Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#361 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:30 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
W Abu Dhabi kluczem do wszystkiego jest zielony status w appce AlHosn. Sprawdzają to na granicy jadąc z Dubaju. Aby był status zielony osoby zaszczepione muszą mieć test PCR nie starszy niż 14 dni.

Tak to działa dla rezydentów. I tak powinno działać też dla turystów. Ale były doniesienia kilka postów wyżej że nie dało rady zarejestrować tej appki będąc turystom i że zamiast niej działały same certyfikaty szczepień.

PS w ZEA są Emiraty. Nie mają sułtana ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#362 PostWysłany: 18 Sty 2022 20:51 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
W sumie szkoda - Sultan to brzmi dumnie ;) jak widac musze pojechac i sie doksztalcic z tych Emiratow!!! dzieki :)
bez tego meczetu potencjalny wyjazd wydawal mi sie malo atrakcyjny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#363 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:03 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 44
Loty: 193
Kilometry: 335 259
palomino napisał(a):
czy jak wjezdza sie do Abu Dhabi lądem z Dubaju to tez trzeba prezentowac test <48h od wjazdu do tego sultanatu? czy wystarczy aktualne szczepienie /tzn ostatnia dawka ponizej 6 mcy/?


Mi pod koniec Grudnia na samym wjeździe (jadąc autobusem) nic nie sprawdzali. Ale ogólnie w Abu Dhabi tak jak kolega napisał wyżej wystarczy szczepienie + test <14dni.
[Chyba, że brak szczepienia wtedy test chyba co 48h albo co 72h]. Nam na wejściu do różnych miejsc sprawdzali oba dokumenty więc dla wygody warto to mieć zawsze ze sobą wydrukowane.
Tej apki turystom w ogóle nie sprawdzają - wystarczą te dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#364 PostWysłany: 19 Sty 2022 10:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
zielak666 napisał(a):
Mi pod koniec Grudnia na samym wjeździe (jadąc autobusem) nic nie sprawdzali.

Obowiązek posiadania AlHosn z zielonym statusem aby móc wjechać do Abu Dhabi obowiązuje od 30 grudnia 2021. A od wczoraj zmienili warunki boosterowe aby utrzymać ten zielony status w appce. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, jak widać...

Jedynym pocieszeniem jest to że Dubaj nie zmienia reguł co chwila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#365 PostWysłany: 19 Sty 2022 14:59 

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 29
Czy ktoś jechał z Dubaju do Abu Dhabi w styczniu, już na nowych zasadach, z certyfikatem szczepienia i pcr z polski wykonywanym przed wylotem? Czy obecnie jedyna opcja to zielony status w apce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#366 PostWysłany: 19 Sty 2022 16:50 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
03.01.2022 była już kontrola testów na granicy pomiędzy Dubajem a Abu Dhabi. Nie interesowały ich zupełnie dzieci - tylko dorośli.
Test według tego co jest napisane na stronie https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel był wykonany w ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#367 PostWysłany: 19 Sty 2022 16:55 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Czytam to i...
Wynika mi, że (mając na względzie opisywane na forum problemy z apką dla nierezydentów) na wjeździe do Abu Dhabi (przylatując z Dubaju) będą respektowane TYLKO testy PCR wykonane w ZEA?!?
Nawet jeżeli będę miał <48 godz. od testu polskiego?!?
No kurdę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#368 PostWysłany: 20 Sty 2022 10:50 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@Chupacabra, ale apki nie miałeś? Tylko szczepienie i test?

Pytanie czy bardzo zwracają na to uwagę czy to jest test z ZEA. Gdyby ktoś próbował z polskim to dajcie znać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#369 PostWysłany: 20 Sty 2022 11:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@trocha Moja teoria na temat apki jest opisana w poście #350 i wcześniejszych.
Apkę miałem, ale jej się nie dało zarejestrować. Możliwe, że na dziś dzień już coś usprawnili z rejestracją.
Nie pomogę w kwestii polskiego testu przy przekraczaniu granicy Dubai/Abu Dhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#370 PostWysłany: 20 Sty 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Przeczytałem wątek do kilku stron wstecz i chciałbym sobie to usystematyzować.

Mam bilety KTW-DXB (pierwoenie KTW-AUH) na połowę lutego ze zmienionymi datami, więc mogę je sobie zmienić -14/+30 dni.
Co ciekawe w systemie można wybrać lot KRK-DXB, ale potem i tak widnieje KTW-DXB - fizycznie loty odbywają się wyłącznie z KTW ?
Czy przyloty są zawsze na DXB ? Bo kiedyś W6 latało na DWC.

W ZEA nastawiam się wyłącznie na Dubaj i Expo.
Czy do wjazdu wystarcza mi test PCR i szczepienie ? Ile wcześniej może być zrobiony test ?
Na samo EXPO wystarcza już tylko certyfikat szczepienia ?

