Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#501 PostWysłany: 07 Maj 2022 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1032
srebrny
Zeus napisał(a):
Z greckiego fanpage Greek Air News
https://www.facebook.com/GreekAirNews/p ... 1474771772

Mając bilet z SKG/ATH do AUH, można dokupić transfer na stronie W6 za 99 AED i pojechać z AUH do DXB prosto z lotniska i ominąć kwarantannę.


Powyższe (tak jak wcześniej pisano) jest tylko dla biletów z ATH (szkoda, bo cena atrakcyjna).
Szukam zatem innej opcji na transfer AUH -> DXB w obecnej po-covidowej erze.
Wizz z KTW do AUH w rezerwacji nie ma opcji transferu z AUH -> DXB, więc szukam gdzie indziej.
Uber ok 410 AED. Taxi nieco taniej. Prywatny transfer ok 90 EUR.

I tutaj 2 pytania:
1. Czy jest gdzieś osobny wątek nt. transferów AUH->DXB? Na szybko nie znalazłem.
2. Może ktoś ma coś godnego polecenia? (nie wiem tylko czy ten wątek jest do tego odpowiedni).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#502 PostWysłany: 07 Maj 2022 11:24 

Rejestracja: 07 Maj 2022
Posty: 3
Witam wszystkich. 13 lecę do Abu Dhabi i sprawa wygląda następująco. Jestem zaszczepiony pełną dawką. Nie mam przypominającej. szczepienie wykonane było równiutkie 300 dni temu. Te super pasporty covidove bez dawki przypominającej niby są ważne 270 dni według komisji UE. Na stronie ZEA nie ma nic o dawkach przypominających ani czasie ważności szczepienia. Jest napisane o pełnej dawcę szczepienia czyli 1/1 lub 2/2. Pytanie brzmi czy pokazanie im unijnego certyfikatu wystarczy czy muszę wykonać test PCR przed wylotem? szczepienie odpada bo musi minąć 14 dni od przyjęcia. Pytanie nietypowe bo według informacji wychodzi że mam szczepienie to po sprawie z drugiej strony nigdzie nie pisze o ważności i co w takim przypadku. Sytuacja trochę patowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#503 PostWysłany: 07 Maj 2022 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2369
platynowy
Tak. Musisz zrobić test PCR 48h przed przylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#504 PostWysłany: 07 Maj 2022 18:15 

Rejestracja: 18 Maj 2019
Posty: 4
trzeba wypełnić ten formularz ica smart service jeśli nie chcemy korzystać z aplikacji al hosn? sprawdzają te formularze przed wylotem albo po przylocie? lece wizzairem z Katowic do AUH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#505 PostWysłany: 07 Maj 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
Panowie przestańcie wprowadzać w blad. Od jakiegoś czasu juz nie trzeba testu do Abu Dhabi. Zerknijcie na link kilka postow wyzej. Realnie już od początku kwietnia nie wymagali.

No test to fly to Abu Dhabi if you’re fully vaccinated

As of 26 February 2022, you no longer need a test before you fly to Abu Dhabi if you are fully vaccinated.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#506 PostWysłany: 07 Maj 2022 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2369
platynowy
@jaco027 Tylko ze kolega ma "stare" szczepienie.
Ja bym zrobił test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#507 PostWysłany: 08 Maj 2022 11:29 

