Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#261 PostWysłany: 30 Lis 2021 08:36 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Witam.
Ja wybieram się do ZEA w okresie świątecznym.
Ląduję w Dubaju ale tam chcę spędzić tylko 2 dni a potem 4-5 dni w Abu Dhabi.
Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć jak wygląda te sprawdzanie testu/ szczepionki na wjeździe do Abu Dhabi?
Jako przylatujący z Polski teoretycznie nie będę miał robionego testu na lotnisku więc jedynym testem jaki będę miał test robiony przed wylotem, który w trakcie jechania do Abu będzie już miał powyżej 72h. Pytanie czy ten test + cenrtyfikat szczepienia (3 dawka) będzie dla nich wystarczający? Czy będę musiał zrobić dodatkowy test w Dubaju mimo wszystko? Może ktoś już miał taką sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#262 PostWysłany: 30 Lis 2021 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
zielak666 napisał(a):
Witam.
Ja wybieram się do ZEA w okresie świątecznym.


Do Swiat sie jeszcze moze zmienic. ;)
Jako zaszczepiony i PL nadal na zielonej liscie to na chwile obecna do Abu Dhabi potrzebujesz PCR nie starszy niz 72h.
Btw szczepienia staja sie powoli mniej wazne, a zaczynaja krolowac testy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 30 Lis 2021 20:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#263 PostWysłany: 30 Lis 2021 20:48 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
No nic nowego nie napisałeś. Wiem, że się może zmienić. I wiem, że na tą chwilę potrzebuję.

Pytam jak to wygląda w rzeczywistości w związku z tym, że ktoś wyżej pisał że jechał z Dubaju do Abu Dhabi z testem robionym na przylocie kilka dni wcześniej (czyli już po tych 72h) i że udało mu się przejechać tą kontrolę.
I dlatego pytam czy ktoś ostatnio nie przejeżdżał z Dubaju do Abu z takim samym problemem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#264 PostWysłany: 01 Gru 2021 11:16 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
cccc napisał(a):
zielak666 napisał(a):
Witam.
Ja wybieram się do ZEA w okresie świątecznym.


Do Swiat sie jeszcze moze zmienic. ;)
Jako zaszczepiony i PL nadal na zielonej liscie to na chwile obecna do Abu Dhabi potrzebujesz PCR nie starszy niz 72h.
Btw szczepienia staja sie powoli mniej wazne, a zaczynaja krolowac testy.


Nie do konca masz racje - przy ladowaniu nalezy miec test nie starszy niz 48h + jest test na przylocie.

Jezeli jest sie zaszczepionym nalezy miec test co 30 dni i (idealnie) korzystac z aplikacji Hosan ktora ma status zielony lub czerwony.
My nie mielismy tej aplikacji i wszedzie gdzie wchodzilismy wystarczylo pokazac test zrobiony w PL (nie starszy niz 30 dni) + certyfikat szczepienia.
Od turystów nie jest wymagana aplikacja, a przynajmniej w naszym przypadlku nie byla. W Dubaju jest z tym jeszcze wiekszy luz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#265 PostWysłany: 01 Gru 2021 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kroy napisał(a):

przy ladowaniu nalezy miec test nie starszy niz 48h + jest test na przylocie.

O ile mi wiadomo, od 05. wrzesnia do Abu Dhabi z zielonej listy obowiazuje test nie starszy niz 48h dla nie zaszczepionych, a dla zaszczepionych 72h. ;)

Btw w Dubaju rzeczywiscie wiekszy luz, tak bylo i jest nadal.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#266 PostWysłany: 01 Gru 2021 12:07 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Tutaj reguly ze strony Abu Dhabi:

https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-t ... afe-travel

-Take a PCR test within 48 hours of departure from origin destination and only fly if the test result is negative

Jest również napisane, że należy czekac na lotnisku o wynik ale u nas powiedzieli, że możemy opuścic lotnisko (nie mam pojecia czy to ma zwiazek z faktem ze samolot mial wyladowac w Dubaju)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 03 Gru 2021 00:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#267 PostWysłany: 01 Gru 2021 12:34 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
No tak. Tylko, że te wymagania, które podajecie to wydaje mi się, że są dla przylatujących bezpośrednio do Abu Dhabi.

Natomiast ja pytam o sytuację gdzie ląduję w Dubaju mając zrobiony test w Polsce np 48h przed wylotem.. zostaję wpuszczony do Emiratów teoretycznie bez testu na lotnisku jako, że zielona lista... następnie przebywam w Dubaju 2 dni i po dwóch dniach chcę się udać do Abu Dhabi.

No i tutaj się pojawia pytanie czy rzeczywiście na tej kontroli na wjeździe do Abu Dhabi będą wymagali tego testu max. 48/72h czy będzie wystarczające to co napisał @kroy
czyli:
"Jezeli jest sie zaszczepionym nalezy miec test co 30 dni i (idealnie) korzystac z aplikacji Hosan ktora ma status zielony lub czerwony.
My nie mielismy tej aplikacji i wszedzie gdzie wchodzilismy wystarczylo pokazac test zrobiony w PL (nie starszy niz 30 dni) + certyfikat szczepienia."

Jeżeli będziemy mieli test wykonywany na lotnisku w Dubaju po przylocie to mój problem się rozwiąże sam - bo będę miał test sprzed 48h.. czyli wsystko ok. Natomiast jeżeli rzeczywiście będą sprawdzać test ważny przez 48h to wtedy moją jedyną opcją jest zrobienie testu na miejscu w Dubaju po przylocie na własny koszt, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#268 PostWysłany: 01 Gru 2021 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tu masz dokladna informacje ze strony Emirates:

Travelling from Dubai to Abu Dhabi.