Jak z testem na powrocie ?
Czy taniej będzie zrobić antygen gdzieś w Dubaju, czy na lotnisku w KTW ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#371 PostWysłany: 20 Sty 2022 12:14 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak na połowę lutego to jeszcze nie masz co sobie systematyzować wiedzy, bo może się zmienić ;)
Na ten moment do wjazdu do Dubaju szczepienie + PCR maksymalnie 72h przed wylotem.
Przy powrocie z tego co się orientowałem, to taniej wychodził test już w Polsce + unikasz ryzyka kwarantanny w Dubaju
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#372 PostWysłany: 20 Sty 2022 12:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Chyba od początku pandemii W6 nie lata do DWC, ale do AUH i potem do DXB
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#373 PostWysłany: 20 Sty 2022 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Tomo14 napisał(a):
Czy do wjazdu wystarcza mi test PCR i szczepienie ? Ile wcześniej może być zrobiony test ?
Na samo EXPO wystarcza już tylko certyfikat szczepienia ?


Na EXPO wystarcza szczepienie, lub test.
PS. Jak przyleciałem 31.12 to na lotnisku na przylotach rozdawali darmowe wejściówki na EXPO


Na dzień dzisiejszy PCR max 72h przed odlotem. Chyba najbardziej bieżące informacje sa na anglojęzycznej stronie Emirates https://www.emirates.com/english/help/c ... /tourists/ (ostatnia aktualizacja dziś o 14:25 czasu lokalnego)

Chupacabra napisał(a):
Apkę miałem, ale jej się nie dało zarejestrować. .


W Dubaju w ogóle praktycznie nie przychodzą SMS-y na numery zagraniczne. Próba rejestracji apki - sms nie dochodzi. Próba rejestracji w publicznych sieciach wifi - w 95% sms nie dochodził. Nawet od osoby miejscowej dostaliśmy radę, że w razie jakbyśmy jakimś dziwnym trafem zostali wybrani na test on arrival to podać jego numer telefonu, bo wysyłają smsem wynik i na zagraniczny numer czasem nie dochodzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#374 PostWysłany: 20 Sty 2022 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
trocha napisał(a):
Jak na połowę lutego to jeszcze nie masz co sobie systematyzować wiedzy, bo może się zmienić ;)
Na ten moment do wjazdu do Dubaju szczepienie + PCR maksymalnie 72h przed wylotem.
Przy powrocie z tego co się orientowałem, to taniej wychodził test już w Polsce + unikasz ryzyka kwarantanny w Dubaju
Nie trzeba mieć szczepienia, żeby polecieć do Dubaju. Trzeba mieć test PCR ważny 72h.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#375 PostWysłany: 20 Sty 2022 18:37 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Rzeczywiście, mój błąd, połączyło mi się to z wymaganiami z Abu Dhabi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#376 PostWysłany: 20 Sty 2022 22:01 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
https://www.facebook.com/groups/Dubaj
Całkiem dużo świeżych informacji, choć link nieco komercyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#377 PostWysłany: 22 Sty 2022 09:19 

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 29
Informacja dla podróżujących do Abu Dhabi
https://www.khaleejtimes.com/coronaviru ... -for-entry

According to the new guidelines for tourists, vaccinated individuals must present proof of their full vaccination (double shot) status via their home country’s official vaccination certificate through a mobile app or physical certificate and present a negative PCR test result obtained within the last 14 days, or a negative 48-hour PCR test obtained from tourists’ home country.

Czy to znaczy, ze aby wjechać z Dubaju do AD na polskim teście pcr (z certyfikatem szczepienia) nie może być on starszy niż 48godzin, a 14dni tyczy tylko tych wykonanych w zea?
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#378 PostWysłany: 22 Sty 2022 12:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Chyba nonsens na tej stronie, bo w kolejnym zdaniu jest napisane
Cytuj:
Unvaccinated visitors can enter with a negative PCR test obtained within the last 96 hours.
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#379 PostWysłany: 22 Sty 2022 12:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Visitors odnosi się do rezydentów UAE. Im jest wolno wjechać do Abu Dhabi bez szczepienia, o ile mają test zrobiony (w UAE) nie dawniej niż 96h.

Dla nas istotne są reguły dla tourists czyli 2 dawki szczepienia + test PCR.
Test PCR może być zrobiony w UAE, i wtedy jest ważny 2 tygodnie, lub poza UAE i wtedy jest ważny 48h.


Lifehack jest taki, żeby przylecieć (będąc zaszczepionym, oczywiście) do Dubaju z państwa "z listy", i wtedy po wylądowaniu mamy obowiązkowy darmowy test PCR którego wynik możemy ściągnąć sobie potem ze stronki. I wtedy mamy bez dodatkowych kosztów test PCR z UAE z którym możemy przez 14 dni przedostać się do Abu Dhabi :)


Ostatnio edytowany przez NBE322, 22 Sty 2022 12:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#380 PostWysłany: 22 Sty 2022 12:32 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@NBE322 Pytania dotyczą podróży naziemnej pomiędzy Dubajem a Abu Dhabi.
A z tego co piszą tu: https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel test powinien być wykonany w ZEA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group