Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ZEA post-covid
#1 PostWysłany: 19 Lip 2020 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Cześć,
Jak wyglada sytuacja z lądowaniem w Abu Dhabi?







.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Lip 2020 12:28 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Też chciałbym wiedzieć, bo planuję lot w sierpniu. Podobno 14 dniowa kwarantanna, zakaz poruszania się bez permitu, testy - tak przeczytałem na gov Abu Dhabi :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lip 2020 13:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lip 2020 20:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
-- 19 Lip 2020 20:17 --

sanchopan napisał(a):
Potwierdzam: nawet campingi dalej kosztują niebotyczne 4-cyfrowe kwoty za tydzień w domu w dobrym miejscu.
...a w ogóle ktoś jeździ teraz do ZEA? Pytam, bo Wizz ma loty za grosze z BUD, ale czy to w ogóle wykonalne w praktyce?


Wykonalne jak najbardziej. Cena niska bo po przylocie trzeba zrobić testy lub przed wylotem. Tyle tylko że ta informacja jest tylko w odniesieniu do Dubaju. Czy w Abu Dhabi trzeba już informacji brak.

-- 19 Lip 2020 20:21 --

DziadekJanusz napisał(a):
Mnie nie dziwi. ZEA to nie UE, jeżdżą tam tylko odważni. W Hiszpanii masz EKUZ i w razie czego opiekę na porównywalnym poziomie, niż w innych krajach. Oni chyba myślą i nie zależy im na gościach, dla których ważna jest cena. Chcą zarobić, a nie za wszelką cenę wynająć. .


Poziom opieki zdrowotnej nie jest niższy w ZEA niż w Hiszpanii, a przynajmniej w Dubaju czy Abu Dhabi. Fakt trzeba dokupić ubezpieczenie, ale nie są one drogie, ale też poziom zakażeń jest zdecydowanie niższy niż w UE. Ciekawe jakie będą ceny w kolejnych miesiącach w ZEA, ale sieci hotelowe wykazują tam znacznie większą elastyczność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lip 2020 20:49 

Rejestracja: 24 Maj 2020
Posty: 2
Czy ktoś się orientuje jak jest w przypadku 21-godzinnej przesiadki w Dubaju lecąc liniami Emirates?Czy jest wtedy też potrzebny test na COVID (ta dłuższa przerwa jest przy locie powrotnym, więc ciężko by było technicznie wykonać test w ciągu ostatnich dni) i czy jest w ogóle szansa na wyjście na miasto w ramach "przerwy w podróży", jaka normalnie obowiązuje przy takiej dłuższej przerwie między lotami? Jaka może być cena takiego testu wykonanego na lotnisku w Dubaju? I jaki czas oczekiwania na wynik? Może ktoś się orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#5 PostWysłany: 19 Lip 2020 22:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Generalnie wygląda, że podstawą wjazdu jest test na COVID-19 Polymerase Chain Reaction (PCR). Bez tego trzeba przejść test w ZEA na lotnisku i czekać do 4 dni na wynik w odosobnieniu. Gorsze jednak, że by wylecieć z Abu Dhabi będąc w innym Emiracie też trzeba mieć test wiec wycieczka robi się droga jeżeli zamierzamy się wybrać do Dubaju a potem wracać z Abu Dhabi.

COVID-19 test required to enter Abu Dhabi

If you are travelling from another emirate to reach Abu Dhabi airport, you must present a negative COVID-19 test before you will be permitted to enter Abu Dhabi. The test must be valid within 48 hours. Taxis are in operation between Dubai and Abu Dhabi airport.
Arrival of tourists in Dubai
Dubai Government announced that from 7 July 2020, it would allow visitors and tourists from overseas to enter Dubai. The decision will be supported by protocols and preventive measures aimed at safeguarding the health and well-being of all passengers. Entry requirements for tourists coming in through Dubai airports include:

meeting all requirements for entry into the UAE
downloading the COVID-19 DXB app available on App Store and Google Play and registering their details on it
filling the ‘Health Declaration’ form before embarking
ensuring they have a valid health insurance
doing a Polymerase Chain Reaction (PCR) test for COVID-19 in the last four days (96 hours before departure)
showing a proof of not being infected with the virus on arrival at Dubai airports; if they cannot provide proof, they will undergo a PCR test at the airport.


