Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#541 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:44 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
@kibol30 zrób sobie herbatkę i w ramach dwóch wolnych minut (tyle ja potrzebowałem na znalezienie odpowiedniego akapitu), poczytaj o restrykcjach.

https://u.ae/en/information-and-service ... to-the-uae
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#542 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:51 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
NBE322 napisał(a):
@monkahead dokumenty będą ci sprawdzać przy check-in w kraju wylotu. Po przylocie do ZEA tylko kontrola paszportowa.

Kto sprawdza test? SG, pracownicy linii? test musi mieć kod QR? bo różne opinie są na ten temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#543 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Nie, nie są sprzeczne. Test nie musi mieć QR, a dokumenty sprawdza pracownik linii lotniczej podczas odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#544 PostWysłany: 15 Wrz 2022 22:07 

Rejestracja: 07 Mar 2012
Posty: 65
Loty: 6
Kilometry: 9 564
Kothson napisał(a):
@kibol30 zrób sobie herbatkę i w ramach dwóch wolnych minut (tyle ja potrzebowałem na znalezienie odpowiedniego akapitu), poczytaj o restrykcjach.

https://u.ae/en/information-and-service ... to-the-uae


w sumie to wiedziałem że trzeba te testy - ale chciałem się upewnić że nic się nie zmieniło
z linku wyczytałem też żę od 12 roku zycia trzeba robić testy w dubaju

dziękuję za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#545 PostWysłany: 16 Wrz 2022 06:44 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
Zgodnie z zapisem na stronie u.ae "negative result of an RT-PCR test conducted within 48 hours before arrival". Co by oznaczało, że godzina wykonania testu musi być nie późniejsza niż data przylotu do ZEA. Czyli jeżeli planowany przylot jest np w niedzielę o godz. 20:00 to test trzeba zrobić nie wcześniej niż w piątek o 20. Ktoś to może potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#546 PostWysłany: 16 Wrz 2022 06:52 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
@Bob27 dokładnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#547 PostWysłany: 20 Wrz 2022 11:27 

Rejestracja: 19 Wrz 2022
Posty: 4
Witam serdecznie,
Mam pytanie, czy pracownicy Wizzaira przed wylotem w Katowicach sprawdzają paszport covidowy za pomocą aplikacji czy tylko rzucają okiem czy wszystko się zgadza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#548 PostWysłany: 20 Wrz 2022 11:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Część pewnie rzuca okiem, ale nie można wykluczyć że gdziekolwiek Cię o to zapytają i sprawdzą, również w ZEA.
Prawdę mówiąc nie ryzykowałbym wjazdu do kraju na fałszywych dokumentach do jakiegokolwiek kraju, to jest dość poważne przestępstwo mogące skończyć się sprawą karną przed tamtejszym sądem (a kraje arabskie raczej znane są z lżejszego wydawania wysokich wyroków, a nie warto zapominać że ostatecznie kary śmierci są tam też praktykowane - chociaż nie wiem czy akurat śmierci może być wydana za wjazd z użyciem fałszywych dokumentów).

W 'najlepszym' przypadku możesz dostać zakaz lotów daną linią lotniczą (skoro KTW to pewnie Wizz)
W średnim dodatkowo zakaz wjazdu do ZEA do końca życia oraz niemałe kary finansowe + zakaz lotów Wizzem
W najgorszym parę lat w więzieniu w ZEA lub definitywne zakończenie wszelkiego podróżowania ;)

Wybór jest Twój
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#549 PostWysłany: 20 Wrz 2022 17:57 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
michzak napisał(a):
poważne przestępstwo mogące skończyć się sprawą karną przed tamtejszym sądem (a kraje arabskie raczej znane są z lżejszego wydawania wysokich wyroków, a nie warto zapominać że ostatecznie kary śmierci są tam też praktykowane - chociaż nie wiem czy akurat śmierci może być wydana za wjazd z użyciem fałszywych dokumentów).

