Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Sty 2018 01:51 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ktoś może potwierdzić gdzie dokładnie jest wypożyczalnia Eldan w Eilacie?
Adres mają 140 Shalom Center ale google nie jest tu dokładne.
Na stronie mają jakiś punkt wbity w rondo zaraz naprzeciwko terminalu w tym lotnisku Eilat.

Google street view tak jakby pokazuje troche aut z wypozyczalni w tym rejonie. Ktoś może potwierdzić, że to tam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:22 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 7
Nam udało się wynająć samochód na 2 dni bez limitu kilometrów w AVISie przez amerykańską expedię za 68$ (w tym 38$ za podstawowe ubezpieczenie płatne na miejscu). Przy oddaniu samochodu pracownik był lekko zaskoczony brakiem limitu i nawet konsultował się telefonicznie w tej sprawie z przełożonymi w Tel Avivie, ale został zapewniony, że wszystko jest w porządku.
Niestety trzeba się liczyć z blokadą ponad 2000zł, którą AVIS trzyma niemalże 30 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 19 Sty 2018 17:50 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 37
Drodzy podróżnicy,

po własnych doświadczeniach chciałbym Wam odradzić wynajem auta w Sixt Izrael, a już na pewno w biurze w Eilacie (hotel-c) na przeciwko stacji benzynowej i lotniska.

Z mojej karty kredytowej został pobrany depozyt dwukrotnie.
2x 800 USD (1600 USD), mimo iż powinni pobrać tylko jeden raz. Po oddaniu auta zapytałem w biurze dlaczego pobrano go dwa razy, na co uzyskałem odpowiedz, że u nich widnieje tylko jedna transakcja na 800 USD. Na nic zdało się im pokazywanie wyciągu z banku na telefonie. Sytuacja miała miejsce w piątek około 12, więc biuro było zaraz zamknięte bo szabat...

Na infolinii krajowej czy to polskiej czy izraelskiej też nic nie załatwicie bo... szabat. W moim banku dowiedziałem się, że muszę odczekać tydzień po transakcji, żeby się zaksięgowała i dopiero wtedy mogę złożyć reklamacje u operatora karty.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co jeszcze można zrobić poza e-mailem do Sixt i poprzednimi rzeczami jakie zrobiłem to proszę o o pomoc.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sty 2018 18:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Sty 2018 18:28 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 26
Spokojnie złóż wniosek w banku gdzie masz kartę kredytową o chargeback. na pewno ci zwrócą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Sty 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Po pierwsze to poczekaj, czy ta kwota w ogóle zejdzie z konta. Oczywiście, że podwójna blokada nie jest niczym przyjemnym, ale jeśli finalnie całoe 1600 USD zostanie "uwolnione" to nie ma sensu wszczynać procedur. Poczekaj aż upłyną z 2 tygodnie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 19 Sty 2018 18:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@ElektrodaBIS

A ile razy Ci się to zdarzyło w tej wypożyczalni, że aż o tym wszystkim opowiadasz i odradzasz ją???

Po prostu złóż reklamację w banku i czekaj na jej rozpatrzenie. Stało się to dzisiaj?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Sty 2018 19:22 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Wydaje mi się, że niepotrzebnie bijesz pianę - blokada to tylko blokada. W czwartek brałem przez SIXT w TLV samochód i niestety mieli awarie i wszystko robili ręcznie, może stąd problem który trwał kolejny dzień?

Sytuacje możesz eskalować jak Cię obciążą a nie od razu wieszać psy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Jak dobrze że piszesz, już nigdy przenigdy nie wezmę u nich auta. Dzięki za NIE POLECENIE :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Brzmi jak świeża sprawa.
Kiedyś w biedronce też mi 2x pobrali kasę z karty za zakupy ... ale nie wpadłem na to żeby walkę zacząć od forum internetowego :P
Proponuje poczekać przynajmniej 3 dni robocze, obserwować co się stanie i nie wszczynać paniki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Sty 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 166
rydzo napisał(a):
Ktoś może potwierdzić gdzie dokładnie jest wypożyczalnia Eldan w Eilacie?
Adres mają 140 Shalom Center ale google nie jest tu dokładne.
Na stronie mają jakiś punkt wbity w rondo zaraz naprzeciwko terminalu w tym lotnisku Eilat.

Google street view tak jakby pokazuje troche aut z wypozyczalni w tym rejonie. Ktoś może potwierdzić, że to tam?



Dokładnie tu:
https://www.google.pl/maps/@29.5549347,34.954736,3a,75y,295.85h,82.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_GXEfcgaOLzvev7blsjXjw!2e0!7i13312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 22 Sty 2018 15:13 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
Ja tez bym się nie obrażał ani na Sixt rent a car ani na żadną inną wypożyczalnię przy takiej sytuacji. Każdy może popełnić błąd, może nawet tym razem niekoniecznie człowiek tylko wysypał się terminal płatniczy lub połączenie z Twoim Bankiem. A pre-autoryzacja to nie finalne obciążenie tylko blokada środków. Tak czy inaczej, szkoda niepotrzebnych nerwów, lepiej zajmij się spokojnym wypoczynkiem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Sty 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Kilka dni temu wypożyczyłem na jeden dzień samochód w Hertz, ale przez pośrednika (brak limitu km). Płatność online (170zł), ubezpieczenie "basic" w cenie ("full" kosztowało 55$/doba). Biuro Hertz przy lotnisku w Eilacie. Przy odbiorze 2min przegląd samochodu (kompletność wyposażenia, rysy itd), szybki podpis i po sprawie. Następnego dnia zdjęte blokady - 500$ i 70$. POLECAM! Auto kategorii "Mazda 3", wydana nowa Honda Civic, bogato wyposażona (skóry, klimatronik, pełna elektryka itd.) Na minus tylko to, że w rezerwacji online widniała informacja o możliwości kupienia pełnego ubezpieczenia za kwotę około 10$, natomiast w biurze padła kwota 55$.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:30 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Wypozyczenie na 3 dni w Eldan.
Bardzo polecam. Bralem bez dodatkowego ubezpieczenia. Nic nie wciskali. Auto 44k przelotu - Fiat 500.
Lekkie zarysowania dookola. Zrobilem sporo fotek, na potwierdzeniu tez niemal kazda blacha zaznaczona.

