Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#341 PostWysłany: 30 Gru 2021 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Co do pierwszego to jest cały temat o przylocie do Polski viewtopic.php?f=15&p=1494298#p1494298 bo domyślam się, że o Polskę pytasz.

Co do drugiego to o ile się nie myle test na 6 dzień jest w Abu Dhabi, w Dubaju nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#342 PostWysłany: 30 Gru 2021 01:35 

Rejestracja: 20 Wrz 2019
Posty: 16
-- 30 Gru 2021 00:15 --

Czy ktoś ma bilety wizzair z DBX-KATO 04.01.2022 23:55, który został odwolany? Stracilem dostęp do konta mailowego, a chciałem sprawdzic ile dni wczesniej odwolali?

Potrzebuje tych danych do złożenia roszczenia w sprawie odszkodowania. Zakupiłem juz powrót innymi liniami.

-- 30 Gru 2021 00:35 --

piterbtm napisał(a):
cccc napisał(a):
w Abu Dhabi mozesz zrobic test za 50AED, taniej niz w Dubaju.


Ale w Dubaju nie trzeba testu na 6.dzień, prawda?


To 100% pewne info? Na stronie ms gov wygląda jakby dotyczyło wszystkich emiratów. Nie napisali tego czytelnie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#343 PostWysłany: 30 Gru 2021 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Stulejoscorbin napisał(a):

To 100% pewne info? Na stronie ms gov wygląda jakby dotyczyło wszystkich emiratów. Nie napisali tego czytelnie..


@Stulejoscorbin, bylem 2x w tym roku i nie napotkalen laboru w Dubaju wykonujacego testy PCR w cenie 50 AED, ani o takim nie slyszalem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#344 PostWysłany: 30 Gru 2021 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
-- 30 Gru 2021 18:33 --

greg1291 napisał(a):
Wypełniałem. 2 dni temu w Dxb nikt tego nie chciał. Nawet testu na covid nie chcieli oglądać. Poland? ok go.
Za to wylot z Ktw - testy sprawdzane dokładnie. Jak ktoś nie ma bagażu nadawanego nie musi iść pokazywać dokumentów. Testy tym sprawdzają dopiero dopiero na bramce.


A sprawdzali również formularz kwarantanny?? https://c.ekstatic.net/ecl/documents/du ... n-form.pdf
W mailu od Wizzair był tylko ten wcześniejszy formularz, a przy odprawie nagle jest informacja, że oprócz tamtego jeszcze ten jest wymagany. Jest w nim mowa o 14-dniowej kwarantannie więc wydaje mi się, że to pewnie jakaś nadgorliwość ze strony W6...

Sprawdzali to też komuś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#345 PostWysłany: 30 Gru 2021 21:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
cccc napisał(a):
Stulejoscorbin napisał(a):

To 100% pewne info? Na stronie ms gov wygląda jakby dotyczyło wszystkich emiratów. Nie napisali tego czytelnie..


@Stulejoscorbin, bylem 2x w tym roku i nie napotkalen laboru w Dubaju wykonujacego testy PCR w cenie 50 AED, ani o takim nie slyszalem.


Nikt o takim nie słyszał, bo takiego nie ma. Test PCR są za 50AED ale tylko w Abu Zabi i to ze zniżką z Wizzair. Jest to najtańsza opcja zrobienia testu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#346 PostWysłany: 30 Gru 2021 21:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Od dziś nowe zasady wjazdu do Abu Dhabi: https://www.mediaoffice.abudhabi/en/abu-dhabi-emergency-crisis-and-disasters-committee/entry-procedures-to-abu-dhabi/
Wjechałem tu 29. 12. I była tylko kontrola "skanerem" na granicy. Dziś przypadkiem się dowiedziałem, że takowe zmiany następują.
Realia są takie, że ich aplikacji nie da się uruchomić bez lokalnego numeru telefonu, a już będąc na miejscu, z lokalną kartą SIM, też się tego nie da odpalić. Wszyscy autochtoni o tym wiedzą i permanentnie trzeba pokazywać certyfikat szczepienia oraz PCR'a. Jest to dość upierdliwe i monotonne. W hotelu trzeba pokazać przy wejściu na basen jak i przed śniadaniem. Za każdym razem. Chyba jedyne miejsca gdzie tego nie kontrolują to fast foody.
Po Dubaju, jest to szokowa zmiana.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#347 PostWysłany: 30 Gru 2021 22:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@Chupacabra jaki jest problem z odpaleniem tej appki będąc już na miejscu i mając lokalny numer telefonu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#348 PostWysłany: 30 Gru 2021 22:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
piterbtm napisał(a):
-- 30 Gru 2021 18:33 --

greg1291 napisał(a):
Wypełniałem. 2 dni temu w Dxb nikt tego nie chciał. Nawet testu na covid nie chcieli oglądać. Poland? ok go.
Za to wylot z Ktw - testy sprawdzane dokładnie. Jak ktoś nie ma bagażu nadawanego nie musi iść pokazywać dokumentów. Testy tym sprawdzają dopiero dopiero na bramce.


A sprawdzali również formularz kwarantanny?? https://c.ekstatic.net/ecl/documents/du ... n-form.pdf
W mailu od Wizzair był tylko ten wcześniejszy formularz, a przy odprawie nagle jest informacja, że oprócz tamtego jeszcze ten jest wymagany. Jest w nim mowa o 14-dniowej kwarantannie więc wydaje mi się, że to pewnie jakaś nadgorliwość ze strony W6...

Sprawdzali to też komuś?