The airline has the right to refuse boarding at the airport of departure if travellers display any COVID-19 symptoms.

Transiting through the UAE’s airports
In June 2020, the UAE government opened its airports for connecting flights. According to a safety decision (PDF, 1 MB) issued on 3 June 2020 by General Civil Aviation Authority (GCAA), a flight carrying passengers is not permitted unless the passengers are in transit through the UAE or transfer from the UAE. The passengers must be carried by an air operator approved by GCAA in accordance with public health measures titled ‘Protocol for transit and transfer operations in UAE airports’ endorsed by National Emergency Crisis and Disaster Management Authority (NCEMA).



Read more COVID-19 updates relating to the UAE’s aviation industry and personnel.



Check up-to-date flight restrictions around the world via the website of IATA Travel Centre.



Follow the Self-Quarantine Guidelines after arriving into the UAE (NCEMA).

Updated on 29 Jun 2020



All arrivals will be subject to thermal screenings. If a traveller is suspected to have COVID-19 symptoms, Dubai airports have the right to re-test to ensure the tourist is free of the virus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lip 2020 15:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Wrócę do tematu Abu Dhabi. Bo Wizz niby lata faktycznie fizycznie, ale...
Z tego co wyczytałem na stronach ambasady oraz rządowych (na tyle na ile znalazłem), to wygląda sytuacja w ten sposób, że - owszem - lecieć można, ale na miejscu chcą wyniku testu i kierują niezależnie(!) od wyniku testu do 14-dniowej kwarantanny. I jakby na dzień dzisiejszy jest to jednoznaczne. Ale...
Czy ktoś ma jakieś info dot. okresu na jaki jest ważne - coś na wzór polskich rozporządzeń "2-tygodniówek" ? Bo zastanawiam się nad wrześniem, ale...

Wiem, wiem - żaden Rabin itd. itp. :lol: :mrgreen:

P.S. Dzięki za przeniesienie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#7 PostWysłany: 26 Lip 2020 16:01 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 7
Za około miesiąc planuję lot do Polski z Azji z międzylądowaniem w DXB właśnie. Na przesiadkę mam 4 i pół godziny, ale dodatkowo muszę przejść z terminalu 2 na 3. Oba loty lecę flydubai.
1) Czy to wystarczająco dużo czasu?
2) Zwłaszcza biorąc pod uwage obecną sytuację - czy częściej zdarzać się mogą obsuwy itd.?
3) Słyszałem też że swego czasu były darmowe taksówki do poruszania się między terminalami, ale że chyba to było tylko dla terminalu 3.

4) Dodatkowo mam parę niejasności z informacjami zawartymi w różnych miejscach, czy to na stronie flydubai czy gdzieś indziej i np. w oficialnych dokumentach można wyczytać, że potrzebne jest ubezpieczenie ważne w ZEA. Skąd mam wiedzieć czy mam takie?
5) Wymagany jest test CRP max 4 dni temu, ale nie jest dokreślone czy chodzi o 4 dni od otrzymania wyniku czy zrobienia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#8 PostWysłany: 26 Lip 2020 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
1) w normalnej sytuacji 4 h to aż nadto,
2) w tej teraz to nie wiem, ciężko zgadywać,
3) pierwsze słyszę, żeby były darmowe taksówki,
4) ale specjalnie na okoliczność COVID19? Jeśli nie, to nikt o żadne ubezpieczenie nie pyta,
5) praktyka jest taka, że okres liczy się od daty wykonania testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#9 PostWysłany: 27 Lip 2020 04:14 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 7
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
2) w tej teraz to nie wiem, ciężko zgadywać

