Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 19 Lip 2015 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie wiem czy jestem zbyt zmęczony, ale próbuję na stronie egged-u znaleźć kompletny rozkład jazdy autobusów oraz jakąś mapkę lub spis miast, do których owe autobusy docierają i za nic nie jestem w stanie tego zrobić. Nie mają tego na stronie czy po prostu nie mogę znaleźć?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 21 Lip 2015 16:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
JackD napisał(a):
Mam pytanie do osób, które już przerobiły podobną trasę, mianowicie Eliat-Tel Aviw-Jerozolima. Jaki rodzaj komunikacji byście polecili? Głównie interesuje mnie trasa Eliat-Tel Aviv. Mam tutaj na myśli głównie komfort podróży, bo cenowo auto/samolo z tego co widzę to wychodzi porównywalnie. Lepiej wybrać się w podróż samolotem za sympatyczne 30 euro na B735 :O czy wynająć auto, ew. może warto tą trasę zrobić pociągiem? (do busów jestem lekko uprzedzony głównie ze względu na brak komfortu i "dłużyznę). Dzięki za odp.

Ja pokonałam te trasę autobusem. Autobus bardzo wygodny, klimatyzowany, WiFi. Jazda kilka ładnych godzin przez pustynie. Ale mniej więcej co półtorej godziny jest dłuższy postój: na kawę, siusiu, papierosa i rozprostować nogi. Niesamowite jest, że jedziesz prawie cały czas przez pustynie, która co rusz to zmienia swoje oblicze. Raz piasek, raz kamienie, innym razem skały, raz płaskie, raz szpiczaste, to znów pokruszone. Robiłam zdjęcia - raz na kilkanaście minut - i okazało się, że mimo, że to jedno wielkie NIC, jest bardzo zróżnicowane.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 21 Lip 2015 18:26 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Egged się nie dorobił mapki i pewnie nie dorobi, można tylko szukać po konkretnych numerach lub trasach. )

P.S oprócz egged mamy też dan,metropolin i kav2go :
Co do traski TLV-Eilat to jeśli chcesz zobaczyć jedną z najładniejszych pustynnych tras na świecie w dodatku bezpieczną(w Afganistanie też piękne traski) to jedź autem. Jeśli wolisz latać to samolot. Ale nie licz na 735 :P często zamieniają na małego pierdka o ile się dużo miejsc nie sprzeda :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 17 Wrz 2015 13:47 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 19
Potrzebuję waszej pomocy, mam problem z biletami. Przeczytałam, że jeden przejazd komunikacją miejską kosztuje 6,6 Nis, jest też karta Rav kev, na którą ładuje się 10, 20 przejazdów ze zniżką 20% ? I czy ta zniżka jest tylko dla studentów( ja już niestety skończyłam 26 lat i nie jestem już studentką :) ). Na pewno po Jerozolimie potrzebuję 4 przejazdów. Przejazd z Tel Awiwu/Jerozolima oraz z Jerozolimy do Masady/Ein Gedi/Jerozolima/Lotnisko. Pociągiem odcinek Lotnisko/Tel Awiw i Tel Awiw/Hajfa/Tel Awiw. Sprecyzuje pytania:
1. Czy są inne bilety?
2. Na czym polega karta Rav kev?
3.Bilet na pociąg mogę kupić return, ze zniżką nie posiadając karty?( nie będę wstanie jej wyrobić ze względu na godziny otwarcia dworca w piątek). Odcinek Tel Awiw/Hajfa/Tel Awiw