Nie widziałem nawet tego formularza. Tylko paszport na granicy, skanowanie bagażu (wszystko jak dawniej) a dalej kontrola niby sanitarna, a tam tylko interesują ich PCR , a bardziej kraj z jakiego przylatujesz, bo to wiąże się pewnie z odesłaniem do stanowisk testowych które są tuz obok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#349 PostWysłany: 30 Gru 2021 22:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@NBE322 Po odpaleniu na miejscu, przechodzi na wersję dla rezydentów (chociaż do wyboru jest "visitor" lub "resident"). Dalej masz do wyboru na jakiej podstawie znajdujesz się w UAE - pomimo wcześniejszego wyboru opcji "visitor". I tu są kolejne dwie opcje: wiza lub rezydencja, gdzie po wybraniu "wizy" musisz podawać dane, które są ewidentnie dla ludzi z wizami pracowniczymi lub innym.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#350 PostWysłany: 01 Sty 2022 13:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Dopiszę jeszcze to, że wydaje mi się, że problem z odpaleniem apki - na miejscu leży, w moim przypadku w fakcie przybycia drogą lądową z Dubaju. Ewidentnie nie ma możliwości wypełnienia danych, które chyba są na pieczątce wbitej do paszportu po przylocie do Abu Dhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#351 PostWysłany: 04 Sty 2022 23:15 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Ja wróciłem z Emiratów 31.12 (byłem w terminie 24.12-31.12, wylot z KTW) i mogę potwierdzić takie info (z autopsji):

- jeśli chodzi o przylot do Dubaju to te formularze do wypełnienia, które podsyła WizzAir lub które można znaleźć na innych stronkach nikt nie sprawdza. Sprawdzają tylko i wyłącznie test PCR - mi sprawdzali już po kontroli paszportowej na wyjściu z odbioru bagażu bodajże

- W Dubaju nigdzie więcej nie sprawdzają testu ani innych dokumentów. Jedynie noszenie maseczki jest obowiązkowe - przede wszystkim w transporcie publicznym i zamkniętych pomieszczeniach.

- Przejazd Dubaj - Abu Dhabi (26.12) : jechałem busem E101.. na granicy tylko wszedł policjant i skanował ludzi (bez wychodzenia z busa) [przy czym to jak ten skaner działa to jest dla mnie czarna magia bo Pan policjant robił to telefonem komórkowym]. Żadnych innych dokumentów (nawet testu/szczepienia) nam wtedy nie sprawdzili

- Abu Dhabi - Abu Dhabi rzeczywiście bardziej restrykcyjne od Dubaju. Sprawdzają aplikację lub szczepienie+test nie starszy niż 14dni np na wejściu do centrów handlowych i hotelu (hotelu tylko raz przy meldowaniu_. W restauracjach przez 5 dni nie zdarzyło się żeby ktoś chciał to sprawdzać ale głównie stołowaliśmy się w fast foodach.

- Powrót Abu Dhabi - Dubaj - również busem E101 - bez żadych problemów i sprawdzania

- Wylot z Dubaju do Polski - 0 problemów, nic nie sprawdzali. Dopiero w PL robiliśmy test na lotnisku i sprawdzali szczepienie na granicy. Formularza lokalizacji pasażera nikt nie sprawdzał.

[offtopic: jeśli chodzi o Busa E101 z Dubaju do Abu Dhabi i spowrotem to nie wiem czy trafiłem na taki termin czy jak ale i w jedną i w drugą stronę była taka kolejka, że pojechaliśmy dopiero 3 busem od momentu pojawienia się na przystanku - a bus jeździ co 30min więc 1,5h stania i czekania]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#352 PostWysłany: 09 Sty 2022 02:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
nie wiem czy bylo, ale UAE od tego roku zmienil dni pracujace i weekend to teraz Sb-Nd

https://edition.cnn.com/2021/12/07/busi ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#353 PostWysłany: 09 Sty 2022 09:22 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
A czy ZEA zaostrza zasady wjazdu, czy zostaje przy tescie PCR? Pytam bo mi gdzies mignelo ze ma sie cos zmienic od polowy stycznia ale pozniej juz nie moglam tego znalezc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#354 PostWysłany: 09 Sty 2022 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Dubai nie, ale Abu Dhabi tak od 1.01.2022.

Tutaj szczegóły: https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-t ... afe-travel
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#355 PostWysłany: 13 Sty 2022 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Czy obecnie możliwy jest tranzyt bez testu na lotnisku w Abu Dhabi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#356 PostWysłany: 14 Sty 2022 00:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@Legion1 W Abu Dhabi jest potrzebny test PCR zrobiony <48h, przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#357 PostWysłany: 18 Sty 2022 13:06 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
W Abu Dhabi od dzisiaj trzeba być po trzeciej dawce żeby utrzymać zielony status w appce (i móc gdziekolwiek wejść)
Można się spodziewać(?) że od turystów będą oczekiwali tego samego.

https://twitter.com/AlHosnApp/status/14 ... 4450977793

Edit: uściślenie: po przejrzeniu komentarzy na twitterze wygląda na to że aby mieć zielony status w appce ostatnie szczepienie (niezależnie od numeru dawki) nie mogło być dawniej niż 6 miesięcy temu.

W Dubaju bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#358 PostWysłany: 18 Sty 2022 14:01 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Wiadomo czy jest jakiś minimalny czas od boostera po którym staje się akceptowalny? Czy od razu po podaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#359 PostWysłany: 18 Sty 2022 14:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Nie udało mi się znaleźć tego info nigdzie w internecie, ale mój znajomy (rezydent ZEA) dostał status w aplikacji od razu po boosterowym szczepieniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#360 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:37 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czy jak wjezdza sie do Abu Dhabi lądem z Dubaju to tez trzeba prezentowac test <48h od wjazdu do tego sultanatu? czy wystarczy aktualne szczepienie /tzn ostatnia dawka ponizej 6 mcy/?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group