Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lis 2017 14:21 

W przeróżnych wątkach są pytania o te sprawy - czas to chyba uporządkować ?

W Dubaju do wyboru dwaj operatorzy:

1) DU
- prepaidy turystyczne : http://www.du.ae/personal/mobile/prepai ... ourist-sim
- lista sklepów : http://www.du.ae/personal/helpandsupport/ourshops

2) ETISALAT UAE
- prepaidy turystyczne : https://www.etisalat.ae/en/consumer/mob ... r_line.jsp
- lista sklepów : https://www.etisalat.ae/en/index.jsp

Generalnie startery są do kupienia we wszelkich galeriach handlowych oraz marketach (np. GEANT).
Więcej info jak wrócę z wycieczki.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 08 Lut 2018 06:23 
Awatar użytkownika

Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
niebieski
Gdzie najłatwiej (poza lotniskiem) kupić kartę SIM żeby uzyskać dostęp do Internetu? Interesuje mnie jakaś wersja, która będzie na dłużej niż 1-2 tygodnie.

#3 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:55 

niebieski
Centrum handlowe, zarówno Du jak i Etisalat mają swoje salony w centrach handlowych.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 18 Lut 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Kupując starter z Du otrzymujemy zniżki a'la eintertainer i promo kod do ubera. Nie mogę w sieci znaleźć żadnych szczegółów co to za kupony i co to za kod do uber. Może ktoś ma wiedzę?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:12 

niebieski
Dostajesz kupon załączony do karty sim.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
yoshi uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:31 

srebrny
W ramach porządkowania: jeśli komuś zależy tylko na dostępie do internetu to lepszym rozwiązaniem w Emiratach może być korzystanie z kart SIM ukraińskich sieci, które mają niezłe stawki roamingowe w tym kraju. Dotyczy to Kivstara oraz Lifecella.

Szybkie porównanie ceny internetu w emirackich pakietach turystycznych:

DU - 200MB = 55dh+VAT czyli ok. 0,27 PLN/1MB

Etilsalat - 1024MB = 100dh+VAT czyli ok. 0,09 PLN/1MB

oraz w sieciach ukraińskich:

Kivstar UA - 100 MB = 60 UAH czyli ok. 0,07 PLN/1MB

Lifecell UA - 100 MB = 55 UAH czyli ok. 0,07 PLN/1MB

Zakładam, że przy obecnej ilości Ukraińców w Polsce oraz skali turystyki wszelkiego rodzaju na Ukrainę, kupno ukraińskiej karty SIM w Polsce nie powinno być wielkim problemem.
Na Ukrainie są one dostępne na każdym kroku, nie wymagają rejestracji i kosztują grosze (ja SIM Lifecella kupiłem kilka miesięcy temu za 15 UAH czyli ok. 2 złote).
Poza tym mogą się przydać nie tylko tam ale również w wielu innych krajach, z którymi obie w/w sieci mają również atrakcyjne stawki roamingowe.
 Relacje PM off
yoshi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:57 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Wyczerpując temat z mojej strony ta zniżka na uber jest dla nowych użytkowników czy pójdzie mi na aktualnym koncie? Przeczytałem terms and conditions nie ma nic o tym.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 18 Lut 2018 23:33 

niebieski
Ja osobiście nie korzystałem bo wypożyczyłem samochód ale w sumie jeśli nie zadziała Ci na aktualnym koncie możesz założyć nowe konto na numer w du bo kierowcy podobno dzwonią do zamawiającego ubera.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off
yoshi lubi ten post.

#9 PostWysłany: 23 Mar 2018 13:21 

Witam
W kwestii połączeń telefonicznych, karta DU i 20 min, do Polski.
Pytanie, ile płaci ta osoba, która odbiera od nas tego typu połączenia z Emiratów?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 25 Mar 2018 09:20 

niebieski
Jeżeli osoba która odbiera ma polski numer i przebywa aktualnie w Polsce to za odebranie połączenia z numeru z ZEA nie ponosi żadnych opłat, podobnie w całej Unii Europejskiej nie poniesie żadnej opłaty odbierając połączenie z numeru ZEA.

Sytuacja się zmienia kiedy jest poza UE - wtedy ponosi opłatę jaka przewiduje operator w cenniku, opłata za odebranie połączenia w roamingu danego kraju, i nie ma
Tu znaczenia z jakiego numeru ktoś do ciebie dzwoni, czy to numer z USA czy Ukrainy, znaczenie ma gdzie jesteś i jaka opłatę za odebranie połączenia w danym kraju przewiduje twój operator.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:04 

Ktoś wie, czy aktualnie coś się zmieniło? Jest jakaś nowa tańsza opcja na internet?
 Relacje PM off
ktnr lubi ten post.

#12 PostWysłany: 08 Lip 2019 14:07 

srebrny
Od 1 lipca każda pełnoletnia osoba otrzyma na lotnisku w Dubaju darmową kartę sim. Na karcie znaduję się 20MB danych, 3 minuty na rozmowy i 5 SMS-ów.
https://gulfnews.com/uae/tourists-to-uae-will-get-free-sim-cards-1.65008159
 Relacje PM off
Garmond lubi ten post.