Starałam się zrozumieć na czym polega karta Rav kev, ale nawet po przetłumaczeniu nadal jest to dla mnie zagadką. Jest ona i na przejazdy po Jerozolimie i pociąg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Lis 2015 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A'propos poruszania się po Autonomii Palestyńskiej to chciałem trochę przestrzec przed zawierzaniem w słowa taksówkarzy i innych osób nagabujących. Gdy byłem tam, to np. w Betlejem wszyscy turyści są na każdym kroku „zapraszani" do skorzystania z usług taksówkarzy, którzy powiedzą wszystko byleby zarobić. Oczywiście wiem, że jest to pewien urok tej kultury i należy uprzednio zwracać na niego uwagę, ale próby przekonania nieprawdą odbywały się nawet od poleconego przez Siostry Elżbietanki w Jerozolimie jako zaufanego, sprzedawcy pamiątek z Betlejem przy Bazylice Narodzenia Pańskiego i jego syna, który jak się chwalił był w Polsce i się u nas uczył ;)
A dlatego zwracam uwagę akurat na taksówkarzy, bo właśnie w Betlejem chcieli nas przekonać, że 120 szekli za przejazd do i z Hebronu to najlepsza możliwa cena, że nigdzie taniej nie znajdziemy, że jest sobota, więc żadne busy nie jeżdżą, zresztą w ogóle, żadne busy do Hebronu nie jeżdżą, a jak już nawet jeżdżą to nie zabierają turystów. Oczywiście 10 min od Bazyliki znaleźliśmy dworzec(plac), z którego co 20/30 min odjeżdżały busy w pożądanym przez nas kierunku (i prawie każdym innym), a bilet kosztował 5 albo 6 szekli(mniej więcej jest to tyle samo w złotych).
Problem(a przynajmniej z naszego europejskiego punktu widzenia) miałem z powrotem z Hebronu do Betlejem. Palestyńczycy pytani o to skąd znajdziemy transport do Betlejem albo mieli problem z angielskim i wskazywali rękoma kierunki, które na pewno nie prowadziły tam gdzie chciałem albo odsyłali do znajomego busa, który okazywał się busem-taksówką(przy okazji szukali innych możliwości na oskubanie cię z pieniędzy - „Potrzebujesz wody/soku? Niedaleko mój znajomy ma sklep, kupię i przyniosę Ci" - czterokrotnie drożej niż gdybyś sam to zrobił w sklepie obok 8-) ). A nawet kiedy już znalazłem busa, który według pomocnego Araba miał zawieźć mnie w miejsce docelowe, kierowca jak i pasażerowie okazywali się niemówiący po angielsku i do końca trochę obawiałem się dokąd trafię ;)

Transport arabski jest tani, zawsze płaciłem za bilety w przedziale od 4 do 9 szekli, co w stosunku do ceny biletów w żydowskich środkach transportu jest ceną niską(jednorazowy bilet na autobus lub tramwaj - 6,9 szekla, bilet na busa z Masady do Ein Bokek około 17 szekli za jakieś 16 km). Jednakże podróżując po Autonomii trzeba brać pod uwagę punkty kontrolne i to, że Żydzi czasami na nich Palestyńczyków nie przepuszczają. To znaczy nie przepuszczają całego busa, bo przecież jego kierowca jest Palestyńczykiem. Szczególnie ma to miejsce w przypadku napięć, ataków, czy po prostu szabatu. Izraelici tłumacząc to bezpieczeństwem zamykają „granicę" na drodze między np. Jerozolimą a Ramallah i nie przepuszczają nikogo, „a ty Arabie wrócisz do domu kiedy indziej, może jutro jak otworzymy, a jak nie to pojutrze lub jeszcze później" 8-). Nigdy nie wiadomo kiedy akurat taki punkt kontrolny zostanie zamknięty, dlatego kupuje się bilet do niego, a dalej zobaczymy czy nas przepuszczą.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
CamilosSmith lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 16 Lis 2015 15:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Seda napisał(a):
Potrzebuję waszej pomocy, mam problem z biletami. Przeczytałam, że jeden przejazd komunikacją miejską kosztuje 6,6 Nis, jest też karta Rav kev, na którą ładuje się 10, 20 przejazdów ze zniżką 20% ? I czy ta zniżka jest tylko dla studentów( ja już niestety skończyłam 26 lat i nie jestem już studentką :) ). Na pewno po Jerozolimie potrzebuję 4 przejazdów. Przejazd z Tel Awiwu/Jerozolima oraz z Jerozolimy do Masady/Ein Gedi/Jerozolima/Lotnisko. Pociągiem odcinek Lotnisko/Tel Awiw i Tel Awiw/Hajfa/Tel Awiw. Sprecyzuje pytania:
1. Czy są inne bilety?
2. Na czym polega karta Rav kev?
3.Bilet na pociąg mogę kupić return, ze zniżką nie posiadając karty?( nie będę wstanie jej wyrobić ze względu na godziny otwarcia dworca w piątek). Odcinek Tel Awiw/Hajfa/Tel Awiw

Starałam się zrozumieć na czym polega karta Rav kev, ale nawet po przetłumaczeniu nadal jest to dla mnie zagadką. Jest ona i na przejazdy po Jerozolimie i pociąg?



Rav Kav :)
Co do tłumaczenia to nie łatwiej znaleźć po angielsku niż tłumaczyć ? http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx
Niestety nie mam doświadczenia z korzystaniem z Rav Kav poza Tel Avivem.
W praktyce w TLV wygląda to tak,że idziesz do biura,płacisz 5 nis, 5 minut później odbierasz karte wypełniając jakiś prosty wniosek. Bach foto iphonem lub marną karmerką internetową i dostajesz kartę.
Świetna forma oszczędzania jeśli ktoś chce kilka dni pojeździć po Tel avivie.
Zalety:
Bilet zakodowany na karcie miejskiej ma ważność 90 minut a nie jednorazowy za tę samą kwotę.
Na karcie mogą podróżować 2 osoby. Przy wejściu do autobusu wystarczy powiedzieć kierowcy "Pa maim"
Doładowując kartę dostaje się bonusy, nie znam dokładnych liczb ale średnio jest to 15 nis za każde 50 doładowane.
Kartę można doładować w autobusie, minimalna kwota doładowania to 30nis.
Nie ma daty ważności, moja działa od 6 lat i nigdy nie było problemów, mimo,że na zdjęciu ledwo co widać.
Co do zniżek to jest słabo bo mi przy wyrabianiu karty nie uznali ISIC, ponieważ zniżkę nabija się przy wyrabianiu karty.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 11 Gru 2015 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Interesuje mnie trasa OVDA - Ein Gedi we wtorek koło 14 (godzina po przylocie) oraz Masada - Eilat w środę koło południa. Ktoś ma doświadczenie czy kursują wtedy busy? Jakich numerów szukać? Jaki koszt? Chcemy mieć alternatywe dla autostopu.
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 11 Gru 2015 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Sprawdź sobie na stronie Egged:
http://mslworld.egged.co.il/?language=en&state=#/search
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 11 Gru 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):


To logiczne, że przejrzałem podstawowe połączenia a właściwie ich brak. Ze wszystkich przystanków ovda nie kursuje NIC we wtorki do Ein Gedi ani Ein Bokek, dlatego chcemy ruszyć autostopem... ale pytałem o alternatywne połączenia na wypadek małego ruchu, nie chcielibyśmy spać na pustynii :)

a tak ps. cena w Egged online i w busie jest taka sama? Dzień później musimy pokonać trasę Masada/Ein bokek do Eilat. Nie chce rezerwować online bo może uda się na stopa.
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 11 Gru 2015 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Nie wiem, czy logiczne, na tym forum różne rzeczy się zdarzają;-)
Ja w każdym razie planuję do Ein Bokek z Ejlatu. Jak sam już pewnie wiesz z tym połączeniem nie powinno być problemu;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 17 Gru 2015 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Stronę eggedu można przełączyć na angielski(u góry po lewej), aczkolwiek gdy ja próbowałem dokonać zakupu w wakacje to nijak nie dało się tego zrobić.
Kupowałem na dworcach tuż przed odjazdem, a w przypadku jazdy z Masady do Ein Bokek w autobusie. I myślę, że to rozsądne rozwiązanie. Do Eilatu i poźniej Jerozolimy autobus był zapełniony może w 1/4, a w przypadku podróży na odcinkach Jerozolima, Masada, Ein Bokek i Ein Gedi, wiele osób(np. żołnierzy) jeździło na krótkich odcinkach, a autobus będąc pełny zabierał ludzi na miejsca stojące. Może jeśli na dany kurs byłoby bardzo dużo sprzedanych biletów, to dalsza sprzedaż zostałaby zablokowana, ale kupowanie na bieżąco pozwala na większą elastyczność, bo nie wiesz ile czasu spędzisz na przykład na Masadzie(choć nie wiem czy w ogóle można kupić wcześniej bilet na trasę nie od jej początku). A gdybyś nawet nie wszedł do autobusu to niebawem pojawi się kolejny. Zresztą Izrael nie wydaje mi się najlepszym miejscem do tak pełnego konstruowania planu podróży, bo na trasie Eilat-Jerozolima(droga wiedzie przez Ein Bokek, Ein Gedi i Masadę i jest dość długa) pamiętam, że zdarzały się na tyle spore opóźnienia, że autobus przyjeżdżał nawet po godzinie, o której miał przyjechać następny.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Sty 2016 00:01 

Rejestracja: 12 Gru 2010
Posty: 7
1) Jak wygląda sytuacja z łapaniem stopa na trasie Jerozolima - Ein Gedi i Ein Gedi - Eilat? W drodze powrotnej do Eilatu chcemy z dziewczyną zrobić kilkugodzinny postój w Ein Gedi (rano wyruszamy z Jerozolimy, wieczorem musimy być w Eilacie). Czy byłoby to Waszym zdaniem wykonalne autostopem?