Tak, dlatego czekam na odpowiedź kogoś, kto miał doświadczenie latania w tym okresie, żeby nie zgadywać właśnie ;)
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
3) pierwsze słyszę, żeby były darmowe taksówki,

https://onemileatatime.com/dubai-airport-taxi/
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
4) ale specjalnie na okoliczność COVID19? Jeśli nie, to nikt o żadne ubezpieczenie nie pyta,

Ze strony flydubai napisał(a):
Documents required on arrival in Dubai
All passengers travelling to Dubai must:

Print and complete a health declaration form stating you are fit to travel and have health insurance valid in the UAE. This form needs to be handed over when checking in for any flight to Dubai.


Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
5) praktyka jest taka, że okres liczy się od daty wykonania testu.

I praktyka pokazuje też że czasem na wyniki testu można czekać >3 dni i wtedy w między lądowaniu to może być więcej jak 96h i wtedy mogą być kłopoty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#10 PostWysłany: 27 Lip 2020 10:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A tak swoją drogą - ciekawe czy sprawdzają tylko (co wynikałoby z cytatu) fakt posiadania ub. zdrow. w ZEA czy ub. zdrow. z funkcją ochrony przed Covid-19 ? Bo tego normalnie nie ma, czasem można dopłacić ale tylko extra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#11 PostWysłany: 27 Lip 2020 19:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Od sierpnia wymagany negatywny test nawet w przypadku tranzytu przez Dubaj:

https://loyaltylobby.com/2020/07/27/dub ... -airlines/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#12 PostWysłany: 04 Sie 2020 17:32 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Czy wiadomo już coś więcej na temat wjazdu do Dubaju? Lecę 2 września do Abu Dhabi. Powrót 9 września także z Abu dhabi. Czy jak przedstawię na lotnisku po wyładowaniu w Abu Dhabi negatywny test na COVID to będę mógł normalnie pojechać samochodem do Dubaju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#13 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:27 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
Widzę, że nikt nie ma zielonego pojęcia także napiszę co udało się ustalić.
Polskich laboratoriów nie ma na liście akredytowanej przez rząd ZEA jako tych z których akceptuje się wyniki testów na COVID. Jednak najnowsza informacja jest taka, że jeśli nie ma na liście Twojego Państwa to możesz przedstawić wynik z dowolnego laboratorium akredytowanego przez Nasz rząd.
Poniżej artykuł.

https://www.khaleejtimes.com/uae/dubai/now-fly-to-uae-with-pcr-results-from-any-approved-labs-in-your-country?fbclid=IwAR0Xd9k32S1nDG96QpnOJDQfE16e0hndHNJo2-Yl1e61R2ssJakovt6SZAg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#14 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
IMHO kraje które wpuszczają, ale wymagają testu, powinny robić to same na lotnisku albo bezpłatnie albo za symboliczną opłatą.
Bo jak ma zrobić test, kto np. ma wylot w poniedziałek, już nie mówiąc o dużych pieniądzach, jeśli rodzina większa...?

Jeśli krajowi zależy na turystach, bo "kasa" to też powinny partycypować w tychże. Przykład to bodajże Turcja, gdzie można podobno zrobić test na lotnisku za kilkadziesiąt PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#15 PostWysłany: 05 Sie 2020 17:30 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
A orientuje się ktoś gdzie w PL zrobie test na COVID? Bo na stronie NFZ jest lista punktów ale ona jest tylko dla osoba na kwarantannie. Gdzie mam się udać jak chce sobie zdobić test przed wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#16 PostWysłany: 05 Sie 2020 18:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
wierciu napisał(a):
Widzę, że nikt nie ma zielonego pojęcia


Wiesz, że artykuł który wkleiłeś odnosi się do wymogów dla rezydentów ZEA?