Rejestracja: 07 Maj 2022
Posty: 3
Tylko właśnie w Emiratach z tego co czytałem nie ma czegoś takiego jak ważność sczepienia. Nie mają też boosterów to jest wymysł UE. np Austria pisze wprost pełne szczepienie nie starsze niż 270 dni. a na stronie oficjalnej ZEA jest napisane tylko pełne szczepienie. Najgorsze jest to że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. chyba że wiecie gdzie mam się zapytać aby otrzymać odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#508 PostWysłany: 10 Maj 2022 13:20 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
[W6] VIE-DXB, nic nie sprawdzali karty pokładowe od razu w apce nie trzeba było nawet iść do check-in.
[W6] AUH-VIE jak to już zwykle bywa trzeba iść do check-in, bardzo dokładnie sprawdzane szczepienia lub PCR'y. 1,5h przed wylotem spokojnie starcza.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#509 PostWysłany: 18 Maj 2022 12:59 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Witam,
ktoś leciał ostatnio do AUH z PL?
Słyszałem ze nie można wejść do hotelu bez Al Hosn i zrobienia testu PCR na lotnisku w AUH.
Może ktoś potwierdzić kto nocował ostatnio w AUH?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#510 PostWysłany: 18 Maj 2022 13:20 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Było parę postów wcześniej. PCR w PL, albo na lotnisku w AUH.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#511 PostWysłany: 18 Maj 2022 14:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
I później wynik testu PCR załadować do Al Hosn?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#512 PostWysłany: 18 Maj 2022 17:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Ok, właśnie rozmawiałem z hotelem i nie trzeba mieć Al Hosn.
Napisali mi na maila ze wystarczy mieć zrobiony w Polsce Test PCR i pokazać w hotelu lub w innych pomieszczeniach typu Ferrari World itd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#513 PostWysłany: 20 Maj 2022 04:50 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Tyle że w AUH test kosztuje 40 dirhamów. W Al Hosn jest w kilka godzin. W niektórych miejscach są czytniki do tej aplikacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#514 PostWysłany: 22 Maj 2022 20:34 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
No własnie i mnie dręczą następujące pytania:
1. Rozumiem, że nie ma żadnych problemów aby osoba zaszczepione 3 razy i bez aktualnego testu PCR w Polsce wsiadła do samolotu Wizzair i wylądowała na AUH.
Tylko co tu robić dalej? Czy można wyjść na miasto bez dodatkowego PCR na lotnisku?
2. Czy hotel przy zameldowaniu wymaga tego zielonego statusu w aplikacji?
3.Czy można iść na śniadanie? czy na basen?
4.Rozumiem że duże centra handlowe i ten meczet nie wpuszczą takiego osobnika. Ale jakieś mniejsze markety? bo przecież trzeba coś jeść :)
Jeśli ktoś wrócił niedawno z Abu Dhabi to proszę o info jak to wygląda w praktyce? Da się tam jakoś przeżyć 3 dni bez tego lotniskowego testu PCR?
Tu już nie chodzi o te 40 dihramów tylko o stracony czas, nerwy, i tą biurokrację której tak nie znosimy.
pozdro K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#515 PostWysłany: 22 Maj 2022 21:35 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@biker zrobienie testu w AUH zajęło nam 30 min, stres można zmniejszyć robiąc przed wylotem test marketowy.
1. nie ma żadnego problemu, test nie jest wymagany przed wylotem, na miasto też wyjdziesz bez testu
2. Nasze hotele nie sprawdzały statusu, zresztą meldując się w pierwszym nie mieliśmy jeszcze wyników testu, te przyszły w nocy
3 nikt niczego nie sprawdzał
4 wejście do centrum handlowego już sprawdzana aplikacja, mniejszych sklepików nie sprawdzałem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#516 PostWysłany: 23 Maj 2022 18:24 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
Dzięki monus za szybką i konkretną odpowiedź. Teraz mam materiał do analiz i podjęcia jakiś decyzji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#517 PostWysłany: 24 Maj 2022 15:50 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
biker napisał(a):
No własnie i mnie dręczą następujące pytania:
1. Rozumiem, że nie ma żadnych problemów aby osoba zaszczepione 3 razy i bez aktualnego testu PCR w Polsce wsiadła do samolotu Wizzair i wylądowała na AUH.
Tylko co tu robić dalej? Czy można wyjść na miasto bez dodatkowego PCR na lotnisku?
2. Czy hotel przy zameldowaniu wymaga tego zielonego statusu w aplikacji?
3.Czy można iść na śniadanie? czy na basen?
4.Rozumiem że duże centra handlowe i ten meczet nie wpuszczą takiego osobnika. Ale jakieś mniejsze markety? bo przecież trzeba coś jeść :)
Jeśli ktoś wrócił niedawno z Abu Dhabi to proszę o info jak to wygląda w praktyce? Da się tam jakoś przeżyć 3 dni bez tego lotniskowego testu PCR?
Tu już nie chodzi o te 40 dihramów tylko o stracony czas, nerwy, i tą biurokrację której tak nie znosimy.
pozdro K.


W mniejszych sklepach nie trzeba, w centrach handlowych już tak. W moim hotelu nikt nie sprawdzał aplikacji (Novel Hotel Centrum), zarówno na basenie, jak i w siłowni.

Da się przeżyć, ale jeśli chcecie wejść do głównych atrakcji (w tym meczet), to jednak warto. Tym bardziej, że miałem wrażenie, że test na lotnisku to proforma - ledwo zanurzono mi patyczek w nosie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#518 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:43 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
A jeszcze Panowie, jeśli można to takie pytanie papierkowe. Czy trzeba wypełniać formularz wjazdowy na ich stronce ICA Smart Service? Czy ktoś to w ogóle sprawdza przed wylotem? i tam na miejscu? U mnie np. nie działa autouzupełnianie poszczególnych rubryk. A u Was jak było?
Czy jeszcze jakieś inne papierki wjazdowe są do wypełnienia przed wjazdem? Bo ta biurokracja to mnie już załamuje totalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#519 PostWysłany: 24 Maj 2022 20:57 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
KTW-AUH na check in sprawdzali paszport + szczepienie, na samym AUH tylko paszport. Żadnych appek, ani formularzy nikt nie sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#520 PostWysłany: 24 Maj 2022 22:34 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Jeśli jestem niezaszczepiony i chciałbym lecieć do Dubaju W6 z Katowic to muszę zrobić PCR czy wystarczy antygen? Czy można zrobić po wylądowaniu w Dubaju czy koniecznie w Polsce aby zostać wpuszczonym do samolotu?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Maj 2022 14:26, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group