Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Paź 2019 16:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Gdzieś wcześniej był link do rozkładu jazdy Arabów, poszukaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#82 PostWysłany: 23 Paź 2019 17:05 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
-- 23 Paź 2019 16:56 --

234 nie jeździ właśnie.Ale jeżdżą 31/32 w te okolice spod Central Bus Station.

-- 23 Paź 2019 17:05 --

NBE322 napisał(a):
sanchopan napisał(a):
ale jak w google maps wrzucam trasę z Ramat Rachel do Betlejem pieszo, to pokazuje mi ledwie godzinę drogi (ok. 5 km do Bazyliki). Zapytam wprost: rozumiem, że to jest dość niemądry pomysł, żeby podreptać pieszo z rodziną tamtędy? Myślę, że stanie na autobusie (mimo zaplanowanego wypożyczenia auta), ale chętnie wysłucham odpowiedzi - nawet takiej, że "chyba zwariowałeś". :mrgreen:
Chodnik jest normalnie wzdłuż drogi, po stronie Izrelskiej do checkpointu około pół godziny, od checkpointu kolejne pół godziny. Moim zdaniem nie zwariowałeś :P ale mi byłoby szkoda czasu.

Cześć.Też się wybieram pieszo przez checkpoint.Od Gilo Junction do okolic Rachel's Tomb.Czyli nie ma problemu przejść tamtędy pomimo zakazu ruchu pieszych?Bo słyszałem, ze taki jest, ale czy nikt się nie czepia, ze się idzie pieszo? Bo będziemy po 22:00 iść.Jakbyś mógł powiedzieć coś więcej jak Ty przechodziłeś, będę wdzięczny, dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Paź 2019 17:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Zakaz pieszych to jest na drodze do grobu Racheli - grobowca i świętego miejsca dla Żydów po Izraelskiej stronie. W ogólnie nie związane z checkpointem ani autonomią Palestyńską :)

Normalnie idziesz chodnikiem całą drogę aż do checkpointu :) Nikt się czepiać nie będzie. Ale uwaga: wyniki z google wskazują na to, że checkpoint 300 jest zamykany na noc. Niestety nie mam wiarygodnej informacji jakie są dokładnie godziny otwarcia, gdyż testowane było tylko za dnia.... Pierwszy wynik w google mówi o 5:00 - 22:00.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 23 Paź 2019 19:00 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
-- 23 Paź 2019 18:43 --

Okej, ale w takim razie czegoś tu nie rozumiem..Grób Racheli jest przy Hebron Road i się go mija po drodze.To która niby droga jest zamknięta?
Jeśli chodzi o Checkpoint 300- na anglojęzycznych stronach wszędzie piszą, że jest 24h czynny.Jak mi zamkną o 22, to ugrzęznę do rana.
Zapytam jeszcze miejscowych.

-- 23 Paź 2019 19:00 --

Tubylcy z Tantur Hills hotel mówią, że jest czynny 24h a drogą można spacerować i nic nie słyszeli, by mieli ją zamykać dla pieszych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 23 Paź 2019 19:20 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Wybacz, krzywo spojrzałem w google. https://www.btselem.org/freedom_of_move ... dden_roads twierdzi, żę jest otwarty 24h.