Temat postu: Re: ZEA post-covid
#13 PostWysłany: 21 Lut 2022 09:49 
Awatar użytkownika

Loty: 270
Kilometry: 318 797
niebieski
Karta SIM w ZEA.

Aktualizacja na rok 2022. Przed wylotem do Dubaju zrobiłem porządny research dotyczący rozmaitych ofert planu, głównie dla internetu w telefonie. Osobiście zależało mi na tym, aby był to eSIM (potrzebowałem móc czytać SMSy z polskiego numeru i w przypadku standardowej karty SIM, musiałbym dwa/trzy razy dziennie przekładać karty i sprawdzać, czy coś akurat nie przyszło). Niemniej jednak oferta zdaje się być najciekawszą opcją zarówno dla klasycznej karty SIM jak i eSIM.

Virgin Mobile UAE. Malutki sklepik znajduje się po lewej stronie, tuż po wyjściu ze strefy zastrzeżonej (w przypadku terminala dla przylotu LO), po odebraniu bagaży. Mili konsultanci wiedzą wszystko, jednak przedstawiają "z automatu" droższą ofertę - chcieli mi zaoferować kartę SIM z jakimś niewielkim pakietem. Ponieważ byłem wcześniej przygotowany, stwierdziłem, że dziwna jest ta oferta, bo na stronie Virgin jest oferta dla turystów według tego linku (pokazałem im zakładkę otwartą po WiFi) - https://www.virginmobile.ae/tourist-sim/ - oczywiście pani konsultant natychmiast wyjęła z szuflady taką właśnie ofertę i po mojej akceptacji zaczęła aktywację. Szybkie wprowadzenie danych z paszportu, eSIM na mailu w minutę, skan, aktywacja, płatność (150AED na 1 tydzień!) - całość trwała może 5 minut. Wyszedłem z działającym internetem eSIM i nie zapłaciłem dirhama więcej niż te 150. Takie małe zastrzeżenie - jeżeli będziecie równo tydzień (np. od wtorku do wtorku), to internet przestanie działać z poniedziałku na wtorek (o północy), więc te kilka godzin zostajecie z sygnałem sieci (można się do Was dodzwonić, SMS przyjdzie), ale internet mimo połączenia nie będzie wymieniał żadnych danych.

Tak, w metrze, w różnych punktach usługowych, Dubai Mall - wszędzie jest WiFi. Jednak wszędzie trzeba się ciągle rejestrować, podawać numer telefonu, to połączenie mimo wszystko jest publiczne... uważam, że jest to najlepsza opcja na ten moment. W dodatku oczywiście, można sobie taki plan przedłużyć lub po prostu po następnym przylocie kupić znowu taki pakiet.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#14 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:32 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiem, czy to jakaś stała oferta, ale już dosyć dawno czytałem o tym w internecie, więc przynajmniej nie chwilowa - nam pod koniec stycznia do paszportu przy przekraczaniu granicy wtykali karty sim z sieci du z 1GB internetu za free (działa przez 24h). Wystarczyło włożyć kartę, przychodził SMS powitalny z prośbą o odesłanie roku urodzenia w celu weryfikacji - zapewne karty były rejestrowane przez tych pracowników na granicy i... już działało. Później doładowanie 2GB kosztuje 49AED i można to zrobić online. Więc jeżeli ktoś nie potrzebuje eSIM to oferta du jest znacznie tańsza od wspomnianego virgin. Tak też wychodziło z mojego sprawdzania przed wyjazdem, więc i tak planowałem kupić w du gdyby jednak nie rozdawali
 Relacje PM off
BB108 lubi ten post.

#15 PostWysłany: 21 Lut 2022 11:10 

niebieski
Dokładnie tak, Du aktualnie wychodzi lepiej. Kiedyś brałem Virgin ale wtedy Du dawało kartę bez 1GB i słabe pakiety były. Tym tym razem skorzystałem z DU i już po uruchomieniu jest pakiet 1GB wiec można na luzie wyjechać z lotniska z Google Maps a później załadować GB. Przy kilku podróżnych którzy nie używają kart które dostali i jest np jeden kierowca można zmieniać karty codziennie.
Teraz na granicy nie wpychają kart na siłę, trzeba się upomnieć.
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.

#16 PostWysłany: 21 Lut 2022 11:43 

Loty: 136
Kilometry: 298 404
srebrny
1955845624: jeśli chodziło Ci o ESIM to oferta lokalna jest słaba - lepiej skorzystać z tańśzych rozwiązań: https://esimdb.com/uae - pytanie ile danych potrzeba.

btw niezły offtop. Moderacje prosimy o przeniesienie dyskusji do innego wątku.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 02 Lip 2022 11:45 
Awatar użytkownika

platynowy
Odstąpię kartę SIM Etisalat z 0,5 GB danych i 30 minutami rozmów ważnymi do 23.07.2022.
Szczegóły na priv.
 Relacje PM off  

[ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości