Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 19 Sty 2019 23:11 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Info dla podróżujących w szabat! Jeżeli chcecie się dostać z Tel Avivu do Jerozolimy (lub w inne miejsce) w szabat to tylko arabskimi
busikami z central bus station w Tel Avivie koszt 35 szekli, odjeżdża aż zapełni się busik. W Jerozolimie Busik staje na dworcu koło bramy Damasceńskiej. Autobusem 480 z Savidor Center w szabat nie pojedziemy, dopiero po szabacie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 21 Sty 2019 21:54 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
Potwierdzem post wyżej, z ciekawostek dodam że w piątek wracałam właśnie z Jerozolimy i chętnych wcale nie było tak dużo. Finalnie taksówka zabrała 4 osoby, ale polecam pilnować cen, bo niektórzy proponowali nawet 56 nis za przejazd - nieoficjalna kwota za trasę Jerozolima-Tel Awiw to 35 szekli.

Z ciekawostek dodam, że dwa razy kierowca autobusu nie sprzedał biletu i pozwolił jechać na gapę. Zastanawiam się czy to życzliwość? Sytuacja dotyczyła wszystkich wsiadających.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 31 Sty 2019 23:33 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 2
Cześć. W czerwcu wybieramy się do Tel Avivu w 4 osoby dorosłe na pięć dni (wtorek-sobota).
Zastanawiam się czy wypożyczyć samochód czy korzystać z lokalnej komunikacji.
Do przejechania mamy : z lotniska do centrum Tel Avivu i z powrotem oraz w jeden dzień planujemy jechać z Tel Avivu do Jerozolimy,
po szybkim zwiedzaniu miasta, dalej nad Morze Martwe i z powrotem do Tel Avivu.
Czy lepiej opłaci się wynająć samochód czy podróżować autobusami/pociągami ?
Ewentualne wypożyczenie samochodu chciałbym zrealizować w Polsce przez internet.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 01 Lut 2019 00:17 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Ja realizowałem dość podobny plan. Lotnisko -> Tel Aviv, TA -> Jerozolima, Jerozolima -> Betlejem i z powrotem, Jerozolima -> Morze Martwe i z powrotem, Jerozolima -> Ben Gurion. Z wyjątkiem day-tripa nad Morze Martwe, wszystko zrobiliśmy z łatwością komunikacją publiczną. Nad Morze Martwe polecam samochód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 04 Lut 2019 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@ads123
Dla 4 osób tylko samochód. Szkoda czasu i pieniędzy na busy, przesiadki, czekanie itd. Niski koszt wynajmu i niezależność wygrywa z Egged.

Powodzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:04 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 2
A jak wygląda sprawa z parkowaniem w Tel Avivie ? Nie mam miejsca parkingowego przy wynajętym apartamencie. Jaki jest przybliżony koszt parkowania przy ulicy lub na większych parkingach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
https://www.touristisrael.com/parking-in-tel-aviv/

https://www.tel-aviv.gov.il/en/Live/Tra ... tions.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 01 Mar 2019 23:03 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 8
Chris Peen napisał(a):
Ale to żaden szczególny deal, tylko normalna taryfa opisana dokładnie np. na stronie izraelskich kolei.
Generalnie w Izraelu są 4 "metropolie" - Tel Aviv, Jerozolima, Hajfa i Beer Sheva, każda z nich z okolicami. Dobowy bilet obejmujący nielimitowane przejazdy pociągami, prawie wszystkimi liniami autobusowymi (w tym największą - egged), tramwajami w Jerozolimie i dwoma kolejkami w Hajfie na dwie z tych metropolii kosztuje 40 szekli. Taki właśnie bilet kupił kojot_lubin na Tel Aviv i Hajfę (która obejmuje również Akkrę) oraz Arcon na Jerozolimę i Beer Sheve (która obejmuje również Ein Bokek).
Ot i cała tajemnica dealu ;)
Swoją drogą są to chyba najlepsze oferty dotyczące publicznego transportu w drogim Izraelu. Dodam tylko, że dzienny bilet na wszystkie metropolie kosztuje 60 szekli. Kupiłem taki kilka dni temu i jechałem nim najpierw tramwajem w Jerozolimie, potem autobusem z Jerozolimy do Tel Aviv, potem pociągiem z Tel Aviv do Hajfy, w Hajfie komunikacją miejską, w tym kolejką, potem pociągiem do Akkry, a na koniec jeszcze wróciłem z Akkry pociągiem na lotnisko.