Na google maps nie ma dokładniej pozycji checkpointu ani muru. Jeżeli już, to patrz na zdjęcia satelitarne. Ale wierz mi, że grobu Racheli po drodze do Betlejem nie miniesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 23 Paź 2019 20:10 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
No cóż, był mi potrzebny tylko do orientacji.Czyli specjalnie ukrywają, żeby na mapie nie było widać..to ciekawe gdzie jest naprawdę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 23 Paź 2019 20:51 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Tego na Google Maps dobrze nie widać, bo topografia jest nieoczywista, ale sam grób Racheli i kawałek drogi do niego dochodzący są odgrodzone murem i dostępne tylko od izraelskiej strony. A jak przekroczysz checkpoint i jesteś na palestyńskiej stronie, to grobu Racheli nie widać, bo widzisz tylko wysoki mur. Ponieważ grób Racheli jest położony praktycznie w środku palestyńskiej dzielnicy, to wymagało to wybudowania muru wijącego się przez tę dzielnicę, w dużej części równolegle ogradzającego drogę do grobu Racheli z obu stron. Po palestyńskiej stronie idziesz plus minus wzdłuż tej drogi, mijasz grób Racheli dość blisko, ale nie widzisz go, bo jest za murem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 23 Paź 2019 21:03 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
Czyli na tym widoku idę tak jak widać na wprost by zajść do Betlejem i tam dalej będą bramki?
https://www.google.pl/maps/@31.7197916, ... 472!8i2736
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 24 Paź 2019 11:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Nie wiem - oba razy przekraczałem ten checkpoint w drugą stronę.

Aha, na Google Maps nic specjalnie nie ukrywają, to nie jest tak. Po prostu przebieg muru wśród otaczających domów i małych uliczek jest tak nieoczywisty, że na zdjęciu go nie widać w całości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 24 Paź 2019 15:56 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Jeśli chodzi o Rachel Tomb to faktycznie prowadzi do tego miejsca specjalna droga, po obu stronach, której znajduje się mur. Dokładny przebieg muru jest zaznaczony na OpenStreetMap . W wersji niemieckiej OSM https://www.openstreetmap.de/karte.html nazwy ulic są również w alfabecie łacińskim. Do Rachel Tomb ( bez przekraczania muru) dojeżdża linia 163, która jednak kursuje dość rzadko. Ostatni kurs z Jerozolimy jest około godziny 22 w dni robocze

Kilka informacji przydatnych w związku z zadawanymi powyżej pytaniami.

Szczegółowy Rozkład Jazdy autobusów dla Jerozolimy i okolic ( w tym arabskich) można znaleźć na oficjalnej stronie rządowej http://www.bus.gov.il Można również wyszukiwać po numerze linii. Są tam również wymienione wszystkie przystanki (wraz z numerem przystanku) na danej trasie , jak również jest mapka z ich położeniem. Numery przystanków są również w Google Maps oraz OSM Maps w wersji z warstwą transportu publicznego.

Istnieje również , aplikacja Moovit , która dostarcza info o transporcie publicznym . Aplikacja jest znana również w Polsce, a jest "produkcji" izraelskiej

Na stronie http://jet.gov.il/Rsrc/PDF/map.pdf można znaleźć w miarę aktualny schemat linii autobusowych ( 2018 rok) w Jerozolimie, ale po hebrajsku.

Strona arabskiego operatora linii 231 , 232 i 234 to http://www.south-buses.com/ar/ Niestety nie ma na niej rozkładu jazdy


Wracając do tematu dojazdu do Checkpoint 300 to oprócz linii 234 i wspomnianej już linii 163, to w stosunkowo niedalekiej odległości od tego checkpointu znajduje się przystanek numer 682 gdzie zatrzymują się autobusy 71, 72, 231, 232 oraz 30 . Godziny zatrzymania na tym przystanku i jego umiejscowienie na mapie można sprawdzić na wspomnianej wcześniej stronce http://www.bus.gov.il

A co do tego autobusu linii 95 na zdjęciu, to w 2012 roku ta linia mogła istnieć, chociaż nie ma jej na słupku przystankowym obok, którego przejechał ten autobus . Linie autobusowe na tym słupku przystankowym można zobaczyć powiększając to zdjęcie https://goo.gl/maps/Frkx3gJ2uKGEcnBA6 . Wiadomo , ze od 2012 były zmiany w numeracji linii w Jerozolimie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 19 Gru 2019 21:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy podratuje ktoś koordynatami / linkiem do Google Maps dokładnej lokalizacji Betlejemskiego przystanku końcowego linii 231?

Sam znalazłem "central bus station" w tym miejscu: 31.706454, 35.205915 ale nie pokrywa to się z wpisami że od busa do Bazyliki idzie się jeszcze 20 minut + na google street view są tam same taksówki, więc podejrzewam że to nie tam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Gru 2019 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
https://www.google.com/maps/place/Bab+E ... 35.1987382
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 19 Gru 2019 21:50 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak jak kemot napisał - jak się obrócisz tyłem do skrzyżowania, to w oddali po lewej widać stojące autobusy.
Z powrotem wsiadasz w tym samym dokładnie miejscu - autobus staje i czeka w tym samym miejscu.
A do Bazyliki drepczesz - odwracając się tyłem do autobusu - w lewo na tymże wspomnianym skrzyżowaniu ze światłami i do góry. Na rozwidleniu które potem na górze napotykasz możesz iść zarówno w prawo jak i w lewo: w prawo większy rynek/bazar po drodze, a w lewo mniejszy ale więcej sklepów dla turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 26 Sty 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ktoś orientuje się jaki jest przeciętny koszt taksówki z Checkpoint 300 do Bazyliki narodzenia? Mam z sobą teściów i marsz 3 km w jedną stronę nie wchodzi w grę :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 26 Sty 2020 22:28 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
@Dryblas Od końcowego przystanku autobusu 231 jest bliżej - około 1,5 km pieszo.
Są też tam namolni taksówkarze, jeśli dobrze pamiętam, to wyjściowo chcieli chyba 30NIS.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 26 Sty 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@golen dzięki za podpowiedź, mamy auta z wypożyczalni więc Checkpoint 300 to dobra lokalizacja startowa (przerabiałem już ten temat pozostawiania tam auta), tylko nie mieliśmy z sobą rodziców żony, a po tym jak ich dziś przepędziłem po starówce i wzgórzu świątynnym jutro będą umierali :).
30 NIS za 4 osoby to akceptowalna dla mnie kwota :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Sty 2020 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dziś temat sprawdzony empirycznie na miejscu Check point 300-Bazylika Narodzenia 10 osób- 60 ILS łącznie za 2 taksówki (w każdej 5 osób +kierowca), powrót w tej samej konfiguracji ale za 50ILS :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 29 Sty 2020 22:57 

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 13
możemy podsumować bo już się nie odnajduje:
- czy autobus 231 z dworca arabskiego przy Bramie Damasceńskiej do Betlejem jedzie do samego Betlejem czy gdzieś trzeba wczesniej wysiasc?
- czy aby kupic w nim bilet to trzeba miec ta specjalna karte?
- czy karta musi byc per osoba ? czy moge uaktywnic bliet dla 4 osob w tym samym czasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 29 Sty 2020 23:03 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Autobus 231 też jest arabski
Bilet kupisz u kierowcy, jest tylko taka opcja
Wysiadasz bardzo blisko centrum i Bazyliki Narodzenia Pańskiego, piechotą jakieś 15 minut
Bardzo mocno po wyjściu z autobusu nagabują taksówkarze, by skorzystać z ich usług
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 30 Sty 2020 00:00 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dokładnie!
Po wyjściu z autobusu dreptasz pierwszą główną w lewo do góry i do samej Bazyliki (na rozwidleniu raczej w lewo, choć akurat niekoniecznie) pieszo przez (większość) targ. Raczej niedaleko: 15-30 minut w zal. od tempa.
Odjazd z tego samego (dokładnie) miejsca, bo autobus jak stanie, tak stoi i czeka - aż ruszy z powrotem.
Raczej proponuję wybrać się rano (niekoniecznie jakoś wyjątkowo wcześniej, ale jednak mocno do południa), bo późnym popołudniem i wieczorem to te 231 kursują dziwnie lub wcale, jeśli chodzi o drogę powrotną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group