Eilat - Tel Aviv 3dni za niecale 300PLN. Auto full zatankowane. Zrobione 660km. Nie bylo zadnych problemow przy oddaniu. Dopiero wtedy placimy cala reszte kwoty. Blokada na karcie debetowej w EUR. Zdjeta po tygodniu.

Naczytalem sie sporo narzekan na wypozyczalnie w Izraelu a bylo wszystko w porzadku.
Aha, auto bylo czyste gdy odbieralem wiec nie mam w ogole na co narzekac.
Góra
 Profil Relacje PM off
stalowiak lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 07 Lut 2018 20:04 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 2
rydzo napisał(a):
Blokada na karcie debetowej w EUR. Zdjeta po tygodniu.

Rezerwowałeś przez Internet auto czy ma miejscu załatwiłeś wszystkie formalności? Nie było problemów z użyciem karty debetowej zamiast kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 16 Lut 2018 10:18 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
@stalowiak
Oczywiscie przez neta. Wiem, że przy rezerwacji minimum 4 dni jakiś kod znizkowy na stronie można było wyłapać.
Koledze poleciłem Eldan, i jeszcze ten kod podrzuciłem. I zadziałał. U niego też żadnych problemów. A cenowo z kodem to nic nie konkurowało ...

Debetówka przyjęta. Dla nich bez różnicy chyba. W sumie miałem trochę większą kwotę na ROR więc blokada weszła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Lut 2018 00:40 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 3
traveller napisał(a):
Jechał ktoś do Petry autem wypożyczonym w Eliacie? Nie ma problemów na granicy, lub w Jordanii z powodu izraelskich blach?

Eldan/Enterprise zakazuje wyjazdu poza teren Izraela. Pamiętaj, że Jordańska wiza to 60$ jeśli jedziesz na krócej niż 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Lut 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
refiko napisał(a):
Kilka dni temu wypożyczyłem na jeden dzień samochód w Hertz .....Na minus tylko to, że w rezerwacji online widniała informacja o możliwości kupienia pełnego ubezpieczenia za kwotę około 10$, natomiast w biurze padła kwota 55$.


Mylisz ubezpieczenia, nie zwalaj na Hertza ;) . To co widziałeś na stronie to było ubezpieczenie pośrednika. Żeby mieć "pełne" (zawsze są jakieś wyjątki) rezerwując samochód przez pośrednika masz trzy opcje:

1) kupujesz zewnętrzne np: iCarhireinsurance za jakieś ok 300 zł na cały rok (online kupujesz, płacisz, polisa na mailu, ważne na wszystkie samochody, które wypożyczasz w ciągu roku, bylebyś był na umowie najmu auta)
2)Wersja pośrednia cenowo. Przy rezerwacji samochodu przez pośrednika jest opcja dodatkowego ubezpieczenia (to właśnie pokazywało Ci na stronie) które sprzedaje pośrednik a nie firma w której wynajmujesz samochód
3) I na koniec możesz wykupić przy odbiorze samochodu pełne ubezpieczenie bezpośrednio od wypożyczalni. Płacisz jak za zboże ale tylko ta opcja zwalnia częściowo/całkowicie z depozytu i w razie problemów nie musisz wykładać własnych pieniędzy. W opcjach 1 i 2 najpierw płacisz za szkody, a potem wysyłasz papiery do ubezpieczyciela i czekasz na zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Kwi 2018 10:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
witam chce sie upewnic, nie ma zadnej opcjii aby wypożyczyc auto w Eilat i pozwiedzac Egipt i Jordanie? W sensie o przekraczanie granic wynajetym tam autem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 23 Kwi 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 8
Brak możliwości przejechania przez granicę jordańska wypożyczonym w Izraelu samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Maj 2018 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Witam, w lutym wybieram się na tydzień do Izraela i znalazłem na expedii auta z odbiorem w Eilacie na tydzień za niebagatelną sumę 35$ (i to już klasa Compact, bo Mini i Economy były za 32$), więc od razu zarezerwowałem auto ale z tego wszystkiego kompletnie zapomniałem, że moje ubezpieczenie roczne z icarhireinsurance.com nie obejmuje Izraela. No i teraz właśnie pytanie jaką zewnętrzną ubezpieczalnie na takie wypożyczanie auta w izraelu polecacie? Expedia proponuje ubezpieczenie za 11$ dziennie, ale to jest już ponad dwukrotność ceny wynajmu, więc średnio mi się taka opcja widzi.

carhireexcess.com oferuje ubezpieczenie za 11.69 funta, ale to jest tylko dla rezydentów UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group