Chris czyli żeby z Jerozolimy jechać do Masaday i Ein Bokek to musze kupić bilet na dwie metropolie ?
http://www.egged.co.il/Article-801,1427 ... -Pass.aspx czyli z tabelki nr 174 masada i ein bokek, a który na Jerozolimę ?
Czy mogę bilet dzienny kupić na lotnisku na następny dzień, czy moge to zrobić tylko w dniu w którym będe jeździć ? Ląduje w środę, a w czwartek chce jechać nada morze martwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 02 Mar 2019 10:51 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Jak dostać się z Jerozolimy do Betlejem?

Mając hotel na obrzeżach Jerozolimy komunikacją miejską chciałbym dostać się do Betlejem do Bazyliki Narodzenia?
Czy Autobusem od strony Izraelskiej dojeżdżam najpierw do muru granicznego z Palestyną, przechodzę pieszo i przesiadam się na jakiś autobus palestyński czy jednym autobusem dojadę z Izraela Jerozolimy do Betlejem???
Czy lepiej może wsiąść Taxi będzie szybciej i prościej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 02 Mar 2019 11:23 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Jednym autobusem dojedziesz do Betlejem potem 10 min spacerkiem i jesteś pod bazylika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 02 Mar 2019 12:24 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@mateusz123
dziękuje za podpowiedz, pamiętasz może jaki numer jedzie do Betlejem lub skąd najlepiej wsiąść do tego autobusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 02 Mar 2019 16:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Arabski (biało-niebieski) autobus nr 231, startuje z arabskiego dworca autobusowego pod Bramą Damasceńską, ma też przystanek na dwupasmówce zaraz pod Bramą Jafską i dalej wzdłuż Hebron Road. Cena przejazdu 7 szekli, płatne tylko gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 20 Mar 2019 00:27 

Rejestracja: 20 Mar 2019
Posty: 4
meczko napisał(a):
Dla uniknięcia nieporozumień - mam na myśli szeruty do Tel Awiwu do miasta, a nie na lotnisko.
Szeruty na lotnisko Ben Guriona kosztują 67 szekli i trzeba je zamiawiać dzień wcześniej, ale odbierają pasażerów z umówionego miejsca.

w jaki sposób zamówić taką szerutę w sobote aby dostać sie na lotnisko z tel aviw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 20 Mar 2019 00:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Te szeruty, o których pisałem (Nesher, namiary na stronie http://www.neshertours.co.il/en/about-us ), są z Jerozolimy, nie z Tel Avivu. Tematu dojazdu w szabat na lotnisko z Tel Avivu nie zgłębiałem, ale z tego, co słyszałem, to nie ma szerutów i zostaje tylko taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 30 Maj 2019 11:55 

Rejestracja: 16 Cze 2017
Posty: 18
Loty: 31
Kilometry: 91 771
Witam! Niebawem będę w Izraelu i planuję podczas jednego dnia następującą podróż linią Egged:
1.) Jerozolima-Masada(486, 37,5 NIS)
2.) Masada-Ein Bokek(autostop lub bus za 16 NIS)
3.) Ein Bokek-Eilat(444) 42,5 NIS

W sumie wyjdzie 96 NIS, natomiast w jednym z poprzednich postów było powiedziane o Integrated Daily Flexible Rav-Kav Card, która na cały kraj kosztuje 60 NIS(ponoć na busy i pociągi, Egged również?)
Jak ją najlepiej ogarnąć i jak to wygląda od strony technicznej? Kupujemy wcześniej Rav-Kav, następnie tego dnia kiedy chcemy ją uruchomić nabijamy w kasie ją na kwotą 60 NIS i dostajemy jakieś bilety na poszczególne połączenia w kasie na podstawie tego czy można wcześniej nabić i aktywować dzień/dwa wcześniej? Mało o tym informacji niestety jest.
Będę wdzięczny za więcej informacji jak to wygląda w praktyce.
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 30 Maj 2019 20:47 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Czy z lotniska w Tel Awiwie TLV dostanę się bezpośrednio pociągiem do centrum Tel Awieu lub do Jerozolimy? Jaki jest koszt takiego biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 31 Maj 2019 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@ted07 A czy mógłbyś użyć mózgu, poświęcić 5 minut więcej i sprawdzić sobie rozkład na stronach Israel Railways i Egged zamiast zadawać głupie pytania? Wszystko jest napisane, rozkłady, trasy, ceny. Równie dobre byłoby pytanie czy z lotniska Chopina latają samoloty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 03 Sie 2019 10:38 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Chciałbym się tylko upewnić: czy w żydowskie święto takie jak ichniejszy Nowy Rok autobusy Neshera dowiązą mnie z lotniska do Jerozolimy a arabskie busiki do Betlejem? :)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 03 Sie 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Żydowskie autobusy nie, arabskie tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 05 Sie 2019 11:17 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Oczywiście chodziło mi o arabskie :) Dziękuję :)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group