Wiesz, że pytałeś się o przekraczanie granicy pomiędzy emiratami Abu Dhabi i Dubaju, a na tą chwilę nie ma nawet możliwości przekroczenia granicy ZEA w celach turystycznych w Abu Dhabi?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#17 PostWysłany: 06 Sie 2020 08:08 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
NBE322 napisał(a):

Wiesz, że artykuł który wkleiłeś odnosi się do wymogów dla rezydentów ZEA?




Wiem, że angielski czasem sprawia problemy i że nie każdy musi go rozumieć ale w takim wypadku jak nie masz zielonego pojęcia to nie pisz.
residents, visit visa holders and tourists must carry a PCR-negative test - gdzie tu masz napisane, że TYLKO I WYŁĄCZNIE REZYDENCI?

Wiem, że słowo tourists brzmi trochę inaczej niż nasze polskie turysta ale jednak po skończeniu podstawówki można się domyśleć, że chodzi o to samo słowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#18 PostWysłany: 09 Sie 2020 03:34 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 7
Znalazłem po części rozwiązanie problemu wymaganego ubezpieczenia ważnego w ZEA(choć nadal nie mam potwierdzenia czy na tranzyty jest ono potrzebne).
Emiraty za darmo do każdego lotu dają darmowe ubezpieczenie "covidowe".
Cytuj:
Bezpłatne globalne ubezpieczenie w związku z COVID-19
Wybierz pierwsze na świecie linie lotnicze, które zapewniają Ci bezpłatne globalne ubezpieczenie obejmujące wydatki zdrowotne związane z COVID-19 i koszty kwarantanny.


Zachowaj spokój ducha
Bezpieczeństwo pasażerów na każdym etapie podróży to nasz priorytet. Jeśli otrzymasz dodatni wynik testu na COVID-19 podczas podróży, będąc daleko od domu, pokryjemy wydatki związane ze zdrowiem wynoszące do 150 000 EUR oraz koszty kwarantanny wynoszące do 100 EUR na dzień przez 14 dni – zupełnie bezpłatnie.

Zarezerwuj loty na stronie emirates.com, za pośrednictwem naszych Centrów Obsługi Klienta, biur sprzedaży lub w biurze podróży, a automatycznie otrzymasz bezpłatne globalne ubezpieczenie podróżne* obejmujące koszty związane z COVID-19. Ubezpieczenie jest ważne przez 31 dni od momentu zrealizowania pierwszego lotu i obowiązuje nawet w przypadku dalszej podróży do kolejnego miasta.


Nadal jednak nie mam odp., Co jeśli ta ich okropna aplikacja która jest wymagana, nie działa mi na telefonie albo wgl. nie mam smartfona.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#19 PostWysłany: 21 Sie 2020 12:29 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Witam,
Czy już jest ktoś w stanie potwierdzić czy:

1) Test wymazowy w Polsce (zrobiony 3 dni przed wylotem) zwalnia z obowiązku kwarantanny przy lądowaniu w Abu Dhabi?
2) Czy po wylądowaniu i wylocie z Abu Dhabi jest możliwość odwiedzenia Dubaju (1-2 dni) przy transporcie busem/wypożyczonym autem? Czy ewentualnie pomiędzy Emiratami jest zakaz lub wiąże się to z dodatkowym testem/kwarantanną?

Mam wylot 29.09 i generalnie sam test może i jest drogi ale jestem w stanie to ogarnąć... Natomiast jeżeli tak czy siak będę musiał cały tydzień siedzieć w Abu Dhabi i nie będę mógł odwiedzić Dubaju to już mnie ta wycieczka dużo mniej interesuje i wtedy szkoda mi tej kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#20 PostWysłany: 21 Sie 2020 12:44 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Z tego co wcześniej cytowałem przy przejazdach między emiratami wymagany też jest test. Czyli na powrocie z Dubaju do Abu Dhabi będą wymagali nowego. Sporo kasy na te testy. Chyba już lepiej zaplanować pobyt w samym Abu Dhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group