Effective 19 September 2021, fully vaccinated UAE citizens, residents and tourists, as documented on the Al Hosn App, will no longer be required to test for COVID‑19 at the border before entering Abu Dhabi. To be considered fully vaccinated, you must have received two doses of the same vaccine at least 28 days before departure.
Please note that although people entering Abu Dhabi from Dubai no longer need to show a test result, you will still be required to have a 'green status' on the Al Hosn app to enter many public places. People who are fully vaccinated against coronavirus remain green as long as they have a COVID 19 PCR test once every 30 days. People who are unvaccinated must be tested every three days to remain green.

https://www.emirates.com/ch/english/hel ... /tourists/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#269 PostWysłany: 01 Gru 2021 21:16 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Dzięki. Myślę, że to w pełni odpowiada na moje pytanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#270 PostWysłany: 01 Gru 2021 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ciesze sie, ze moglem pomoc i pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#271 PostWysłany: 04 Gru 2021 18:50 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Cześć.
Czy ktoś ostatnio testował się w Dubaju? Chodzi mi w szczególności o czas oczekiwania na wynik.
Planuję trzydniowy wypad stamtąd do Omanu i każda godzina będzie ważna by zmieścić się w 72-godzinnych widełkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#272 PostWysłany: 05 Gru 2021 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Laczek Feluś napisał(a):
Chodzi mi w szczególności o czas oczekiwania na wynik.


@Laczek Feluś niektore hotele oferuja taki serwis i mozna zamowic sobie dowolny termin w recepcji. :)

Anantara The Palm Dubai Resort

PCR test 24hrs result – 160AED PP
Express PCR 12hrs result – 360AED PP
Premium PCR 8hrs result – 560AED PP
Urgent PCR 5hrs result – 860AED PP
VIP PCR 2.5hrs result – 1560AED PP

Poza tym w Deira sa kliniki, ktore oferuja urgent PCR w 12h za 249 AED.

https://amer247.com/pcr-test-dubai/

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#273 PostWysłany: 06 Gru 2021 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Jak w końcu jest z dziećmi poniżej 12 roku życia - trzeba robić test lecąc do Dubaju?

Na https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/travelling-amid-covid-19/travelling-to-the-uae czytam, że:

Exemptions for the COVID‑19 PCR test
The following people are exempt from getting a COVID-19 test at the departure airport, but have to undergo a test on arrival in Dubai:
...
children below 12 years old

Polska jest o ile dobrze rozumiem wyłączona z testów na lotnisku więc wychodzi na to, że dzieci wjeżdżają bez testu przed wylotem i bez testu na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#274 PostWysłany: 06 Gru 2021 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@m_budka dokladnie tak jak napisane, dla dzieci ponizej 12 lat testy nie sa wymagane.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka lubi ten post.
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#275 PostWysłany: 06 Gru 2021 19:47 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
@cccc
Dzięki za wytyczne w sprawie testów.
Szczerze mówiąc, trochę mi kopara opadła jeśli chodzi o ceny. Czytałem o testach za 50 AED i takich będę szukał, bo przy całej rodzinie to jednak jakieś koszty są :-/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#276 PostWysłany: 06 Gru 2021 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Laczek Feluś nie ma sprawy, z tego co pisales to chcialbys miec wynik jak najszybciej, ale Ty potrzebujesz PCR czy Antigen?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 07 Gru 2021 16:26, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#277 PostWysłany: 06 Gru 2021 20:46 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
@cccc Na 100% są takie w Abu Zabi, 50 AED gdy lecisz Wizzair.
@Laczek Feluś Ja w Dubaju w Adam Vital Hospital robiłem 120AED.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#278 PostWysłany: 08 Gru 2021 07:32 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Chcę polecieć do Dubaju na 2-3 dni. Czy ktoś potwierdzi, że dla zaszczepionych nadal PCR 72h przed wylotem, na miejscu brak kwarantanny i testów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#279 PostWysłany: 08 Gru 2021 09:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Brak
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#280 PostWysłany: 08 Gru 2021 21:09 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Hmmm... w związku z nowym wymysłem naszego rządu pt. "Test przed przylotem do Polski nawet dla zaszczepionych ważny 24h" mam małą zagwozdkę:

Wylot z powrotem do kraju mam ok. godz. 18.
Ale kilka dni wcześniej planuję spędzić w Abu Dhabi i tego samego dnia rano co lot wyjechać z Abu Dhabi do Dubaju i na lotnisko.
No i teraz pytanie - czy jest mi ktoś w stanie doradzić jak to rozegrać logistycznie żeby zrobić ten test?
Jakby ten test miał być ważny 72h a nie 24h to nie ma problemu - robię 1-2 dni wcześniej w Abu Dhabi test, odbieram wynik i spokojnie jadę w dzień wylotu na lotnisko.

Natomiast przez to, że to jest 24h to nie wiem jak to rozegrać... Bo jak zrobię test wieczorem w Abu Dhabi dnia poprzedzającego wylot [dajmy na to ten PCR-12h oczekiwania] to pytanie czy wynik muszę odebrać osobiście jeszcze w Abu Dhabi czy dostanę wynik na maila i mogę się spokojnie rano spakować i pojechać do Dubaju i oczekiwać na wynik na maila?
No i druga sytuacja [to może być głupie pytanie ;) ] - jeżeli muszę wynik odebrać osobiście to pytanie czy ktoś miał tak że robił wieczorem taki test [PCR 12h] i czy te 12h znaczy wtedy że dostanę wynik do 12h pomimo tego, że jest noc czy będzie to 12h "roboczych". Czyli: czy np. robiąc test o 19 dostanę wynik do 7 rano dnia następnego?

Swoją drogą to jest gdzieś napisane, że ten test na powrót do Polski to ma być PCR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group