Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Gru 2019 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ja poleciałem ze Stambułu do Sirnak za ok. 40$, ale kupowałem tylko kilka dni wcześniej.
Lotnisko Sirnak jest tak naprawdę niedaleko Cizre. Czekają busy za 10 lirów do centrum. Wysiadłem na głównym rondzie i poszedłem 1km na dworzec, ale potem z powrotem musiałem pojechać na to rondo na busa. Uwaga, bo bus nie ma oznaczeń i trzeba pytać. Jedzie do Zakho (30 lirów). Mój odjeżdżał o 16. Ponoć jest autobus do Erbilu przez Duhok o 18 z głównego dworca za 80 lirów.
Jako, że jest tylko jedno przejście graniczne to ruch jest masakryczny - szczególnie tirów, które chyba czekają ze 2 dni. Na mój paszport zrobili oczy, ale poszli po jakąś kartkę i potwierdzili, że nie trzeba wizy. Formalności graniczne zajęły 1.5h.
Zaraz za granicą bus zakończył jazdę, mimo, że do Zakho było jeszcze 10 km. Wsadzili mnie w taksówkę za 4$ i dojechałem do centrum miasta.

Pierwsze wrażenia rewelacja, chillout i przyjemny bliskowschodni klimat. Jutro jadę do Duhok i potem Erbil. Napiszę relację jak wrócę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Gru 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wracałem autobusem Erbil-Diyarbakir firmą Cizre Nuh. Cena 25$ za przejazd do Merdin (100 km przed Diyarbakir). Spędziłem 12h w autobusie, z czego 4.5h na granicy (3.5 na irackiej i 1h na tureckiej). Miałem jeszcze wywiad po stronie tureckiej w stylu "po co turysta pojechał do Iraku i czy jestem dziennikarzem".
Nie wiedzieć czemu autobus tyle stał w kilku miejscach bo kolejki jakiejś wielkiej nie było (przejście jest przeogromne). Do tego doszły kontrole już w Turcji, bo przecież autobus z Iraku, a z Kurdami się nie lubią.
Mój odjechał o 8:15. Jeździ jeszcze kilka firm (np. Can Dyarbakir), więc na pewno da się coś złapać. Polecam rozważyć samolot do/z Erbil. Ponoć lata nie tylko do Stambułu, ale i chyba do Gaziantep.
Przejeżdżałem obok lotniska w Erbil, na kilka km przed już są dokładne kontrole samochodów, więc też warto mieć zapas.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group