Kary śmierci, jak w Korei Północnej, za taki przekręt nie będzie, ale wysoka grzywna i więzienie, przy czym istnieje możliwość odsiedzenia grzywny.

„Fałszowanie wyników testu Covid-19 PCR w celu uzyskania dostępu do miejsc publicznych, wydarzeń lub innych obszarów jest poważnym przestępstwem zagrożonym karą tymczasowego pozbawienia wolności i grzywną w wysokości do 750 000 Dh, ostrzegł ekspert prawny.“

https://www.khaleejtimes.com/legal/uae- ... st-results
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
magic22 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#550 PostWysłany: 25 Wrz 2022 09:27 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 59
hej, czy w Abu Dabi po przylocie sprawdzają jakaś aplikację lokalizacyjną? Czy test PCR/covid pass przy wylocie z Katowic do Abu Dabi wystarczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#551 PostWysłany: 25 Wrz 2022 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2712
HON fly4free
Nie.
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#552 PostWysłany: 26 Wrz 2022 08:32 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 10
Cześć, czy pełne zaszczepienie, wlatując do Abu Dhabi, oznacza 2 dawki (certyfikat nieważny) czy certyfikat musi być ważny i trzeba mieć 3 dawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#553 PostWysłany: 26 Wrz 2022 11:21 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@Bugaj, bez dawki przypominającej, 2 dawki wystarczą.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#554 PostWysłany: 26 Wrz 2022 12:31 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 10
Super, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#555 PostWysłany: 26 Wrz 2022 23:58 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Koniec z obowiązkiem noszenia masek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 28 września.

https://podrozezhubertem.pl/newsy/konie ... Y5rI97ZmoQ
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#556 PostWysłany: 27 Wrz 2022 03:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Nadal nie zlikwidowali AlHosn Green Pass :roll: :roll: :roll: (obowiązkowy "zielony status" w aplikacji, do zdobycia tylko robiąc regularne testy PCR, wymagany aby móc wejść do wielu miejsc publicznych w Abu Dhabi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#557 PostWysłany: 27 Wrz 2022 13:01 

Rejestracja: 19 Wrz 2022
Posty: 4
malawita napisał(a):
@Bugaj, bez dawki przypominającej, 2 dawki wystarczą.

@malawita Czyli, aby wjechać do AbuZabi nie trzeba wykonywać testu PCR jeśli jest się zaszczepionym dwoma dawkami pomimo, iż od ostatniej dawki minął ponad rok?
Test należy wykonać będąc już na miejscu jedynie jeśli chce się korzystać z atrakcji i miejsc publicznych, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#558 PostWysłany: 27 Wrz 2022 13:03 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 10
Dokładnie tak, już kilka osób, które aktualnie są/były potwierdzają te informacje
Góra
 Profil Relacje PM off
magic22 lubi ten post.
magic22 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#559 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:43 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 35
Wróciłem z Abu Dhabi w niedzielę. Nikt na lotnisku nie chciał od mnie nic na temat covidu.

Faktem jest, że niemal wszędzie w mieście wymagają testu lub green pass w apce, sprawdzają i pytaja o to, ale wszędzie wpuszczano mnie na zwykłym wydrukowanym potwierdzeniu szczepień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#560 PostWysłany: 03 Paź 2022 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 9
Przyleciałam 02.10.2022 paszport covidowy był sprawdzany w miejscu wylotu (KRK). Po przylocie w Abu Dhabi nikt nie prosił o okazanie paszportu covidowego. Jechałam autobusem miejskim z lotniska do centrum. Następnego dnia kilkoma autobusami po mieście i też nikt nie prosił o okazanie tego dokumentu. Byłam w Sheikh Zayed Grand Mosque i tam też nikt nie prosił o testy PCR, a nie o szczepienia. Jedyne co, to nie ma wypożyczalni abayi (narzuty, żeby wejśc do meczetu). Powiedziano nam, że w związku z covid taka wypożyczalnia przestała funkcjonować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group