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Mar 2018 14:03 

Rejestracja: 18 Mar 2018
Posty: 4
Mam pytanie, w kwestii zakupów.
Czytałem że warto zakupić np. szal z kaszmiru, jaka powinna być jego realna cena?
Warto kupić np. hadżar (nóż)? W jakiej cenie powinien być?
Coś jeszcze polecacie must have do zakupu?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2018 22:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2018 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zozew napisał(a):
Czytałem że warto zakupić np. szal z kaszmiru

Dam Ci dobra rade, jesli nie potrzebujesz, ani nie masz komu podarowac to nie kupuj. 8-)
To co uda Ci sie kupic od indyjskich czy pakistanskich handlarzy na souq moze okazac sie podroba!

Zozew napisał(a):
jaka powinna być jego realna cena?

Taka, ktora przejdzie przez Twoja karte czy portfel i nie bedziesz pozniej plakal, ze wydales. :D
BTW jesli nie w centrach handlowych czy sieciowych sklepach to kwestia negocjacji, ale sa wazne zasady, gdy sie targujemy to zawsze grzecznie, bez wymuszania i nerwow, inaczej moze nie funkcjonowac.
Druga wazna rzecz, jesli utargujemy cene koncowa to taka umowa jest wiazaca, zarowno dla sprzedawcy jak i kupujacego, chyba ze chcemy zostac prawdziwym burakiem. ;)
Prosta zasada, jesli nie mamy zamiaru kupic to nie zaczynamy targowania!

Zozew napisał(a):
Warto kupić np. hadżar (nóż)? W jakiej cenie powinien być?

Popatrz powyzej. :D

Zozew napisał(a):
Coś jeszcze polecacie must have do zakupu?

Kawa czy miod z Yemenu, daktyle, chalwa, przyprawy, woda różana, magnes na lodowkę jeśli zbierasz.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lis 2018 20:37 

Rejestracja: 03 Lis 2018
Posty: 19
Z zakupami zasada w Dubaju jest prosta ... tańsze i świeże przyprawy kupicie w marketach, które są chyba co dwa metry tam :roll: tak samo daktyle ...
Szal z kaszmiru ? Jeśli jesteś znawcą tematu i wiesz jak wygląda prawdziwy kaszmir to kupuj, taniej sprzedają na lotnisku albo na targu pod Zieloną Górą ... kaśmir, kaśmir maj friend, odżinale ! :lol:
Złoto ? szczerze nie do końca ufam wszystkim sprzedawcom na tej słynnej ulicy :twisted:
Polecam magnesy na lodówkę bo mają fajne :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BasiaEm napisał(a):
Złoto ? szczerze nie do końca ufam wszystkim sprzedawcom na tej słynnej ulicy :twisted:

Kupowalem nie raz zloto w Dubaju i za kazdym razem okazalo sie, ze jest prawdziwe, ale odkad wprowadzili podatki to nie jest tak ciekawie, jak kiedys.
BTW zloto mozna rowniez kupic w sklepach na lotnisku.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lis 2018 18:08 

Rejestracja: 03 Lis 2018
Posty: 19
cccc napisał(a):
BasiaEm napisał(a):
Złoto ? szczerze nie do końca ufam wszystkim sprzedawcom na tej słynnej ulicy :twisted:

Kupowalem nie raz zloto w Dubaju i za kazdym razem okazalo sie, ze jest prawdziwe, ale odkad wprowadzili podatki to nie jest tak ciekawie, jak kiedys.
BTW zloto mozna rowniez kupic w sklepach na lotnisku.

To dobrze, że było prawdziwe bo jednak nie wszyscy tam sprzedają złoto ... a kupić można wszędzie, w każdym markecie, lotnisku i soukach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group