2) Rezerwacje w Eggedzie na powyższe trasy - warto w ogóle je robić czy nie martwić się na zapas i ewentualnie kupić bilety u kierowcy?

Dzięki z góry za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jawach lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 08 Sty 2016 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Między Jerychem i Ein Bokek czekaliśmy na autostop raz z godzinę, wszystkie pozostałe bardzo szybko. Problemy zaczęły się dopiero na południe od Ein Bokek, daliśmy spokój i poszliśmy na autobus.
Autobus bez rezerwacji oczywiście, były miejsca tylko stojące (maj), ale kierowca wpuścił do środka.

Relacja w linku że stopki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bazin uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 08 Sty 2016 17:41 

Rejestracja: 28 Gru 2015
Posty: 6
Ze znajomą wybieramy sie do Izraela na 5 dni.. i tak właśnie przeglądam watek o tym braku połączenia w sobote.. mamy powrot 30.01.2016 o 20.55 z Tel-aviv do Wawy, wiec musimy byc tam ok 18:30. Czy ktos wie o jakis stronach, gdzie mozna zlaezc kompanów do taksówki? Google cos nie pomagaja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 25 Sty 2016 13:00 

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 1
Czesc wszystkim! :D Mam nadzieje ze spotkam tu kilka osob ktore zakupili tanie bilety KRK-OVD na najblizsze terminy i moga wmienic sie informacjami!
Znalazlam na stronie Egged polaczenie Ovda lotnisko (Ovda Camp) do Jerozolimy z przesiadka w Be'er Sheva dwoma autobusami 392 i 470. http://mslworld.egged.co.il/?language=en&state=#/search
Tylko wszyscy pisza ze do Jerozolimy jedzie sie przez Ejlat, wiec zastanawiam sie co jest nie tak z tym polaczeniem ktore znalazlam?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 25 Sty 2016 15:26 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Wszystko jest OK z twoim połączeniem. Masz wybór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - Herodion
#117 PostWysłany: 15 Mar 2016 18:54 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 13
Loty: 20
Kilometry: 26 146
Będę w Jerozolimie 10 dni planuję m.in. Herodion. Kto może doradzić mi najlepszą opcję dotarcia tam. Czy będąc w Betlejem wziąć stamtąd taksówkę ($50?) do Herodionu Czy nie łączyć i podróż do Herodionu rozpocząć z Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 19 Mar 2016 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Do Herodionu nie dotarłem, bo brakło mi tego dnia czasu (Jerozolima-Betlejem-Hebron), ale wydaje mi się, że najłatwiej znajdziesz tam transport z Betlejem. Żeby tam dojechać trzeba skręcić z trasy Betlejem-Hebron, więc z Betlejem będzie bliżej, szybciej, mniejsza marża. Betlejem jest dużym punktem przesiadkowo-komunikacyjnym właśnie dla terenów na południe od Jerozolimy. Tym bardziej, że jeśli dobrze rozplanujesz dzień i wcześnie zaczniesz, zdążysz zwiedzić Betlejem, Herodion i coś jeszcze(np. Hebron) jednego dnia.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 27 Wrz 2016 09:43 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Pytanie do specjalistów. Jak czasowo (i kosztowo) oceniacie możliwość pokonania takiej trasy bez wypożyczania samochodu?

http://tinyurl.com/zjunv5d
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 27 Wrz 2016 10:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Lepiej wypozyczyc samochod po Izraelu ;p lepsza jest droga przez Mitzpe Ramonno i fajny krater. Haifa Tel Aviv pociag ~ 50zł Tel Aviv -Jerozolima 18zł autobus. Do Eilatu lata bezposredni samolot (mozna wyrwac za 30usd z Tel avivu, no ale wteyd nic nie pozwiedzasz)sa tez rejsowe busy. Co do Jordanii nie wypowiem sie ale wyjazd droga ladowa z Izraela to 100zł
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group